Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jarinka (Iška)

JARINKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 5. 5. 2018 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozen/a: cca zář–říjen 2017
Kastrovaný/a?: ano, 7. 4. 2018
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: ideálně jako kočičí jedináček, při dostatku podnětů zvládne i byt, vhodná k dětem
Charakteristika: Jarinka je prý jedno z koťat, která se narodila kočičce nezodpovědné majitelky žijící v rodinném domku v Praze 9. Na místě má probíhat v dohledné době kastrační program a kočičky mají být po kastraci vraceny zpět. Jarinka je milé, hodné a přítulné odrostlé kotě, určitě má šanci najít lepší domov. A tak skončila u nás. Je to moc hodná a kontaktní kočička, hodně se fixuje na lidi – nechá se chovat, mazlit, neustále touží po lidské přítomnosti. Jen koček se zatím spíš bojí, takže ji doporučujeme jako kočičího jedináčka. Pokud bude mít v novém domově dostatek podnětů a nebude nechávána dlouho samotná doma, zvládne i pobyt pouze v bytě.
Jarinka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

24. 3. 2018
Jarinka je prý jedno z koťat, která se narodila kočičce nezodpovědné majitelky žijící v rodinném domku v Praze 9. Na místě má probíhat v dohledné době kastrační program a kočičky mají být po kastraci vraceny zpět. Jarinka je milé, hodné a přítulné odrostlé kotě, určitě má šanci najít lepší domov. Víc informací o ní bohužel nemáme, kromě toho, že 10. 3. 2018 měla být poprvé očkovaná – očkovací průkaz nám prý dodatečně dorazí… Uvidíme. Jarinka je zatím trochu „vyjukaná“, ale klidná a přátelská. Je to sice podzimní kotě, ale vypadá to, že je celkem ve slušné kondici, nicméně karanténa je samozřejmě nutná.

14. 4. 2018
Očkovací průkaz skutečně dorazil, ale vakcinaci jsme nestačili dokončit. Jarinka se totiž začala mrouskat a popravdě řečeno, nechtěli jsme to zažít znovu:-), a tak jsme zvolili opačný postup – nejdřív kastraci, pak očkování. Očkování ale může zvládnout i v novém domově.

5. 5. 2018
Jarinka dnes odjela do nového domova. Po kočičí společnici do rodiny s dětmi se poohlížela mladá paní a volba padla na Jarinku. Jarinka bude teď žít jako kočičí jedináček v domku se zahrádkou na severním okraji Prahy. Za prima domov pro Jarinku děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

4. 2. 2022 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý den, my jsme se na podzim přestěhovali, a ještě předtím jsme si pořídili psa, to je určitě pro Jarinku zásah, ale zvládá to krásně. Psa tedy úplně bez problémů, on je celkem klidný a jemný, a toho si tedy vzala úplně na povel:) Přestěhování bylo určitě náročnější, nicméně zvládla i to, jen občas dělá drobné lumpárny. Prvních 5 týdnů byla jen doma, teď jí už pouštíme ven, ale zatím se jí nijak extra nechce a novou zahradu prozkoumává jen v takových pětiminutovkách. Asi nám hraje do karet i počasí, protože to přece jen není nic lákavého. Myslím, že jí pes pomůže hlavně udržet cizí kočky dál od těla, už teď si všimly, že po zahradě chodí pes a nijak se sem nehrnou:) Posílám ještě jedno úplně čerstvé foto. Přeji hezké dny, A. S.

3. 12. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, zdravím Vás a v předstihu shonu kolem konce roku bych Vám i Vašim svěřencům ráda popřála hezké, klidné Vánoce. K naší letní diskuzi s převozem Jarinky na chatu – nakonec jsme všichni vyhráli, domů jsme nastěhovali na 14 dní osmnáctiletou neteř, která v době naší nepřítomnosti o Jarinku pečovala, pouštěla ji ven a svobodu si užily obě:-) Takže jsme se vyhnuli nervům s možným zaběhnutím atp. Krásnou zimu a mnoho zdraví přejeme, AS & co.

19. 6. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, po dlouhé době Vás opět zdravím. Doufám, že jste nelehkou situaci kolem pandemie zvládli bez větší újmy. Sleduji po očku Vaše stránky, zdá se, že snad ano. Píšu, abych se podělila o další fotky Jarinky alias Išky. AS

31. 12. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, posíláme Vám sváteční videopozdravy od Jarinky a přejeme vše dobré do nového roku – https://youtu.be/CRYmu9Bju4Y. S pozdravem, S.

6. 10. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, paní Cetlová, posíláme krátký pozdrav od Jarinky. Se všemi konkurenty se, zdá se, popasovala, hrdě lehává na rohožce před domem a „hlídá“ jak pejsek. Ven se vydává i za deště, nepohodlí ji prostě vůbec netrápí, hlavně, že může lovit a žít. A je stále víc a víc společenská – je to prostě radost ji mít. Hezké dny, S.

29. 5. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý večer, paní Cetlová, posílám ještě venkovní fotku Jarinky, chození ven si pořád navzdory úskalím moc užívá a chodí ven např i za deště. Je to srdcařka:-) Hezký den, AS

1. 5. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, za chvíli to bude rok, co u nás Jarinka bydlí, utíká to tak rychle… Nemáme žádné novinky, čičince se daří dobře, jen občas ji venku prohání nějaký kocour z okolí. Nemáte tip, jak ho odradit, aby na Jarinku nedorážel? Mimochodem jsme na Vás odkazovali naši známou, která chce parťačku ke svojí bytové kočičce. Snad se Vám ozve. Zdravíme Vás a doufáme, že se Vám daří výborně, AS

16. 12. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, zdravím Vás a chci popřát krásné svátky Vám a ve smyslu praktickém i vašim kočičím svěřencům do nového roku – ať je čekají samé šťastné konce. Posílám i pár fotek Jarinky, ze které se teď na zimu stala bytová kočka z přesvědčení. Jak vidíte, alespoň trénuje šplh na sušáku na prádlo. Taky se naučila popíjet vodu z kohoutku ve vaně a docela nás tím baví. Někdy ve vaně dokonce spí. Je to takový náš vtipálek. Hezké dny, AS

21. 9. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobry den pani Cetlova, zdravime Vas. Jarinka i my se mame dobre, chodi denne ven, ale hezky se vraci domu, popr. se drzi primo na zahrade. Take se tu v poslednich par tydnech nekolikrat potkala s jinou kockou. Z toho bylo hodne „kriku“, nevidela jsem, ze by ji druha kocka nejak ublizovala, ale Jarinku ta setkani evidentne netesi a stresuji. Takze se pak vzdycky stahne domu a leci si nervy. Doma je vsechno stabilni, nedela zadne trable, krmi se hezky, a kdyz se pres den vyprochazkuje, tak v noci i ukazkove spi a neporada tu zadne vecirky:-) Preji hezky den, AS

23. 7. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, zdravíme Vás i všechny svěřence, Jarinka posílá pozdravy. Myslím, že je u nás spokojená a my s ní:-) Hezké léto, A. S.

26. 6. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, znovu zdravíme, musíme se pochlubit novým milníkem:-) Jarinka včera chytila první myšku a přinesla ji pyšně domů (naštěstí už zabitou). Manžel nelenil a zdokumentoval to. Ven se naučila Jari chodit opravdu moc hezky, spolehlivě se vrací většinou i na zavolání, někdy teď venku zůstává skoro celé odpoledne, ale když opouštíme dům, raději ji vždycky vezmeme dovnitř. Tři dny jsme byli s manželem pryč a babička si netroufala kočku pustit ven, takže když jsme se vrátili, prakticky se Jarinka vešela na kliku a pokoušela se odemknout. Myslím, že jste se s tou potřebou výběhu pro ni opravdu trefila. Přejeme hezké dny, A. S.

5. 6. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, děkuji za odpověď, budeme to dál pomaloučku polehoučku zkoušet. Teď byla Jarinka venku každý den cca hodinu, budeme pomaličku prodlužovat. Je vidět, že doma už se začíná trochu nudit, hlavně v noci, a podniká čím dál víc „akcí“, jako je zvrhávání vázy na stole apod. Posílám ještě jednu fotku šelmy. Přeju hezký den, A. S.

2. 6. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Dobry den pani Cetlova, Jarinka zdravi ze sve prvni vychazky ven. Je z toho zatim trosku nervozni, jak asi poznate z fotky. Ted uz je zase doma, za odmenu dostala trosku jogurtu:-) Prvni ockovani jsme taky zvladli hezky, vsechno bezi. Hezky den, S.

14. 5. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, krátké aktuality pro Vás. Všechno s Jarinkou dále běží bez potíží, manžela nadchla tím, jak nám tu loví hmyz:-)) To ji opravdu baví. Naučila se i hezky na škrabadlo, máme sisalem omotanou jednu nohu jídelního stolu, a to jí vyhovuje. Spí nejradši na gauči nebo v rohovém stolku na květiny. Ostatní místa ji moc nezaujaly. Ještě mám v plánu ji ze starého svetru vyrobit kukaň, třeba se to chytí a bude mít i něco „svého“. V sobotu se chystáme na veterinu na očkování, bude to 6 týdnů po kastraci, tak to by už myslím mohlo být v pohodě. Přejeme pěkný den a ještě jednou za Jarinku děkujeme, S.

6. 5. 2018 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, zatím máme samé dobré zprávy. Jarinka se v pohodě pohybuje po celém bytě, záchůdek používá, hezky baští, dívá se s námi na televizi:-) A neúnavně si hraje. Na morčata kouká dost zhnuseně, takže tam to na žádný střet nevypadá. Děti se hezky snaží dát jí prostor a ona už se za nimi i vydá pro pohlazení. Přejeme hezké dny, S.