Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fazolka (Blackie)

FAZOLKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 16. 1. 2021 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozen/a: cca září 2020
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?:
Podmínky: do kočičí společnosti, do domku s bezpečným výběhem, možno k pejskovi, k dětem
Další informace: FeLV/FIV/giardie negativní 
Charakteristika: Fazolku a Hráška jsme převzali od nálezkyně, která je našla při venčení pejska na cyklostezce nedaleko obce Zeleneč. Koťata se tam krčila v trávě, prochladlá, hladová, opuštěná. Nikdo je nehledal, a tak skončila u nás. Obě koťata byla začervená a s rýmou, ale to jsou handicapy, které se dají lehce zvládnout. A tak dnes oba sourozenci hledají nový domov. Jsou to akční koťátka, zvědavá, hravá, u všeho musí být, všechno je zajímá, včetně toho, co se děje venku. V novém domově určitě budou potřebovat bezpečný výběh a kočičí společnost – s dalšími kočkami nemají žádný problém, vůči starším kočkám jsou uctiví a neprovokují, ale zároveň se jen tak nedají… Ideální do kočičí party, klidně ke starší kočičce, která je seznámí se vším kolem sebe. Mohou odejít do nového domova i spolu, ale není podmínkou. Určitě po ně bude ideální akční domácnost, zvládnou i hodného pejska a děti. 
Fazolka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

31. 10. 2020
Fazolku a Hráška jsme převzali od nálezkyně, která je našla při venčení pejska na cyklostezce nedaleko obce Zeleneč. Koťata se tam krčila v trávě, prochladlá, hladová, opuštěná. Jak se tam vzala, to samozřejmě netušíme. A zatím je také nikdo nehledá – nález je nahlášen na obec, ale nedoufáme, že se majitel přihlásí. Takže jsou u nás, na místě zůstat tam nemohla, to je jasné. Jejich výživový stav nic moc, věk pouze odhadujeme. Jsou hubení, ale ne vychrtlí na kost. Jsou určitě začervení – bříška mají nadmutá, zaplynovaná, ale apetit výtečný – baští oba jak o závod. Mají rýmu. Začneme velmi zvolna odčervovat a brzy vyrazíme na veterinu, pokud se nepřihlásí původní majitel. Pokud se neobjeví další neduhy, což je bohužel pro podzimní koťata více než běžné, po doléčení pro ně budeme hledat nový domov.

10. 11. 2020
Fazolka a Hrášek už mají za sebou vstupní prohlídku na veterině. Zatím řešíme „jen„ odčervení a parazity všeho druhu, měli toho chudáci víc než dost. Ale postupujeme zdárně, bez komplikací. Dostali taky antibiotika, zabrala dobře. O víkendu je čeká kontrola, uděláme test na giardie, a pokud bude vše OK, snad budeme moci pro oba začít brzy hledat nové domovy.

2. 1. 2020
Fazolka hledá nový domov.

16. 1. 2021
Fazolka odjela do nového domova. Padla do oka mladé paní z Liberce. Bude žít v rodinném domku se zahrádkou, kterou bude mít časem (po kastraci) k dispozici. Doma už bydlí kočička Zoe, stejného věku jako Fazolka. A čtyřčlenná rodina, takže o mazlení určitě nouze nebude:-) Za prima domov pro Fazolku velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

9. 1. 2023 jsme na WhatsApp našlí další fotografie z nového domova s tímto textem:
Dobrý den paní Cetlová, trochu se zpožděním Vám chceme popřát všechno nejlepší do nového roku. Blackie (Fazolka) se má dobře, aspoň jak to vidíme my:) Ať se Vám stále daří nacházet kočičkám nové domovy, držíme Vám při tom palce. Ž. z Liberce

22. 12. 2021 jsme na WhatsApp našli další fotografii z nového domova s tímto textem:
Krásné Vánoce a do nového roku 2022 hodně zdraví, štěstí a pohody přejí Ž. i s Bellou, Blackie (Fazolka) a Zoe

31. 3. 2021 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, obě kočičky se po kastraci už úplně zotavily a chodí si hrát ven na zahradu. Blackie (Fazolka) ráda po všem šplhá, i po dětské prolézačce. Taky se rychle naučila chodit kočičími dvířky (obě kočičky jsou očipované, dvířka jsou nastavená na jejich čip). Zatím je mohou procházet jen směrem dovnitř, ven je pouštíme kontrolovaně. Přejeme Vám klidné velikonoční svátky, Ž.

19. 3. 2021 jsme dostali další mms a zprávy z nového domova:
Dobrý večer, dneska jsme nechali Blackie (Fazolku) a Zoe vykastrovat. Operace proběhla u obou v pořádku, zítra jdeme na kontrolu. Děti si je střídají, mají chovací pohotovost:-) Přeju hezký večer, zase se ozvu. H. Ž.

29. 1. 2021 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Posílám foto od večeře. Všechno je v pořádku, myslím, že Blackie zas trochu povyrostla:-) Hezký víkend H. Ž.

21. 1. 2021 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, paní Cetlová, myslím, že si u nás Blackie už vcelku zvykla. S kočičkou Zoe jsou už kámošky a pejskovi Bellince dala jasně najevo, kde jsou hranice. Hezky baští, je čistotná a ráda se mazlí. Taky ráda divočí:-) Už je členem rodiny. Moc Vás všichni zdravíme, HŽ

16. 1. 2021 jsme dostali první mms z nového domova (viz fotoalbum).