Jdi na obsah Jdi na menu
 


Garfield

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen: cca srpen 2016
Kastrovaný?: zatím ne
Očkovaný?: ne
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: 
Podmínky:
Garfield na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

8. 12. 2016
Garfield byl nalezen 7. 12. 2016 ve vesnici východně od Prahy. Přidal se k hodné paní, která pozdě večer venčila svého pejska. Paní si kocourka nemohla nechat, a tak ho předala nám. Garfield se zatím jeví jako životaschopné zvíře, velmi kontaktní, mazlivé a celkově velmi přítulné:-) Je zřejmé, že dosud žil v domácnosti s lidmi – buď se ztratil, nebo se ho majitelé zbavili. Zatím je v karanténě – má svrab v uších a je začervený, s tím si snadno poradíme. Budeme doufat, že nic dalšího se neobjeví a Garfield bude moci brzy hledat nový domov.

24. 12. 2016
Tak Garfield nám dal pořádně zabrat. Do azylu se dostal ve velmi slušném stavu, celou dobu u nás se držel, neměl problémy, jedl, vše vypadalo dobře a mysleli jsme, že brzy bude moci opustit karanténu. 18. 12. 2016 ale přestal jíst a začal zvracet… Příčinou byl parvovirus. Garfield strávil středu a čtvrtek na veterině, obávali jsme se, že nás čeká další odchod kotěte na onen svět. Garfield ale zabojoval, takže ve čtvrtek večer jsme si ho mohli odvézt do depozita, kde pokračujeme v léčbě. Parvovirus se podařilo zlikvidovat, ale Garfieldovi se navíc rozjel kalicivirus, bolí ho tlamička a sám toho zatím moc nesní, což zrovna v době probíhající rekonvalescence není úplně ideální, ale stále věříme, že je otázkou dnů, kdy Garfield začne pořádně baštit. Rádi bychom ho stabilizovali, protože 28. 12. 2016 by měl odejít do nového domova – do rodiny nálezkyně. Samozřejmě, že za jiných okolností bychom takto nemocné kotě do nového domova nevydávali, ale v tomto případě se jedná o nálezkyni, která celou anabázi s léčbou Garfielda sledovala, takže ví, do čeho jde, a ví, že bude potřeba ještě nějakou dobu podávat antibiotika, dořešit svrab, časem zajistit očkování… A Garfieldovi to prospěje, u nás by musel být v karanténě, tzn. sám, minimálně další tři týdny, což u kotěte nikdy není ideální. Věříme tedy, že Garfield do nového domova odejde už "rozkrmený" a že bude prospívat.

28. 12. 2016
Garfield odjel do nového domova. Bude bydlet ve vesnici až u Olomouce v rodině s malým dítětem. V domácnosti ještě bydlí šestiletý Kocour a sedmiletá fenka Betyna, snad si na sebe brzy zvyknou. Až dospěje, bude moci využívat i dvorek u domu, zatím (až do kastrace) ale bude pouze bytový. U nás během posledních dvou dnů u Garfielda nastalo výrazné zlepšení, začal jíst, vylučovat vzorné šišky, prohánět „myšky“, prostě všechno vypovídalo o tom, že už je mu o hodně líp. Takže i když ještě musí užívat antibiotika, propustili jsme ho domů, aby si mohl dostatečně užít svých znovunabytých sil. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

16. 10 2023 jsme na WhatsApp našli zprávu a foto z nového domova.
Garfield se našel! Právě jsme si ho přivezli z útulku nedaleko od nás. Je to on, čip souhlasí a i ta podoba:-) Ta historka je neuvěřitelná. Garfield si v červnu našel nový domov na farmě cca tři km od nás. Tamním farmářům nevadil, další kočka se na farmě snadno uživí. Protože tam Garfield netrávil všechen volný čas a nosil obojek, došli k závěru, že má majitele a k nim chodí jen na návštěvu. Ale s blížící se zimou přeci jen dospěli k závěru, že by se o kocourův osud měli víc aktivně zajímat, a tak se obrátili na útulek. Tam Garfielda také odvezli. V útulku zjistili, že Garfield má čip, ale protože ho máme registrovaný jen v ČR a ve Švýcarsku ne, nemohli pochopitelně majitele dohledat. Takže v útulku strávil tři týdny. Až pak narazili na náš inzerát na Schweizerische Tiermeldezentrale, což je obdoba našeho Psího detektiva. Tam byl uveden i čip, který souhlasil s Garfovým čipem, a tak nás kontaktovali. A tak jsme pro něj samozřejmě jeli. Garfield, mimochodem naprosto fyzicky i psychicky v pořádku, se doma jenom najedl a hned zmizel ven:-) Tři týdny ve vězení (což pro něj útulek, kde nemohl ven, jistě byl), si prostě vybraly svou daň:-)  Kromě toho má ale Garfield nového kočičího sourozence, v létě nám zemřel pes, a když se ztratil i Garf, řekli jsme si, že chceme k našemu důchodci Kocourovi další kočku. Takže jsme si z Čech přivezli nalezence Olivera. Snad to bude fungovat:-) Fotky jsou vyfoceny krátce po příjezdu Garfa k nám.

31. 8. 2023 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Tak už je to víc než měsíc, co se Garfield nevrátil domů z běžné každodenní vycházky. Pořád ještě doufáme, odepisujeme na inzeráty na švýcarské verzi Psího detektiva, ale s každým dnem je samozřejmě šance menší a menší. Nevíme, co se s ním stalo, ale bude to spíš nějaká smutnější verze (autonehoda, střet s nějakým zvířetem). V okolí jsme samozřejmě všechno prohledali, vyzpovídali sousedy, ale nic. Je to těžký, zvlášť když jsme začátkem srpna nechávali uspat psa (srdce). Moc nám Garfield chybí.

3. 2. 2022 jsme na WhatsApp našli dalši fotografii z nového domova s tímto komentářem:
Garfield je u nás nešťastný. Čeká na kolejích na příjezd ranního vlaku:)

21. 3. 2021 jsme na WhatsApp dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

1. 1. 2021 jsme přes WhatsApp dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

21. 12. 2020 jsme přes WhatsApp dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

15. 12. 2020 jsme přes WhatsApp dostali zprávu a fotografie z nového domova. Víme, že Garfield se se svou rodinou přestěhoval do Švýcarska.
Převezli jsme zvířata asi před měsícem, pes OK, kocouři převoz samozřejmě horší, ale s podporou nějakých uklidňujících preparátů přežili. Mysleli jsme, že je necháme standardně aspoň měsíc jen doma, ale Garfielda bychom museli zabít, takže toho jsme vypustili už čtvrtý den, děj se vůle Boží. Proběhl se po okolí a vrátil se, od té doby normálně funguje, na noc domů nechodí, ale ráno a večer se ukáže, někdy přes den spí doma, někdy ne – spí asi někde na seníku, protože smrdí/voní senem. Sníh ho rozhodně neděsí. Garfan tedy OK, starý Kocour horší, ten by nevytáhl paty z baráku ani za nic, navíc nám teda dává hodně najevo svou nespokojenost, neboť všechno pochč… Toho asi budeme muset dát utratit:-) Asi před týdnem se tu zastavila sousedka seniorka, že jim jako prý nevadí, že ROTE KATZE jim chodí domů, že mají taky kočku, ale že mají i psa a bojí se, aby Garfana nezakousl. No, když jsem viděla toho chudáka starýho labradora, co sotva chodí, tak fakt nemám strach, že by našeho sedmikilovýho Garfielda zakousl. Ale jak vidět, Garfan pěkně domestikoval – vidí někde kočičí dvířka a nebojí se to prozkoumat... VV

13. 3. 2018 jsme dostali e-mailem další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

4. 12. 2017 jsme dostali další krátký e-mail a fotografii z nového domova.
Kočičí čuně! Včera jsem ho po víkendu, co byli venku, chtěla vzít domů, a všimla jsem si, ze má špínu v kožichu. Bylo to zaschlé slepené hovno. Do rána si to neumyl, tak jsem ho ráno strčila do umyvadla, chvíli držel, ale pak jsem vzala nůžky a má par zubů…

10. 10. 2017 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

11. 7. 2017 jsme dostali další krátký e-mail a fotografie z nového domova.
Garfield si hraje s Legem…

28. 6. 2017 jsme dostali krátký e-mail a fotografie z nového domova.
Když jdeme ven, Garf jde s náma…

2. 6. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. 
Dobrý den, v příloze foto… V pondělí přinesl první myš (i když je podezírán Kocour, že ji chytil on a podstrčil ji Garfieldovi, aby se v nové domácnosti zavděčil:-) Každopádně Garf tráví veškerý čas venku, ale zatím naštěstí jen na dvoře, maximálně zajde k sousedovi a na zavolání přijde. Na noc je stále ještě zavírán doma, ale šíleně kvílí… Se psem si na sebe už zvykli, to není problém. Dvířka na čip se naučil používat okamžitě, na rozdíl od Kocoura:-) VV

24. 4. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Tak Garfield už má kastraci od včerejška za sebou… Jak vidno (foto), zotavil se rychle, už o ničem neví:-) Chtěli jsme ještě počkat, ale poslední tři týdny už byl k nesnesení – značkoval močí jak jak o závod, kadil mimo záchod, neustále sexuálně obtěžoval Kocoura (který se zřejmě kvůli tomu začal víc zdržovat venku) atd. Takže rozhodnuti bylo nakonec rychlé:-) Nechali jsme ho i očipovat, jednak kvůli identifikaci, jednak chceme koupit kočičí dvířka na čip – do domu nám chodí cizí kočky, a hlavně cizí kocouři – na chodbě a ve sklepě je hrozný smrad:-) VV.

21. 2. 2017 jsme dostali e-mail s fotografií z nového domova s tímto textem:
Garfield si hraje s Legem…

20. 2. 2017 jsme e-mailem dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

27. 1. 2017 jsme e-mailem dostali další fotky z nového domova (viz fotoalbum).

15. 1. 2017 jsem e-mailem dostali další fotografii z nového domova s tímto textem:
Nejhorší je, ze ho to bavi… Sedí, kouka, myje se…

12. 1. 2017 jsme dostali další e-mail s fotografií z nového domova (viz fotoalbum).

11. 1. 2017 jsme dostali další e-mail s fotografií z nového domova (viz fotoalbum).

29. 12. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografii s tímto textem:
Vlnena deka ze Skotska…

28. 12. 2016, ještě v den odjezdu, jsme e-mailem dostali několik fotografií z cesty domů i z nového domova (viz fotoalbum).