Jdi na obsah Jdi na menu
 


Joy (Nataša)

JOY NAŠLA NOVÝ DOMOV 23. 5. 2020 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 9 let
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?:
Handicapovaný/a?:  
Podmínky:
Další informace:
Joy na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

26. 4. 2020
Joy, Marilyn a Zowi pocházejí ze stejné množírny jako Adela, Bibi a Bony. Taktéž jsme je přijali od zprostředkovatelky s tím, že jejich původní majitelka omezuje chov, proto už je nepotřebuje. Víc informací jsme nedostali – jedná se o nešťastnice, které už v chovu nelze využít, takže majitelku nezajímají. Joy je ruská kočička, která se v množírně údajně jmenovala Bibi – jenže jednu Bibi jsme nedávno přijali, takže aby se to nepletlo, dostala jméno „Joy“ – navzdory prožitému je to veselá a šťastná kočička se vztahem k lidem. Má silné pouto k Zowi, možná je mezi nimi nějaké příbuzenské pouto, to se ale asi nedozvíme… Zatím necháváme kočičky v klidu a hned, jak se aklimatizují, pojedeme na veterinu. 

1. 5. 2020
Joy a Zowi dnes také vyrazily na veterinu, bohužel se jim rozjela rýma, což se dalo čekat vzhledem k tomu, že jsou v kontaktu s ostatními kočičkami přijatými z téže množírny. A ostatní kočičky přijely se silnou rýmou. Obě tedy budou také dostávat antibiotika – u Bibi a Bony zabraly dobře, takže doufáme, že i Joy a Zowi budou brzy v pořádku. Zuby mají taky špatné, zvlášť u Joy je už nyní jasné, že o většinu zubů také přijde, ale zatím to není taková katastrofa jako v případě britek, takže to nyní může počkat. V uších ale obě mají letitý svrab, zřejmě od malička, krusty briketovité hmoty:( Takže dostaly pipetku Stronghold a budeme muset uši vyplachovat a čistit, abychom nánosy svrabu rozpustili. Nicméně až na tyto „detaily“ se Joy jeví ve slušné kondici, ale pochopitelně zůstává v léčení.

18. 5. 2020
Joy děkuje za dárek, který získala v májovém Kočičím přání (5.–20. 5. 2020). 

23. 5. 2020
Joy a Zowi dnes odjely do nového společného domova. Jejich společné umístění se jevilo jako jediná alternativa, je to nerozlučná dvojice. Doléčené bohužel ještě nebyla ani jedna. Sanaci tlamičky jsme zvládli ještě u nás, před týdnem absolvovala Joy extrakci většiny zoubků, naštěstí několik jich ještě zůstalo. Ouška vyčištěná, svrab pobitý, nějaké to čištění to ale ještě chtít bude. To je to nejmenší. Horší je rýma. Antibiotika zabrala jen na pár dnů, pak se rýma rozjela znovu. Nicméně zájemkyně, která jim nabídla domov, je zkušená kočkařka a tabletky je schopná i ochotná jim podávat, a tak jsme se dohodli na adopci už teď. Zejména s ohledem na jejich psychiku a pohodu. Za nový domov pro obě kočičky děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

29. 11. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý den, tak se zase ozývám s nějakými novými informacemi o kočičkách. Došlo na Vaše slova a starší Natašce museli vzít všechny stoličky. Začala děsně hubnout a byla taková „divná“. ¨ Byla statečná, zvládla to i s rekonvalescencí na jedničku, krmím ji teď na doporučení kotěcím žrádlem, aby se spravila. Už má zase 3,5 kila (prohubla se na 2,8 kg, chuděra, jak ji bolely dásně). Kapsičky a paštičky v ní mizí, ani nevím jak. Zoya je zdravá, ale na rozdíl od Natašky kalorickou stravu ROZHODNĚ nepotřebuje, spíš naopak:-) Oběma se zlepšila srst, už jsou takové heboučké a sametové na dotek. Jsou velice velice společenské a lidský kontakt neustále vyhledávají a upřednostňují ho i nad lenošením a povalováním se. Přeju Vám hezké nadcházející svátky, já jsem zvědavá, jak ty dvě princezny přijmou vánoční stromeček. M.

17. 9. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Zoyině (Zowině) profilu, fotografie jsou součástí Natašina (Joyina) fotoalba.

13. 7. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Fotografie jsou k dispozici na Zoyině (Zowině) profilu.
Dobrý den, kočičky jsou již zcela aklimatizovány. Zoya je nakonec větší mazel než Nataška, každý den okolo 7. hodiny večerní to na ni přijde a pak potřebuje aspoň deset rukou, aby ji podrbaly všude, kde je to zapotřebí… Taky ráda spí celá zabalená a schovaná pod dekou, každé ráno ji na gauči najdu zakamuflovanou. Nataša zase musí všechno kontrolovat a u všeho být, je to takový kontrolor. Společně se prohánějí po bytě, Nataša dá občas Zoye facku:-D Ale všechno v rámci hry. Bohužel se oběma vrátila rýma – není tak masivní jako předtím, nelítají z nich ty hrozné sople… spíš tak pofrkávají. Teď, když už jsem fit, je objednám k veterináři a uvidíme. Já jsem nejprv zkoušela, jestli jim třeba nevadí průvan, ale nezdá se, že by se to lepšilo v závislosti na zavřených oknech, tak nevím. Nataša taky občas zvracela, ale vždycky granule – nejdřív jsem si myslela, že třeba moc hltá a málo kouše kvůli zubům, a potom ji to tíží v bříšku, ale pak jsem si všimla, že vždycky zvrací jen Applaws. Jiné granule jsem nikdy vyzvracené neviděla. Takže ty jsem vyškrtla z jídelníčku a už tu nikde kupičky natrávených granulí nenacházím. Jinak jsou kočičky úžasné, teď teda bojujeme s línáním, takže každý den nasazuju Furminator, naštěstí se česat nechávají velice ochotně. Už jsem z nich vyčesala objem tak cca šesti koťat. Vypadají velice spokojeně, dokonce se ani nebojí, když třeba vysávám, naopak se jdou zvědavě podívat, co se děje… Jsou to zlatíčka. A ten můj „panelák“ naprosto zbožňují, nahoře vždycky leží Zoya, dolu si zaleze Nataška, a vydrží tam celý den. Zdraví K.

1. 6. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Zoyině (Zowině) profilu, fotografie jsou součástí Natašina (Joyina) fotoalba.

23. 5. 2020 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, chci Vám jen napsat, jak jsme zvládly první den. Nataša (Joy) byla hned ve svém živlu, všechno překontrolovala, prolezla, hned se mazlila, ta kypí nadšením a takovou tou kočičí drzostí. Zoya (Zowi) byla odměřenější, schovávala se pod kuchyňskou linkou, občas vylezla se projít po bytě, a pak se zase schovala. Hodně se jí chtělo smrkat a pak ze sebe dostala snad 10 centimetrů dlouhý soplík, a pak se zjevně cítila mnohem líp, protože se pak přišla pomazlit a už nebyla tak distancovaná. Teď je sice schovaná pod postelí, ale občas vyleze mě zkontrolovat a nechat se podrbat. Obě celý den baští, pijou, Nataška už byla i na bedničce, Zoya ne. Nataška je vedle mě vlastně celý den, odpoledne mě nechala se vyspat, ale ležela vedle a kontrolovala. Morčata je fascinují, ale necvakají zubama, spíš koukají jako na televizi. Na té první fotce v příloze je pod křeslem vidět takový tmavý flek… tam se schovává Zoya. V bezpečí, ale na blízku:) Jsem zvědavá, co se bude dít v noci, mám pocit, že Nataša je ten typ kočky, co s oblibou strká svůj zadek lidem do obličeje… mně už to dneska udělala snad dvacetkrát:D Zatím a děkuji za vše, M.