Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kukačka

KUKAČKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 22. 5. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: 2 roky
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: zatím ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky:  jedináček i do kočičí společnosti, domek s bezpečným výběhem, i do rodiny s dětmi.
Charakteristika: Kukačka byla nalezena před pár týdny v chatové osadě u nás ve vsi dole v lesním údolí říčky Šembery. Tam se snažil ukořistit něco na zub, tvářila se přátelsky, ale lidí se bála… Ale podařilo se ji odchytit a skončila u nás. Podle stavu byla evidentně bezprizorná už delší čas. Hubená a hladová, srst slepenou smůlou, jeden dred vedle druhého, plná blech a klíšťat… Navíc podle veterináře krátce před příchodem k nám prodělala kalicivirus a měla v tlamičce bolestivé léze, což jí komplikovalo přísun potravy… Teď už je ale v pořádku a hledá nový domov. Je to milá, přátelská a kontaktní kočička, která může žít jako jedináček i v kočičí společnosti – není dominantní, ani konfliktní. Bude raději bydlet v domku s bezpečným výběhem, zvládne i děti.
Kukačka na Facebooku


CHRONOLOGICKY

11. 4. 2016
Kukačka byla nalezena před pár týdny v chatové osadě u nás ve vsi dole v lesním údolí říčky Šembery. Tam se snažil ukořistit něco na zub, tvářila se přátelsky, ale lidí se bála… Až včera se ji podařilo nálezcům chytit – pak ji odvezli rovnou k nám. Podle stavu je evidentně bezprizorná už delší čas. Hubená a hladová, srst slepenou smůlou, jeden dred vedle druhého, plná blech a klíšťat… plus nějaký problém v tlamičce - Kukačka sice baští, hlad měla opravdu velký, ale pořád tak divně cvaká panty, jakoby byl vypáčený zub. Jinak ale se má k světu. Je sice velmi zanedbaná a umolousaná, ale zdevastovaně nevypadá. Zatím byla odčervena a objednali jsme se na vstupní prohlídku k našemu panu doktorovi.

15. 4. 2016
Tak máme po vstupní prohlídce… Jak je vidět z fotek, srst šla dolů – byla zdredovatělá a slepená smolou. Pan doktor navíc zjistil, že Kukačka už byla kastrovaná… Problémy s tlamičkou byly způsobeny tím, že Kukačka nedávno prodělala kalicivirus a na jazyku má bolestivé léze. Z rozboru krve se navíc ukázalo, že má zánět trávicího traktu, takže dostala antibiotika. Nejvíc ale Kukačku asi potěšilo, že jsme jí zbavili desítek klíšťat, po kterých jí zbyly na krku a na hlavě svědivé boláky. Takže je toho dost, ale zároveň se nejedná o nic, co by se nedalo poléčit… Kukačku vyléčíme, vykrmíme a budeme pro ni hledat nový domov.

23. 4. 2016
Kukačka hledá nový domov.

7. 5. 2016
Kukačka děkuje za dárek, který získala v májové akci Kočičího přání (1.–15. 5. 2016).

22. 5. 2016
Kukačka našla nový domov. Bude žít jako kočičí jedináček v rodinném domku v obci severovýchodně od Prahy. Zatím se pochopitelně bude zabydlovat uvnitř, ale časem bude k dispozici i zahrada. A hlavně pět párů rukou připravených mazlit:-) Za domov pro Kukačku děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

29. 6. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, tak jsme dnes byli na veterině. Sice se to Kukačce už hodně zlepšilo ale stejně měla v uších špínu a pořád se trochu drbe, tak jsme chtěli mít jistotu. Co je podstatné, je že je oficiálně zdravá. Máme ji jenom vyplachovat uši borovou vodou. Posílám ještě dvě fotky, jak se pěkně srstí:D Pozdrav všem:) V.K.

10. 6. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, omlouvám se za zpoždění:/, tak nějak jsem porad nevěděl, co napsat. Kukačka už se myslím definitivně usadila a žádné moc velké změny v chování nejsou. Žere a chodí na záchod normálně a hodně pije, přes den klidně celou misku. Granule dostává ráno a večer a občas odpoledne když je hodně hladová. Už sní skoro celou misku. Hodně si povídá, a když se jí chce, tak si přijde pro pomazlení. Jindy třeba jenom sedí uprostřed pokoje, a když ji někdo začne hladit, tak odejde. Taky má ve zvyku skočit na mě, když hraju na piano:D, potom ale vypadá spokojeně, i když hraju a nehladím. Večer má chuť si zahrát, takže začne chodit po klávesách. Tohle dělá opravdu snad každý den:D Jinak domeček jsem vysavoval a umyl a je jako nový. Jediné, co mi dělá trochu starost, jsou asi dva stroupky, co se jí udělaly u ucha. Často se tam drbe. Ještě má na kůži u uší takové hnědé flíčky, ale ty jsou podle mě normální a už je myslím měla. Tak doufám, ze to nebude svrab nebo něco. A kdyby, nedejbože, byl, tak by se to vyléčilo opravdu v počátku. Děkuji za strpení, pozdrav od všech. V. K.

28. 5. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, tak konečně posílám pár fotek Kukačky. Kukačka se má dobře, pořád zkoumá. Dneska ochutnala trávu, co jsme jí tam zasadili. Ona to není tráva, ale spíš nějaké obilí… a už si občas ukusuje. Největší hračka, co jsme zatím objevili, je světýlko od sklíčka. Větvičky nebo provázky ji moc neberou:D Ráno jí na místečko svítí přes okno slunce, takže se stává, že když ji hladím, tak najednou vystartuje proti zdi, jelikož tam odráží světýlko moje hodinky:D Teď večer taky lovila můru, nebo spíš bedlivě pozorovala. Můra létala moc vysoko. U domečku z proutí jsem objevil plíseň na vpleteném provaze, tak jsme ho dali ven, a teď řešíme, jestli ho reklamovat, anebo nějak vysavovat. Já bych to asi reklamoval… ten provaz vypadá jak z nějakých stébel a asi by se to zničilo. No, ještě uvidíme. Obchod Zoohit… třeba máte už taky zkušenost:P Tak se mějte hezky s pozdravem V. K.

25. 5. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Zdravíme do Kocourkova:) Kukačka teď večer oproti dřívějšku dost ožila. Už chodí s ocasem nahoru a vypadá to, že přešla na aktivní verzi prozkoumávání. Předtím taky zkoumala, to jo, ale bylo to takové hodně opatrné. Teď už je jí vidět ta jiskra v oku. Zatím ale ještě nic nerozbila:D Začínají ji docela zajímat okna, ale že by nějak chtěla zdrhnout mezi dveřmi, to ne. Pořád je taková lekavá, např. když ji někdo přistihne na místě, které ještě tolik nezná, tak uteče. V horních pokojích ještě také moc nebyla a tam se také víc bojí (ale prozkoumává:D). Chtěl jsem ji tam seznámit s morčetem, ale hned utekla dolů. Morče se pak tvářilo jako největši boss. Na záchod už normálě chodí a s jídlem a pitím je taky všechno v pohodě. Snažíme se ji naučit, aby jedla najednou, ale zatím to nefunguje – užírá po kouskách a u misky je docela často. Na stromě jsem ji teď moc neviděl, má teď dva nové domečky, tak spí v nich. Jinak přes den nějak moc aktivní není a hlavně spí, nálada na ni přichází až večer. Při hlazení si (alespoň ode mě) nechá líbit úplně vše a zatím mi nijak nedala najevo, že už je to moc. Fotky už mám, ale pošlu je hned zítra najednou. S pozdravem V. K. 

22. 5. 2016, ještě v den umístění, jsme dostali e-mail z nového domova.
Dobrý večer, Kukačka se rychle zabydlela. Po příjezdu hned vylezla z přepravky a začala šmejdit. To, že nás tam stálo pět, jí vůbec nevadilo. Hodně ji zajímala komora a botník. Na strom jsme dali šantu, ale sama tam nešla. Až když jsme ji tam vysadili. Potom se na každé plošině vyválela tak, až jsme se báli, že spadne:D Jinak to vypadá, že se nenechá moc nosit. Byl jsem teď asi 5 hodin pryč a prý skoro celou dobu prospala. Pro spánek si vybrala nejvyšší místo na stromě (ten už běžně používá). Nejspíš tam bude vždy, když bude chtít klid. Ani si tam moc nechce nechat sahat. Jinak pila a teď měla vařené maso a granule, nesnědla to celé, ale něco jo. Ještě ale nebyla na záchodě. Snažili jsme se jí tam i dát a ví o něm, ale nechce. Jo, kartáč z plastu se jí moc líbí, zkoušel jsem ji česat, když ležela na pohovce a rozvalovala se do všech poloh. Zatím je tedy taková líná a jako by furt něco hledala, ne moc aktivní nebo hravá, ale je to teprv první den. Jinak chodí tam, kde jsou lidé, ale ne že by na nás pořád skákala. Ven se taky nijak nedere, ale kouká z oken na verandě. Něco jsme natočili a nafotili, ale to bych vám poslal až třeba zítra, teď jsem jenom tak shrnul ten dnešek. Začátek myslím, jsme zvládli úplně v pohodě. Všichni moc pozdravují V. K.