Jdi na obsah Jdi na menu
 


Luis

LUIS NAŠEL NOVÝ DOMOV 4. 1. 2015 (více informací níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen: 5. 6. 2014
Kastrovaný?: ne
Očkovaný?: ano
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: ne
Podmínky: domek s bezpečným výběhem, případně byt, pokud bude mít zajištěn dostatek podnětů, ideálně do kočičí, příp. psí společnosti, je zvyklý na děti
Charakteristika: Luise jsme přijali 2. 10. 2014. Jedná se o potomka kočičky, která podle názoru veterináře nemohla mít koťátka, takže ji její majitelé nenechávali kastrovat. Příroda ale tomu chtěla jinak, a tak přišel na svět Luis. Ve své původní rodině zůstat ale nemůže, tam už bydlí dva dominantní kocouři, kteří Luise nepřijali a zároveň ho brali jako záminku k vystupňování vzájemných protestů. A tak Luis hledá nový domov. Je to velmi temperamentní stvoření, vyfotit ho je téměř nemožné – lítá, skáče, metá přemety… Je velmi hravý, ale taky velmi mazlivý, vine se kolem krku, na klín… Je velmi jemný a nikdy nevytáhne drápek – odmala je zvyklý i na děti, takže vhodný i do rodiny k dětem. K ostatním kočkám přátelský a kontaktní, ovšem ne každý má na jeho pubertální nápady vždycky náladu.
Luis na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

25. 12. 2014
Luis děkuje za kapsičky Athena, které získal v rámci vánoční akce Kočičí přání 2014.

4. 1. 2015
Luis odjel do nového domova. Bude se svou novou rodinou bydlet v rodinném domě v městečku severně od Prahy. Jako kočičí jedináček se ale nudit nebude – kromě početné lidské rodiny mu budou dělat společníky dva pejskové a na jaře bude moci na zahradu… Tak držme palce, ať se brzy zabydlí… za prima domov pro Luise moc děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

11. 3. 2018 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, Luis se má čile k světu, bohužel mu před dvěma lety odešel na věčnost psí parťák, tak jsme mu pořídily psí parťačku a taky už jsou kamarádi, i když se někdy „kočkují“ a psí slečna není tak benevolentní, jako byl pejsek, a všechno mu jako on nedovolí (třeba žrát jí z misky), ale na to brzy Luis přišel a už ví, co si k ní může dovolit a co ne. Ale jinak jsou v pohodě. Posíláme pár fotek a přejeme hezký den.

27. 3. 2015 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, řekla bych, že už je u nás Luis opravdu doma. Přes den si chodí po venku, na noc chodí ještě do tepla, se psem už jsou nerozluční kamarádi, abych pravdu řekla, nečekala jsem, že to přátelství bude tak velké! A stal se z něho také dobrý lovec, už nám přinesl minimálně 10 myšek. Hezký zbytek dne a samozřejmě pár fotek.

5. 2. 2015 jsme e-mailem dostali fotografie z nového domova s názvem „Luis slaví 8 měsíců a prozkoumává revír“ (viz Luisovo fotoalbum).

4. 2. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, tak mám dobré zprávy. Luis už chodí venku bez vodítka, sice je to jen pár metrů od svého bydlení a spíš poblíž nás, ale vyjde si sám (předtím jsme ho vždycky museli lákat), na psa už neprská, naopak to vypadá, jak když ho začal zajímat a snaží se s ním skamarádit a přestal se ho už bát, pořídili jsme i nějaké fotky, ale zatím jsou bohužel ve foťáku, až se mi je podaří stáhnout, pošlem foto. To je asi zatím od nás vše. Hezký den přejí K.

31. 1. 2015 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, posílám zase pár fotek, celkem nic nového se neděje, chodíme s ním občas ven po zahradě na vodítku, tak všechno okukuje, prozkoumává, ale moc jistý si zatím ještě asi není. Na psa zatím pořád ještě prská a seká drápkem, ale snad se to časem poddá. A jednou za čas si taky neodpustí a vypustí ten bobek jinam než do záchůdku, zatím jsem nepřišli na to, proč to dělá, ale jinak je to mazel a rád se tulí a nechá hladit. Tak to je asi od nás vše. Hezký večer přejí K.

8. 1. 2015 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, posílám pár fotek, jak jsem slíbila. Luis už našel, kam chodit na záchod:-),dneska jsme zkusili kratičkou procházku po zahradě na vodítku a docela v pohodě. Dobrou noc K.