Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lejla

LEJLA SE VRÁTILA DO PŮVODNÍHO DOMOVA 9. 5. 2014.
Po kastraci je dávno zotavená, veškeré infekce poléčené, odčervená, sametová, vymazlená. Jen ty oči… Lejla absolvovala chirurgický zákrok na více postiženém oku, dlouho jsme pak oko vykapávali, proto se tady zdržela tak dlouho. Teď už je ale doma a podle zpráv, které jsme dostali, se opět rychle zabydlela.

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kočka
Narozená: cca podzim 2013
Kastrovaná?: ne
Očkovaná?: ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ano, Lejla je slepá, resp. rozeznává pouze obrysy, světlo a tmu
Podmínky: vrací se do původního domova

Lejla na Facebooku

CHRONOLOGICKY

8. 3. 2014
Lejla je další z kočiček, resp. koťátek pana profesora v penzi. Pan profesor žije v rodinném domku nedaleko od Prahy a postupně se u něj shromáždilo několik kočiček a kocourů. Jsou u něj spokojené, pan profesor je má rád, krmí je atd., ale na další péči, kterou kočičky časem potřebují, už nezbývají finance. Jedna dobrá duše ze sousedství mu však nabídla pomoc – finanční i organizační. Všechny kočičky žijící u pana profesora necháme postupně vykastrovat a ošetřit od nejhoršího, přičemž jakmile to jejich zdravotní stav dovolí, budou vráceny zpátky majiteli. U Lejly, která k nám dorazila 3. 3. 2014,  to však bude trva déle. Lejlu a Šínu časem někdo zanechal u pana profesora na zahradě a – jak už to u něj bývá –  zůstaly u něj. Dostávaly najíst, byly v teple, ale zároveň to byla dost neduživá podzimní koťata, takže to bylo málo. Lejla je hubená, silně začervená, trpí svrabem a chlamydiózou – má zapatlané oči i nos, dusí se a chroptí. V obou očích má vředy, chronické srůsty spojivky. Lejla je na hranici slepoty – rozeznává snad jen světlo a stín, možná základní obrysy – víc ne. Uvidíme, co se s tím dá dále dělat – místní veterinář doporučil majiteli pouze výplachy borovou vodou:-( Škoda, kdyby se oči začaly léčit dřív, možná by se dal zrak zachránit. Takhle tedy podáváme antibiotika, pomalu odčervujeme, kapeme do očí. A samozřejmě krmíme – chuť k jídlu má Lejla naštěstí obrovskou:-) Než od nás odjede, bude i kastrovaná.

21. 3. 2014
Děláme pokroky, i když výchozí stav byl opravdu vážný, takže to jde pomalu. Lejla určitě aspoň trochu vidí, ale jsou to jen zbytky zraku a lepší to už asi nebude. Do očí stále kapeme. Na to, jaké množství stravy dokáže zkonzumovat, je Lejla také pořád hodně drobná. Maličko už ale nasvaluje. Pan doktor ale zatím kastraci ještě nedoporučuje. Musíme ještě doléčit chlamydiózu (dobíráme antibiotika) a trochu vykrmit. A pak uvidíme, kdy bude vhodný čas. Až budou obě po kastraci, vrátí se zpátky k panu profesorovi. Byla jsem se tam před pár dny podívat. Všechno to, co dosud majitel neznalostí a nezkušeností a nedostatkem zdrojů zanedbal, se teď opravdu snaží napravit. Kočičky i kocourci jsou už vykastrovaní všichni, dál se množit nebudou. Všude, kde to bylo nutné, byly ošetřeny nebo i vytrhány zuby. Všichni dostali spot-on přípravek proti parazitům a svrabu, ouška se budou opakovaně čistit a celá tato kúra se bude ještě opakovat za pár týdnů, aby byla jistota, že svrab je jednou provždy pryč. Teď jsou všichni bez výjimky na terapii doxyhexalem, pobírají atb na chlamydiózu. Dávat tabletky současně 13 kočkám, to je docela fuška, ale vše zatím funguje a kočičkám se zase o hodně uleví. Místo je to krásné, prostory i podmínky pro kočičky tam jsou, není jediný důvod, proč Lejlu a Šínu nevrátit zpět, až přijde čas. Jsou tam zvyklé. A pan profesor má svoje kočičky opravdu rád a je ochoten pro ně i něco udělat.

16. 4. 2014
Lejla se na rozdíl od Šíny, která dnes odjela do svého domova, ještě vrátit nemůže. Stále ještě léčíme oči a pan doktor chce mít léčbu pod kontrolou. Aby po odjezdu Šíny nebyla sama, bude se stěhovat na pokoj k Hermelínkovi, jsou to oba hračičkové a mazlové, snad si sednou. Budou to tam mít hezčí, světlejší, víc sluníčka a navíc balkon:-)

20. 4. 2014
Lejla je už po kastraci dávno zotavená, ouška i kožíšek čisté, apetit stále ukázkový. Stále vykapáváme postižené oko, bohužel dobré už nebude nikdy – bojujeme opravdu jen o zbytky zraku, Lejla uvidí maximálně obrysy, světlo a stín. Nicméně se svým handicapem si hlavu nedělá, je čilá, živá, šmejdivá, velmi chytrá a bystrá, poradila si skvěle i v novém pokoji, který teď obývá s Hermelínem. Orientuje se neomylně, poradí si. Za pár týdnů se (jak doufáme) vrátí domů, do míst, kde to zná, a jistě se tam také rychle adaptuje. Bohužel, víc se udělat nedá, problémy s očima se měly začít řešit dřív:-(

9. 5. 2014
Lejla se po dlouhé léčbě vrací do původního domova, bohužel téměř slepá, ale nic víc se v jejím případě dělat nedalo. 

Lejla na Facebooku