Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kokoška

KOKOŠKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 19. 4. 2014 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozena: březen 2013
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: byt, domek s bezpečným výběhem, ideálně s Trumpetou, jsou na sebe citově vázáni, případně do společnosti jiných kočiček či kocourků
Charakteristika: Kokoška, dcera Rukolky, pochází stejně jako sourozenci a teta Roketka z vesnice jihovýchodně od Prahy. Zde je někdo odložil u rodinného domku, kde nějakou dobu živořili, než je majitelé dovezli k nám. Maminka Rukolka, sama ještě kotě, byla z porodu a kojení koťátek vyčerpaná, neměla dostatek mléka, takže hladoví byli i její potomci. Všichni dorazili začervení, podvyživení, vyčerpaní. Zpočátku byla koťátka vyplašená a ze všeho vyděšená – syčelo to, prskalo to, škrábalo to. Později si ale zvykla a nechala se v klidu lapit a chovat. Až na Kokošku. Ta zůstává stále plachá, také proto zřejmě (jako poslední z celé rodiny) ještě nenašla nový domov. Kokoška má prostě raději kočičí společnost než lidskou. Přijde nás s ostatními koťaty přivítat, vezme si pamlsek z ruky, nechá se chytit a pochovat, ale vydrží jen chvíli, pak se začne v náručí kroutit a naznačovat, že chce mezi kočičí kamarády. Po odchodu svých sourozenců do nových domovů sdílí pokoj s ostatními našimi koťaty a velmi se sblížila s Trumpetou – ten je na ní doslova závislý a hledá u ní oporu a ochranu, když si neví rady. A Kokoška ho chrání, proto bychom byli rádi, kdyby tato dvojka našla společný domov. Kokošce se bude líbit u domku s bezpečným výběhem a určitě uvítá i širší kočičí společnost. Je testována na FeLV a FIV, obojí s negativním výsledkem.
Kokoška na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

18. 6. 2013
Kokoška, Kozlík, Polníček, Přeslička a Pupalka jsou koťátka narozená Rukolce. Rukolku a její koťátka jsme přijali 10. 6. 2013. Všichni pocházejí z vesnice nedaleko Prahy, kde loni na podzim Rukolku a pravděpodobně její sestru Roketku kdosi odložil u místního rodinného domku. Majitelům rodinného domku naštěstí nebyl osud kočiček lhostejný a část rodiny se snažila problém řešit, byť bez dostatku zkušeností a vlekle, takže v březnu 2013 drobná, začervená a vyhublá Rukolka porodila pět koťátek – Kokošku, Kozlíka, Polníčka, Přesličku a Pupalku. To bylo již jasné, že je potřeba situaci urychleně řešit, neboť s podobnou nadílkou mohla brzy přijít i Roketka, a tak jsme se řízením osudu o problému dozvěděli my. A bylo na čase, Rukolka začala ztrácet mléko a koťátka začala části rodiny vadit. Všechny kočičky jsme s pomocí rodiny odchytili a ubytovali u nás v depozitu. Jak Rukolka a Roketka, tak i koťátka byla podvyživená, začervená a s nehezkým kožíškem. Narozdíl od maminky Rukolky jsou dost plachá, maminka Rukolka je zřejmě naučila se před světem raději schovávat. Kokoška je zrovna z těch nejplašších. Důležité zatím ale je, že jídla se nebojí:-)

29. 7. 2013
Kokoška hledá nový domov.

31. 1. 2014
Kokoška je stále u nás. Bohužel je plachá, nepodařilo se nám ji vymazlit. Nyní bydlí s ostatními „koťaty“, mezi černobílými je jedinou mourovatou raritou. Všichni spolu vycházejí v klidu a míru, Kokoška se ale moc neúčastní her ostatních. K lidem je ostražitá, když se nese krmení, přijde se s ostatními koťaty přivítat, vezme si lahůdku z ruky, ale tím kontakt s lidmi končí, pokud chceme něco víc, musíme si ji odchytit. Chvilku se nechá pochovat, ale za chvíli už se v náručí kroutí a chce pryč, mezi své kočičí kamarády. Hodně kamarádí s Trumpetou, jsou prakticky pořád spolu. Trumpeta je na Kokošce závislý, chodí se k ní schovávat, když si s něčím neví rady, a to je skoro pořád:-) Kokoška je mu velkou oporou, jako kdyby jeho psychickou labilitu a zranitelnost vycítila, snaží se ho chránit. Pro tuto dvojku bychom si přáli společné umístění. Novým páníčkům přinesou spoustu radosti, sehraný párek, kde rozhodně nehrozí žádné konflikty.

25. 2. 2014
Kokoška podstoupila kastraci.

19. 4. 2014
Kokoška se krátce po svých prvních narozeninách konečně dočkala. Krasavice ona je, zájemci byli, ale Kokoška si pořád drží vůči lidem velký odstup, nepřijde se pomazlit, před rukou utíká, má to v sobě bohužel hluboko zakořeněné. Když si na svého člověka zvykne, hodně se zklidní. Chodí vítat, baští i z ruky, občas se podaří ji pochovat, což se jí docela líbí, ale většinou se klidí stranou a vše raději pozoruje z dálky. Tohle ale nevadilo prima lidem, u nichž už rok žije náš Kaštánek. Přišli bohužel nedávno o svoji kočičku Čertici (se kterou se Kaštánek loni touto dobou tak dramaticky sžíval, ale udolal ji a stali se z nich ohromní kamarádi) a Kaštánek osiřel. A tak jsme dodali posilu. Uvidíme, jak to všichni zvládnou. Snad Kaštánek Kokošku do svého království přijme, získá tak prima parťačku, klidnou a empatickou, přátelskou – jen k lidem plachou. Ale třeba i toto se časem trochu prolomí, až okouká domácí „móresy“ – protože z Kaštánka se stal neskutečný mazel. Držíme tedy palce, ať to vyjde. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

19. 11. 2023 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

1. 5. 2023 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz Kaštánkovo fotoalbum).

28. 12. 2022 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

14. 12. 2022 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

19. 3. 2022 jsme na Messengeru našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

21. 12. 2021 jsme na Messengeru našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

19. 2. 2021 jsme na Messengeru našli další pozdrav a foto z nového domova (pozdrav je k dispozici na Kaštánkově profilu).

8. 4. 2020 jsme na Facebooku našli další foto z nového domova s tímto komentářem:
Zdravime z Vrsovic, doufame, ze se v teto blbe situaci drzite. Kastulda uz je pekny dedek, ale porad Kokynu obcas prozene a pak si musi radne odpocinout:-)

3. 11. 2019 jsme na Facebooku našli další foto a vzkaz nového domova:
Zdravim, posilam foto z nasi nedelni siesticky:-) Kastanek byl zcela vycepan po snidani a naslednych naletech na vse, co mu stalo v ceste:-) Casto spolu spinkaji, kdyz se zrovna nehandrkujou:-)

2. 8. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

31. 8. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. V novém domově se trochu změnily podmínky. V domácnosti nějaký čas žily další dvě kočky nového partnera majitelky – Kaštánek byl z kočičích posil nadšen, Kokošce naopak a proti všem očekáváním nové přírůstky vadily – začala být nečistotná, zdržovala se hodně ve výškách atd. Kočičky si ale vzala zpět bývalá partnerka a v bytě jsou opět spolu jen Kaštánek s Kokoškou. A všichni doufáme, že si to vše brzy zase sedne do starých kolejí.
Dobrý den, zasílám pár fotek těch zlobidel. Kokoška zatím stále čůrá do prověsu a po celém lezacím stromě a dnes jsem našla bobky ve dřezu, tak jen doufám, že bude stačit trocha času, jinak nevím, co s ní:-( Lezací strom půjde pryč, zatím bez náhrady, aby se takhle nevyřádila i na dalším, a úplně vymyju oba záchody, jestli jí může vadit, že je tam cítí. Jinak si v pohodě hoví na místě, kde měli oni lezací strom, papá a prochází se po zemi, tak snad se brzy zklidní. ED

15. 10. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova (e-mail je k dispozici na Kaštánkově profilu).

14. 10. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova (e-mail je k dispozici na Kaštánkově profilu, fotografie jsou součástí Kokoščina fotoalba).

31. 12. 2014 jsme dostali novoroční pozdrav a fotografii z nového domova.
Dobrý den, zdravíme všechny kočičky a kočičáky v Kocourkově a přejeme jim hodně štěstí při hledání nového domova:-). Vám přejeme mnoho zdraví a štěstí a pevných nervů s těmi dvounohými stvořeními, které Vám přidělávají akorát práci. Všichni děkujeme za to, že jste, a že se mají kočičky na koho obrátit. Posíláme jeden vysílený foto pozdrav:-). E. D. a spol.

3. 10. 2014 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, zasílám dvě fotky, které se příteli povedly. Jsou opravdu rozkošní, jeden prověs je teda už kaput, druhý jsme pro jistotu přibili hřebíky, aby lépe držel, protože jsou očividně nerozluční a všude musí být spolu:-). S pozdravem, E. D.

14. 8. 2014 jsme dostali další krátký e-mail a fotografie.
Dobrý den, tak zase posílám alespoň čtyři fotečky těch našich zlobidel. Začínají docela solidně demolovat byt, všechno neustále shozené, ale potom umí udělat kukuč, že jim to člověk stejně odpustí:-). Navíc se tedy rozhodně dost vyběhají:-). S pozdravem, E. D.

16. 7. 2014 jsme dostali krátký e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, tak jsem se konečně dostala k poslání nějakých fotek, jsem v tomhle hrozná a omlouvám se, že to zase tak trvalo. Kočičáci se mají skvěle, dnes jdeme vyzvednout krytý záchůdek, tak jsem zvědavá, jak se na to naučí. S pozdravem, E. D.

27. 5. 2014 jsme dostali krátký e-mail z nového domova.
Dobrý den, tak u nás vše dobré, Kokoška je tedy šílenec, jak se patří:-), ale s Kaštuldou vychází skvěle. Nás občas očuchá, ale jen tak se pohladit nenechá, ale když jí dáváme nějakou dobrůtku, tak to přiběhne samozřejmě hned:-). Snad se brzy dostanu k zaslání nějakých dalších fotek. S pozdravem, E. D.

26. 4. 2014 jsme dostali krátký e-mail a foto z nového domova.
Kaštánek je veliký milovník a Kokoška nádherná dáma, která o sebe nechá pečovat:-). Slov netřeba, stačí fotky:-) E. D.

24. 4. 2014 jsme dostali e-mail z nového domova.
Tak dnes v noci už akce záchod proběhla v klidu i s těmi kartony, včera večer se Kokoška s Kaštuldou producírovala už úplně všude, na gauči, na stole, na lince, zkoumala televizi, prostě si už prošmejdila, co se dalo, i do ložnice za mnou přišla, když jsem věšela prádlo, stále před námi utíká, když se moc přiblížíme (a hlavně když se u toho na ní díváme, když si jí nevšímáme, tak občas i vydrží), ale aspoň už se nebojí porozhlédnout po bytě. A když jsme měli večeři, tak to byla klidně 20 cm ode mě a hned by vylízala talíř, takže určitě pěkně papá. Večer jsem jim dala každému do misky maso, ale Kokoška si svojí vůbec nevšimla a jedla s Kaštuldou, ten jí už i nechal, takže krmení bude očividně probíhat hromadně. Jsme rádi, že to takhle krůček po krůčku hezky postupuje:-). E. D.

22. 4. 2014 jsme dostali e-mail a foto z nového domova.
Dobrý den, tak stále na 100 % nevím, zda Kokoška papká granule, pije a chodí na záchůdek, ale z ruky už si vzala kuřecí a následně i z mističky, když jsem jí dala až k ní, takže něco určitě snědla. A podle toho, jak tady dovádějí s Kaštuldou to vypadá, že je snad v pořádku, takže není důvod, aby tyhle potřeby zanedbávala. Posílám fotky a video je na fb, mailem mi nejde poslat. E. D.

19. 4. 2014, v den umístění, jsme dostali první zprávy a fotografie.
Tak zatím nepapáme a na záchodě jsme také nebyli… Ale Kokoška si teď zabrala Kaštanův tunýlek (viz fota), což Kaštan dost těžce nese, několikrát do něj docela dost šel packou, ale Kokoška je statečná a neutekla, stále v něm leží, což se dost divím, přeci jen je přístupný jak zezadu, tak zepředu. No, musíme je hlídat, aby Kaštan moc neútočil, ale doufám, že si na sebe časem zvyknou, moc bych si to přála. E. D.