Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hašlerka (Elinka)

ELINKA (HAŠLERKA) NAŠLA NOVÝ DOMOV 25. 2. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
​Pohlaví: kočka
Narozena: cca březen 2013  
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ano, astma (záchvaty kašle), dobře reaguje na léčbu, ale musí pravidelně inhalovat
Podmínky: ideálně domek s bezpečným výběhem, jako jedináček, případně k nedominantní kočičce či kocourkovi, k dětem i starším lidem
Charakteristika: Elinka (u nás se jmenovala Hašlerka, v novém domově dostala jméno „Elinka“, na toto jméno slyší, takže u něj zůstáváme) kupodivu nikdo nepřivezl, našla si nás sama. Zpočátku byla plachá, vídali jsme v naší zahradě vždycky jen černou skvrnu, ale jednoho dne se rozhodla, že už má zimy a hladu dost a počkala si na nás na židli v pracovně… A od té doby byla u nás. Na nový domov čekala dost dlouho – má totiž drobný handicap, a sice astma. Nakonec se dočkala, ale bohužel po více než roce se vrátila zpět. Po přestěhování majitelů do menšího bytu se totiž mezi jejich kočičkami rozpoutal otevřený boj o pozice, který neskončil ani po několika měsících a po řadě opatření. Elinka byla ve stresu, začínala být nečistotná, a tak jsme se s majiteli dohodli, že se Elinka vrátí a že pro ni budeme hledat nový domov. Tentokrát tedy bez dalších dominantních kočičích spolubydlících. Elinka je zdravá, až na zmíněné astma, které je však stabilizované a nijak zvlášť ji netrápí – nyní inhaluje jednou týdně a zvládá to bez problémů. Jinak je to mazlivá, kontaktní kočička, která si užívá lidskou pozornost, a to i od dětí. Hodí se tedy do rodiny s malými dětmi – předchozím majitelům se během Elinčina pobytu narodilo miminko a v této souvislosti se nevyskytl jediný problém (žárlivost…). Zvládne ale i jiné typy domácnosti, starší lidi, domek s bezpečným výběhem… Ovšem v ideálním případě bez dalších kočičích spolubydlících. Nedominantní kočičku či kocourka by asi zvládla, ale ideálně by byla ráda jedináčkem.
Hašlerka na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

1. 12. 2013
Hašlerka k nám dorazila 3. 11. 2013. Nikdo ji nepřivezl, přišla sama. Ten sychravý večer, kdy u nás naplno řádila epidemie panleukopenie, jsme se vrátili z veteriny s nákladem našich marodů, poklidili rajóny a konečně domů… a tam na židli v pracovně čekala Hašlerka. Pár dnů před tím jsme viděli běhat po zahradě něco černého, ale jenom z dálky – při pokusu se přiblížit to okamžitě uteklo. Tentokrát se ale Hašlerka rozhodla, že to stačí, hlad a zima ji přemohly, a tak se odvážila dovnitř. Byla vyhublá, hladová, smutná a prosila, ať ji nevyháníme. Takže i přes přísný stop stav způsobený epidemií panleukopenie jsme to museli vyřešit. První noc strávila střídavě na židli, střídavě u misky s jídlem. Druhý den putovala na veterinu, měla slzavé oči a občas pokašlávala. Dostala antibiotika a bylo jasné, že pokud je máme dvakrát denně aplikovat, bude nutné je „ubytovat“. A tak putovala na pokoj k Halince, která byla plně očkovaná. I tak to byl za stávající situace risk, ale venku by také dlouho nepřežila… A zatím se drží. Je to naprosto vzorná kočička, nikam se necpe, většinu času sedí spořádaně na skříňce, na poličce nebo na stole u své misky (viz foto). Odčervená už je, očka už neslzí, ale občasný kašel ji stále ještě trochu trápí. Vakcinovat zatím nemůžeme. S Halinkou vychází skvěle, je naprosto submisivní, skromná, vděčná za teplo a plnou misku. Trochu se spravila, ale pořád má tak kilo podváhu. Má překrásný sametový kožíšek a v krvi zřejmě geny britských předků. Nevíme, zda je kastrovaná – ale asi spíš ne, podle toho, jak byla zanedbaná, už se asi toulala dost dlouho.

15. 1. 2014
Hašlerka děkuje za dárek v rámci akce Kočičí přání, která skončila 6. 1. 2014. Dostala konzervy Brit Care s tuňákem a lososem. Potřebuje trochu vykrmit a tyhle má moc ráda. Navíc dostala (spolu s Halinkou) i granule Royal Canin po Mindě, která odjela do nového domova dříve, než si dárku stihla užít:-)

6. 5. 2014
Hašlerka děkuje za granule Pro Plan Cat Adult Chicken, které získala v akci Kočičí přání (proběhlo 1.–15. 5. 2014). Bude se o ně asi muset podělit s Trumpetou, který při focení asistoval:-)

18. 7. 2014
Hašlerka hledá nový domov. Už u nás pobývá dost dlouho, důvodem je její astma. Hašlerku od začátku trápily záchvaty kašle, sice ne nijak drastické, ale v pořádku nebyla. Měla nález na plicích, nicméně to mohl být důsledek silného začervení. V průběhu zimy jsme opakovaně odčervovali, kašel se zlepšil, ale aspoň jednou denně ji záchvat kašle přece jen přepadl. Zpočátku dostávala kortikoidy, na ně reagovala okamžitě, kašlání zmizelo. Kortikoidy ale nemůže dostávat dlouhodobě, a tak jsme zakoupili speciální kočičí inhalátor s tím, že začneme trénovat inhalace. Existuje řada instruktážních videí, jak kočičku naučit inhalovat. Jenže tato videa nepočítají s tím, že kočička bydlí se skupinou dalších kočičích adolescentů, které nácvik inhalování také velmi zajímá a pokaždé, když se pokoušíme s Hašlerkou inhalovat, musí se ostatní také účastnit, do všeho strkají čumáčky a tlapky… Hašlerka se naštve a je po inhalaci. Zatím jsme zvládli maximálně šest nádechů, a to je málo. Zatím využíváme formy sirupu, ale to také není dlouhodobé řešení, Hašlerka se prostě musí naučit inhalovat. Oddělit ji od ostatních za účelem nácviku bohužel nejde, naše kapacity jsou omezené a bohužel volné pokojíky zatím vždycky byly obsazené jiným, akutnějším „případem“. Doufali jsme, že do nabídky k adopci už půjde jako zkušená „inhalátorka“, ale to se bohužel zatím nepovedlo…

9. 8. 2014
Hašlerka našla nový domov v městečku severně od nás. Bude bydlet s hodnými páníčky a dvěma kouzelnými britskými kocourky, kteří se jí po příjezdu báli a běželi se schovat:-) Hašlerka naopak ihned vyrazila na prohlídku domu, a když jsme odjížděli, už měla oba páníčky omotané okolo tlapky. Za Hašlerčinu adopci děkujeme a doufáme, že noví páníčkové zvládnou inhalace – páníčci jsou ale zkušení kočkaři, takže nečekáme, že by jim to činilo problémy…

29. 1. 2016
Elinka (Hašlerka) se nám bohužel vrátila (na jméno „Elinka“ slyší, takže ho používáme i my). Její majitelé se na nás obrátili s tím, že už si nevědí rady. Přestěhovali se se svými kočkami do nového (menšího) bytu a menší prostor zřejmě vyvolává napětí mezi kočkami. Věčný provokatér Elinka se dostala o hledáčku domácího kocoura Molina a vyjasňování pozic brzy přerostlo do otevřeného konfliktu. Boje, šikana, honičky a bitky byly na denním pořádku… Majitelé se snažili situaci několik měsíců řešit, ale bezvýsledně. Elinka byla dlouhodobě ve stresu, objevila se u ní nečistotnost. V této sestavě neexistovalo řešení, a tak se Elinka vrátila. Zdravotně je prý zcela v pořádku, inhalace vyžaduje maximálně 1 x týdně, zvládá je s bravurou, kašlání se objevuje jen slaboučké a zcela výjimečně. K lidem je i nadále velmi přátelská a kontaktní, důvěřivá, vysloveně kontakt s lidmi vyhledává a moc ráda se mazlí. S miminkem, které se v rodině před pár měsíci narodilo, vycházela prý také skvěle. Ovšem příští domov by neměl zahrnovat žádné dominantní kočky.  

25. 2. 2016
Elinka (Hašlerka) našla nový domov, snad bude druhý pokus trvalý! Vše se semlelo nějak rychle, jak se občas stává… Na návštěvu do Kocourkova přijela rodina z městečka nedaleko od nás – přáli si kočičku, která bude žít jako kočičí jedináček v rodině s malou dcerkou a dvěma fenkami. Elinka vytušila šanci a bojovala od chvíle, kdy rodina vešla do jejího pokojíku… Vyhrála a stěhovala se. Zatím jdou zprávy dobré – stres v novém prostředí se nekoná, s dcerkou spala Elinka už první noc v posteli, ale seznamování s pejsky bude probíhat postupně a pomalu. Fenky jsou na kočky zvyklé, ale Elinka bude mít „psí premiéru“. Tak držme palce. Za prima domov pro Elinku moc děkujeme 
 

Z NOVÉHO DOMOVA II (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

1. 1. 2022 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

19. 8. 2021 jsme na WhatsApp našli další fota z nového domova (viz fotoalbum).

9. 12. 2017 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Krásné svátky přeje Eliška.

14. 11. 2016 jsme dostali další mms z nového domova s tímto vzkazem:
Dneska Eliška spinkala pod umyvadlem, jinak je úplně v pohodě, chodí ven, chytá myši a papá úplně normálně, vůbec už neofrňuje nos… krásný večer.

27. 5. 2016 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

15. 5. 2016 jsme dostali další sms z nového domova.
Dobrý den, Eliška je v pořádku, chodí ven, když jsme my venku, a je spokojená, s pejskama se kamarádí… krásnou neděli.

25. 3. 2016 jsme dostali sms z nového domova:
Elinka je v pořádku, hraje si s pejskama, jsou kamarádi a docela dost i papá – na to, jak jste říkala, tak plechovku té paštiky zbaští celou a přes noc i misku granulí. Krásné svátky.

2. 3. 2016 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Krásný den, Elinka si našla kamarády… Je úplně v pohodě, krásně papá a je moc hodná, je to mazel.

27. 2. 2016 jsme dostali první mms z nového domova s tímto textem:
Krásný večer, tak Elinka se dneska ubytovala v košíku…  
 

Z NOVÉHO DOMOVA I (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

12. 5. 2015 jsme na Facebooku našli několik fotografií z nového domova (viz Hašlerčino fotoalbum).

25. 2. 2015 jsme na Facebooku našli několik fotografií z nového domova (viz Hašlerčino fotoalbum).

27. 1. 2015 jsme na Facebooku našli několik fotografií z nového domova (viz Hašlerčino fotoalbum).

29. 12. 2014 jsme na Facebooku našli několik fotografií z nového domova (viz Hašlerčino fotoalbum).

14. 9. 2014 jsme na Facebooku našli fotografie z nového domova (viz Hašlerčino fotoalbum).

21. 8. 2014 jsme na Facebooku našli další vzkaz:
Včera ležela u muže pod peřinou tři hodiny a vrněla tááák nahlas, je to prostě miláček. Už se i pěkně rozjedla, ještě by to chtělo takové dvě kilča nahoru a bude hotová princezna.

18. 8. 2014 jsme našli na Facebooku fotografii a vzkaz:
Dobrý den, Elinka je úplně v pohodě, kašel už jen opravdu občasný a s bráchy si skvěle rozumí.