Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kiwi

KIWI NAŠLA NOVÝ DOMOV 26. 6. 2020 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 2 roky
Kastrovaný/a?: ano, 2. 5. 2020
Očkovaný/á?: ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne 
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, jako kočičí jedináček
Další informace: FeLV/FIV negativní
Charakteristika: Kiwi je asi dvouletá kočička, které zemřela panička. Dědicové, kteří převzali domek, o kočky nestojí, jak to tak bývá, a tak nás kontaktovala rodina ze sousedství, zda bychom Kiwi nenašli nový domov. Kiwi byla zpočátku ve stresu, jak se dá očekávat, ale postupně se z ní „vyloupla“ sebejistá, mazlivá a kontaktní kočička. Občas, když se lekne, sekne, ale to časem vychytáme. Prostě lidi miluje a jejich přízeň si užívá všemi možnými způsoby – nechá se chovat na klíně, v náručí, tulí se… Ostatní kočky sice pozoruje, ale spíše se jich bojí, domníváme se, že by byla raději kočičím jedináčkem. V novém domově určitě bude potřebovat i bezpečný výběh.    
Kiwi na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

2. 5. 2020
Kiwi je asi dvouletá kočička, které zemřela panička. Dědicové, kteří převzali domek, o kočky nestojí, jak to tak bývá, a tak nás kontaktovala rodina ze sousedství, zda bychom Kiwi nenašli nový domov. Na místě je prý ještě kocourek, se kterým Kiwi hodně kamarádila, toho se zatím ale nepodařilo odchytit. Kiwi je u nás od 30. 4. 2020, zatím ve stresu, je zřejmé, že v domě, mezi čtyřmi stěnami, moc času nestrávila… Dnes podstoupila kastraci, zoubky má naštěstí v pořádku. Uvidíme, jak se bude její psychický stav dále vyvíjet.

20. 5. 2020
Kiwi děkuje za dárek, který získala v májovém Kočičím přání (5.–20. 5. 2020).

30. 5. 2020
Kiwi je doléčená a zdravá, může hledat nový domov.

26. 6. 2020
Kiwi odjela do nového domova. Na inzertním portálu padla do oka mladým manželům, kterým nedávno odešla do kočičího nebe jejich milovaná kočička a rozhodli se dát šanci nějaké opuštěné kočičí duši. Kiwi už se začíná zabydlovat. Se svou novou rodinou bude žít jako kočičí jedináček, v domku nedaleko Žďáru nad Sázavou. Za prima domov pro Kiwi velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

15. 7. 2021 jsme na Messengeru našli další fota z nového domova s tímto komentářem:
Dobrý den, už si dva měsíce říkám, že Vám musím napsat:-) Kiwinka je v naprostém pořádku, je to hravý mazlíček, co chce být skoro pořád s náma. Takže covidové omezení si užila dosyta, dovedete si představit to kočičí štěstí, že nás tu měla skoro pořád.

29. 11. 2020 jsme dostali další mms z nového domova.
Dobrý večer, teď koukám, jak ten čas letí, už je s námi Kiwísek pět měsíců. Ještě vyrostla, málem už se mi nevešla do přepravky. Už není tak moc hubená a má nádherný hustý kožíšek. Je z ní domácí mazlík, který se s námi hrozně rád válí. Ráda leze po vysokých místech, co doma máme, ale zahrada a okna ji zajímají minimálně. Většinou na okno leze jen kvůli sluníčku. Radši se válí na stole nebo v posteli. Vždycky na nás čeká u dveří, když se vracíme domů, je to miláček:-) Občas má šílenou a běhá po celém domě nebo loví oblíbenou hračku. A je hrozně „ukecaná“:-)

17. 7. 2020 jsme dostali další mms z nového domova.
Dobrý den, Kiwinka už je přeočkovaná Purevaxem, zvládla to úžasně, dokonce ani po návštěvě veteriny už se doma neschovávala. Je z ní hravý macík, který prohání hračky po celém domě. Moc fotek zatím nemáme, protože se většinou válí někomu z nás na rameni. My si to užíváme, první kočička na mazlení moc nebyla. Tak teď máme extra mazlíka. Krásné léto a děkujeme za Kiwinku.

7. 7. 2020 jsme dostali první sms z nového domova.
Dobrý večer. Kiši má teď má svůj standardní odpolední spánek na okně, tak za dvě hodiny se přijde tulit. Hraní si s ní je ještě trochu komplikované, ale když se chytí, je k neutahání. Jinak všechno v pohodě, s baštěním a podobně.