Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jarek (Císař 6)

JAREK NAŠEL NOVÝ DOMOV 16. 3. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: cca 3 roky
Kastrovaný/a?: ano, 20. 11. 2015
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do kočičí společnosti, do domku s bezpečným výběhem
Charakteristika: Jarek pochází ze skupiny kočiček žijících s psychicky nemocnou bezdomovkyní ve staré ubytovně na Praze 5 na Císařce. Ubytovna se však má bourat, bezdomovkyně i její kočky musí pryč. A bezdomovkyně bude mít dost starostí sama se sebou, natož s kočkami. A tak skupina 11 kočiček skončila u nás. Jarek je jeden z těch přítulnějších, milé a bezelstné stvoření. Když přijde návštěva, běží se pro jistotu schovat, ale pak si to rozmyslí a přijde se pomazlit:-) Má rád kočičí společnost, určitě by nechtěl být jedináčkem, v kočičí společnosti vyrostl a je zvyklý žít mezi kočkami. Nedominantní, vyjde s každým. Klasický typ domácího pomocníka a gaučáka, těžiště jeho aktivit bude spočívat spíše doma se svou rodinou, nicméně výběh na zahrádku by jistě ocenil.
Jarek na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

2. 11. 2015
30. 10. 2015 jsme přijali dalšího kocourka od psychicky nemocné bezdomovkyně ze stare ubytovny v Praze 5 na Císařce. První byli Lógr a jeho sestra Cikorka, pak následovala Jarmilka se dvěma synky a kočička s pracovním jménem Císařka 1 a další. V pátek 30. 10. dorazily dva „kousky“, opět zatím nemáme jména, proto uvádíme pouze pracovní. Bezdomovkyně i její kočičky musely do dnešního dne ubytovnu opustit. Kam nemocná žena šla, to nevíme, kočky si s sebou samozřejmě vzít nemohla, její život je dost komplikovaný i bez nich… Majitele ubytovny osud kočiček nezajímá, jedna z variant byla vypustit kočky do blízkého lesíka, ať si poradí samy… To ovšem není dost dobře možné, protože kočičky jsou zvyklé na plnou misku (byť nekvalitní stravy) a střechu nad hlavou… A tak se s tím musíme poprat my. Kočky nejsou v dobrém zdravotním stavu, byť se o ně bezdomovkyně v rámci svých možností starala, krmila je, zajistila jim přístřeší… ale záležitosti jako kastrace, odčervení či očkování byly zjevně nad její finanční a zřejmě i duševní schopnosti. Přijaté kočičky mají herpesvirus, vnější i vnitřní parazity, pochopitelně nejsou kastrované. To všechno čeká na nás.

16. 11. 2015
Kocourek dostal jméno Jarek.

1. 12. 2015
Stejně jako bratr Michálek, je i Jarek stále v léčení, ve skupině koček z Císařky byly potvrzeny chlamydie, takže je musíme přeléčit pro jistotu všechny. Ale je to jen otázka několika dní, kdy bude i Jarek hledat nový domov. Je to naprosto bezelstný, hodný a klidný kocourek, přátelský k lidem i ostatním kočkám, naprostý gaučák. Většinu času leží v pelíšku a střídá levý a pravý bok:-), dívá se z okna neb se tulí k někomu z kamarádů… Nové podněty ho děsí, ale to všechny z této skupiny…

25. 12. 2015
Jarek děkuje za dárek, který získal v rámci vánočního Kočičího přání konaného 15. 12. 2015–6. 1. 2016.

7. 2. 2016
Jarek hledá nový domov.

16. 3. 2016
Jarek našel nový domov. Bude bydlet v obci kousek od Příbrami. Zatím bude žít se svou novou rodinou jen v bytě, během několika měsíců se všichni budou stěhovat do domku, pak bude mít Jarek možnost výběhu ven na zahrádku. Společníkem mu bude domácí kocourek Toník – doufejme, že se kluci brzy skamarádí. Za prima domov pro Jarečka moc děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

4. 4. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova s tímto komentářem:
Dobrý den! Tak Jarecek opravdu občas hlídá nejen Tondu, kterého někdy přivede domu, ale i malého.

24. 12. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova s tímto komentářem:
Dobrý sváteční den! Tak jeste jednou hezké Vánoce, teda chápu vas… s tím aranzovanim koček u darku, žádná sranda…

24. 11. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

25. 10. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

2. 5. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

1. 3. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

23. 2. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

18. 2. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

1. 2. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

27. 10. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

10. 7. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

16. 6. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

29. 1. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova s tímto textem:
Jareček náš kocour pomocník:-) Máme ho moc rádi. Je neuvěřitelně vděčný a miluje lidi. Nebo alespoň nás.

24. 1. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova s tímto textem:
Kluci si dávají šlofíka.

17. 12. 2016 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

16. 12. 2016 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

24. 11. 2016 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Dobrý den, chtěla jsem pochválit Jarečka a pozdravit vás, pořád je mi v patách a všude se mnou… dělá mi společnost, když vařím, leží za mnou, když si jdu lehnout, tak jde se mnou také a nejraději by šel se mnou i do sprchy, a když dlouho neotvírám, tak se dožaduje dovnitř…

26. 10. 2016 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Zdravíme, Jareček je úžasný.

5. 10. 2016 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Dobrý podvečer, tak vám musím říct, že Jareček je prostě úžasný. Sice naučil Toníka nosit domů myši, ale je to skvělý kamarád! Myslím si, že se i celkem otrkal. Pokaždé, když přijdu domů, tak mi běží naproti, a když například uklízím doma, chodí za mnou pořád a všude. Je to skvělý kamarád a rád spí s Toníkem na posteli. Jediné, čím mě občas vyděsí, je to, že když ho někdy lochtám, tak mě lehce kousne, nebo jak to říct, štípne… ale je to spíše přátelské. Jsme rádi, že máme Jarečka.

17. 9. 2016 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Dobrý den, koupili jsme novou hračku – fontánu a kluci si jí užívají, mají pořád čerstvou vodu:)

10. 8. 2016 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

22. 7. 2016 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

9. 7. 2016 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Schody miluje, a když jsem ho začala fotit, tak se předváděl jak modelka…

5. 7. 2016 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Je skvělý. Pomalu, ale jistě se osmělil a některé večery už spí i v posteli:) Moc děkujeme za takového kocourka. Pořád lítají s Tondou venku, tak doufám, že je u nás spojený:)

31. 5. 2016 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

19. 5. 2016 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Škoda, že se mi nepovede vyfotit, jak si na mě lehne a chrní…

14. 5. 2016 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Posíláme pozdrav… a chození ven je opravdu baví, takže mají celý den možnost chodit ven. Drží se spolu a já se tak o Tondu nebojím, Jareček je přeci jen zkušenější lovec. Nemají vůbec chuť někam utéct. Chodí se vždycky ukázat domů.

3. 5. 2016 jsme dostali další sms z nového domova.
Dobrý den, tak kluci jsou super. Hrají si spolu, Tonda nedá bez Jarečka ani ránu. Pořád se po něm opičí. Jareček vyžadoval pouštění ven, takže nechám vždy na hodinu až dvě otevřené dveře a oba chodí ven, ale drží se u baráku a spolu, vždycky se chodí ukázat, tak jsem moc ráda.

31. 3. 2016 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Ani nevíte, jakou z toho mám radost! Oni se asi fakt mají rádi. Olizují se, občas dělají sumo a už několikrát jsem je našla, jak spolu spinkají. Jareček je o dost akčnější než Tonda a je velmi zvědavý, pořád si hraje a předvádí se:)

29. 3. 2016 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Kluci už si moc pěkně hrají. Já teda nejdřív nepoznala, jestli se perou, nebo hrají, ale spíš to druhé. Prostě se tak kočkují, občas si dají pusinku a dost často chodí všude spolu. Včera byla sranda je s Toníkem pozorovat. Tak různě na sebe dávali packy a jeden vždycky dělal, že upadl a tak, jsou to komedianti, ale říkám, že kdyby se chtěli poprat, že by to vypadalo jinak… a když chtějí klid, tak si každý vleze jinam a je to:)

23. 3. 2016 jsme dostali další mms s tímto textem:
Dobrý den, tak mám další skvělou zprávu… kluci se celkem kamarádí. Není to ještě žádný velký hraní, ale Jareček se otírá o Tondu, pořád se očuchávají, Tonda nesyčí. Leží spolu i na posteli. Jareček je pořád zatím daleko víc aktivní než Tonda. Papají spolu. V noci jsem se vzbudila a spali u sebe… hezký den, R.

20. 3. 2016 jsme dostali i e-mail a fotografie z nového domova.
Posílam fotky z dnešního rána a jak si Jarek hraje. Co se týka Tondy, tak naštěstí je to z takový „srabek“, ze neútočí a spis teda pozoruje a snaží se pochopit, o co jde. Jarek už kolem něj chodi, jako kdyby nic, a neprovokuje ho. Jarek je daleko odvážnější, než byl Tonda. Ten se ještě týden schovával, Jarek už to tady obhlizel druhý den.

20. 3. 2016, ještě v den umístění, jsme dostali první sms z nového domova.
Dobrý den, tak Jareček už spí na posteli, jak kdyby tu bydlel dlouho:), a co je ještě lepší, teď ráno po probuzení byli u sebe oba a čuchali se, přičemž Tonda už nesyčel, ani nevrčel. 100 % se to zlepšuje.