Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kulihrášek K3 (Lojza)

KULIHRÁŠEK K3 NAŠEL NOVÝ DOMOV 14. 7. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen: cca květen 2014
Kastrovaný?: ne
Očkovaný?: ne
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?:
Podmínky:
Kulihrášek na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

16. 3. 2015
Kočičky s pracovními názvy K1–K6 jsme převzali do péče 15. 3. 2015. Všechny kočičky pocházejí z množírny v Kroměříži a jsou v hrozném stavu. Kočičky jsme přebírali od „zprostředkovatele“, o celé kauze tedy víme také pouze zprostředkovaně – na místě jsme osobně nebyli, a tak se k celé záležitosti nechceme vyjadřovat, ani ji jinak komentovat. Ke stavu přijatých kočiček se ale vyjádřit můžeme – je to hrůza. Všechny kočičky jsou nekastrované, vyzáblé, nemocné, strašlivě zapáchají. Jsou ve stresu a velmi se bojí, nežerou. Nejsou zvyklé na kočičí záchod, takže vykonávají potřebu tam, kde zrovna musí – u množitelky se údajně používaly pro tyto účely noviny. Popravdě, když jsme je včera přebírali, domnívali jsme se, že minimálně dvěma už nebude pomoci a budeme muset přistoupit k milosrdné eutanázii. Nicméně po prohlídce na veterině jsme se po domluvě s panem doktorem rozhodli dát šanci všem, takže jsme se vrátili v kompletní sestavě:-) Kocourek s pracovním jménem K3 je mladý, takže je na tom přeci jen o dost lépe než ostatní. Hubený, ale ještě ne podvyživený. Silná rýma, naštěstí ještě bez větších škod. Samozřejmě i on je prolezlý parazity, po těle strupy, v uších svrab. Stejně jako ostatní byl poprvé odčerven a dostal antibiotika, uvidíme po kontrole ve čtvrtek.

18. 3. 2015
Včera jsme kočičky z Kroměříže konečně pojmenovali. K3 se od nynějška jmenuje Kulihrášek.

22. 3. 2015
Až dnes jsem se dostali k aktualizaci po avizované čtvrteční návštěvě veteriny… I krátkosrstý Kulihrášek musel být ostříhán, kožíšek měl také plný blech a všenek, zapáchal a neustáe se drbal… Ostříhání srsti mu ulevilo, kůže se provětrá, kožíšek doroste brzy. Stejně jako ostatní z kroměřížské skupiny je i Kulihrášek odčervený a ošetřený proti parazitům a svrabu, uši vyčistěné. Pořád má rýmu, musí mít plné dutiny hlenu, ale už je to lepší. Samostatně jíst začal teprve včera – a zatím jí jako vrabec… ale to se snad brzy spraví. Jako jediný z celé skupiny používá kočičí toaletu hned od začátku, je také nejméně vyděšený, naopak je kontaktní, vítá, mazlí se… Už není v karanténě, může se volně pohybovat po pokoji. Má velkou šanci, že se z té hrůzy dostane bez následků.

1. 4. 2015
Kulihrášek se zotavuje dobře. Antibiotika ještě užívá a pár dnů užívat bude, ale nudle už nefrká, rýma ustupuje bezpečně. Jiný neduh ho vlastně už ani netrápí. Baští i záchoduje vzorně. Psychicky neskutečně pookřál, chová se už jako každé jiné zdravé kotě. Je na svůj věk malý a drobný, ale přibírá a určitě to brzy dožene. Nechávali jsem ho testovat na FeLV a FIV – oboje s negativní výsledkem. Jakmile dobere léky a bude zcela fit, pojede do nového domova. Jeho nová rodina na něj čeká.

22. 4. 2015
Kulihráška stále ještěš trápí rýma, i když už je to samozřejmě lepší. Nedusí se, nudle se objeví jen výjimečně, ale mívá noc často mokrý. Jinak je živý až běda – řádí jako torpédo, lítá běhá skáče zlobí, ale stejně tolik energie dává i do mazlení a do hraní… Nevychovaný, rozevlátý, neumí stolovat, pořád tahá všechno z misky ven, ale to se snad časem upraví… Kulihrášek by už mohl jet to nového domova, rodina, která si ho vybrala na něj stále čeká, ale nevíme, jak dlouho budou ještě trpěliví – bohužel Kulihráška bez úplného doléčení pustit nemůžeme, zájemci mají dvouleté dítě a ročního kocourka, do těchto podmínek si nemůžeme dovolit dávat nedoléčené zvíře. Takže uvidíme, přejeme si, aby se Kulihrášek brzy uzdravil, snad to zájemci ještě nějakou chvíli vydrží.

2. 5. 2015
Knoflík, Korálek i Kulihrášek jsou stále u nás. I když jsou všichni zamluvení, stále se jim vrací rýma – antibiotika vždy zaberou na pár dní, pak je rýmá zpět:-( Nakonec jsme byli nuceni poslat vzorky hlenu do LaboKlinu. Výsledky dorazily začátkem týdne – chlapci mají multirezistentní E.coli a k tomu jako bonus multirezistentní Pasterellu – naštěstí existuje účinná látka, na kterou obě bakterie vykázaly citlivost, a tak nyní všichni tři užívají nová antibiotika, kapeme znovu i do očí. A pevně věříme, že rýma zmizí a kluci budou moci odjet do nových domovů. Děkujeme novým budoucím majitelům za trpělivost!

8. 5. 2015
Kulihrášek děkuje za granule Meowing Heads Purr Nickety, které získal v akci Kočičí přání (proběhlo 1.–15. 5. 2015).

20. 5. 2015
Kulihrášek je stále u nás a stále v léčení. Pořád ho trápí rýma. Pár dnů staré výsledky z opakovaného stěru říkají, že Pasterellu i E.coli už jsme snad pobili – alespoň ve vzorku se neobjevily. Zato se ukázala další multirezistentní bakterie, a tak Kulihrášek dostal další antibiotika… Co se týče avizovaného umístění, nejsme si nyní jisti, zda je to ten správný domov… Zatím tu zůstává Kulihrášek kvůli rýmě, v nové domácnosti by na něj měl čekat další kocour, takže existuje riziko názaky. Nicméně i když se uzdraví, nevíme, jak by se s domácím kocourkem snesl. Je totiž hyperaktivní – na každého skáče hlava nehlava, cokoliv se dá ukousat, to ukouše, co se dá utrhnout, to utrhne, co lze shodit, to shodí… Zkrátka člověk musí být stále ve střehu. Mazlí se moc rád, ale když mu přeskočí, je k nezastavení. Knoflík a Korálek na to byli zvyklí, ale co Kulihrášek udělá, až se mu do spárů dostane jiná kočka nebo kocour, to si netroufáme předvídat. Pokus o seznámení se Smokiem (který přijel ze stejného zdroje, též frká nudle a léčí se stejnými antibiotiky) moc dobře nedopadl. Kulihrášek se na něj vrhl a zakousnul se mu do krku, snažil se ho zadupat do země. Ne ve zlém, on si prostě takto představuje hru… Takže nyní Kulihráška vidíme spíš jako společníka k hyperaktivnímu štěňátku a ideálně nikoliv do bytu, spíš do domku s bezpečným výběhem. Ale nejdřív se musí doléčit.

20. 6. 2015
Už více než týden je Kulihrášek bez nudlí a se suchým nosem! Pokud je to vůbec ještě možné, docela ožil:-) A už si začíná balit kufr na cestu do nového domova. Na přelomu června a července by měl odjet za Kačkou (Klíčou). Tam najde domov přiměřený jeho temperamentu, snad si ti dva hyperaktivní ďáblíci sednou:-)

14. 7. 2015
Tak Kulihrášek už je také v novém domově. Stěhování se o pár dní odložilo, protože u Kačky (Klíči) v novém domově objevily drobné zdravotní problémy, a tak jsme se stěhováním Kulihráška čekali, až Kačka (Klíča) dobere antibiotika. Kulihrášek tedy bude bydlet nedaleko od nás a doufáme, že v Kačce (Klíče) najde dostatečně temperamentní společnici a že si na sebe zvyknou. Páníčkům za adopci dvou našich rarachů děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

5. 12. 2019 jsme na Facebooku našli další vzkaz a foto z nového domova.
Dobrý večer:-), máme se moc dobře. Jsme upečený a tlusťoučký:-)

30. 4. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

22. 1. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz Kaččin–Klíčin profil).

24. 9. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

19. 9. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

11. 9. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

29. 8. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

1. 7. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

30. 3. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova s tímto textem:
Kačka má nový pelíšek a Lojza na zábradlí.

7. 2. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

25. 10. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

30. 6. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

24. 4. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

18. 4. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

4. 4. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova s tímto komentářem:
Pro lepsi naladu, u nas prave ted… rikam si, ze mi nikdo nefuni do ucha, a oni to zatim pecou spolu…

16. 2. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

15. 2. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

26. 1. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

9. 1. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

16. 12. 2015 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

23. 11. 2015 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

25. 10. 2015 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

17. 10. 2015  jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

14. 10. 2015  jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

9. 10. 2015  jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

28. 9. 2015 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

11. 9. 2015  jsme na Facebooku našli fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

1. 9. 2015  jsme na Facebooku našli fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

31. 8. 2015 jsme na Facebooku našli fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

12. 8. 2015 jsme na Facebooku našli fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

8. 8. 2015 jsme na Facebooku našli fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

5. 8. 2015 jsme na Facebooku našli fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

25. 7. 2015 jsme na Facebooku našli další vzkaz z nového domova.
Dobrý den, Lojza už se přesunul z postele a tráví dny na okně… takže už aspoň není zalezlý, ale stále v ložnici, v noci spí s námi, k ránu se bitkaří s Kačkou… pomaličku si zvyká no… jídlo mu stále servíruju pod čumec a Kačka se tím pádem naučila jíst kapsičky, protože mu to přeci nenechá všechno… na záchůdek chodí zodpovědně, takže má pochvalu. Z. J.

17. 7. 2015 jsme na Facebooku našli vzkaz a fotografie z nového domova.
Kacka ho bere asi takhle – je na nej hodna, ale taky ho obcas aspon trochu prozene (to je komentář k jedné z fotek). Kdyz mu nesu jidlo do postele, tak na nej kouka, jak ji, necha ho a zbytek dopucuje.

14. 7. 2015, ještě v den umístění, jsme na Facebooku našli fotografii a vzkaz z nového domova.
Takže, jak to u nás probíhá – Lojza je chuděrka vyjukaná a vyklepaná… pořád někam zalejzá, chodí přikrčeně… ale když si ho vezmu, tak se uklidní a začne vrnět… s Kachnou to zatím ani jeden z nich neřeší, chodí okolo sebe, jako by nic… žádný bitky, nic… prostě jsou tu spolu… ale Kačka by si ráda hrála, to jde vidět… takže až si to sedne, myslím, že to bude super… zatím mu necháváme klid, ať si zaleze a vyleze… podle mě večer už bude OK… jak říkám, u mě na klíně je naprosto v klídku…