Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaroušek

JAROUŠEK NAŠEL NOVÝ DOMOV 9. 2. 2019 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: 4 roky
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?:  ne
Podmínky: jako kočičí jedináček, ideálně do domku s bezpečným výběhem
Charakteristika: Jaroušek se před časem přitoulal na zahradu rodinného domku v obci nedaleko Mukařova. Urputně se prý pořád snažil dostat dovnitř do domu, jenže tam už pár koček bydlí a ty bohužel Jarouška do party nechtěly. Nálezce mu tedy poskytl alespoň provizorní bydlení a péči do doby, než jsme Jarouška mohli převzít. Jaroušek k nám tedy dorazil ve velmi slušné kondici, nicméně jsme si všimli, že zadními nohami podivně „šmajdá“. Na veterině pan doktor zjistil, že Jaroušek má luxaci kyčle, zřejmě po úraze z dřívější doby – úder, náraz, pád – těžko říct. Kloub byl zcela nefunkční, poškozený a prognóza špatná, a tak Jaroušek podstoupil náročnou ortopedickou operaci, která ale dopadla výborně a Jaroušek může nožku zcela normálně používat. Jaroušek je zlatý kocourek – vypadá jako hodný moula a taky to hodný moula je:-) Miluje kontakt s lidmi, příběhne na zavolání, člověku je neustále v patách. Miluje i jídlo, dokonce si po sobě umyje i nádobí:-) Jaroušek hledá nový domov jako kočičí jedináček – vůči ostatním kočkám vystupuje dosti dominantně a slabší kočičí povahy se ho bojí. Ideální by pro něj byl domek s bezpečným výběhem.
Jaroušek na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

27. 10. 2018
Jarouška nám přivezl nálezce 21. 10. 2018. Jaroušek se před časem přitoulal na zahradu rodinného domku v obci nedaleko od Mukařova. Urputně se prý pořád snažil dostat dovnitř do domu, jenže tam už pár koček bydlí a ty bohužel Jarouška do party nechtěly:( Majitel domu neměl sílu kocourka vyhodit, jako to asi udělali mnozí před ním, zřídil mu aspoň provizorní bydlení na zahradě a čekal několik měsíců, až se u nás uvolní místo. Nálezce nechal kocourka vykastrovat a poskytl mu potřebnou péči, stravu i zázemí, takže Jaroušek k nám dorazil ve slušné kondici. Z těch věčných bitek s domácími kočkami mu ale zbyla fůra strupů na krku, na hlavě a u kořene ocasu, asi to tam bylo opravdu docela divoké. Na vstupní prohlídku ale teprve pojedeme, zatím musí Jaroušek projít vstupní karanténou, tak jako každý jiný. Jaroušek je evidentně původně domácí kocourek, nevíme, jak o domov přišel, ale je zřejmé, že po domově velmi touží. Je kontaktní, mazlivý, hodný, vítací, naprosto čistotný a spořádaný. Je zřejmě rád i za ten pokojíček, který u nás na dobu karantény dostal a snaží se všemožně zavděčit, jen aby nemusel zase ven. Jediné, co nás trochu znepokojuje, je fakt, že Jaroušek trochu „šmajdá“ na zadní nohy, což se ovšem v malém prostoru špatně sleduje. Ale uvidíme, co na to řekne pan doktor.

4. 11. 2018
Jaroušek hledá nový domov.

18. 11. 2018
Jarouška jsme bohužel museli stáhnout z nabídky k adopci. Problém s nožkou se ukázal mnohem závažnější, než se zpočátku zdálo. V malém prostoru karantény, kde je pohyb přece jen omezen, se problém neprojevil v plném rozsahu, to až ve chvíli, kdy jsme Jarouška přestěhovali do větší místnosti. Tam bylo přece jen víc možností pohybu a nožka začala bolet. Na veterině pan doktor zjistil, že Jaroušek má luxaci kyčle, zřejmě po úraze z dřívější doby – úder, náraz, pád – těžko říct. Kloub je zcela nefunkční, poškozený a prognóza špatná – stav už by se dál jen zhoršoval. Žádná rehabilitace toto nevyřeší, jedinou nadějí pro Jarouška je relativně složitá ortopedická operace s následnou rekonvalescencí. Operace proběhne 20. 11. 2018 u specialisty MVDr. Tomáše Vlacha na A-Z VET v Klánovicích, pak už se zase vrátíme zpátky do péče na naši domovskou veterinu. Držte prosím Jarouškovi palce, ať to zvládne, aby mohl brzy zase chodit bez bolesti a doufat v nový domov. Je to moc milý kocourek, který si tuto šanci rozhodně zaslouží. Ortopedická operace nebude levná, odhadujeme cenu okolo 15 000 Kč, což je nad rámec našich běžných výdajů. Budeme rádi za jakýkoliv příspěvek, ideálně na náš kocourkovský účet 255683851/0300 – všem dárcům předem děkujeme! O dalším vývoji budeme průběžně informovat. 

22. 11. 2018
Jaroušek je po operaci. Operaci zvládl, na žádné komplikace nedošlo. Hodně mu vadí límec kolem krku, zpočátku s ním dost bojoval, ale teď už se dokáže s límcem najíst i vyspat. Raději by ale byl bez něj, což nepůjde, dokud bude mít stehy. Nyní má antibiotika, po jejich dobrání, čili za 8 dnů, nás čeká kontrola. Pak bude následovat ta horší část – další dva měsíce bude Jaroušek v rekonvalescenci, bude potřeba nožku začít zatěžovat, aby se zpevnily svaly a aby šlachy zůstaly pružné a hybné. Zároveň ale budeme muset dávat pozor, aby Jaroušek nikde neskákal, neběhal, nespadl… To předbíháme, ale už nyní promýšlíme, jak to budeme „menežovat“… Děkujeme všem, kdo na Jarouškovu operaci přispěli.

3. 12. 2018
Jaroušek absolvoval v sobotu 1. 12. 2018 kontrolu na veterině. Stehy po operaci šly ven a ten proklatý límec do koše:-) Jaroušek už dobral i antibiotika, pokračuje ale ještě pár dnů sirupem Meloxoral proti bolesti a probiotiky. Dnes od operace uplynuly dva týdny – před pár dny zahájil Jaroušek krátké procházky, teď se musíme pustit do intenzivní rehabilitace, aby nožka opět zesílila, teď za ním vlaje jak provázek:-) Pokud je Jaroušek bez dozoru, zůstává zatím v karanténní kleci, aby se odnikud nezřítil a neporanil si hojící se nožku. Kdykoliv to je možné, bereme ho ale na vycházky po patře. Jaroušek to pojal tak, že dorazí k nejbližší židli, křeslu nebo pelíšku a tam zalehne:-) A nebude to kvůli bolesti nebo nadměrné námaze, on je prostě rozkošník a pořád se chce válet. Vlastně měl podobný akční rádius i před operací. Čili do chůze a pohybu ho musíme trochu motivovat. Máme i pár cviků, které pravidelně cvičíme. Půjde-li vše dobře, bude Jaroušek moci o Vánocích začít trénovat chůzi po schodech. Teď nás tedy čeká trochu stereotypní rehabilitace, ale věříme, že vše bude fungovat tak, jak má. Děkujeme znovu všem, kdo přispěli na Jarouškovu operaci, náklady na veterině jsme uhradili a Jaroušek teď má všechno, co potřebuje.

29. 12. 2018
Jaroušek děkuje za dárek, který získal ve vánoční akci Kočičího přání (15. 12. 2018–5. 1. 2019).

1. 1. 2019
Jaroušek hledá nový domov. Je to přesně měsíc, co podstoupil operaci a vypadá to, že vše je na dobré cestě. Původně jsme chtěli jeho pohyb po operaci korigovat, a tak jsme mu dali k dispozici jen malý pokojík. Když jsme ho tam ovšem našli, jak si lebedí na skříni, dospěli jsme k závěru, že bude bezpečnější ho mít pod dozorem. Takže se může volně pohybovat po domě – a chvíli běhá, jakoby mu za patami hořelo, chvilku se zase povaluje… prostě si sám reguluje zátěž. Což je asi nejlepší, protože Jaroušek je dost urputný a korigovat se moc nedá… Nožka sílí, i když Jaroušek stále ještě kulhá a rekonvalescence bude ještě pokračovat, je patrné, že nohu používá v plném rozsahu. Je také zřejmé, že ho nožka přestala bolet, což se bohužel projevilo i v jeho rostoucím sebevědomí – vůči lidem je to stále velký mazlík, který člověka neustále provází jako pes, ale vůči kočkám se začal hodně prosazovat, resp. rád provokuje. Když se kočka nelekne a na jeho „výpady“ nereaguje, Jaroušek v klidu odejde, ale slabší povahy to mají těžké – jakmile Jaroušek zjistí, že se ho některá kočka bojí, pronásleduje ji a dokazuje si, že je silnější… Proto jsme museli zrušit i plánovaný nový domov, kde by byl Jaroušek v kočičí společnosti – bude jistější, když bude bydlet jako kočičí jedináček.

2. 2. 2019
Jaroušek nám dělá jenom radost. Nožka se hezky hojí – máme za sebou kontrolu po 2 měsících od operace, Jaroušek prospěl s vyznamenáním:-) Sval zpevňuje, vše funguje jak má. Do úplného zhojení uplyne ještě hodně času, ale už teď může Jaroušek plnohodnotně fungovat. Tady lítá po schodech nahoru dolů, šplhá do výšek, skáče na skříň… jako kdyby žádný handicap nikdy neměl. Stokrát hurá:-) K lidem obrovský mazel, na ostatní kočky někdy dokáže být ostrý. Ale je zamluvený a brzy bude odjíždět do nového domova, kde bude jako kočičí jedináček.

9. 2. 2019
Jaroušek odjel do nového domova, jak bylo plánováno. Bude bydlet v rodině se dvěma dětmi v domku se zahrádkou v podhůří Orlických hor. Doma už bydlí dvě kočkomilné fenky. Zabydluje se dobře. Děkujeme znovu všem, kteří jste pomohli vrátit Jarouška zpátky do života a děkujeme i nové Jarouškově rodině za prima domov:-) 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

4. 2. 2022 jsme na Messengeru našli další fota z nového domova (viz fotoalbum).

4. 8. 2021 jsme na Messengeru našli další fota z nového domova (viz fotoalbum).

31. 5. 2021 jsme na Messengeru našli další fota z nového domova (viz fotoalbum).

9. 4. 2021 jsme na Messengeru našli další fota z nového domova (viz fotoalbum).

8. 4. 2021 jsme na Messengeru našli další fota z nového domova (viz fotoalbum).

13. 3. 2021 jsme na Messengeru našli další fota z nového domova (viz fotoalbum).

9. 1. 2021 jsme na Messengeru našli další fota z nového domova (viz fotoalbum).

7. 11. 2020 jsme na Messengeru našli další fota z nového domova (viz fotoalbum).

10. 8. 2020 jsme na Messengeru našli další fota z nového domova (viz fotoalbum).

24. 7. 2020 jsme na Messengeru našli další fota z nového domova (viz fotoalbum).

13. 6. 2020 jsme na Messengeru našli další fota z nového domova (viz fotoalbum).

1. 6. 2020 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

2. 5. 2020 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

24. 4. 2020 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

5. 4. 2020 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

8. 2. 2020 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

24. 1. 2020 jsme na Messengeru našli další fota z nového domova (viz fotoalbum).

8. 1. 2020 jsme na Messengeru našli další fota z nového domova (viz fotoalbum).

1. 1. 2020 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

15. 12. 2019 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

27. 11. 2019 jsme na Messengeru našli další foto a krátký vzkaz z nového domova.
Konečně se zase drží doma a snad zase nabere na váze, všechno to vyběhal za myškama.

9. 11. 2019 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

12. 10. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova s tímto textem:
Myšilovec spinká:-) Lehneme si asi na zem.

25. 9. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

9. 9. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

17. 8. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova s tímto textem:
Dobrý den, Jaroušek se mnou miluje pracovat na zahradě a spinká jako král.

30. 7. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

18. 6. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

21. 5. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

12. 5. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

27. 4. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

17. 4. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

11. 4. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografii s tímto komentářem:
Dobrý den, Jaroušek se zase trochu sjel šantou. Jinak jak je tepleji, je stále otevřeno a může si kdykoliv vyjít na zahradu a zase zpět. Ale většinou je doma u kamen. A v noci mě spí za hlavou. Nožička pěkně sílí, přijde mi, že vůbec nekulhá.

24. 3. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova s tímto komentářem:
Tygr na výpravě…

23. 3. 2019 jsme na Facebooku našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

15. 3. 2019 jsme na Facebooku našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

12. 3. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova s tímto textem:
Dobrý den, Jaroušek se vyvaluje v novém pelíšku, ten má úplně všude po domě. Je to skvělý kocour.

28. 2. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografie s tímto textem:
Takhle mi brouček asistuje u uklízení…

21. 2. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

15. 2. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

11. 2. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

9. 2. 2019, ještě v den odjezdu do nového domova, jsme na Facebooku našli fotografie z nového domova s tímto textem:
Neúnavně prozkoumává celý dům:-) Je úžasný:-) Pereme se o jeho náklonnost s dětmi hlavně. Voní jako plyšáček, je to pan dokonalý!!! Mockrát vám děkujeme za něho:-)