Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kokosák

KOKOSKA NAŠEL NOVÝ DOMOV 31. 7. 2021 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: 3 roky
Kastrovaný/a?: ano, 9. 1. 2020
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, ideálně se Štafetkou, k pejskovi, k dětem
Další informace: FeLV/FIV negativní
Charakteristika: Kokosák, Šohajka, Štafetka a Zázvorka pocházejí od paní, která byla vystěhována v rámci exekučního řízení z drážního domku v Praze 9. Celá skupina u nás pobyla celkem dlouho – odčervení bylo zdlouhavé a kondice střev tomu pak odpovídala, antibiotika střídala probiotika… ale vše se vyléčilo a všichni jsou dnes v pořádku. Stejně jako všichni ostatní ze skupiny, i Kokoska (či Kokosák, původně jsme se domnívali, že se jedná o kočičku:-) je velmi kontaktní a nesmírně mazlivý, ve frontě na mazlení vždy předbíhá:-), rád se chová, rád si vyskočí na ramena (což je při jeho váze 5,5 kg docela náročné…)… Kokosák je ale zároveň velmi sebevědomý kocour, nic pro slabší povahy – z našich kočiček snese jeho nápady jen Štafetka, společná adopce by byla nejlepší volbou, ale není podmínkou. Do společnosti další kočičky či kocourka Kokosáka nedoporučujeme, ledaže by se jednalo o velmi asertivního jedince. Většina našich dalších chovanců se Kokosáka bojí. Kokosák ale zvládne pejska i děti. Určitě bude potřebovat bezpečný výběh, i když spíš kvůli vybití přebytečné energie než kvůli lovu – je povahou spíš gaučový povaleč než lovec. Ale v bytě by se nudil a mohl začít devastovat vybavení:-)
Kokoska na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

27. 12. 2020
Kokoska pochází ze stejného místa jako Zázvorka – kočičky, které zbyly bezprizorné po vystěhované majitelce z drážního domku v Praze 9. Domek v exekuci, majitelka Bůh ví kde a na místě kočky, které tam hodní lidé krmí… Zatím se kočky mají kam schovat, ale brzy už nebude možné ani to. Původně bylo na místě ještě i pět koťat, ale o ta už bylo postaráno, už mají nové domovy. Kokoska k nám dorazila 27. 12. 2020, s převozu byla vystrašená, ale hned se přidala ke Schovance. I na Kokosce je vidět, že o kontakt s lidmi stojí a že z ní bude přátelská kočička. Zdravotní kondice se jeví jako slušná, snad jen s výjimkou poraněného ocásku. Ten budeme co nejdříve řešit s panem doktorem.

2. 1. 2020
Kokoska děkuje za dárek z Vánočního Kočičího přání (15. 12. 2020–5. 1. 2021).

10. 1. 2020
Kokoska není kočička, ale kocourek, přišli jsme na to teprve před pár dny:-) Nicméně – včera absolvoval stejně jako Šohajka a Zázvorka kastraci. Věk tak 2–3 roky, zoubky v pořádku, uši bez svrabu, kožíšek bez breberek, kastrace bez komplikací. Ocásek pan doktor prohlížel i s pomocí RTG – je na několika místech zalomený, ale nejde o fraktury, spíše pohmoždění měkkých tkání, zkrácené šlachy apod. – lepší už to asi nebude, ale amputaci nevyžaduje. Takže stejně jako u Šohajky a Zázvorky dokončíme odčervení, začneme očkovat a budeme hledat nový domov. U Kokosky ale stále ještě čekáme na příjezd poslední černé kočičky z lokality – tam prý byli neustále spolu, nejlepší kamarádi – rádi bychom, aby dostali možnost i do nového domova odjet společně. Snad se brzy odchyt zadaří.

14. 3. 2021
Kokosák hledá nový domov.

13. 5. 2021
Kokosák děkuje za dárek, který získal v májovém Kočičím přání (5. 5. 2021–20. 5. 2021).

31. 7. 2021
Kokosák našel nový domov. Odjel jako kočičí jedináček k paničce, která si od nás loni zhruba touto dobou odvezla kočičku Grétu. Ta však nedávno po krátké, ale nevyléčitelné nemoci opustila tento svět. Šanci dostal Kokosák. Bude teď žít se svou novou paničkou v domku se zahradou v obci v okrese Jičín. Zatím se zabydluje a jde to dobře. Za domov pro Kokosáka velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

4. 8. 2021 jsme na Messengeru našli první foto z nového domova (viz fotoalbum).