Jdi na obsah Jdi na menu
 


† Kamila K5

KAMILA OPUSTILA TENTO SVĚT 30. 10. 2023 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 10 let
Kastrovaná?: ano, 21. 4. 2015
Očkovaná?: ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ano, nefunkční levé oko, trvale neprůchozí slzné kanálky
Podmínky: 
Kamila na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

16. 3. 2015
Kočičky s pracovními názvy K1–K6 jsme převzali do péče 15. 3. 2015. Všechny kočičky pocházejí z množírny v Kroměříži a jsou v hrozném stavu. Kočičky jsme přebírali od „zprostředkovatele“, o celé kauze tedy víme také pouze zprostředkovaně – na místě jsme osobně nebyli, a tak se k celé záležitosti nechceme vyjadřovat, ani ji jinak komentovat. Pro zájemce je ale shrnutí k dispozici na Facebooku (jedná se o náš účet organizace Kočky bez hranic). Ke celé záležitosti se tedy vyjadřovat nechceme, neb nejsme očití svědkové, ke stavu přijatých kočiček se ale vyjádřit můžeme – je to hrůza. Všechny kočičky jsou nekastrované, vyzáblé, nemocné, strašlivě zapáchají. Jsou ve stresu a velmi se bojí, nežerou. Nejsou zvyklé na kočičí záchod, takže vykonávají potřebu tam, kde zrovna musí – u množitelky se údajně používaly pro tyto účely noviny. Popravdě, když jsme je včera přebírali, domnívali jsme se, že minimálně dvěma už nebude pomoci a budeme muset přistoupit k milosrdné eutanázii. Nicméně po prohlídce na veterině jsme se po domluvě s panem doktorem rozhodli dát šanci všem, takže jsme se vrátili v kompletní sestavě:-) Kočička s pracovním jménem K5 je nejstarší z celé sestavy, i když věk lze – vzhledem k celkové míře devastace – určit jen těžko. Nevíme, zda je kastrovaná, spíš ale asi ne. Stejně jako ostatní má zvětšené uzliny, silnou rýmu, v očích zánět a srůsty po herpesvirových infekcích. Sbírka parazitů je stejná jako u ostatních. Pro dnešek tedy totéž – odčervovací pasta, injekčně antibiotika a ve čtvrtek reaplikace injekcí. Psychicky je na tom K5 špatně jako ostatní, ovšem na rozdíl od nich už aspoň něco málo snědla… Kontrola na veterině ve čtvrtek, do té doby klid na lůžku:-)

18. 3. 2015
Včera jsme kočičky z Kroměříže konečně pojmenovali. K5 se od nynějška jmenuje Kamila.

22. 3. 2015
Kamila na tom byla podobně jako Knoflík a Korálek… Stará kočička už asi přestala rodit koťata, a tak „chovatelce“ už nepřinášela výdělek… nedostávalo se jí zřejmě už ani nejmenší péče jako třeba Amy, a tak podle toho vypadá… Neléčené infekce očí, vředy, hlenovitá rýma, smrdutá špinavá a zcuchaná srst, zkažené zuby… jedním slovem hrůza. Kamila už je taky po sestřihu, je odčervená, ošetřená proti vnějším parazitům i ušnímu svrabu, uši má vyčištěné, zuby ošetřené. Antibiotika trochu už zabrala, už se nedusí tolik, nos má ale pořád plný, chrčí a chroptí, ale hlenovité nudle, kterými byla zalepená a přidušená, když přijela, už nemá. Stejně jako ostatní, i Kamila užívá antibiotika, budeme muset opakovaně vyčistit uši. Co bude s očima, to pan doktor teprve řekne, moc toho ale dělat nepůjde, infekce je zanedbaná… Naštěstí ale Kamila sama baští a má pořádný apetit, snad brzy trochu posílí a začne se uzdravovat. Kočičí toaletu už také používá, navíc vypadá, že začne brzy i trochu komunikovat – pořád se moc bojí, leká se všeho, ale už se nechá vidět v naší přítomnosti i mimo skrýš…

1. 4. 2015
I Kamilka dělá velké pokroky. Na to, že ji množitelka vydala s tím, že je na utracení, se má docela k světu:-) Psychicky pookřála nesmírně. Je na pokoji s Kulihráškem, dělá mu chůvu. Běhá se vítat, mazlit, poskakuje kolem, vrní. I když to vše asi dost souvisí s tím, že očekává dlabanec, protože je nekonečně žravá a evidentně dohání roky hladu:-) Zdravotně se lepší taky, i když má za všechny ty roky šrámů požehnaně… Rýma ustupuje, snad se podaří ji vyléčit úplně, uvidíme, až dobere antibiotika… Nedusí se, občas pšíkne… Oko napravit nepůjde, ale je částečně funkční – vidí obrysy, světlo a stín rozezná. Kamile to ale nijak nevadí…

22. 4. 2015
Vypadá to, že rýma snad konečně ustupuje, pořád a pořád všichni kroměřížští dofrkávali šílené nudle… ale pár dnů před dobráním antibiotik už Kamilka vypadá celkem dobře. S očima neuděláme nic, slzné kanálky jsou neprůchodné, často je uslzená, ale s tím se dá žít, infekce už tam není. Včera byla na kastraci. Bez komplikací. Současně byla provedena údržba tlamy – ale ani nebylo potřeba nic trhat, jen byl odstraněn zubní kámen. A dočištěny uši. Nechali jsme udělat i krevní testy – vše v normě. Kamila je tedy na svůj věk a podmínky, kde dosud živořila, naprostá hrdinka! Což ocenila i její budoucí rodina – Kamilka je už zamluvená. Jakmile dobere antibiotika, pojede bydlet k Brnu. Její noví majitelé jí budou věnovat veškerou potřebnou péči.

1. 5. 2015
Kamila našla nový domov. Její nová rodina si pro ni přijela až od Brna. Šlo to celkem rychle – Kamilce léčba zabrala, rýma zmizela, kontrola po kastraci dopadla taky dobře, takže nebylo co odkládat – nová rodina se nemohla dočkat. Krom toho u nás musela být Kamilka v karanténní kleci – nebylo možné ji připojit ke Knoflíkovi, Korálkovi a Kulihráškovi, protože ti se dosud nezbavili rýmy, kvůli které se jejich odjezd do nových domovů stále odkládá… Kamila je v rámci možností celkem fit, a tak mohla odjet. Báli jsme se, jak Kamila přesun do nového domova zvládne, ale žádný větší stres se podle prvních zpráv nekonal… ano, trocha nejistoty se zpočátku objevila, ale pro pohlazení si Kamilka nakonec přišla:-) Za adopci Kamilky moc děkujeme.

12. 5. 2015
Kamilin dárek (kuřecí prsní řízky) z akce Kočičí přání (konané 1.–15. 5. 2015) převzala kočička Klíča. Kamila odjela do nového domova dříve, než si stačila dárku užít, ale věříme, že daleko víc si užije nového domova. Děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

2. 11. 2023 jsme na Messengeru našli poslední zprávu z nového domova.
Jsme za ni neskutečně rádi, že si nás našla. Jsme teď vzpomínali, jak nejspíš zasáhl osud, že máma vybrala zrovna váš Kocourkov ze všech odkazů. Měli jsme taky neskutečné štěstí, že jsme ji mohli poznat a postarat se jí o zasloužený důchod.

30. 10. 2023 jsme na Messengeru našli smutnou zprávu.
Kamilka dobojovala, došly síly:-(

29. 10. 2023 jsme na Messengeru našli pozdrav z nového domova.
Dobrý den, dnešní hlášení o Kami bohužel nebude tak veselé. Před dvěma týdny jsme zjistili, že máme špatné ledviny a cysty na ledvinách. Za ty dva týdny jsme se snažili co nejvíc, aby bambulka byla spokojená a opravdu vypadala spokojeně, bohužel jsme se ale nejspíše dostali do momentu, kdy už nejsme moc schopni udělat. Posledních pár dnů malá nechce tolik papat a pít, je díky tomu víc unavená a zesláblá, pořád je ale velký mazlík:-)

12. 5. 2023 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

16. 12. 2022 jsme na Messengeru našli další pozdrav a foto z nového domova.
Kamilka se má dobře. Teď jsme tedy kromě probiotik začali dávat i kloubní výživu, protože mi přišlo, že se skákání trošku vyhýbá. Máme Artivit sirup a pašujeme jí to v ochucené kapsičce HydraCare, ve které si toho bambulka asi ani nevšimne, jak jí chutná:-) Už mi přijde, že za ty tři týdny podávání je vidět rozdíl, za což jsem moc ráda:-) Nejlepší pelíšek je teď ten nahoře na škrabadle, který dva roky ignorovala a letos je tam furt. On je totiž nad radiátorem, takže krásný teploučko tam má:-)

23. 9. 2022 jsme na Messengeru našli další fotografie z nového domova s tímto komentářem:
Dobrý den, je tu další hlášení:-) Kamilka vypadá velmi spokojeně, už zase začínáme zateplovat, mám v plánu jí pořídit i zahřívací dečku, to potom pošlu další update:-) Na začátku záři jsme měly obě zatěžkávací zkoušku, jela jsem asi po pěti letech na týden do Chorvatska, jinak jsem bývala pryč maximálně 4 dny, ty vím, že zvládáme obě, ale naštěstí to beruška zvládla statečně a nezlobila. Teď si užívá to, že se jí to snažím vynahradit, takže spousta ňamek a nové hračky. Je to naše milovaná babička, asi se na svůj věk necítí, vzhledem k tomu, jak je čilá, ale hlavní je, že je zdravá a spokojená, pro to se taky snažíme dělat maximum. Tady fotečka nového banánu se šantou, dostal pěkně zabrat, vám povím:-) Hlavní je, že je očividně šťastná.

8. 4. 2022 jsme na Messengeru našli další fotografii z nového domova s tímto vzkazem:
Dobrý den, tak mám pro vás ještě další dobré zprávy. V úterý jsem s malinkou byla na preventivním odběru krve a výsledky ukázaly, že Kamilka je naprosto zdravá a všechno bylo krásně v normě. Tak jsem se s vámi chtěla podělit o tuto dobrou zprávu:) Hezký den. A tady fotečka před odjezdem, to ještě netušila jakou zradu plánuji a byla mazlivá:)

23. 3. 2022 jsme na Messengeru našli další fotografie z nového domova s tímto vzkazem:
Zdravíčko, podávám hlášení o našem chlupáčkovi Kamilce. Už jsme oficiálně bez zoubků, poslední dva špičáky se nám před měsícem zkazily, tak byl nucený výlet na veterinu, aby dostala i antibiotika, v jejím věku jsem nechtěla riskovat nějakou infekci. No, pak mi to dala pěkně sežrat, ale je v pořádku a za pár pamlsků a pusinek se zlobit přestala:) Teď jsme nedávno slavili narozeniny, bylo to 7 let, co se dostala k vám a začala se mít dobře beruška:) Venku začíná být hezky, a tak se malá začíná drát ven, ale zatím si dáváme pozor kvůli tomu studenému větru, tak snad bude brzy teplo, aby tam mohla být déle. Jinak beruška vypadá spokojeně, užívá si mazlení a je takový moje miminko, pořád si mě hlídá a chce se chovat:) S pozdravem, Kami a její věrní sluhové

19. 11. 2021 jsme na Messengeru našli další fotografie z nového domova s tímto vzkazem:
Dobrý den, hlásíme se s pravidelnou dávkou informací o našem chlupáčkovi:-) Kami se má královsky, s příchodem zimy jsme zase všechny pelíšky zateplili, ale momentálně vede dřevěná stolička u radiátoru:-) Taky se se mnou naučila pěkně mávat, protože stačí udělat roztomilý očička a už se sypou pusinky a pamlsky:-) Ale co bysme pro ni neudělali, pro miláčka:-) Pošlu vám pár foteček a jak se k tomu dostanu, tak i nějaké penízky, bez těch to v dnešní době moc nejde:-) Mějte se hezky, pac a pusu od Kamilky a jejích ochotných otroků:-)

25. 6. 2021 jsme na Messengeru našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

30. 4. 2021 jsme na Messengeru našli další fotografie z nového domova s tímto komentářem:
Dobrý den, posíláme pozdravy od Kamilky. Je to pořád miláček a lumpík v jednom:-) Loni na podzim se nám na dvůr nastěhovala asi roční kočička, tak doufáme, že budou kamarádky… V zimě na sebe koukaly přes okno, a jak začíná být teplo a chodíme na procházky, tak se s ní Kamilka potkává i venku. Kami je zatím opatrná, ale už přešla z hučení na vrkání, takže je to na dobré cestě.

5. 9. 2020 jsme na Messengeru našli další fotografie z nového domova s tímto textem:
Dobrý den, Kamilka moc zdraví. Včera jsme posílali nějaké penízky, tak snad v pořádku dorazily. Kamísek se má moc dobře, teď se vrátila z procházky a papá:-) Pošlu vám i pár nových foteček našeho miláčka. Ráno se mi stěhuje na polštář, přes den jsem zalehlá a večer mi zase spí na peřině, takže je to naše postel:-) No, je to prostě naše milovaná princezna:-) Mějte se hezky.

30. 3. 2020 jsme na Messengeru našli další fotografie z nového domova s tímto textem:
Dobrý den, po delší době se zase hlásíme s pozdravy od našeho chlupatého andílka. Kamilka se má dobře, už zjistila, že se venku oteplilo a vyžaduje si procházky velmi přesvědčivě. Ono i pět minut vydržet to její řvaní je nadlidský úkol:-) Ale i přes to má nejradši svůj pelíšek, myšleno moje nohy a postel:-) A večerní naháněčka po baráku taky nesmí chybět. No, shrnuto malá si naši pozornost užívá naplno:-) Hezký den a hodně štěstí.

13. 12. 2019 jsme na Messengeru našli další fotografie z nového domova s tímto textem:
Kamilka je náš miláček a i přes tu zimu venku nelení a je dost čilá:-) Všichni moc pozdravujeme.

5. 9. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova s tímto textem:
Dobrý den, po delší době se zase hlásíme. Kamiska se má velmi dobře, léto si opravdu užívala, protože jsme ji brali ven i na několik hodin. S těmi průjmy už se to taky zlepšilo, protože jsme konečně našli ideální granulky, které malé vyhovují. A to kuřecí maso jí stále vaříme, takže každý den pěkně čerstvá večeře. Teď už se začíná ochlazovat, tak ty procházky začínáme omezovat. Díky tomu ochlazení se mi navíc beruška zase stěhuje do postele, takže si zabere půlku postele i peřiny, ale já už jsem si na to zvykla. A navíc se nám už trošku nachladila. Ale nebojte se, občas pšikne, jenom jí teď kvůli tomu více slzí očička, takže na to vaříme heřmánkový čaj s medem a pěkně jí je otíráme. Doufám, že se vám daří dobře. Pac a pusu od Kamilky a její party.

13. 4. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova s tímto komentářem:
Moje malá princezna na procházce…

25. 12. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografie a přání z nového domova.
Šťastné a veselé vánoce a hodně štěstí do nového roku Vám přejeme i s Kamilkou:-) Malá dostala pár dárečků, ale tím nejlepším dárečkem je ona sama a my ji máme moc rádi:-) A tady posílám pár foteček ze včerejšího večera.

11. 11. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova s tímto textem:
Dobrý večer, vím že už je to delší doba, co jsem se vám ozvala… Kamilka se má velmi dobře i díky změně jídelníčku. Asi měsíc zpátky měla antibiotika kvůli průjmům a po domluvě s doktorkou jsme malé začali vařit. Přes den papá granulky a večer mívá spařená kuřecí prsa, což jí moc chutná:-) Ještě jsme v našem pokoji museli vymalovat, takže na nějakou dobu jsme se přestěhovali do jiného. Nebyla z toho moc nadšená, ale neměli jsme na výběr. Dneska už je všechno na svém místě a Kamilka je za to ráda. Teď se mi válí na novém povlečení a je spokojená a umazlená:-) A tady je i pár nových foteček naší malé princezny. Přeji hezký večer i s pozdravem od Kamilky

4. 5. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova s tímto textem:
Dobrý den, byla jsem dokoupit pár věcí pro naši malou Kamilku. Největší úspěch sklidilo mlíčko pro kočky, vždy zmizí velmi rychle. Pošlu i pár foteček, jak berušce chutnalo, má potom vždycky mlíčko na bradě. A takto se vždy ráda tulí. Přejeme hezký zbytek dne.

13. 4. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova s tímto textem:
Dobrý den:-) Naší malé šelmičce se před 3 týdny bohužel zkazily tři zoubky, a tak musely ven. Antibiotika máme dobraná a beruška je zase o poznání čilejší a je jí zase dobře…:-) Jediný rozdíl je, že jí zbyly jen tři zoubky, a tak jsme začali kupovat granulky pro koťátka, normální už nepokoušeme:-) Včera jsem byla malé vyzvednout balíček. Ta její radost byla úžasná, hned začala krabici prozkoumávat, co tam všechno má. Nejvíce jí chutnají sušené masové nudličky. Společně s Kamilkou posíláme pozdravy.

11. 3. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova s tímto textem:
První jarní procházka s Kamilkou:-)

1. 2. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova s tímto textem:
Andílek Kamilka s ďábelskými růžky:-)

27. 12. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova s tímto textem:
Dobrý večer, náš Kamílek má nové oblíbené místečko… radiátor:-) Všichni pozdravují.

24. 12. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

21. 10. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova.

17. 10. 2017 jsme na Facebooku našli video (mp4) z nového domova s tímto textem:
Dobrý večer. Už jsme zjistili, k čemu je ten fidget spinner. Kamilka zkoumala, co to je, a moc se jí líbí, jak se točí:-)

3. 9. 2017 jsme na Facebooku našli fotografii vzkaz z nového domova.
Kamilka se má dobře, hodně ji rozmazlujeme… Ráda si hodně hraje a také je velmi mazlivá. Je skoro jako „miminko“.

3. 5. 2017 jsme na Facebooku našli fotografie a zprávu z nového domova.
Dnes jsme byly venku na procházce a naše milá Kamilka se samozřejmě nezapomněla vyválet v jehličí.

4. 2. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

23. 9. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

18. 8. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, MY SEKÁME LATINU ťuk ťuk ťuk. Hodně se berušce líbí, že teď přes prázdniny je s ní pořád někdo doma – no ale to brzo skončí. Možná ale zase naopak přivítá, že má doma chvilku klid. Já jsem z miláčka často úplně mimo – dokáže se tak radovat ze života, kdybyste ji viděla!!! Blbne jako kotě a je pěkně ukecaná (neboli řve), takže vedeme rozhovory (zavolejte Chocholouškovi:)). Umazlinkovala bych ji, ale speciálně ode mě se nechá chovat v náruči jenom ráno. To jsem totiž první, kdo vstává a jsem jí dobrá. Odpoledne si tak maximálně nechá párkrát „zvalchovat“ hřbet a hrdě odchází za zábavou do pokojíku – za chvíli odtamtud slyším rány do zdi od škrabadla, jak tam šplhá div ne hlavou dolů tygřík:) Myslím, že se jí u nás opravdu líbí. S Petrem asi vyhlásili příměří, jak jsem psala – jedou oboustranně na absolutní neutrál. Díkybohu za ty dary… Tak se prosím mějte sama co možná nejlépe a snad s podzimem přijdou zase nějací noví páníčci a co nejvíc kočiček se dočká svých lidí. S pozdravem Kočičáci z Moravy

17. 5. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, u nás KLID. Tedy klid, co se týče Kamilenky. Chtěla jsem pro berunku koupit Bachovy kapky na uklidnění, ale i bez nich se mi poslední dobou zdá taková trochu jakoby moudřejší a klidnější. Jako by si v té hlavičce řekla: OK, takhle nějak to bude, patřím sem, nemusím je už zkoušet. Jasně, pořád blbne jak kotě, vymručuje procházky, občas panicky zdrhá bez příčiny, ale opravdu tak nějak… neumím to úplně vyjádřit. Posílám nějakou tu korunu, Vy nejlíp budete vědět, co pořídit. Nebo kdybyste potřebovala něco jiného, klidně řekněte… Škoda že nejsem blíž, klidně bych brigádničila třeba. Aspoň šířím osvětu: teď jsem třeba kamarádce rozmluvila štěně z podezřelého „chovu“ – to byla množírna jak vyšitá:( Ale poslechla a šetří dál na „papírového“ pejsánka. Nebo nemusí mít zrovna papíry, ale prostě se musí ten chovatel proklepnout a nepodporovat ty magory. Mějte se zatím hezky, žádné „jobovky“ a snad se brzy ozvete, že jste na cestě… K. M.

15. 3. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, určili jsme na dnešní den Kamilce narozeniny, protože se přesně před rokem díky Vám a dalším hodným lidičkám podruhé narodila:) DĚKUJEME, DĚKUJEME, DĚKUJEME, DĚKUJEME tisíckrát!!!!!!!! Jak statečně miláček snášela ty hnusné roky, aby si teď mohla užít doufám spokojený a klidný kočičí důchod – alespoň tedy spokojeně a klidně vypadá. Milujeme ji, opečováváme a ona nám to stejnou měrou oplácí. Prosím nemějte výčitky svědomí, že nepomůžete všem a užívejte si „plody“ své práce, vždyť jste toho TOLIK dokázali(y). Neumím posílat energii na dálku, ale věřte, že na Vás často myslí a podporuje spousta lidí. No já si snad ten facebook nakonec pořídím, abych byla v kontaktu se všemi ostatními páníčky od Vašich kočiček – vypadá to na zajímavou „bandu“:) Ještě Vám popíšu naši týden starou anabázi jménem: jedeme poprvé na veterinu. S dcerou jsme znejistěly, protože se Kamilce začaly na bříšku mezi oběma zadními tlapkami dělat takové protáhlé bouličky pod kůží. Vzhledem k tomu, že u naší předchozí kočičky se taková boulička mezi předníma nožičkama změnila v něco moc špatného, rozhodly jsme se pro první návštěvu u pana doktora za celý rok – doteď to nebylo potřeba. Nervózní jsme byly jak hrom !! Paní doktorka dlouho zkoumala, pak nás uklidnila, že nic špatného to určitě není, chvilku uvažovala o kýle, ale nakonec naznala, že Kamilka má ŠPÍČKY!!!!! Máme tlustou kočičku:):):) Svorně jsme dostaly napřed záchvat smíchu a nakonec se štěstím rozbrečely. Kamilce se v čekárně ani ordinaci zpočátku moc nelíbilo – no, ani se jí nedivím, ale byla hodná a posléze začala být zvědavá. A po vyšetření jí otrnulo úplně a začala tam šmejdit s ocáskem nahoru!! Cca 5 km cesta byla velmi zajímavá, jela s námi i moje matka s kocourem Medvědem (dělá čest svému jménu, má 6 kilo a vražedný pohled a drápy:)). Připadala jsem si, jako bychom vezli 2 tygry: Medvěd hučel temným hlasem a Kamilka mňoukala. Po příjezdu jsem byla totálně vysílená 2 ještě že jsem měla dovolenou. Beruška byla zahrnuta pamlsky a hlazením 6 rukou dohromady – tolik se nám ulevilo. Doufám, že Vás dobré zprávy potěší a snad Vám kapku optimismu vlije do žil i přicházející jaro. Už je za dveřmi, tak si ho užijte!!! Pozdrav a přání všeho dobrého posílá oslavenkyně Kamilka s lidskou smečkou:) MŇAU

12. 2. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, jsem smutná, smutná nebo spíš nasr…á, když vidím ty chudinky briťulky a doufám, že se ta babizna smaží v pekle!!!!!!!!!!!! A kolik takových blbců v celé republice asi musí být a kolik zvířátek trápí… Obrečela jsem je, berušky, o to víc mě to zasáhlo, že jsem 2 takové modré milované krasavice taky měla. Ale teď už to bude dobré, za pár měsíců z nich budou vyléčené a hlavně spokojené miciny – snad dokážou zase věřit lidem. Ale ten zázrak už se díky Vám stokrát stal:) Snad Vás potěší dobré zprávy od nás (jo a nějakou korunu příští týden taky pošlu…). Kamilka je miláček, v té nic moc zimě je pro nás jednou z hlavních antidepresiv. Už večer před usnutím se těším, jak mi ráno vyšplhá pod krk a bude vrnět, olizovat mi tváře (skvělý peeling) a tvářit se jak Budha. Bohužel se potom nechce hnout, takže odchod do práce je vykoupen nějakou tou mňamkou, kterou rychle šoupnu do misky a úprkem ze dveří, než si toho všimne:) Odpoledne totéž u prvního, kdo se doma ocitne – už se jí dotyčný prostě nejmíň hodinu nezbaví. Adéla se už dokonce naučila se převlíkat s beruškou v náručí – jednou mi to předváděla, byla jak Houdini… Vztah s Petrem se zase tak nějak proměnil. Kamilka se asi definitivně rozhodla, že kamarádi úplně nebudou, ale válka snad taky ne. Klidí se mu většinou z cesty, ale klidně – strach z něj nemá a žádné naschvály nedělá!!!!! Petr ji taky aktivně nevyhledává (ani už nic teda nekritizuje po důrazném rozhovoru:)), a to občasné podrbání, když na sebe náhodou „narazí“ nějaký vztah nevybuduje. Mrzí mě to, a to hodně i směrem do budoucna, on prostě kočky bohužel nemusí a asi se to nezmění. Posílám další várku foteček vybraných z těch 300, co má slečna v mobilu:) Jak můžete vidět, máme čistotnou kočičku, která se pravidelně myje ve sprchovém koutu a vyzkoušela i to hnusné mokré studené bílé, co napadlo přes noc… A to, že je na fotkách bez vodítka – to byla doma mela:(:( No nic, morálka se musí udržovat, nebo by mi to tu zvlčelo, ti puberťáci. Moc a často na Vás myslím, paní Cetlová a vážně Vás obdivuji, jak to můžete dlouhodobě zvládat. Je jasné, že jste citově zainteresovaná (žádné „jenom/ zaměstnání a pak domů s čistou hlavou). Takový stres si nedovedu představit, myslete prosím taky na sebe, nějaký ten výletík, kafíčko, hadřík atd. atp. Co by těm kočičkám zůstalo, kdybyste „vyhořela“?? Zasloužila byste si miliony a nosit na rukou – já to tedy hodlám alespoň takto virtuálně dělat pořád:) Posílám hodně hodně sil!! Kamílek mi strká čumáček pod ruku, určitě se připojuje…

30. 12. 2015 jsme dostali vánoční e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, přeposílám e-mail od dcery s překrásnou fotopřílohou. Přeji Vám jen to nejlepší do nového roku 2016:):) Jsem ráda, že se naše cesty protnuly…

15. 12. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Zdravím v předvánočním čase, paní Cetlová, hlásím u nás vše v nejlepším pořádku!!!! (ťuk, ťuk). Kamilka je Petrem celkem často drbána na hlavičce a už se jí z očí skoro úplně ztratil ten ostražitý výraz si na sebe asi konečně zvykají ) Ale nemyslete si, když na slečnu přijde nějaký splín, tak je schopna se bát i nás nebo myčky nebo čehokoliv jiného – jsou to jen takové chvilky, kdy je vyjukaná a schovaná pod sedačkou, jako by u nás byla druhý den. O víkendu jsme byly my 2 samy doma a připadala jsem si jak chůva. Takových poctivých 6 hodin denně čičinku v náručí, za krkem, pod bradou atp.:):) Mazílek jeden slaďoučký… Ale teď už na mě zase kašle – má zpět Adélu:) Postavení Kamilky v naší domácnosti spolehlivě odhalí i přípravy na vánoce: mám koupený zatím jen jeden vánoční dárek: závěsný pelíšek pro Kamilku na radiátor. Adéla vykoupený Zverimex. Toť zatím vše… Úplnou náhodou jsem narazila na internetu na článek na kočičí kavárnu(y) v Brně. A v pátek tam jdu!!! Moc se těším – nám kočkomilům nějaký ten případný chlup v kafi nevadí. Asi se tam zeptám rovnou Adéle na brigádu, může o prázdninách spojit příjemné s užitečným. Vy jste prostě úžasná: jsem se dívala na internet, kolika kočičkám jste dokázala najít nové domovy. Jsem se bála, že Vám tam ta početná skupina zůstane dlouho, ale Vy to máte očividně zmáknuté:):) To je super, že tolik lidí je ochotno pomoct opuštěným kočičkám. A nemusí to být jen vyloženě mazlíčci: i kočka „u chalupy“, pokud je o ni postaráno, může být určitě spokojená. Opravdu nádhera: před měsícem bylo neveselo truchlivo a teď… Snad to pozitivní období co nejdéle vydrží, moc moc Vám to přeji!! Ať mají u Vás klidné spokojené Vánoce všichni – dvounozí i čtyřnozí a v novém roce co nejvíce pozitivních zpráv přejeme celá naše rodina včetně zachráněné Kamilky z Moravy:):):)

30. 6. 2015 jsme dostali e-mail a fotografii z nového domova.
Zdravíme Vás, paní Cetlová, KONEČNĚ Vám píšu s omluvou, že jsme se tak dlouho neozvali. Už 14 dnů čekám, až mi dcera pošle z foťáku fotky naší šelmičky a až teď se k tomu slečna dostala… Bude pro Vás asi překvapením, co na té fotce uvidíte – slečinka totiž vyfasovala kšírky a chodí každý den prozkoumávat „džungli“ naší pidizahrádky. Zdálo se nám, že z okna za sítí vždycky tak smutně kouká, tak jsme to zkusili a funguje to!!! Evidentně si procházky užívá, ale jinak se naštěstí zdrhat nesnaží – díky bohu. Stačilo nám před týdnem dvoudenní hledání kočky mých rodičů (našla se, ufff… schovaná cca 30 m od domu:)) Kamilka je tak miloučká a (roz)vymazlená kočička!! Pěkně si nás ochočila, ale my jsme se dali rádi:) Stačí si mňouknout a začíná nekonečný rozhovor, jen škoda že jí nerozumíme, je to ženská ukecaná. Na druhou stranu ani koťata jsem neviděla hrát si tak, jak si hraje naše kočičí babička – to se mění v malého dravce a šrámů z boje už máme nepočítaně a škrabadlo vypadá jak od tygra. Děkuji šťastné náhodě, že jsem tenkrát otevřela právě Vaše int. stránky – to byl opravdu osud, který nám přihrál takovou úžasnou kočičí kamarádku. Snad si totéž myslí i Kamilka…:):) Drobný dotaz: jak se dá pokud možno bez léků omezit průjem? Někdy se miláčkovi možná snažíme až příliš dopřát (dcera nechává pravidelně ve zverimexu snad celé kapesné) a vzhledem k chlupatému kožíšku likvidujeme následky dost dlouho:) Ale žádná katastrofa, má ho jen občas, snad doteď 3 x vždy jen 1–2 dny. Jsem si říkala, že kdo jiný by to měl lépe vědět než Vy. Znovu opakuji: MOC si Vás vážím za to, jak těm bezbranným tvorečkům pomáháte. Tuším z náznaků, že někdy toho asi máte dost a nejraději s tím sekla a vůbec se nedivím. Ale prosím prosím vydržte… Že moc pozdavujeme všechny obyvatele Vaší domácnost, jak lidské, tak i kočičí, a užijte si krásné léto… S pozdravem Moraváci Kočičáci.

22. 5. 2015 jsme dostali e-mail z nového domova.
Dobrý den, zdravím do Čech, samozřejmě nudle žádná, nebojte. Byla asi s Fešákem odolnější než KKK. Jen když zlatíčko moc řádí (jako např. leze po škrabadle div ne hlavou dolů), tak někdy pčíkne – prostě se užene, cvoček). Strašně rádi ji pozorujeme, ona je jak malé dítě – všechno dělá s nadšením a zápalem – očička jí svítí, celá „nadskakuje“, všechny svaly hrají… Pak se stulí na pohovce nebo dceři na klín a my jenom pištíme: Jezismaljá, ta je kláááásná. Vidím na internetu to nadělení – Vy jste měli koťat málo, tak jste si nějaké přibrali… Ach jo, no comment. To je nekonečný boj, tolik nechtěných zvířátek všude. Asi se musíme soustředit na ty pozitivní zprávy, abychom se nezbláznili. Držte se a my se určitě zase ozveme… K. M.

19. 5. 2015 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, zdravím po delší době z jižní Moravy. Fotogalerie snad mluví za vše, ale trochu Vám to rozvedu: slečna je DOMA. Definitivně. Máme z toho obrovskou radost!!! Nově jsme zjistili, že se nebojí vysavače, a dokonce v neděli vítala návštěvu – žádný ostych, hezky všechny obhlídnout ve dveřích, jestli jako můžou být milostivě vpuštěni dál. Už ji zná celé městečko, nově má totiž pelíšek na parapetu na okně do hlavní ulice – a je to atrakce veliká:) Vypadá to, že si kamarády udělala z dcer a nás všech a že jí parťák nechybí – ale číhám, a kdyby náhodou, šupky dupky shánět koťátko – to bych asi tentokrát zkusila brněnský útulek. Riskujeme sice, že budeme pak bydlet v holobytě, ale ať:):) Kamilka je VELMI hravá čičinka, je to radost se na ni dívat. Nově dceři zabavila pásek z županu a dokáže se do něho úplně zamotat. Nebo ho chytí do tlamičky a nese přes celou chodbu – no komedie. Včera si chtěla odnést můj pásek, ale smůla: byl zavázaný a navíc v tom županu byla moje maličkost. Říkala jsem jí, že to tedy fakt nedá, děvčica:):) Mám velkou radost, že „kluci“ už jsou doma – i slzu jsem uronila. Co Kulihrach? Strašně ráda si čtu pozdravy z nových domovů. Jak jsou ty kočičky vděčné a spokojené. A ty fotky – téměř bez výjimky na gauči nebo v posteli – chi chi, všichni jsou stejní, pěkně si nás ochočili:) Přeju do budoucna hodně dobrých zpráv a šťastných konců i tam, kde to zpočátku vypadá skoro beznadějně – jako u Kamilky. S kočičím pozdravem Kočičáci:):)

11. 5. 2015 jsme dostali e-mail z nového domova.
Dobrý večer přejeme paní Cetlová, zdravíme z kočičího království – slečna je vládkyní domácnosti (došlo na vaše slova:)) Nevím, kde se naučila otevírat dveře, ale ráno při našem odchodu je v chodbě a odpoledne o dvoje dveře dál v obýváku. Kamkoli u nás teď vykročíte, šlápnete na jednu ze sta tisíc hraček – moc příjemné v noci potmě cestou na záchod!! Kolikrát se tak leknete, že už na ten záchod ani nemusíte…:) Právě teď Kamilka sedí přímo 10 cm před televizí a po obrazovce honí střídavě puk a hokejisty – jen nechápe, kam že to na tom kraji vždycky zmiznou a zvědavě kouká i dozadu, do hlavičky jí to chudince neleze. My z hokeje nemáme nic, jen se pořád řežeme smíchy (musím si to natočit, s tím bychom vyhráli v Neváhej a toč). Zlatíčko je tak miloučká a tak si to hraní teď užívá!!! Pokoušíme se ji trochu vykrmit, papá hezky jak granulky, i kapsičky Bozita, ale asi vydává moc energie a nepřibírá zatím. Uvidíme časem, krmíme a mazlíme, co nám síly stačí a jediné naše přání je, aby byla beruška spokojená. Mějte se pěkně, stále Vám přes internet držím pěsti ve snad nekonečném boji s lidskou blbostí… Vydržte prosím, pro ty broučky osamělé jste poslední nadějí. S pozdravem K. M.

6. 5. 2015 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, přikládám důkaz, že Kamilka se už asi vážně zabydlela – krásně nám včera zapózovala na škrabadle. A ta třetí fotka je z „pelíšku“ 2 zabrala dcerám jednu poličku v obývací stěně:):) Je to velký průzkumník, aktivně prolezla už všechny rohy – a že jich tady máme!!! Pomalinku zarůstá a měla jste pravdu – začíná jí růst ta zlatá podsada. Je přenádherná a mazlivá, máme ji moc rádi a snad je taky spokojená… U Vás doufám vše jakž takž v pořádku, žádné jobovky. Co KKK – užžžž jsou doma?? Těším se, až uvidím zázračnou proměnu jako u ostatních káček i u Amy (ta měla chudinka pořád ještě v očích strach a stres). Jak miluju koťátka, tady si přeju, ať co nejdříve s odpuštěním vypadnou a Aminka se může začít uzdravovat sama. Mějte se pěkně a já zas napíšu. K. M.

3. 5. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý večer přeju – právě jsem se utrhla od mazlení, tak Vám jdu napsat, jaké rozkošné stvořeníčko nás tady oblažuje. Kamilka je naprosto kouzelná, hravá kočička – ona si někdy úplně vystačí i sama a my se jen koukáme a řežeme se smíchy – co ona provádí s obyčejnou gumičkou do vlasů!! Má nesmírně šikovné tlapičky, dokáže si s nimi i podat kousek masa do pusy – jako opička. Dcera se dnes v noci vyspala prý přesně od 02:00 do 06:00 hod. – zbytek musela mazlit:) Jakmile se zhasne a je ticho, Kamilka začne sice potichoučku, ale protestovat – mňoukat, a chce si hrát a mazlit. Papá a pije naprosto v pohodě, na záchod taky bez problému. Mám pocit, že se aklimatizovala opravdu dobře, doufám, že to bude takto nadále pokračovat. Čeká ji berušku postupné objevování domečku… Že pozdravujeme KKK, Smokieho i ostatní chlupáčky. Mějte se co nejlépe a nebojte, pokud nepíšu, znamená to, že je tu vše OK…

2. 5 .2015, téhož dne později, jsme dostali další e-mail z nového domova.
KAMILKA SE MAZLÍ!!!!!!!!!!!!!!!!!:):):) Jenom jsem odeslala první e-mail, volá na mě Adélka, ať jdu k nim do pokoje. Slečna se procházela po stole a nechala se od nás 10 minut hladit a evidentně si to užívala – dokonce i ducala hlavičkou!!! Bože, to byla nádhera. Dostane nějaké dobré papání a myslím, že po té námaze bude celé odpoledne spinkat – a já možná taky:) Takové zprávičky Vám doufám budu psát čím dál častěji – nebojte, zase se zítra ozvu…

2. 5. 2015 jsme dostali první e-mail z nového domova.
Zdravím paní Cetlová, nemějte obavy, zde je vše na dobré cestě – vyřiďte to facebookovému fanklubu:) Kamilka si udělala základnu pod dceřinou postelí, ale nevypadá vystrašeně. Někdo z nás si vždycky lehne na zem před postel a povídáme si s ní – kouká klidně, necouvá, nesnaží se schovat. Když v pokoji nikdo není, vyskočí si na psací stůl a kouká z okna do předsíně. Když do toho okna z chodby koukáme, neutíká, hledíme takhle klidně na sebe a pořád na ni mluvíme. Když vejdeme dovnitř, tak se běží schovat pod postel, ale ne bezhlavě – ladně seskočí ze stolu a normálně si tam vleze. Chápete co tím chci říct? Samozřejmě momentálně asi nadšením zrovna nesrší, ale nepřipadá mi, že by byla nějak výrazně ve stresu nebo vyděšená. Upřímně si myslím, že nás trochu pobaveně pozoruje a myslí si asi toto: To jsem zvědavá, co mi ještě předvedete 2 já stejně nevylezu:):) Jinak přes noc spapala trochu Gurmet paštičky od Vás a pár granulek, vody možná trošku. A byla na záchodě čurat!!! Tak snad se jí u nás tak nějak celkově líbí… A dál je to na ní, berušce – je překrásná, taková vznešená, a měla jste pravdu – jde vidět, že má vlastní hlavičku:) No prostě PANÍ KOČKA. Přeji Vám krásný víkend (tady ještě nepřestalo od včera pršet) a pohlaďte za nás všechny micinky.