Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kyrill (Rocco)

KYRILL NAŠEL NOVÝ DOMOV 31. 7. 2021 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: cca září 2020
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: domek s bezpečným výběhem, do kočkopsí společnosti, akční rodina
Další informace: FeLV a FIV negativní
Charakteristika: Katrina a její bratr Kyrill pocházejí z průmyslového areálu v Horních Počernicích. Na místě je ještě jejich maminka, ta zatím odchytu odolává. Oba sourozence jsme nechali vykastrovat, zotavit a začali se socializací – tím, že jsme je oba rozdělili. Zpočátku byli oba sourozenci zdivočelí šílenci, ale když se Kyrill ocitl o samotě bez Katriny, kontakt s člověkem se mu nakonec začal líbit. Dneska je to mazel a dělá pokroky každý den – pravda, návštěv se ještě bojí a je lekavý – pokud má přehled, je to kontaktní mazel, ale při nenadálém doteku se z leknutí klidně ožene. Může tedy do rodiny s dětmi, ale v tomto směru je potřeba opatrnost. Kyrill je teď v nejlepších letech, tzn. puberťák, který má energie za tři starší kočky. Starší kočky ho ostatně špatně snášejí, jeho aktivita je jim na obtíž, ale stejně stará kočička, kocourek nebo pejsek by Kyrillovy hry jistě uvítali. Takže v novém domově je nutná přítomnost jiného aktivního a sebejistého zvířete, stejně jako bezpečný výběh, Kyrill bude z těch, kdo ocení výběh, i když je třeba upozornit, že „zabydlení“, tzn. doba, kterou musí strávit v uzavřeném prostoru, bude vzhledem k jeho minulosti a temperamentu delší.
Kyrill na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

28. 3. 2021
Katrina a její bratr Kyrill pocházejí z průmyslového areálu v Horních Počernicích, Katrina u nás pobývá od 22. 3. 2021, Kyrill přijel o dva dny dříve. Na místě je ještě jejich maminka, ta zatím odchytu odolává. Oba sourozence jsme nechali vykastrovat, zotaví se a pak se uvidí. Zatím jsou to pořádní šílenci, ale snad si časem dají říct…

10. 5. 2021
Kyrill hledá nový domov.

12. 5. 2021
Kyrill děkuje za dárek, který získal v májovém Kočičím přání (5. 5. 2021–20. 5. 2021).

31. 7. 2021
Kyrill našel nový domov. I on se dočkal – odjel ve stejný den jako jeho kamarád Kokosák. Ale jeli každý úplně jiným směrem – Kyrill našel domov v obci nedaleko od Pelhřimova. Také v domečku se zahradou, také jako kočičí jedináček. Za prima domov pro Kyrilla moc děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

2. 8. 2023 jsme na WhatsApp našli další pozdrav a foto z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, posílám pár fotek z dnešního rána našeho hlídače Rocca… hlídá i kedlubny, nepřežil jediný bělásek, naštěstí sousedův jorkšír ano… (no, nemá lézt Roccovi na zahradu!:-) Je náš dva roky a už si nás všechny ochočil. Přeji krásný den.

23. 2. 2023 jsme na WhatsApp našli pozdrav a foto z nového domova.
Dobrý večer, paní Cetlová, Rocco celý večer prospí, protože celý den někde trajdá. Jeho paní doktorka tvrdí, že má správnej kočičí život… je nádhernej, obrovskej a poslušnej. Umí otevřít všechny dveře a přiběhnout na zavolání z okna… jako pes.

25. 9. 2022 jsme na WhatsApp našli pozdrav a fotografie z nového domova.
Krásný večer, paní Cetlová, to naše zlato kočičí už má 7,7 kg a teď mu někdy budou dva roky a je nádhernej… chytrej jak opice a už umí otevírat všechny dveře včetně vchodových bezpečnostních, takže se musí zamykat, jinak trajdá po nocích:-) Má se dobře, je to naše srdce!

13. 6. 2022 jsme na WhatsApp našli další fotografie a pozdrav z nového domova.
Dlouho jsme se neozvali, tak posílám alespoň pár fotek. Rocco a jeho polední siesta. Paní Cetlová, on byl tenkrát ve dvě ráno moje láska na první pohled. Je krásnej a strašně šikovnej, sám si umí otevřít všechny dveře a je celej den na zahradě, spává v pivoňkách nebo na stromech a přiběhne na zavolání a umí aportovat, a když jsem na zahradě, tak mi chodí u nohy jako pes. Rubby je jeho velká kamarádka, ale vypadá proti ní jako kůň. Je po roce přeočkovaný a váží 6,8 kg. Jinak už leží přes dvě židle a ocas má až na zem.

13. 2. 2022 jsme na WhatsApp našli další fotografie z nového domova s tímto textem:
Dobrý den, paní Cetlová, chtěla bych Vám představit Roccovu kamarádku Rubby, je už tři týdny po zákroku, aby neměla koťata, a takto spolu dnes řádili ve větvích…

16. 1. 2022 jsme na WhatsApp našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

9. 12. 2021 jsme na WhatsApp našli další fota a pozdrav z nového domova s tímto komentářem:
Naše Zlato Kočičí dostal dárek od Mikuláše… a užívá si ho…

29. 11. 2021 jsme na Messengeru našli další fota z nového domova s tímto komentářem:
Půl hodiny ve sněhu a pak půl dne spánku u topení… Zdravíme a přejeme krásný advent. Ještě na něj musím prásknout, že je průzkumník vanový…:)

12. 11. 2021 jsme na WhatsApp našli další fota z nového domova (viz fotoalbum).

19. 10. 2021 jsme na WhatsApp našli další zprávu a fotografie z nového domova.
Náš Coco Rocco Chanel roste jako z vody… Zrovna se vzbudil, asi tuší, že se o něm jedná… Chodíme na zahradu, sice na vodítku, vždycky drží a čeká až mu připnu kšírky… Myslím, že se v nich cítí bezpečně. A každý ráno, když mám volno, se mnou dospává v posteli. Posílám fotky a přeji krásný večer.

7. 9. 2021 jsme na WhatsApp našli další zprávu a fotografie z nového domova. 
Dobrý den, paní Cetlová. Takhle Rocco chodí na návštěvy k babičce, škrabe na okno, ještě trochu povyroste a sám si otevře. Vy jste říkala, že Vás asi první měsíc budu proklínat. NE, já Vám děkuju. Rocco je náš domácí středobod a už chodíme na kšírkách na zahradu a dostane kamarádku už za 14 dní.

8. 8. 2021 jsme na Messengeru našli první fotografii z nového domova (viz fotoalbum).