Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lesana

LESANA NAŠLA NOVÝ DOMOV 5. 4. 2017 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 3 roky
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: zatím ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: 
Podmínky:
Lesana na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

12. 3. 2017
Lesana, nádherná kříženka mainské mývalí kočky, se objevila před pár týdny na zahradě jednoho z domků na okraji obce Doubravčice. Přišla a snažila se navázat kontakt s lidmi – chtěla do tepla a najíst. Proč, kde a jak dlouho se protloukala na vlastní pěst, to nikdo neví. Hodní lidé ji krmili, ale péče o ni byla nad jejich možnosti. Proto se obrátili na nás. Máme sice stop stav, ale zase jsme byli nuceni učinit výjimku – kočička péči nutně potřebovala. Srst byla zacuchaná, jeden dred vedle druhého. Kůže pod srstí zanícená, místy krvavá. Krk zcela vylysalý. A v tom všem samozřejmě spoustu blech a klíšťat. Takže první zákrok na veterině bylo odstranění srsti, takhle se Lesance hodně uleví. Cca za dva týdny, po karanténě, nás čeká další návštěva, tentokrát to bude kastrace a zcela určitě i ošetření zubů, minimálně jeden zub bude muset ven. Nyní dáme Lesance čas na zotavenou, pak podstoupí kastraci a ošetření zubů, a bude-li všechno v pořádku, bude moci hledat nový domov.

25. 3. 2017
Lesana minulý víkend absolvovala trhání dvou zoubků. Kastrace nutná nebyla – na správném místě se po odholení našla jizva, takže kastrovaná Lesana už kdysi byla. Nechali jsme projistotu udělat testy FeLV/FIV – oboje negativní. No, a do třetice další dobrá zpráva – dnes měla Lesana návštěvu a v prvním dubnovém týdnu se bude stěhovat do nového domova:-)

5. 4. 2017
Lesana odjela do nového domova. Byla zamluvená a vše dospělo ke zdárnému konci:-) Lesana bude bydlet s mladými lidmi v pražském bytě, v létě pak bude mít možnost jezdit se svými páníčky na chalupu. Za Lesaninu adopci děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

6. 11. 2022 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

3. 10. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Hezký den, Laďko, v příloze posílám fotečky Lesí. Moc zdravíme do Kocourkova. U Lesí je všechno v naprostém pořádku hraje si, odpočívá i krmí se jako pravá dáma. Myslíme, že by neměnila, a my rozhodně také ne. A.

5. 11. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Hezký den, Laďko, zdravím všechny v Kocourkově. Naše Lesí prospívá a každým dnem je krásnější a krásnější a těžší – má nyní 6,5 kg:-) Srst už má hezky dlouhou i kvalitní, uvidíte na fotografiích. V krmivech už si pěkně vybírá – aktuálně má nejraději Applaws, Sushicat, Cosmu – a když se hodně přemáhá, zvládne i Gourmet:-) Miluje hraní s peříčky na udici a stala se z ní hodně upovídaná kočička. Jsme rádi, že ji máme a děkujeme za ni:-) A. Mějte se krásně. Brzy se opět ozveme.

8. 7. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Hezký večer, Laďko, srdečně vás s Lesí zdravíme:-) Lesí se daří náramně – střídá pelechy dle denní doby, k ránu si chodí lehat k nám, užívá si dobrůtky a nevrhá se na ně v posledních dnech už tak zběsile – ví, že dobrota na ni čeká několikrát za den:-) Srst už má Lesanka lepší, i když má rezervy; pořád věříme, že ji ještě vyšperkujeme:-) Co se týká hraní, Lesanka se ho nemůže nabažit – obzvlášť miluje pěnové míčky, v rámci několika dní vždy totálně zneškodní míček – cca po 5 dnech je rozkousaný a rozdrápaný, takové míčky znám od psů:-) Co se týká temperamentu – Lesí svůj lesní původ nezapře:-) Když se jí něco nelíbí – vstaneme na její vkus později, míček má někde, kam se pro něj nedostane, pohladíme ji, když se jí to nehodí – neváhá nelibost naznačit packou, kňouráním i výrazem. My ji ale i přes tu její „divokost“ a temperament zbožňujeme. Přejeme jen to nejlepší do Kocourkova. Pěkné letní dny A.

8. 4. 2017 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Hezký večer, Laďko, posílám za Lesanku první zprávu z jejího nového domova:-) Už od první noci vyhledává naši přítomnost, chodí za námi do postele, využívá všechna škrábadla i pelíšky, které jsme jí pořídili. Jí, co jí nachystáme: Applaws, Cosmu apod.;-) Vypadá spokojeně, i když ji samozřejmě cizí zvuky lekají. Dnes jsme dokonce zvládli i vysávání:-) Jako hlavní úkol si teď dáváme, aby Lesí uznala, že v noci se spí a ne hraje a mazlí:-) Pár momentek dávám do přílohy. Brzy se zase ozveme. Mějte se hezky. A.