Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gordy

GORDY NAŠEL NOVÝ DOMOV 24. 7. 2014 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kocour
Věk: cca 6–8 let
Kastrovaný?: ano
Očkovaný?: ne
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?:
Podmínky:
 

CHRONOLOGICKY

28. 6. 2014
Gordyho jsme přijali 28. 6. 201 v Senohrabech od kočkomilných lidí, kterým se už nějakou dobu motá na zahradě, značkuje dveře, loudí něco k snědku, prohání domácí kočky, a kdo před ním neuteče, s tím se porve. Postrach okolí, dosud nepolapitelný. I když bylo jasné, že není v dobré kondici, nenechal na sebe sáhnout. Postupně ale síly docházely, zranění a šrámů přibývalo, a tak polevil v ostražitosti, nechal se lapit do přepravky a dopravit k nám, kde by se měl dát v rámci možností do pořádku. Pokud to zdravotní stav dovolí, vrátí se pak zpátky do Senohrab na místo, kde je zvyklý. Bude-li stát o opravdový domov, bude ho mít, pokud dá raději přednost svobodě, zázemí a něco k snědku pro něj bude v místě připraveno taky… Takže vlastně klikař. I když – jestli přežije. První seanci na veterině podstoupil ještě dnes, čekala ho kastrace, trhání shnilých zubů, ošetření zanícených dásní, rozličných ran a abscesů různého stáří a stádia rozkladu… Prostě nejnutnější první pomoc. Ale to není všechno, na první pohled je patrné, že uši jsou plné svrabu, jedno oko je rozseklé, na to zřejmě nevidí vůbec, druhé oko je na tom snad lépe, ale z obou očí teče hlen… Gordy pšíká, frká, při jídle chroptí, divně našlapuje na přední packu, hodně pije a močí, což také nevěstí nic dobrého. Ale teď má dost starostí sám se sebou, takže ho necháváme, aby se vzpamatoval z prvních zákroků, poté bude následovat druhé kolo. Jako pacient je skoro vzorný, na to, že v terénu to byl ostrý hoch, je u nás docela v klidu, k našemu úžasu si ještě ani nestrhl ochranný límec.

24. 7. 2014
Gordy byl dán dohromady (v rámci možností a vzhledem k věku a dosavadnímu životnímu stylu…) a vrácen nálezcům, kteří jsou ochotni poskytnout mu dobré bydlo. Snad si toho bude Gordy vážit a po kastraci už nebude postrachem okolí, jako tomu bylo v dobách, kdy jeho hlavní hnací silou byly hormony a hlad. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

10. 8. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, přeposilam fotky Gordyho. S jeho panickou jsme si psaly, protože mě překvapila jeho návštěva. Shrnu to: kočičky mají tři a Gordyho a fenku. Gordy je hodný strýc koček a něžný kamarád fenky. Prý jsou stále spolu. S rodinou se mazlí. S dětmi si hraje. Onehdy chytil i vážku, která na děti dorážela.

22. 9. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Dobry den posilam foto „Gordy strycem“ od paní B. Gordy byl u nás včera po hodně dlouhé době na návštěvě. Proběhla jako kdysi. Kočky utekly, revize misek, na mě syceni a hulákání. Psala jsem to k nim a poptala se na jejich cernou kocicku. Ma kotata (neni to ta z dzungle) rodila v Praze, pro dvě kotata maji zajemce, jedno zustane u nich. Po kojení jde máma na kastraci. Báli se, jak je Gordy přijme. Okamžitě se prý stal hodným strejdou. I. S.

8. 12. 2014 jsme dostali fotografie z nového domova (viz Gordyho fotoalbum)

20. 8. 2014 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova. Gordy není úplný bezdomovec a zřejmě se vrací do svého staronového domova!
Milá paní Cetlová. Píši z jiné adresy, lépe se mi posílají fotky… Dnes mi zavolala, reakce na leták, paní ze Senohrab. Gordy se u nich objevuje cca 3 roky. Pak zas na nějakou dobu zmizí, pak zas přijde. I s ním byli asi před rokem na veterině – oči. Bohužel kapání nešlo. Je to zřejmě zviřátka milovná a hodná rodina. Gordy si rozumí u nich s lidmi (nesyčí, nešermuje, vlní se, mazlí se), rozumí si se PSEM!!! i koťátkem a holčičkou. Zatím ještě stále na nějakou dobu odchází, ale také se vrací. Byla bych moc ráda, kdyby to u nich začal brát jako domov. Naše kočiny na něj pořád syčí a tam ho i pes líbá. Nikomu tam nevadí, naopak. Tak mu budu držet palce, aby mu došlo, že už nemusí nikde courat, že super domov má. Hezký den do kocourkova S. a kocspol
P.S. V příloze fota od,  jak doufám, nové paničky Gordyho

15. 8. 2014 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den. Dnes před půlnocí opět Gordy u nás na návštěvě:-). Domácí čindy už byly všeci v pelíškách. Zkoukl zbytky v neuklizených miskách, trochu snědl z toho, co jsem mu předložila, kočiny ignoroval (ty na něj jen koukaly), mě ignoroval též. Na hlazení obvyklá reakce syčení. Tak tohle bude asi standard, pokud není nějakého chataře, který zas odjede a jeho tu zanechá (jinak si tu desetidenní absenci nedovedu vysvětlit). Tak čas ukáže. Zdravím sv.

13. 8. 2014 jsme dostali e-mail, že Gordy se našel!
Dobrá zpráva ze Senohrab:-). Rozvěsila jsem po vsi plakáty, dala na fb. Asi něco z toho Gordy četl. Dnes večer 13. 8. (po deseti dnech) přišel, okoukl misky, ponípal se v obsahu, zahulajdal, na hlazení zasyčel a hrdě odkráčel do deště. Vypadal dobře, „nehubeně“. Tak domov asi někde má a jak se mu u nás/u vás udělalo dobře, tak si na něj asi vzpomněl a šel dom. K nám asi bude chodit jen na návštěvy. Patří to k těm dobrým koncům „vašich“ i našich kočinek:-) Dejte tuto zprávu, prosím ještě na jeho profil v Kocourkově. Děkuji vám moc a moc za vše a přeji vše dobré dvounohým i čtyřnohým v Kocourkově. Sv a kočspol

10. 8. 2014 jsme dostali e-mail z nového domova – Gordy se bohužel ztratil:-(
Paní Cetlová, fotky Gordika ze 3. 8. byly zatím opravdu jeho poslední. V neděli, ale před týdnem, jsme ho dopoledne viděli naposled. Najedl se, pošmajchloval se, poválel se na dvorku. A odešel. Stále chodil do vsi. Prohledali jsme, co se dalo. Obešli mnoho domů v dosahu a poptali se. Včera a dnes ještě domy užívané jen o víkendu. A nic. Nikdo neviděl. Je nám to moc líto. Vámi vyspravený s námi byl jen 11 dnů… Ještě dám na vývěsky a kontaktní místa letáčky. Příběhy bez konce jsou nanic. I pokud se od nás odstěhoval k někomu jinému, bych brala. Ale takhle… Jsme smutní. Děkuji vám za vše a zdravím celý Kocourkov. Sv a kočspol

3. 8. 2014 jsme dostali e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý den, Gordík zatím pořád honí naše čindy, ale není to útočné. Ony, majíce v paměti jeho tvrdé útoky, zatím před ním mizí. Už přišly na to, že Gordík skoro nevidí a že stačí uhnout jen kousek z cesty. Papá, pak se vyvaluje před chatou. Zřejmě ještě do vsi chodí ze zvyku, ale většinou se povaluje v okolí chaty. Spí, teď když je teplo, v domečku. Už na nás nehuláká, nechá se chvíli hladit. Zasyčí občas. Přejeme vše dobré do Kocourkova. Sv a kočspol.

29. 7. 2014 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý den, Gordy se zabydlel v chatě. Ráno tu byl ale pouze on a Mourka. Miki a Riki a Bert se po jeho odchodu ven plížili domů pěkně placatí. Co se odehrálo v noci netuším. Pořád jenom doufám, že do zimy si zvyknou. Jinak Gordy se mi lísal kolem nohou, vrněl, nechal se hladit a nehulákal:-). Hezký den sv. + kočspol

26. 7. 2014 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Zdravím. První den v pohodě. Měla jsem starost s jídlem. Ráno jedl tak nějak normálně. Po výletu do vsi v poledne přišel a v misce se ponípal a pak chvíli „natahoval“ jako na zvracení. K večeru se stavil zkontrolovat, co je v miskách. Vypil vývar, do kapsičky zas jen ďobl. A měla jsem o čem přemýšlet:-(. Ale ve 23 hod. si vše vynahradil. Rozrazil, vlez, cosi na nás houknul (kočiny se staly neviditelné, frajer Bertík hrůzou placatý). Čtyřnohé osazenstvo ignoroval (díkybohu) a snědl, co viděl a co jsem předložila. Odmítl spát doma, vyžádal si „vrátného“ na otevření dveří. Na pohlazení zareagoval známým houknutím a šel zas do světa. Už žádná pusinka. Starý borec je zpět:D. Jsem ráda, že je spokojený a už náš. Zdravíme Vás i celý Kocourkov. SV. + kočspol

25. 7. 2014 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Gordik vyšel v klidu, poválel se na dvorečku, oňuchával nějaké značky, prošel a zkontroloval kůlnu, vyčůral se do ohniště. Borůvce olizoval listy a našel zprávu od „potřebné“ kočiny ze vsi;-). Prošel na vedlejší neobydlenou zahradu a zmizel v roští. Tím končí fotky. Budu je posílat po jedné, víc mi mobilem do emailu nejde. Pak jsem viděla, jak místo kanálem, spěchal do vsi, trouba, přes silnici. Nutno říci, že nejdřív dlouze poslouchal a přeběhl, až bylo ticho bez aut. Tak snad to zvládne a návrat už bude kanálem. Asi spěchal za ženskými. Zdravím sv.