Jdi na obsah Jdi na menu
 


Maceška

MACEŠKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 7. 1. 2018 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 3 roky
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, jako jedináček, ne k pejskovi, i do rodiny s dětmi
Charakteristika: Maceška si se svými malinkými koťátky našla úkryt pod smrkem v zahradě jedné chaty. Tam ji zpozorovala nálezkyně, resp. spíše její pes. Ten je sice hodný, ale přece jen lovecké plemeno, takže Maceška s dětmi nebyla v bezpečí. A tak skončila u nás. O své děti se vzorně starala a dobře je vychovala, takže už nové domovy našly. Maceška ještě ne. Pohodová, klidná a vstřícná kočička, která miluje mazlení. Ale – celý svůj dosavadní život byla zvyklá starat se sama o sebe, takže ke svému životu nepotřebuje další kočky, proto jí bude nejlépe jako kočičímu jedináčkovi. Není vhodná do bytu, u nás je vidět, že by moc chtěla ven. Prostě doma mazlík, venku lovec:-) Maceška je trochu smolař – už dvakrát jí nový domov nevyšel, navíc v posledním domově byla nešťastnou náhodou otrávena spot-on přípravkem pro psy. V jiném případě by u nás už zůstala, ale její touze po tom jediném svém člověku a výběhu venku nemůžeme u nás bohužel vyhovět. I po prodělané těžké otravě jsou veškeré krevní testy v pořádku, Maceška je zdravá, FeLV, FIP i FIV negativní.
Maceška na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

2. 5. 2016
Maceška a její tři cca desetidenní koťátka u nás pobývají od 30. 4. 2016. Maceška si se svými koťátky našla úkryt pod smrkem na zahradě jedné chaty v okolí, kde ji zpozorovala její nálezkyně, resp. spíše její pes. Nálezkyně přijela se svou rodinou a pejskem na víkend na chatu, kde ji čekalo toto překvapení. Pejsek je sice hodný, ale je to lovecké plemeno, takže před ním kočička a její koťátka neměla šanci. Nálezkyně psa zavřela do chaty a vydala se pro pomoc – tu našla u nás. Kočičku i koťátka jsme převzali s mnoha obavami. Maceška byla ve stresu, bála se o koťátka, měli jsme strach, aby nepřestala kojit… Naštěstí nepřestala, o koťátka se stará, je vidět, že už o ně zřejmě párkrát přišla – má o ně strach a schovává je. Už je ale klidnější, samozřejmě hladová, žíznivá, plná klíšťat, ale jinak nevypadá nemocně. Chceme celou rodinu ještě nechat pár dní v klidu, koťátka tedy zatím nafocená nemáme, to počká.

6. 5. 2016
Tak koťátka dostala jména – jsou to Karafiát, Koukol a jediná holčička ve vrhu je Květinka. Před čtyřmi dny otevřela koťátka poprvé oči, a tak mají už vlastní profily:-) Bez maminky se ale zatím neobejdou, necháváme celou rodinku co nejvíce v klidu. My krmíme Macešku, Maceška krmí svoje děti… Naštěstí kočičku nikdo nehledá („naštěstí“ proto, že nechat kočičku zabřeznout a nezajímat se, kde a jak porodí, je podle našeho názoru velká nezodpovědnost), a tak celá rodinka zůstane v naší péči.

20. 5. 2016
Maceška a její koťátka prospívají. Maceška je velmi trpělivá maminka a o své děti se dobře stará. Je to klidná, přátelská a velmi, velmi mazlivá kočička, doslova „tahací“ typ, chvilky pro sebe si náramně užívá… ale jak se ozve některé z jejích dětí, už běží zpátky do pelíšku a hrne si je „pod křídla“:-) Už jsme absolvovali i vstupní prohlídku u našeho pana doktora– Maceška potřebuje ještě přibrat (krmíme, jak můžeme, ale když přišla, byla opravdu hodně vyhublá a kojení koťat jí samozřejmě také dává zabrat), jinak je ale v dobré kondici. Rodina má pro sebe jeden pokojíček, aby Maceška měla volnost a možnost pohybu, koťátka ale zatím držíme „v ohrádce“ z kartonu, je to bezpečnější. Včera koťátka poprvé ochutnala s maminkou „dospělácké“ jídlo:-)

10. 6. 2016
Maceška s koťátky přestěhovala do většího pokojíku, původní už jim byl malý. Bohužel si ho zatím rodina moc neužívá – v pátek 3. 6. onemocněla Květinka, nevstala k snídani a zvracela. Maceška také nevypadala dobře. Ihned jsme jeli na veterinu, kde se ukázalo, že obě mají teplotu okolo 40 stupňů Celsia. Kluci Karafiát a Koukol se zatím ještě drželi, ale Maceška a zejména Květinka nám daly zabrat. S Květinkou jsme jeli na veterinu i v sobotu a v neděli, museli jsme dokrmovat ručně, byla moc slabá. Od pondělí 6. 6. se ale obě lepší. 9. 6. „zvadl“ Koukol, ale jemu naštěstí injekce rychle zabraly, teď už bere antibiotika jen „do tlamičky“. Karafiát se zatím drží. Maceška už je také lepší, ale je stále křehká. Až se rodina uzdraví, bude muset podstoupit krevní testy. Do té doby k nim nemůžeme přidat ani Šikulku, která by rodinu moc potřebovala, ale v této situaci je to prostě neúměrné riziko.

8. 8. 2016
Maceška hledá nový domov.

15. 7. 2017
Maceška u nás strávila více než rok, než jsme sem mohli napsat, že konečně našla nový domov:-) Jela daleko, až do Žďáru nad Sázavou. Ale doufáme, že najisto a natrvalo. Bude žít se svou novou rodinou v domku se zahradou jako kočičí jedináček. Tak bude spokojená. Doufáme, že se brzy zabydlí. Za vytoužený domov pro Macešku velmi děkujeme.

5. 8. 2017 
Maceška se nám z nového domova bohužel vrátila… Po třech týdnech. Prvních pár dnů vše vypadalo nadějně, viz zprávy z nového domova. Pak ale prý začala Maceška na mazlení reagovat podrážděně, začala se schovávat, vyhledávala samotu. Přišla se přivítat, nechala se pohladit, ale pak už se prý ruky bála a byla mrzutá. A tak jsme se s novou rodinou dohodli, že si Macešku vezmeme zpátky. Byla u nás dlouho, známe ji dobře, pokud se opravdu chovala takto, něco jí v nové domácnosti nesedlo a nemělo smysl to protahovat. Tady „doma“ se Maceška zase rozeběhla po svých starých postech, obsadila voliérky, chová se normálně. Na ruku reagovala nejdřív trochu ostražitě, ale už se uklidňuje. V rámci možností – protože je na společném pokoji se 6 dalšími kočkami. Je na ně sice zvyklá, ale do nového domova bychom ji potřebovali vypravit jako kočičího jedináčka. Tak jedině bude v plné pohodě. Maceška tedy včera přijela zpět a hledáme pro ni znovu nový domov

28. 9. 2017
Maceška našla nový domov. Jedná se o druhý pokus, pevně věříme, že bude úspěšný, Maceška by si nový domov zasloužila. Tentokrát jsme jeli jen kousek – rodina, která Macešce nabídla domov, žije v rodinném domku v obci na Benešovsku. Maceška se začíná zabydlovat v rodině se dvěma dětmi a dvěma psy. Ti jsou na kočičky zvyklí – pokud je Maceška přijme, bude vyhráno. Tak držme palce, ať už to tentokrát vyjde a Maceška má konečně pořádný trvalý domov. Za její adopci velmi děkujeme.

6. 11. 2017
Maceška je od 30. 10. 2017 opět u nás v depozitu… vrátila se za poměrně dramatických okolností. Cca měsíc pobývala v novém domově a všechno vypadalo velmi nadějně, jak dosvědčují e-maily z nového domova. Maceška si začala pomalu zvykat na nové prostředí, děti i psy. Ale 24. 10. 2017 došlo ke obrovskému nedopatření, které mohlo Macešku stát život – panička Macešce nakapala do kožíšku psí přípravek proti blechám Exspot, navíc v množství pro 15 kg psa… bohužel rodina vůbec netušila, že došlo k záměně, a tak zareagovala pozdě, až 20 hodin po podání přípravku, kdy už byl Maceščin stav kritický. Macešku odvezli na kliniku v Benešově a teprve v tuto chvíli nás informovali. V Benešově ovšem není non-stop provoz a pár hodin na infúzích tento stav vyřešit nemohlo, a tak jsme po dohodě s novými majiteli odvezli Macešku do Veterinární nemocnice v Českém Brodě. Stav při příjezdu do nemocnice byl kritický, Maceška měla křeče, prognóza špatná. Několik následujících dnů se Maceščin zdravotní stav zlepšoval a pak zase prudce zhoršoval. Ale Maceška je bojovnice a nevzdala se, a nevzdali se ani lékaři a sestry, kteří o Macešku pečovali. Speciálně bychom rádi poděkovali MVDr. Šárce Grůzové, která Macešku ve středu 25. 10. 2017 přijímala a na léčbu dohlížela. Naše zadání znělo jasně: udělat vše pro to, aby Maceška přežila. A to se podařilo, byť jsme prožili pár bezesných nocí, protože kritických momentů bylo během pětidenní hospitalizace několik. Ale v pondělí 30. 10. 2017 večer už jsme přebírali Macešku do domácí péče. Byla slabá a vyčerpaná. Částečně ještě omámená všemi těmi dryjáky, které musela do těla dostat, aby přežila. Taky ale rozčílená a běsná z kanyl, které měla v obou bolavých tlapkách… Ale byla živá:-) Dnes už je Maceška z nejhoršího venku. Ještě ji čeká další kontrola a opakované krevní testy, protože játra dostala dost zabrat. Věříme, že Maceška tohle už taky zvládne a brzy se zcela zotaví. Čeká ji totiž ještě další nepříjemnost. Do rodiny, kde se tak nadějně zabydlela, už se vracet nebude. Rodina se o Macešku a její zdravotní stav zajímala, přispěla na léčbu a měla zájem na tom, aby se Maceška vrátila, ale pak zapracovaly na obou stranách emoce… Prostě Maceška zůstává u nás a po rekonvalescenci bude opět hledat nový domov. Kočičku s takovou smůlou bychom si u nás už i nechali, ale bohužel Maceška je typ kočičího jedináčka, ostatní kočky nemá ráda, raději by žila se svým člověkem sama. A to jí u nás zajistit nemůžeme:-(

26. 1. 2017
Maceška hledá znovu nový domov.

30. 12. 2017
Maceška děkuje za dárky, které dostala v rámci vánočního Kočičího přání (15. 12. 2017–6. 1. 2018). 

7. 1. 2018
Maceška odjela do nového domova, pokus č. 3. Pevně věříme, že tentokrát to vyjde. Přijel si pro ni mladý pár kousek od Poříčan u Českého Brodu. Maceška bude bydle ve starším domku, kam se noví majitelé nedávno přistěhovali. K dispozici bude mít velkou zahradu, tedy až si v novém domově dostatečně zvykne. Bude to kočičí jedináček, ale společnost jí bude dělat hodná fenka. Za Maceščinu adopci děkujeme a pevně doufáme, že tentokrát je to natrvalo. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA III (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější

2. 10. 2021 jsme na WhatsApp našli další pozdrav a foto z nového domova. 
Dobrý den, vše je OK. Kralovala celý léto venku a chodila se domu jen nažrat, potvora:-), zajímavý ale je, že vůbec neopouští zahradu, maximálně vyleze před vrata, aby se podívala, kdo přijel.

30. 3. 2020 jsme na Messengeru našli další vzkaz a foto z nového domova.
Zdravím, zasílám zase pár fotek:-) Válení se v největším bordelu na zahradě má nejradši:-)

31. 12. 2019 jsme na Facebooku našli další vzkaz a fotografie z nového domova.
Přejeme kočičkám i vám pevné zdraví, hodně štěstí a lásky do nového roku:-) Maceška sdílí hračky s naší malou:-) Pěkně si navykla na teplo domova, sice každý den řve u dveří, že chce ven, ale po 3 minutách na mrazu už sedí na okně a hypnotizuje nás, abychom ji urychleně pustili do tepla:-)

6. 1. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova s tímto textem:
Zdravím, kámošky jak hrom v jednom pelechu.

25. 10. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

18. 7. 2018 jsme na Facebooku našli krátký vzkaz a fotografii z nového domova.
Dobrý večer, Maceška posílá pozdrav ze zahrádky.

16. 6. 2018 jsme na Facebooku našli další vzkaz a fotografie z nového domova.
Dobry den, Maceška je naprosto v pohodě. Naučili jsme ji jen na zahradu a na povel „domu“, letí domů. Se psem jsou největší kámošky, hlavně když něco dělám v kuchyni a mohlo by něco odpadnout. Nečekala jsem, že se tak perfektně sžije s naším psem. I když je Maceška na zahradě a Mišule se k ní odněkud vyřítí, tak s ní to ani nehne, čekala bych, že uteče a bude jak janek, ale je ledově klidná, a o Mišku se dokonce otírá a vrní. Maceška je platný člen rodiny. Máme ji všichni moc rádi. A když vám to někdy vyjde, se zastavte.

21. 4. 2018 jsme na Facebooku našli další vzkaz a fotografie z nového domova.
Dobry den, posílám pár foteček Macešky, zatím se ji stále bojím pustit z dohledu, ale na zahradě jde uhlídat. Maceška si na Myšku úžasně zvykla – i na zahradě, když se Myška k ní rozeběhne, tak s Maceškou to ani nehne, ví, že se nemá čeho bát. Občas Myšuli nabančí, jen když nemá náladu. Takže vedoucí tohoto domu je jednoznačně Maceška. Je to velitelka. Hrozně se na mě nafixovala, jakmile někde doma sednu do křesla nebo na sedačku, už ji mám na klíně. Jsem šťastná za ni, že se tu(podle mě) cítí dobře. Přeji fajn víkend.

24. 2. 2018 jsme na Facebooku našli další vzkaz a fotografie z nového domova.
Dobrý den, už jsou úplně v pohodě. Jsou obě puštěné po celém domě, i když jsme pryč a vše v pohodě. Vždy večer nás vítá pes a Maceška se povaluje na křesle (to je už její:-)))

21. 1. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova s tímto textem:
Dobry den, posilam fotku z vcerejsi noci, kdy manzel prisel do loznice a vypadlo to takto. Takze si asi zvyknou, na zemi se moc nekamosi, ale když jde o to, kdo bude v posteli, tak to jsou za jedno.

18. 1. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova s tímto textem:
Večerní relax.

14. 1. 2018 jsme na Facebooku našli další zprávu z nového domova.
Dobré odpoledne, vše je OK. Maceška už nás hodně vítá, když přicházíme, a spí s námi v posteli již celou noc. Začala si i hrát, takže myslím, že je už zcela uvolněná a klidná.

8. 1. 2018 jsme na Facebooku našli první fotografie a vzkaz z nového domova.
Dobrý den, tak Maceška už mi v noci spala u nohou a ráno byla rozvalená na posteli:-) Myslím, že je zatím spokojena. Posílám fotečku, prosím omluvte ten sušák v pozadí. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA II (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

20. 10. 2017 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý večer, Maceška celý den prospí, je aktivní ráno a večer. Teď chodí pravidelně ven. Psy bereme domů, když je venku zima nebo vlhko. Když je to v pohodě, tak jsou v noci venku a ráno jsou rádi, že si můžou zalézt do kumbálu. A pak jde ven Maceška s manželem pustit slepice. Ona se už vydává i po schodech na zahradu, není jen u terasy a v domku. Myslím, že jí to takto hodně vyhovuje. Vždycky je někdo, kdo hlídá, jestli už nechce domů. To chodí kolem terasy, tak ji otevřeme a ona vběhne domů. Dnes večer je venku už podruhé. Je více komunikativní, točila se kolem mě a pak šla ke dveřím, asi šla zkontrolovat i psy, jestli jsou doma:-) Tak jsem je zavřela a ji pustila druhou stranou. Dnes si také lehla k manželovi do kutlochu v obýváku. Tam se jí hodně líbí. Dokonce snesla i hlazení od Toničky. Ona ji vždy pohladí jen krátce a hned jde a pak zase přijde, pohladí a jde pryč. V jednu chvíli byla v obležení i s Amálkou. A to je co říct, to jsem snad ještě neviděla. Měla kolem sebe všude lidi, neměla volný prostor k případnému útěku, hladilo ji tolik rukou a byla v klidu. Takže myslím, že už u nás bydlí. Mám z toho fakt velkou radost. Konečně máme kočičku:-) Teď už jen čekáme, kdy uloví tu myš, co chodí kolem terasy i za bílého dne… Přeji krásné podzimní dny ZK
PS: A děkujeme za Macešku. Ty první dny byla tak plachá, že bych nevěřila, že se to s ní tak rychle posune. Teď vážně vypadá, že se u nás zabydlela, že nás bere jako svou rodinu. Je to vidět každý den. Je to vážně dojemné. Stálo to dost úsilí, ale vyplatilo se to. Dost mě překvapila i Tonička, jak je soucitná. Kdybyste viděla, jak k ní chodí pomalu, strašně se snaží, když jsme jí řekli, že kočička se jinak bojí. To je divadlo:-) Tak ještě jednou děkujeme.

19. 10. 2017 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobry den, omlouvám se, že teď min píšu. Dokončuji práci před zimou a je toho všeho nějak víc. Maceška je víc a víc v pohodě. Se psy se seznamuje. A se zahradou také. Pouštíme ji brzy ráno a večer. Občas psy zavřeme, občas jsou vepředu a ona může být vzadu. Sedává na paletě před dvěma a pozoruje. Ale daleko se nevydává. Nejdál do domku vedle, cítí tam myši. Po tom dlouhém výletu pak druhý den vůbec ven nechtěla. Ale pak pravidelně každý večer chodí od dveří k oknu, dalším dveřím a zpět. V noci bývá v ložnici, ale když si někdo protáhne nohy, skočí dolů z postele a jde zkontrolovat dveře a okna. Hlavní je, že se vrací. Od té doby už nemám strach mít otevřené dveře. A se psy to časem myslím taky půjde. Je hodně ostražitá. Nejde je seznámit. Ale už asi tuší, že je naše a bude s námi bydlet. A na druhou stranu kočička taky ví, že jsou tu psi. Ale neštěkaji na ni. Jen jim to nemáme jak vysvětlit, ona uteče, takže je to těžší… Ale jde to myslím dobře. Hezký den Z.

14. 10. 2017 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý večer, Macešku vzal manžel dnes ráno ven. Psy zavřel doma do kumbálu. Maceška se hodně leká a bojí se neznámých zvuků. Prošla jen kolem vchodu na štěrku, hodně čmuchala a byla v zahradním domku (kde jsou myši a my se jich nemůžeme zbavit). Pokaždé, když se lekla, zaběhla domů. Tak jsem přestala mít strach, že by utekla. Společně se psy bych ji pustila až na jaře. Ona se opravdu hodně bojí. Lákala jsem ji ven ještě kolem poledne, bylo krásně a byli jsme venku všichni. Ona je aktivní ráno, celý den prospí a pak vylézá na průzkum večer. Takže teď večer oblézá kolem dveří, ale teď ji pouštět nechci, za tmy. Co se týče umisťování, tak jsem si vlastně uvědomila až teď, co to je vzít si kočku z útulku. Ty kočky jsou takoví stresaři, mají vlastní povahu a není to jako pes, kterého utáhnete na kus žvance a je váš. Nevím, jestli je Maceška komplikovaný případ nebo jsou i kočky, které příjdou pro pomazlení dřív. Každopádně Vám práci vůbec nezávidím. Já bych na to neměla žaludek. Kdo ví, v jakém stavu se k Vám dostanou, Vy je dostanete do formy a pak je máte někam odvézt k cizím lidem. A někdy se Vám kočka vrátí. Tak to musí být fakt síla. My jsme udávali 4 malé králíčky a jednoho jsem byla odhodlaná nedat. Nakonec jsme ho přece jen dali a má se výborně. Je v malé školce. Měla jsem toho spoustu proti, ale oni vše vyřešili tak, aby byl králíček v klidu, aby ho pořád někdo netahal… a je fakt přítulný a spokojený… ale kdyby to mělo být každou chvíli, tak by mě asi kleplo. Píšu, abyste se nebála, že pojedete na lov. Myslím, že se Maceška doma cítí v bezpečí a vylézá ven, když je zvědavá a chce. Uvidíme zítra. Kdyby tak už ulovila nějakou tu myš. Kapsičky jí dávám jen občas, moc je nechce, dožerou to psi. A nevím, co s nima budeme dělat, obvykle to mají zvířátka jako něco dobrého, výjimečně a teď toho máme 3 krabice. Tak hezký večer ZK

11. 10. 2017 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, tak Maceška s námi spí už každou noc. Po té první jsem Vám psala, pak jednu nevím, byla jsem unavená a probudila jsem se pozdě, ona obvykle vyleze s prvním, kdo vstává, a to je manžel. Druhou přišla za Amálkou, cca ve 4 ráno jsem se probrala a dcera hlásila, že je u ní kočička a že už ji brní noha, jak na ni leží a vrní, ale že se bojí pohnout, aby neutekla:-) V úterý jsme byli celý den všichni pryč a k večeru, když jsme přijeli, kočička ležela v posteli. Už si ji hladí i Tonička, naučila se k ní chodit pomalu a hladí jemně. Jen asi kočička nemá takovou trpělivost jako my s ní. Ona Toninka chodila hodněkrát a nakonec ji kočička plácla tlapkou. Prostě ležela v posteli, ale už nechtěla hladit, tak ji jednu flákla:-) Bylo to vtipné, nevytáhla drápky jen ji prostě plácla přes ruku. Toninka pak sice plakala, jak se lekla, ale brzo ji to přešlo. Ještě jsme neměli fackovací kočku:-) Manžel dneska ráno taky dostal. Sedl si na koberec, kočka se otírala a kroutila, tak ji hladil a pak už asi nechtěla, tak mu taky flákla. Ale jemně, jen tlapkou:-) Uvidíme, jak bude o víkendu venku, a kdyžtak ji zkusíme vzít na chvíli sebou ven. Hezký večer ZK

8. 10. 2017 jsme dostali další e-mail a první fotografii z nového domova.
Dobrý den, zkouším poslat jednu fotku ze čtvrtka. Dnes s námi spala v posteli:-) Ona v noci šmejdí, chodila i do ložnice, to vím, ale dnes jsem ji ráno našla v nohách. My spíme všichni pohromadě, malá je ještě s náma v posteli a teď přibyla i kočička. Manžel už si pomalu zvyká na gauči, říkal, že jestli to takhle půjde dál… Ona reaguje lépe, když je jen s někým a ne se všema, kontroluje hodně zvuků a leká se. Myslím, že s Amálkou budou kámošky. Když ji někde najde samotnou, přijde si pro pohlazení. Amálka je moc šťastná, myslím, že jí hodně rozumí, obecně se zvířaty to umí. Jestli to s Maceškou takhle půjde dál, tak bude moct brzo ven. Já to těm drzým vrabcům a myším slibuju. Přeji také krásnou neděli, zase se ozvu, ale myslím, že spaní v posteli je vysoká meta, kterou jsme dosáhli, že už to je dobrý:-) ZK

6. 10. 2017, ještě téhož dne, jsme dostali další e-mail z nového domova.
Tak už si ji hladila i Tonička. Když jsem s ní přišla ze sprchy, kočička byla u Amálky na matracích, ležela a nechala se hladit. Prý přišla sama. Tonička si ji několikrát pohladila, kočka se jen koukla a nehla barvou. Pak si ale chtěla sednout ke zdi, a jak udělala krok přes ni, tak utekla. Ale jen ke gauči, pak byla v kuchyni, vyšla nahoru a zase přišla. Myslím, že bychom neměli problém ji v nejhorším případě chytit, ale pořád si říkám, co museli udělat ti před náma, že se jí báli. A musím říct, že mě Toni překvapuje, jak je ohleduplná:-) To je pro dnešek vše, zase jsme přetáhli večerku, ale z takového hezkého důvodu:) ZK

6. 10. 2017 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, chtěla jsem Vám napsat už včera, ale čekala jsem, jaké to bude dnes. Včera jsem měla čas a chvíli jsem na Macešce na dálku pracovala. Jestli znáte rodinné konstelace, tak něco na ten způsob. Vstoupila jsem do její role. No, zní to šíleně, ale já takto pracuji už řadu let a je to k nevíře, že cítíte a vnímáte jinak, jako ten, v čí roli jste. Tak v roli Macešky jsem málem utrpěla infarkt. Začalo mi srdce tlouct jako o závod, šílená panika. Něco jsem odvedla a taky jsem si dala za ni Bachovy kapky na krizové situace. Pak jsem se zklidnila a začalo mě zajímat okolí. Jsem si téměř jistá, že to je z toho předchozího umístění. Já netuším, co s ní dělali, ale měla jsem pocit, jako že ji drželi, asi chtěli mazlit, ale ona nechtěla a pak se začala vyhýbat kontaktu a chápu, že ji pak nemohli chytit. U nás na ni nikdo netlačí, má svůj klid. Včera po tom čištění za 3 hodiny sešla dolů, chovala se jako normální kočka. Já jsem si k ní sedla na koberec a ona se kroutila kolem, nechala se hladit. Na břicho jsem jí nesahala, i když si lehla na záda. Občas ještě ucukla, dala jsem ruku pryč, mluvila jsem na ni a ona zas přišla. Všechno to pozorovali z venku psi za oknem, tady jsem pak měla body mínus. Ale Maceška šla normálně k tomu oknu a otřela se hlavou o rám, oni byli hned na oknem. Neštěkali, jen koukali… se ani nedivím. Panička se DOMA MAZLÍ s nějakou KOČKOU. A večer byla dole s náma, pozoruje ze schodů, sedí za rohem a včera byla normálně s náma dole. Šmejdila a my jsme tam byli všichni. Starší dcera byla v sedmém nebi, kočka si lehla na koberec a nechala se hladit. Tak jsme o hodinu přetáhli večerku z toho pozdvižení. Jinak s manžele si rozumí víc. Ona taky cukne, ale předevčírem jí tahal pírko a ona ho na trampolíně chytala. A taky trká:-) Ona se rozmýšlí, jestli se nechá pohladit a pak se najednou rozhodne a vrazí hlavu pod ruku, jako kdyby koza trkla:-) Dneska přišla až teď večer, koukala ze schodů, pak si vlezla mezi gauč a ležení a tam se koukala a pozorovala nás. Tonička je jediná, která na ni nesáhla, ale z povzdálí ji pozoruje, mluví na ni, kočka je v pohodě, kouká taky a vždycky má kudy utéct. Zatím se ji Tonička pohladit nepokoušela, ví, že se bojí, a tak za ní neleze a kočka utíkat nemusí. No, kdyby to bylo kotě, co máme déle, tak by taková privilegia nemělo. Já mám ráda všechna naše zvířata, ale odsud potud. Oni ti psi si i tak se mnou dělají, co chtějí, poznají slabou povahu. Ale Maceška má něco za sebou a potřebuje, abychom na ni brali ohledy. Třeba čekala na nás:-) Myslím, že teď potřebuje čas. Aby věděla, že už nepojede a že může zůstat u nás, když bude chtít. Maceška je fajn v tom, že se nesnaží za každou cenu zdrhnout. To mám fakt radost. To by bylo hodně těžké, kdyby při každém otevření dveří chtěla vyklouznout. Takto mám pocit, že si to tu okoukává a čeká, co bude. Uvidíme, co o víkendu, zase napíšu. Krásný večer ZK

2. 10. 2017 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, Maceška je celý den nahoře, ale šmejdí po trampolíně i pod ní, dívá se ven. Večer sejde dolů, co tady dělá, nevím. Všechny věci jsme jí hned druhý den vynesli nahoru, včetně vlnky a šanty. Nastříhala jsem další a dole suším. Včera večer mě vážně překvapila, že skočila dolů z trampolíny a přišla za mnou k počítači. Manžel říkal, že to se mu ještě nestalo. Tak uvidíme, co bude dál. Posílám nahoru i Amálku, aby jí občas něco odnesla nebo ji šla zkontrolovat. Pohladit od ní nechce, ale aby se okoukaly navzájem. Zase napíšu, hezký den Z. K.

30. 9. 2017 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Tak ráno o 100 % lepší než celý včerejší den. Ležela na dece, kterou mají děti jako přístup na trampolínu. Ležela na složené dece a nechala hodně hladit. Někdy mi přijde, že je až hladová po hlazení, ale pořád se bojí, tak se občas stáhne. Dostala granulky, najedla se, byla na záchodku a pak jsme ji našli u okna, kouká se ven. Už vypadá jako normální kočka, nikde se neschovává a konečně leze. Tedy nevím, co dělá v noci, že:-)

29. 9. 2017 jsme dostali první e-mail z nového domova č. II.
Dobrý den, Maceška včera po Vašem odjezdu snědla trochu granulí a zůstala celý den v kumbále vedle záchodku. Dala jsem jí tam pelíšek, který jsem dopoledne ušila a je přesně na její velikost:-) Vlezla si do něj a koukala na nás. Celý den se jen koukala, parkrát zalezla na průzkum dozadu pod schody. Nesla jsem jí kousek šunky, a místo aby si dala šunku, dala si hlavu pod mou ruku a chtěla pohladit. Od manžela se taky nechala. Když dala hlavu stranou, nechali jsme ji být. Na starší dceru reaguje jinak, nenechala se pohladit ani jednou. A ta mladší jen chodila a říkala, že je to naše mňau. Večer si dala půlku kapsičky a až ostatní zalezli do postele a já do sprchy, vydala se na průzkum. Viděla jsem, že byla v chodbě a pak asi zaběhla nahoru, protože ráno jsme ji nemohli celé dopoledne najít. Pak jsme jí dali záchodek a jídlo nahoru. Našla si místo pod poličkou, kde je schovaná a občas vyjde ven mezi krabice s věcma. Večer ji zanesu zase kapsičku. Chodíme se koukat, jestli je tam, ale necháváme ji být. Snad se brzo otrká a přijde i za náma dolů. Moc děkujeme, zase napíšu, hezký den ZK 
 

Z NOVÉHO DOMOVA I (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

22. 7. 2017 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý večer, s Maceškou se zatím vyvíjí vše relativně dobře, pořád je ustrašená, ale je vidět velký posun. Nemá tak vykulené oči a přestala se po nás ohánět. Někdy se nafoukne, ale po 10 minutách ji to přejde a je zase kamarádka:-D Ráno nás vítá se zvednutým ocáskem. Myslíme, že to chce hlavně čas – aby nám začala plně věřit. Někdy necháváme otevřené dveře do garáže a už se odvážila na malý průzkum. Pod oknem jsme jí udělaly mezistupeň z botníku. Na okno ale moc neskáče, za to botník si oblíbila na vyvalování:-) Brzy se zase ozveme, jaký jsme udělaly posun. Zatím se mějte. S pozdravem MŠ

18. 7. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý večer, Maceška si už spokojeně leží ve své krabici. Chlupy jí padají o poznání méně a ráno nás vítá u dveří. Někdy je ale ještě pořád vidět, že se ještě necítí úplně v bezpečí – ale to se ještě dopiluje:)
PS: už čeká u dveří ven a chtěla by prozkoumávat zahradu:-D Zatím se mějte, brzy podáme další zprávy.

16. 7. 2017 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, přinášíme první zprávy z nového domova. Maceška si zatím našla úkryt v ratanovém domečku, který jsme jí pořídily. Ven se jí moc nechce, ale v noci byla na záchodě, a dokonce i spapala půlku misky granulí. Granule si dává i z ruky a při hlazení spokojeně přede a otáčí se na záda. Srst jí zatím pořád padá, ale to se určitě zlepší. Posíláme první fotku. S pozdravem Š. rodinka a Maceška:-)