Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kokosák

KOKOSKA NAŠEL NOVÝ DOMOV 31. 7. 2021 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: 3 roky
Kastrovaný/a?: ano, 9. 1. 2020
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, ideálně se Štafetkou, k pejskovi, k dětem
Další informace: FeLV/FIV negativní
Charakteristika: Kokosák, Šohajka, Štafetka a Zázvorka pocházejí od paní, která byla vystěhována v rámci exekučního řízení z drážního domku v Praze 9. Celá skupina u nás pobyla celkem dlouho – odčervení bylo zdlouhavé a kondice střev tomu pak odpovídala, antibiotika střídala probiotika… ale vše se vyléčilo a všichni jsou dnes v pořádku. Stejně jako všichni ostatní ze skupiny, i Kokoska (či Kokosák, původně jsme se domnívali, že se jedná o kočičku:-) je velmi kontaktní a nesmírně mazlivý, ve frontě na mazlení vždy předbíhá:-), rád se chová, rád si vyskočí na ramena (což je při jeho váze 5,5 kg docela náročné…)… Kokosák je ale zároveň velmi sebevědomý kocour, nic pro slabší povahy – z našich kočiček snese jeho nápady jen Štafetka, společná adopce by byla nejlepší volbou, ale není podmínkou. Do společnosti další kočičky či kocourka Kokosáka nedoporučujeme, ledaže by se jednalo o velmi asertivního jedince. Většina našich dalších chovanců se Kokosáka bojí. Kokosák ale zvládne pejska i děti. Určitě bude potřebovat bezpečný výběh, i když spíš kvůli vybití přebytečné energie než kvůli lovu – je povahou spíš gaučový povaleč než lovec. Ale v bytě by se nudil a mohl začít devastovat vybavení:-)
Kokoska na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

27. 12. 2020
Kokoska pochází ze stejného místa jako Zázvorka – kočičky, které zbyly bezprizorné po vystěhované majitelce z drážního domku v Praze 9. Domek v exekuci, majitelka Bůh ví kde a na místě kočky, které tam hodní lidé krmí… Zatím se kočky mají kam schovat, ale brzy už nebude možné ani to. Původně bylo na místě ještě i pět koťat, ale o ta už bylo postaráno, už mají nové domovy. Kokoska k nám dorazila 27. 12. 2020, s převozu byla vystrašená, ale hned se přidala ke Schovance. I na Kokosce je vidět, že o kontakt s lidmi stojí a že z ní bude přátelská kočička. Zdravotní kondice se jeví jako slušná, snad jen s výjimkou poraněného ocásku. Ten budeme co nejdříve řešit s panem doktorem.

2. 1. 2020
Kokoska děkuje za dárek z Vánočního Kočičího přání (15. 12. 2020–5. 1. 2021).

10. 1. 2020
Kokoska není kočička, ale kocourek, přišli jsme na to teprve před pár dny:-) Nicméně – včera absolvoval stejně jako Šohajka a Zázvorka kastraci. Věk tak 2–3 roky, zoubky v pořádku, uši bez svrabu, kožíšek bez breberek, kastrace bez komplikací. Ocásek pan doktor prohlížel i s pomocí RTG – je na několika místech zalomený, ale nejde o fraktury, spíše pohmoždění měkkých tkání, zkrácené šlachy apod. – lepší už to asi nebude, ale amputaci nevyžaduje. Takže stejně jako u Šohajky a Zázvorky dokončíme odčervení, začneme očkovat a budeme hledat nový domov. U Kokosky ale stále ještě čekáme na příjezd poslední černé kočičky z lokality – tam prý byli neustále spolu, nejlepší kamarádi – rádi bychom, aby dostali možnost i do nového domova odjet společně. Snad se brzy odchyt zadaří.

14. 3. 2021
Kokosák hledá nový domov.

13. 5. 2021
Kokosák děkuje za dárek, který získal v májovém Kočičím přání (5. 5. 2021–20. 5. 2021).

31. 7. 2021
Kokosák našel nový domov. Odjel jako kočičí jedináček k paničce, která si od nás loni zhruba touto dobou odvezla kočičku Grétu. Ta však nedávno po krátké, ale nevyléčitelné nemoci opustila tento svět. Šanci dostal Kokosák. Bude teď žít se svou novou paničkou v domku se zahradou v obci v okrese Jičín. Zatím se zabydluje a jde to dobře. Za domov pro Kokosáka velmi děkujeme!

23. 10. 2021
Ke Kokosákovi přibyla naše Katrina
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

20. 6. 2023 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

1. 1. 2022 jsme na WhatsApp našli další fotografie z nového domova (viz Katrinin profil).

31. 10. 2021 jsme dostali další e-mail z nového domova (viz Katrinin profil).

30. 8. 2021 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Zdravím, paní Cetlová, tak dnes jsme byli s Kokoskou na vyndání stehů, má to dobrý, akorát to cestou v přepravce trošku odřel. Strhnul si stroupek, tak mu to trošičku krvácelo, a tak čistím Betadinou a ještě jsem mu to převázala, ale myslím, že teď už to bude dobrý:-) Jinak pacient je vzorný, celou dobu byl bez límce a normálně jsem chodila do práce. Nechala jsem mu rovnou ostříhat drápky, to se mu už líbilo míň, ale pořád vzorný. Baští krásně, spí se mnou:-), občas mu „cvakne“ a lítá jako blázen, honí balónek a plyš. myšky. Tak myslím, že jít ven mu určitě prospěje, ale ještě počkám, až se mu to úplně zhojí. Gaučing mu jde taky moc dobře, tak on to zlatíčko ještě chvilku vydrží:-)

25. 8. 2021 jsme dostali další mms z nového domova. Krátce po příjezdu do nového domova si Kokoska při pádu z kuchyňské linky poranil již dříve pochroumaný ocásek. Tentokrát bohužel už natolik zle, že amputace byla nutná. Byli jsme s jeho novou paničkou celou dobu v kontaktu, zvažovali jsme i možnost vzít Kokosku zpátky k nám na dobu zákroku a rekonvalescence, ale nakonec zůstal v novém domově a musíme říct, že jak panička, tak Kokoska vše zvládli naprosto skvěle.
Zdravím, paní Cetlová, zrovna jsem chtěla napsat. Zvládáme všechno, Kokoska je moc hodný, límec nemá, bylo by to o strach. Na kontrole u veterináře včera, vše v pořádku, jinak převazuji, v pondělí by se měly vyndat stehy:-) Tak snad už vydrží brouček a jinak řádí jako černá ruka. Nejradši ve tři ráno, tak se snad už dočká a bude moct ven.

6. 8. 2021 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

5. 8. 2021 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Zdravím, paní Cetlová. Moc děkuji za rady, on se tedy podle mého názoru lepší, ráno už vylezl hned, jak jsem vstávala do práce a vydržel, než jsem šla do práce. Přes den je pod postelí, a když jsem ho šla v poledne zkontrolovat, tak vylezl, přišel se nechat podrbat a zase šel zpět. Večer přijdu a za 10 min. vystrčí hlavičku, chvíli zkoumá vzduch a vyleze a je tady se mnou celý večer. To už zvládá na posteli vedle mě, vrní a „dívá“ se na televizi:-) Zrovna teď, jak to píšu, je vedle mě nalepený jak samolepka a chrní. Večer už nemňouká, ani se nesnaží moc chodit k oknu. Zdravíme s Kokoskou…

4. 8. 2021 jsme na Messengeru našli první foto z nového domova (viz fotoalbum).