Jdi na obsah Jdi na menu
 


† Kira

KIRA OPUSTILA TENTO SVĚT 28. 2. 2022 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 2 roky
Kastrovaný/a?: ano, 21. 2. 2021
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, jako kočičí jedináček, ne k pejskovi, ne k malým dětem
Další informace: FeLV/FIV negativní
Charakteristika: Kiru jsme v únoru 2021 převzali od paní, ke které kočička přišla na podzim roku 2020 i se svými koťaty. Hledala zázemí a jídlo pro sebe a svá koťata. Paní jí vše ochotně poskytla a byla připravena si kočičku i s koťaty nechat, jenže… přes veškerou péči koťata nepřežila a postupně se také ukázalo, že Kira a majitelčin malý pejsek se bohužel nesnesou. Když po jedné ze šarvátek mezi Kirou a pejskem skončil pejsek na veterině, bylo jasné, že tudy cesta nevede, a tak nás majitelka požádala o pomoc s hledáním nového domova. Kira k nám dorazila ve velmi dobré kondici, jen ještě nebyla kastrovaná a přece jen dost začervená. Ale to jsme všechno zvládli vyřešit, a tak Kira hledá nový domov. Je to zlaté stvoření. Prvních pár dnů byla sice zmatená, ale rychle si zvykla a vzala nás i nové prostředí za své. Je čistotná, nic nestěhuje, neřeší. Je zvědavá, vítací, kontaktní. Ráda se mazlí, nechá se i pochovat. Má jen jednu charakterovou „vadu“ – nebude to zvíře do party, a to ani do kočičí, ani do psí. S ohledem na zkušenosti bývalé majitelky nedoporučujeme k pejskovi, podle našich zkušeností ale ani k jiným kočkám – zatím je sama v pokojíčku a na kočky, které vidí přes síť, syčí. Určitě uvítá bezpečný výběh, bude to zdatný lovec – čerstvý vzduch a pohyb venku ji láká. Pokud se jí něco nelíbí, dokáže být ostrá, proto nedoporučujeme k malým dětem. Ke starším lidem ale může bez problémů – přestože je mladá, je umírněného temperamentu:-)
Kira na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

21. 2. 2021
Kira je u nás od 16. 2. 2021. Přebírali jsme ji od nálezkyně z obce nedaleko Kamenice. Kočička se jí na podzim roku 2020 přitoulala na zahradu a přivedla s sebou svá koťata. Evidentně přišla prosit o pomoc, o jídlo, o zázemí pro sebe a své prcky. Paní jí vše ochotně poskytla a byla připravená si kočičku i s koťaty nechat, i když už jednu kočičku a pejska měla. Pro začátek celou kočičí rodinu nastěhovala do stodoly, kde je veškeré potřebné zázemí – přesto ale kočička postupně o všechna koťata přišla. Důvod netušíme. Přestože ani jedno z jejích koťat nepřežilo, kočička neodešla, na místě zůstala a byla šťastná, že našla domov. Jenže bohužel domácí smečka, zvláště pejsek, nový přírůstek nepřijala, i po několika měsících stále docházelo k vypjatým fyzickým šarvátkám a bylo evidentní, že spolu tam být nemůžou. Paní nezbylo, než pro kočičku začít hledat nový domov, a tak je Kira u nás, nálezkyně ji dovezla hned, jak se u nás uvolnila karanténa a mohli jsme ji přijmout. Kira je díky péči nálezkyně ve velmi dobré kondici. Je velmi přátelská, kontaktní, mazlivá, sice „vykulená“ z toho, kde je, ale nepanikaří, chodí nás vítat, hezky baští, vrní, prostě zlaté stvoření:-) Zatím jsme ve fázi odčervování a kastraci.

14. 3. 2021
Kira je odčervená, kastrovaná a zcela zdravá, a tak hledá nový domov.

14. 4. 2021
Kira odjela do nového domova, bude bydlet jako kočičí jedináček v rodinném domku s bezpečným výběhem. U nás už se nudila a podmínky byly ideální, doufáme, že zabydlování dobře dopadne. 
 .

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

1. 3. 2022 jsme dostali poslední zprávu z nového domova. Kira byla nalezena mrtvá, nová majitelka se domnívá, že byla otrávena, dle příznaků si ale myslíme, že se jednalo o úraz (srážku s autem).
Dobrý den, paní Cetlová, bohužel nemám dobré zprávy, našla jsem na zahradě pod keřem mrtvou Kiru, měla kolem pusy trochu krve, tak nevím, asi se otrávila, moc mne to mrzí. s pozdravem H.

23. 1. 2022 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Příjemný den, paní Cetlová, u nás všechno v pořádku, posílám fotku, jak spí se mnou v posteli. H.

29. 8. 2021 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, u nás je všechno v pohodě, Kira je zdravá, ráda je venku, loví všechno, co se dá, a nosí to domů, pak vyžaduje odměnu. Taky se více mazlí a všude za mnou chodí, dělá mi společnost k mé velké radosti. Taky na mne čeká, až přijedu z práce. Když někdy přijedu později, dělá uraženou a nemluví se mnou. Příjemný den, H.

25. 6. 2021 jsme dostali e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý den, u nás je všechno v pohodě, kočička běhá venku, loví všechno, co zmůže, ptáčky, myši, ještěrky a nosí mi je domů ještě živé. Večer chodí spát ke mně do postele. Stále se moc nemazlí. Příjemný víkend. MH

10. 5. 2021 jsme dostali první e-mail a foto z nového domova.
Dobrý večer, paní Cetlová, Kira je už venku a je moc spokojená, posílám fotku ze zahrady, stále se bojí všech lidí i zvuků. Drží se u baráku, chodí všude za mnou, ale myslím, že je to každým dnem lepší. V noci naříká jako miminko, má asi noční můry, ale když na ni promluvím, tak se uklidní. Když něco chce, tak si to umí vyřvat. Mám z ní velkou radost, už mi vleze na klín a chce pomazlit. Příjemný večer H.