Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gaston (Mikeš)

GASTONA SI 29. 8. 2017 VYZVEDLI JEHO MAJITELÉ (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: cca 5 let
Kastrovaný?: ano
Očkovaný?: zatím ne
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: 
Gaston na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

14. 8. 2017
Gastona včera přivezli jeho nálezci. Potuloval se na parkovišti v obci Hostivice, Praha-západ. Otíral se kolemjdoucím o nohy a žebral o něco k jídlu. Vypadal prý jako po úrazu – přivřené poškozené levé oko, bolavá tlamička… ale i jeho celková kondice nic moc, a tak ho naložili a dovezli k nám. Po cestě se ještě stavili na veterině aspoň na vstupní prohlídku a aplikaci prostředku proti blechám, protože těmi se prý jen hemžil. Oko i tlamička jsou určitě pozůstatky nějakého traumatu, ale zřejmě už staršího data. Bez sedace tlamička prohlédnout nešla, zatím je patrné jen to, že část zubů chybí. Věk 5 let je jen velmi orientační odhad. Gaston už byl kastrovaný. Uši čisté, kožich naprostá hrůza. Časem to bude chtít sedaci a kožich ostříhat, při té příležitosti více „prozkoumat“ tlamičku a zvážit, co s tím okem – zatím budeme aspoň kapat. Na tlapce a pod krkem má lysiny, které vypadají jako zarůstající srst po nedávném sestřihu strojkem. Z toho bychom mohli usuzovat, že byl nedávno ošetřený na veterině. Jak se ale potom ocitl v tomto stavu na onom parkovišti? Těžko říct. V místě nálezu samozřejmě probíhá pátrací akce s cílem najít možného majitele. Pokud se majitel nenajde, bude časem Gaston hledat nový domov. Nyní je ale zatím v karanténě a v nejbližší době ho čeká návštěva našeho pana doktora.

19. 8. 2017
Gaston absolvoval prohlídku u našeho pana doktora a výsledky nejsou bohužel vůbec dobré. V mírné sedaci mu byl provede sestřih, ten byl opravdu nutný – na břiše pod zcuchanými dredy měl Gaston zanícenou kůži a boláky, kožich plný mrtvých i stále ještě živých blech… Pak mu pan doktor odebral krev, provedl testy na FeLV a FIV (oba negativní), ale biochemie ukázala selhávající ledviny:-( Naměřené hodnoty jsou kritické, kromě selhávajících ledvin má Gaston také zvýšenou hladinu cukru… Potřeboval by vytrhat pár shnilých zubů a víčko poškozeného oka by potřebovalo plastiku, ale operace, resp. narkóza, není při této diagnóze možná. Gaston tedy u nás dožije – netušíme, jak dlouho to vydrží – dny, týdny, možná měsíce? Těžko odhadovat, každý organismus je jiný. Dietou ho zřejmě trápit nebudeme, naopak mu chceme předkládat jen samé dobroty:-), aby si užil, co mu možná v životě chybělo. Jí zatím opravdu všechno s chutí. Dostal vlastní pokojík, uvidíme, jak se bude vyvíjet jeho zdravotní stav – pokud dobře, pokusíme se ho zařadit mezi ostatní kočky. Uvidíme. Nevylučujeme ani, že by se mohl přestěhovat do nového domova, pokud by byl někdo ochoten se ujmout kocourka, jehož život se bohužel chýlí ke konci… Jinak samozřejmě dožije u nás.

29. 8. 2017
Tak jsme zvažovali, že Gastona (vlastně Mikeše) přece jen dáme do nabídky k adopci, protože bylo zřejmé, že by měl rád člověka pro sebe – a ejhle, ještě v ten samý den se ohlásila jeho majitelka a přijela si pro něj. Bylo zcela evidentní, že se skutečně jedná o jejího Mikeše – ten poznal už přijíždějící auto a byl moc rád, že svou paničku vidí. Co se týče jeho děsivého stavu, i k tomu poskytla majitelka vysvětlení – Mikeš nežije na parkovišti, ale v domě, který přímo sousedí s oním parkovištěm. Rád tam chodíval i dřív, kdy tam ještě žádné parkoviště nebylo… pak tam ale vykáceli stromy, postavili obchody a parkoviště a Mikeš tam chodit nepřestal, rád prý pozoruje cvrkot na parkovišti… Úplně bezpečné to není, ale nařizujte něco kocourovi, který má volný výběh… Poškozené levé oko je cca čtyřletý pozůstatek šarvátek s jinými kocoury – tehdy se oko podařilo zachránit a Mikeš byl i kastrován. Dredy na břiše měl proto, že se nechce nechat česat. Majitelka tvrdí, že blechy neměl, my jich v kožichu viděli stovky a stovky, než ho pan doktor ostříhal. Podle majitelky je musel chytit při odchytu… Co se týče vyhublosti, celkové únavy a vyčerpání, to souvisí se špatnými ledvinami, to je zřejmé. Majitelka o ledvinách ví, Mikeš prý dostává léky i vhodnou stravu. Mikešovi už je 10 let, zrovna včera měl prý narozeniny:-) Jsme moc rádi, že se Mikeš může vrátit do svého původního domova – vždy lepší, než kdyby dožíval u nás…