Jdi na obsah Jdi na menu
 


? Kronďák (Bond)

KRONĎÁK NAŠEL NOVÝ DOMOV 30. 1. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: cca srpen 2015
Kastrovaný/a?: ne
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do kočičí společnosti, k hodnému pejskovi, k dětem, do bytu i do domku s bezpečným výběhem
Charakteristika: Kronďák (pojmenován po kamarádovi nálezkyně – kamarád na Kronďákův pobyt v depozitu velkoryse přispěl…) pochází z areálu nemocnice Na Homolce. V tamním areálu žil s dalšími kočičkami ve volnosti. Kočičky byly krmeny hodnými pracovníky ostrahy, ale nebyly kastrovné, a tak se úspěšně množily. To bohužel začalo vadit vedení nemocnice – to rozhodlo, že je nutné řešit situaci rychle a hned… Co přesně takové řešení mělo znamenat, to jsme raději nezjišťovali, a přestěhovali několik kočiček k nám. Kokos, jeho maminka Kofila a bratr Kronďák jsou jedni z nich. Kronďák je stejně jako bratr Kokos zdravé, akční kotě, které si ještě nestihlo vytvořit špatnou zkušenost, pokud se lidí týče. Je to důvěřivý kocourek, který se rád mazlí, rád leze člověku po nohou, rád se „vozí“ na jeho ramenech… Univerzální typ kocourka, hodí se do jakékoliv domácnosti, kde už nějaká kočička přiměřeného věku a temperamentu bydlí… Nebo hodný pejsek. Může bydlet v bytě i domku s bezpečným výběhem.
Kronďák na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

20. 10. 2015
Kronďák (zvláštní jméno dostal po kamarádovi nálezkyně…) pochází z areálu nemocnice Na Homolce – je součástí další várky (první byla Mici Homolková, v druhé vlně dorazili Kalafuna a Kokos). Situace se tam poněkud vyostřila, kočky, které dosud v areálu žily a byly krmeny hodnými vrátnými, musí pryč. Ano, dosavadní situace nebyla dlouhodobě únosná, kočky byly nekastrované a úspěšně se množily, ale jistě by se dalo najít etičtější řešení, než jaké podle zpráv chystá vedení nemocnice. Nabízeli jsme, že kočičky postupně odchytneme, pro ty socializované najdeme nové domovy, plaché necháme vykastrovat a vrátíme zpátky do areálu, kde je místa dost a nikomu zde nemohou vadit. Bohužel, vedení se rozhodlo, že chce situaci řešit rázně a hned, přičemž si netroufáme předvídat, o jaké řešení se jedná… Kronďák je synem Kofily a bratrem Kokosa, který dorazil o dva dny dříve, tzn. 18. 10. 2015. Rodinka je tedy kompletní. Do původní lokality se vrátit nemůžou, a tak je čeká klasické kolečko – odblešení, odčervení, veterinář, hledání nového domova… Tedy pokud se nevyskytnou komplikace…

26. 11. 2015
Kronďák hledá nový domov. Kvůli epidemii parvoviru si v karanténě pobyl se svou maminkou Kofilou a bratrem Kokosem déle, než je u nás obvyklé, ale nikdo z nich neonemocněl.

25. 12. 2015
Kronďák děkuje za dárek, který získal v rámci vánočního Kočičího přání konaného 15. 12. 2015–6. 1. 2016.

30. 1. 2016
Kronďák našel jako poslední z rodiny (maminka Kofila a bratr Kokos) nový domov. Bydlet bude v rodině s dětmi a pejskem v rodinném domku kousek od Prahy. Zatím se zabydluje – je toho na něj hodně, ale podle prvních zpráv prošmejdil dům a unaven skončil pod peřinou s dcerkou nových majitelů:-) Takže snad všechno dobře dopadne. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

13. 12. 2016 jsme na Facebooku našli smutný vzkaz z nového domova.
Milá Laďko. Tak já jsem se tak těšila, jak Vám s kocourkem pošlem nějakou pěknou fotečku a popřejem krásné svátky a už jsem to nestihla… Sice vím, že jste nás „sledovala“, myslím to v dobrém, a viděla, jak se nám s Bondíkem (Kronďáčkem) krásně žije a jak moc ho milujeme… ale stejně jsem Vás chtěla po delší době pozdravit. Nicméně je to přesně týden, co kocour večer odešel, tak jako každý večer, ale druhý den, se bohužel už nevrátil… a my stále věříme a čekáme, ale zatím nic. Ani nevíte, jak mi to srdce trhá, jak moc jsem to obrečela a bulím i nyní… Vůbec bez něj nemůžu být, ale kde je, se nám zatím bohužel vypátrat nepodařilo… udělali jsme maximum… Tak jsem jen chtěla, aby jste to věděla… pořád čekám na ten zázrak, o kterém hodně lidí mluví, že se jim kocourek vrátil třeba i po několika týdnech… Prosím držte nám palce. Kdyby se něco změnilo, tak dám určitě hned vědět. Opravdu mě to moc mrzí… Hezký večer A. a spol.

11. 10. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

10. 7. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova s tímto textem:
Parta Hic jede do hor…

7. 5. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova s tímto komentářem:
…když je kocour ve svým živlu…

4. 4. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova s tímto komentářem:
…taste of freedom = happy cat & dog ? (kocour konečně i venku, nicméně moc dobře ví, kde je mu nejlíp…:)

8. 3. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii a vzkaz z nového domova.
Mimochodem, Laďko, kocour s náma byl na těch horách a byl naprosto spokojený… lítal po celým baráku a měl tam spoustu oken, kudy koukal ven a náramně se bavil… snad i to břicho má menší:)))) a pěkně roste!!! S Harrym už jsou jak siamský dvojčata… stále spolu, ve dne v noci!!! i v pelechu nebo na gauči:))

21. 2. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

18. 2. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

14. 2. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova s tímto textem:
Dva somráci:-)

10. 2. 2016 jsme dostali mms z nového domova s tímto textem:
Dobrý večer, milá Laďko. Hlásím, že vše v pořádku. Troufám si říct, že kocour je u nás šťastný, už to tady všechno opanoval. Každé ráno na mě už čeká za dveřmi od ložnice a pak je se mnou celý den, odpo dorazí děti a do večera se dovádí… už byl i na zahradě samozřejmě na kšírech, už si vylezl i na strom občas stojí mezi dveřmi, ale ven sám nejde… zatím má strach… ale hlídáme to!!! Celkem nám přijde, že vyrostl, bohužel i to bříško, holt budem muset asi nasadit dietku, kamarádka veterinářka slíbila, že na něj v sobotu jukne… každopádně je to naše zlatíčko… posílám ilustrativní foto (siesta s manželem), hezký večer A.

3. 2. 2016 jsme na Facebooku našli vzkaz a fotografie z nového domova.
Bond si naprosto omotal celou rodinu, paradoxne nejvíc Harryho, už jsou velcí kamarádi… jsem šťastná…

30. 1. 2016, ještě v den umístění, jsme na Facebooku našli fotografie z nového domova (viz fotoalbum).