Jdi na obsah Jdi na menu
 


Karafiát

KARAFIÁT NAŠEL NOVÝ DOMOV 2. 10. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: cca 22. 4. 2016
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/á?: ano
Čipovaný/á?: ne
Handicapovaný/á?: ne
Podmínky: kastrace v dospělosti, domek s bezpečným výběhem, do společnosti kocourka či kočičky přiměřeného věku a temperamentu, případně jako jedináček, k hodnému pejskovi
Charakteristika: Maceška a její tři tehdy cca desetidenní koťátka Karafiát, Koukol a Květinka byli nalezeni pod smrkem jedné rekreační chaty. Rodina nálezců přijela na víkend na chatu a jejich pejsek na zahradě našel kočičí rodinku… Rodinka putovala k nám, a to s velkými obavami. Maminka Maceška byla ve stresu, bála se o koťátka, měli jsme strach, aby nepřestala kojit… Naštěstí nepřestala, o koťátka se starala a dobře je vychovala:-) Sourozenci jsou hodní a poslušní, pochopitelně čistotní a spořádaní, v kočičí partě přátelští, kamarádští, vůči lidem kontaktní a mazliví. Karafiát byl maminčin mazánek, osamostatnil se jako poslední, ale už řádí s ostatními. Nesmí chybět u žádné zábavy, rád asistuje u jakékoliv práce, všechno ho zajímá. Je ze všech sourozenců největší, jednou z něj bude kus kocoura. Karafiát uvítá domov, kde nebude nuda – potřebuje hodně podnětů a zábavy, nepohrdne bezpečným výběhem. Nepohrdne ani kočičím společníkem či společnicí přiměřeného věku a temperamentu, zvládne i hodného pejska. Může být ale i jedináček. Hodí se i do rodiny s většími dětmi – neublíží, neožene se, jen se prostě nerad nechává tahat „na povel“, takže není vhodný k malým dětem.
Karafiát na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

6. 5. 2016
Karafiát, syn kočičky Macešky, dostal konečně svůj vlastní profil. Před čtyřmi dny poprvé otevřel oči… Bez maminky je zatím ztracený a bezmocný, proto zatím tyto dvě fotky – necháváme celou rodinu co nejvíce v klidu. Krmíme maminku Macešku a ta krmí svoje děti. Jsme rádi, že koťátka zatím prospívají a že se o ně maminka stará.

12. 5. 2016
Karafiát děkuje za dárky, které získal v rámci májového Kočičího přání (1.–15. 5. 2016). Už brzy si je začne užívat:-)

10. 6. 2016
Maceška s koťátky přestěhovala do většího pokojíku, původní už jim byl malý. Bohužel si ho zatím rodina moc neužívá – v pátek 3. 6. onemocněla Květinka, nevstala k snídani a zvracela. Maceška také nevypadala dobře. Ihned jsme jeli na veterinu, kde se ukázalo, že obě mají teplotu okolo 40 stupňů Celsia. Kluci Karafiát a Koukol se zatím ještě drželi, ale Maceška a zejména Květinka nám daly zabrat. S Květinkou jsme jeli na veterinu i v sobotu a v neděli, museli jsme dokrmovat ručně, byla moc slabá. Od pondělí 6. 6. se ale obě lepší. 9. 6. „zvadl“ Koukol, ale jemu naštěstí injekce rychle zabraly, teď už bere antibiotika jen „do tlamičky“. Karafiát se zatím drží. Maceška už je také lepší, ale je stále křehká. Až se rodina uzdraví, bude muset podstoupit krevní testy. Do té doby k nim nemůžeme přidat ani Šikulku, která by rodinu moc potřebovala, ale v této situaci je to prostě neúměrné riziko.

21. 7. 2016
Karafiát už hledá nový domov. Poslední dobou trápil všechny sourozence průjem, ale už jsou zcela v pořádku a zdraví.

2. 10. 2016
Karafiát našel nový domov. Padl do oka mladé paní z městečka nedaleko Olomouce, poohlížela se po kočičím parťákovi pro svou rodinu i tříletého kocourka. Cesta byla daleká, ale na dobrou adresu – zatím bude Karafiát jen v bytě, ale rodina se bude časem stěhovat do domku, takže i té zahrádky se dočká. Za prima domov pro Karafiáta moc děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

15. 10. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer:) Karafítek je v nejlepším pořádku, je to zlato:), krásný kocourek, když chce, tak se přijde pomazlit, je čistotný a už chodí i na obhlídku na dvorek. Je na něm parádní, že nikam neutíká, na rozdíl od Bongoška, toho když pustíme ven, tak je hned na poli a loví tam:) Posílám nějaké fotky, ale moc jich nemám, Karáfek se ani moc nedá vyfotit. Ještě mám nějaké ve foťáku, tak jak bude čas, tak Vám je pošlu:) Moc za Karáfka děkujeme, je to naše zlatíčko. S pozdravem K.

12. 2. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den přeji:) po delší odmlce se ozývám ohledně Karafiátka. Už jsme přestěhovaní v domečku, nakonec to tedy klaplo. Karafiátek je naše zlatíčko, je to nejhodnější kocourek na světě, posílám pár fotek z nového domova, moc jich zatím nemám. Chci Vás ještě informovat, že jsme Karáfka nechali vykastrovat před stěhováním, protože jsem měla strach, aby se nám až s ním například zkusíme jít ven, někam nezaběhl a v bytě už se nám zdálo, že snad začal značkovat. Mám poslat i nějaké potvrzení, kouknu potom do očkovacího průkazu, jestli je v něm kastrace uvedená, s Karafiátkem tam byl přítel:) Dokonce Karafitek miluje naši malou, vždy, když si s ní jdu odpoledne lehnout, tak přiběhne a lehne si vedle ní:) a teda spinká společně s Bongoškem v postýlce, kterou máme přiraženou k naší posteli:)… Bongoška Karafiátek miluje, pořád se k němu lísá, je jak jeho starší bráška:) Moc za Karafiátka děkujeme, opět se ozvu, hezkou neděli, s pozdravem NK.

30. 10. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Hezký večer přeji:) Po delší době podávám info o Karafiátkovi. Žádná změna, kromě toho, že je víc otrkaný a už se nebojí ničeho:). S Bongoškem jsou parťáci, hrají si spolu a spinkají spolu. S Karafiátka už začíná být kus kocourka:), je nádherný! Musím pořídit lepší fotky, ale je to akčnák a moc se mi to nedaří. V příloze posílám aspoň něco:). Jakpak se daří Koukolkovi v nové rodině? Nám už se rýsuje nejspíš baráček, ale nechci nic zakřiknout, tak příště budu vědět určitě víc. Mějte se krásně, děkujeme za Karafiátka, je to zlato:), bezproblémová kočička. S pozdravem K.

14. 10. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Krásný večer přeji:), posílám slíbené fotky Karafiátka. Pěkně nám přibírá, prdolka. Už jsou s Bongoškem parťáci a už se ani tak nebojí naší malé:) Je to krasavec a nejhodnější. S pozdravem K.

10. 10. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Hezký den přeji:) Abyste si nemyslela, že jsem zapomněla dávat echo:) Máme se parádně, Krafiátek je zlatíčko, vůbec s ním nejsou žádné potíže, pěkně přibírá se nám zdá:)) Spinká malé v postýlce (my ji nepoužíváme), to je teď jeho oblíbené místo. Bongošek ho někdy prožene, ještě ho asi úplně nepřijal, ale nic mu nedělá. Chtěla jsem se jen zeptat, jestli je to asi normální, že sem tam přijde za Karafiátkem a trošku na něj doráží, ale žádná hrůza to není, nebojte. S pozdravem K.
PS: Potom Karafiátka zase nafotím a pošlu fotky.

5. 10. 2016 jsem dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Hezky vecer, v příloze Vam posílám fotky Karafiátka. Je úžasný, moc hodny, hezky papa, chodi na záchodek. Uz se s Bongoskem tuli a hrají si spolu. Trosku se jeste Karafiátek schovává před malou, ale uz si na ni pomalu zvyká. V noci uz spinkal s námi v posteli. Moc Vám za nej děkujeme. Zase napíšu, mejte se krasne, s pozdravem K.

3. 10. 2016 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den:) tak noc proběhla úplně v poklidu. Karafiátek papá a chodí na wc, je to šikulka. Je strašně hodný, už se otírá i o malou :), tak máme radost. Posílám pár fotek, co se mi podařilo udělat, ale je to akčňák, tak to není jednoduché:-D, to asi víte. Jinak věřím, že tam u Vás musí být bez Karafiátka smutno, je to vážně zlatíčko, ani drápky nevytáhne a pořád vrní a leží na zádech:-). Pohladila jsem ho za Vás. Zase napíšu, mějte se krásně, K.

2. 10. 2016 jsme dostali první e-mail z nového domova.
Dobrý večer:) tak podávám první hlášení! Karafiátek je úúúžasný:) Nejdříve byl pořád schovaný a pak začal prozkoumávat byt a teda teď už je otrkaný:-D Leží na zádíčkách, vrní o sto šest. Měl kapsičku, nevím teda, jestli byl na wc, jak byl schovaný. Zítra udělám nějaké fotky:), teď už je moc tma. Ale je opravdu úžasný:), lítá tu sem a tam, to jsem ani nečekala, že si bude tak rychle zvykat, opravdu na začátku byl schovaný pod postelí pořád. A náš kocourek ho pořád pronásleduje, ale ani nesyčí nic, takže myslím, že to bude také ok:) Moc děkujeme, jste hodná, že jste nám Karafiátka dovezla. Budu Vám pořád dávat vědět. Hezký večer, s pozdravem K.