Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hříbeček

HŘÍBEČEK NAŠEL NOVÝ DOMOV 21. 8. 2013 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen: březen 2013
Kastrovaný?: ne
Očkovaný?: ne
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: ne
Podmínky: do bytu či k domku s bezpečným výběhem, do společnosti kotěte podobného věku
Charakteristika: Hříbeček a Lištička (která už nový domov našla) pocházejí z nechtěného vrhu jedné venkovské kočičky. Po dvou týdnech strávených u nás je připravený odejít do nového domova – kontaktní, mazlivý, hravý, žravý a temperamentní jako každé zdravé kotě. Počáteční plachost je ta tam, obě koťátka jsou sice zpočátku trochu lekavá, ale po chvíli zábrany padají…
Hříbeček na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

19. 6. 2013
Hříbeček a Lištička k nám byli dovezeni 15. 6. 2013. Jsou to první dvě koťátka odchycená v zahradní čtvrti městečka severovýchodně od Prahy. Žije tam skupinka tří nekastrovaných koček a jejich koťat. Sousedé, kterým není jejich osud lhostejný, začali situaci řešit. Kočičky postupně odchytávají, nechávají kastrovat a vrací zpět do lokality, kde se o ně postarají. Koťátkům je ale třeba najít nové domovy. U nás jsou zatím první dvě koťátka, která se nechala odchytit – Lištička a Hříbeček. Další minimálně tři jsou ještě na místě – terén je členitý, takže mají spoustu místa na schovávání, o kontakt s lidmi moc nestojí. Ale na odchytu se pracuje. Obě koťátka jsou v dobrém stavu, maminka je zřejmě poctivě kojila. Jsou však plachá, bojí se, syčí – Hříbeček, ač menší, je ale zvědavější a odvážnější, hlavně co se přístupu k jídlu týče:-)  Na focení se schovává, ale když se nese jídlo, to mu naše přítomnost nevadí:-)

4. 7. 2013
Hříbeček hledá nový domov.

21. 8. 2013
Hříbeček našel nový domov. Hříbečka si na inzertním serveru vyhlídla prima paní z vesničky kousek od Náchoda, až u polských hranic. Tak se do něj zakoukala, že byla ochotná pro něj přijet hned následující den. Hříbeček se líbil, nechal se chovat, i když byl trochu mrzutý, protože jsme ho vzbudili z odpoledního šlofíka:-) Ale ani tak nebylo co protahovat, nabízený domov je pro něj naprosto vhodný – bude teď bydlet v domku s výběhem, na polosamotě. Kočičí kámoše si musí najít v okolí, ale doma bude mít dva pejsky – jezevčíka a bišonka (oba jsou zvyklí na kočky) – a tři páry rukou, které se na něj už moc těší:-) Víme, že do nového domova dorazili a že probíhá adaptace, další zprávy máme slíbené. Za Hříbečkovu adopci moc děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA

4. 1. 2015 jsme dostali krátký e-mai a fotografii z nového domova.
Zdravím, také přeji v novém roce hlavně hodně zdravíčka, štěstíčka. Posílám foto Hřibečka, má se dobře, je v pořádku.

22. 3. 2014 jsme dostali zprávu z nového domova.
Dobrý den, už dlouho si říkám, že Vám musím napsat. Tak hříbeček je v pořádku, ven občas chodí, ale spíš se drží doma. Dala jsem ho vykastrovat, už to je asi měsíc nebo dýl. Paní veterinářku sem poprosila, jestli by vám poslala to potvrzení o kastraci, tak doufám, že ano. Mějte se hezky, s pozdravem S. M.

15. 9. 2013 jsme dostali krátký pozdrav a fotografie.
Dobrý den, Hříbeček je v pořádku, mám ho zatím ještě doma ven ještě nechodí. Posílám foto, s pozdravem S.

31. 8. 2013 jsme dostali krátký e-mail z nového Hříbečkova domova.
Dobrý večer, Hříbeček je v pořádku, už si na mě zvykl i se psy jsem ho seznámila, ty na něj reagovali normálně, to spíš on byl z nich vykulený… Chutná mu, ale ještě nepřibral, je furt hubenour. S pozdravem S., příště pošlu foto.