Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jonáš

JONÁŠ NAŠEL NOVÝ DOMOV 23. 12. 2012 (podrobností níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: cca 3–5 let
Kastrovaný?: ano
Očkovaný?: ne
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: ano, špatně zhojená zlomenina zadní nohy
Podmínky: vzhledem k handicapu do bytu, může být jedináček i do společnosti koček, do rodiny s dětmi i ke starším lidem
Jonáš na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

18. 11. 2012
Jonáše jsme přebrali z hlavního depozita Toulavých Tlapek 10. 11. 2012. Jonáš pochází z jižních Čech, kde cca před rokem utrpěl úraz, který však jeho předchozí majitelka nenechala dostatečně ošetřit a léčit, a tak má Jonáš trvalý handicap a potřebuje individuální péči. Pravá zadní noha je po úrazu nehybná, nosí ji skrčenou pod sebe. Nezdá se, že by trpěl bolestí, ale postavit se na ni nemůže. Kosti, šlachy i vazy špatně srostly. Z rány vytéká sekret, přes stehno má velkou ztvrdlou strupovitou krustu. Při kastraci před pár týdny mu pan doktor dělal i RTG a našel v ráně úlomky, snad i diabolky nebo broky… Jakmile odléčíme rýmu, což snad zvládnou antibiotika, bude ho ale čekat operace. Co se dá ještě udělat s rozbitou nohou, to se uvidí, kromě toho má ale ještě tříselnou kýlu, střeva jsou vyhřezlá do podkoží, což se musí nutně operovat. Kdyby se noha řešila dříve, resp. tehdy, když přišel k úrazu, možná měl šanci dneska chodit po všech čtyřech… Takhle teprve uvidíme, jak to celé dopadne.

5. 12. 2012
Viróza, se kterou Jonáš před měsícem do depozita přijel, už je doléčena, a tak přišla na řadu již zmiňovaná operace kýly. Na fotkách najdete Jonáše po příjezdu z veteriny, přebírali jsem ho už probraného, narkózu snáší kupodivu velmi dobře, zatím vůbec nezvracel a už si důrazně vyžádal přídavek k večeři… Pořádně mu vytrávilo. Tím ale legrace končí. Kýla byla podle veterináře velmi rozsáhlá, cca od pasu až do třísel protržená svalovina nebo vazivo – střeva vyvalená do podkoží, místy už nějaké srůsty, okraje roztřepené – nějak to tam pracně páni doktoři vyzobávali a začisťovali a štupovali a výsledek je, že Jonášek má celý pravý bok na zip. Snad to bude držet, nesmí se teď až do vyndání stehů vůbec nikam drápat, šplhat, samozřejmě skákat, padat – má prostě nařízený klid na lůžku. Bude brát antibiotika, a když půjde všechno tak, jak má, za 10 dnů čeká Jonáše kontrola. Kýla je tedy snad vyřešená. Horší je to s nohou – čtyřhlavý sval v podstatě chybí, rozdrcené kosti špatně srostly napevno i s kloubem, jak nosil nožku skrčenou, takže se mu zkrátily šlachy a zatuhly… Už není šance nohu narovnat, a to ani postupně pod speciálními dlahami. Snad jediná dobrá zpráva je, že hnisavá strupovitá krusta, kterou měl přes celou pravou kyčli, se postupně čistě odhojila a odpadla, teď je nožka čistá a suchá a doufejme, že to tak i zůstane. Nic dalšího totiž rtg snímky neukázaly. Takže Jonášek je zpět, 10 dnů ho budeme držet v klidu a doufat, že se vše dobře zahojí a aspoň v něčem se Jonáškovi uleví.

21. 12. 2012
Jonášek byl po dvou týdnech od operace na kontrole a vyndání stehů. Opět jsme dostali pochvalu – v bříšku vše drží tak, jak má, rány jsou zahojené a čisté. Jonášek byl propuštěn z karanténní klece a může se pohybovat po depozitu bez omezení. Všechna antibiotika již dobral, netrápí ho rýma ani kašel. Tváří se zdravě a spokojeně. Na pokoji mu dělají společnost Kaštánek s Lunou – ta na něj samozřejmě syčí, jaksi z principu, ale on je naprostý pohodář a nic si z toho nedělá. S Kaštánkem se snesou bez problémů. Jonášek už se uchází o přízeň hodných páníčků, v zásadě je připraven vyrazit do nové rodiny. Hodný, mazlivý a tuze vděčný.

23. 12. 2012
Jonáš našel nový domov! Bude bydlet se svými páníčky v pražském bytě. Kamarádkou mu bude kočička, která ho snad brzy vezme na milost. Za adopci Jonáše děkujeme!