Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krasava (Císařka 1)

KRASAVA NAŠLA NOVÝ DOMOV 6. 11. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 1 rok
Kastrovaný/a?: ano, 18. 11. 2015
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: domek s bezpečným výběhem, jako jedináček i do kočičí společnosti 
Charakteristika: Krasava pochází ze skupiny koček, které žily se svou paničkou – duševně nemocnou bezdomovkyní – ve staré ubytovně v Praze 5 na Císařce. Panička své kočky sice měla ráda, ale neměla dostatek financí ani intelektu, aby zajistila zdravotní péči a kastrace, takže se jí kočičky brzy rozmnožily. Když se pak ubytovna bourala, bezdomovkyně musela odejít a její kočky samozřejmě také. Bezdomovkyně si do nového „působiště“ kočky vzít nemohla, a tak skupina 13 koček skončila u nás… Jejich zdravotní stav nebyl uspokojivý, objevil se u nich kalicivirus a chlamydie, ale to už je všechno za námi. Krasava prošla stejnou léčbou jako všichni ostatní a je zcela fit, kastrovaná, v kondici. Krasava by ocenila domek s bezpečným výběhem, může žít jako jedináček, ale i v kočičí společnosti. Má však tendenci fixovat se na člověka.
Krasava na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

28. 10. 2015
Dnes jsme přijali další várku kočiček od psychicky nemocné bezdomovkyně ze staré ubytovny v Praze 5 na Císařce. První byli Lógr a jeho sestra Cikorka, nyní následují další čtyři kousky, zatím pouze s pracovními názvy (kromě Jarmilky). Na místě jich zbývá ještě cca sedm:-( Do 31. 10. 2015 musí bezdomovkyně ubytovnu opustit. Kam nemocná žena půjde, to nevíme, kočky si s sebou samozřejmě vzít nemůže, její život je dost komplikovaný i bez nich… Majitele ubytovny osud kočiček nezajímá, jedna z variant byla vypustit kočky do blízkého lesíka, ať si poradí samy… To ovšem není dost dobře možné, protože kočičky jsou zvyklé na plnou misku (byť nekvalitní stravy) a střechu nad hlavou… A tak se s tím musíme poprat my. Kočky nejsou v dobrém zdravotním stavu, byť se o ně bezdomovkyně v rámci svých možností starala, krmila je, zajistila jim přístřeší… ale záležitosti jako kastrace, odčervení či očkování byly zjevně nad její finanční a zřejmě i duševní schopnosti. Přijaté kočičky mají herpesvirus, vnější i vnitřní parazity, pochopitelně nejsou kastrované. Uvidíme, jak se bude celá kauza vyvíjet dál. Je třeba také počítat s tím, že kočičky nebyly zvyklé na společnost – svou paničku měly rády, ale s nikým dalším se zřejmě nesetkávaly, a tak jsou zpočátku ostražité, což platí i pro Krasavu. Když si ale zvykne, bude to vděčná a kontaktní kočička.

16. 11. 2015
Kočička dostala jméno Krasava.

5. 12. 2015
Krasava je stále v léčení, ve skupině koček z Císařky byly potvrzeny chlamydie, takže je musíme přeléčit pro jistotu všechny. Je to pravděpodobně sestra Dorotky a zřejmě i Mařenky. Ačkoliv na fotkách vypadá jako belzebub, je to nejmazlivějí kočička z celé skupiny – pravidelně nás chodí vítat:-)

9. 12. 2015
Krasava hledá nový domov.

25. 12. 2015
Krasava děkuje za dárky, které získal v rámci vánočního Kočičího přání konaného 15. 12. 2015–6. 1. 2016.

7. 5. 2016
Krasava děkuje za dárek, který získala v májové akci Kočičího přání (1.–15. 5. 2016).

29. 7. 2016
Krasava našla nový domov spolu s Lucinkou a Šibalkou. Před pár dny přijela k nám do azylu rodina z obce nedaleko od nás vybrat si kočičku či dvě do rodinného domku, kam se nedávno přistěhovali. Takže jsme provedli kompletní přehlídku našeho družstva – a z konkurzu vyšla jako první vítězně Lucinka. Ti, kteří ji u nás viděli, jistě chápou – Lucinka jako první vítá návštěvy, mazlení nemá nikdy dost a je vděčná za každý pár rukou navíc… Zájemce neodradil ani vyšší věk, ani pár zdravotních handicapů – se staršími kočičkami mají zkušenosti. Konkurz ale pokračoval dál – mladý pán si už dlouho přál černou kočičku, kterou kdysi míval… A mamince se zase líbí mourečky… takže nakonec jsme měli vítězné kandidátky tři – kromě Lucinky zabojovaly ještě Krasava a Šibalka. Pár dní pak trvalo, než se v novém domově vše přichystalo, ale dnes nastal čas převozu. První zprávy jsou dobré, trochu stresu se samozřejmě očekávalo, ale kočičky se pomalu aklimatizují. Budou se muset „poprat“ s rozlehlým stavením a dvěma fenkami, ale to zvládnou. Za odměnu pak budou časem moci i na velkou zahradu. Za skvělý domov pro Krasavu, Lucinku a Šibalku velmi děkujeme!

1. 8. 2016
Šibalka se spolu s Krasavou z nového domova bohužel vrátila. Zatímco Lucinka si v novém domově velmi rychle zvykla a rodinu vzala za svou, se Šibalkou a Krasavou to nevypadalo dobře. Šibalka měla problém se dvěma domácími fenkami, napadla je. Když se je rodina pokusila oddělit, Šibalka pokousala i část rodiny…Takhle to vypadalo, když Šibalka dorazila k nám do depozita, ale u nás už se uklidnila. No, bohužel v novém domově zpanikařila. A Krasava reagovala na změnu totální apatii… ležela jako kus hadru, nejedla… Takže jsme se s novými majiteli dohodli, že se Krasava a Šibalka vrátí k nám a v novém domově zůstane jen Lucinka. I za ni jsme ale pochopitelně rádi.

6. 11. 2016
Krasava odjela do nového domova. Je to její druhý pokus, ale pevně věříme, že tentokrát to vyjde. Nový domov Krasavě nabídla rodina z obce Krasová u Brna, snad si tedy jsou souzeni:-) Krasava bude žít jako kočičí jedináček v rodinném domku, zatím pochopitelně jen uvnitř, ale až se zabydlí, bude k dispozici i zahrádka. Za adopci Krasavy velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

6. 11. 2022 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

30. 10. 2017 dorazily další fotky z nového domova (viz fotoalbum).

15. 10. 2017 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Dobrý den. Vše je v nejlepším pořádku. Krasulka je stále trošku bojácná, žádný velký mazel, ale ochočila si nás dokonale. Přes den spí v posteli, v noci velký lovec… myšky máme naskládané před domem. Posílám foto úplně aktuální, zrovna pro vás vyfocené. Akorát je Kráska ospalá… došla po mejdanu až v 7 ráno:-)

26. 2. 2017 jsme dostali další mms z nového domova.
Dobrý den, u nás vše v pořádku. Včera byla Krasava poprvé venku. Půl hodinky a potom chtěla domů. Spává s námi v posteli, ráno ve tři máme pravidelný budíček.

4. 12. 2016 jsme dostali další mms z nového domova.
Krasava zrovna hlídá naše morčátko, chodí si za ní odpočívat… vše v pořádku. Je stále trošku bázlivá, do náruče nechce, ale jinak je fajn. Dcera, jak je sama doma, tak má aspoň k sobě parťačku.

10. 11. 2016 jsme dostali první e-mail z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová. Dokupovala jsem nějaké kapsičky a konzervičky – shodné, co jste mi přibalila, a koupila jsem i granule – paní mi doporučila Pet Royal pro kastrované kočičky, prý lepší střední třída. Každopádně děkuji za typ… příště dokoupím. Jinak Krasava po noci řádí:-)… dnes již byla v posteli hodná a způsobně i ležela:-) (jakmile se všude zhasne, začíná šou). Přes den bývala zalezlá v pelíšku ve škrabadle a pozoruje, večer u televize i za námi skočí na sedačku a mazlí se. Dnes ráno jak jsem chystala v kuchyni svačiny, tak byla velkým pomocníkem a chodí za mnou jako pejsek. Myslím, že je každým dnem lepší a méně bojácná. Zjistila jsem, že čím méně se jí snažíme věnovat a přemlouvat, tím více se snaží ona:-). Přeji hezký den. DP a spol.:-)