Jdi na obsah Jdi na menu
 


? Macinda

MACINDA NAŠLA NOVÝ DOMOV 25. 10. 2014 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kočka
Narozena: cca říjen–listopad 2013
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: do bytu i k domku s bezpečným výběhem, do kočičího kolektivu, zvládne i psy, může i do rodiny s dětmi – nekouše a neškrábe
Charakteristika: Macinda k nám dorazila spolu se Špendlíkem. Jistě to bylo původně domácí kotě, je zvyklá na lidi, mazlivá a kontaktní. Pobyt v depozitu snáší bez problémů, zdravotní neduhy, které si k nám přivezla s sebou, už jsou pryč… Macinda je temperamentní, aktivní, hravá, mazlivá. Přitom ale velmi hodná, a pokud to lze o kočce vůbec říci, i poslušná. Hodí se do rušnější domácnosti, ideálně tam, kde už nějaká kočička či kocourek bydlí, samotné by jí bylo smutno. Může klidně bydlet i v rodině s dětmi, ačkoliv si ráda hraje, nikdy nekousne, nedrápe, neublíží. Určitě by uvítala i bezpečný výběh, vypadá to, že z ní bude dobrý lovec.
Macinda na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

27. 5. 2014
Macindu jsme přijali 26. 5. 2014 spolu se Špendlíkem, proto jsou v karanténě zatím spolu. Pocházejí od stejného „zdroje“. Macinda byla jistě původně domácí kotě, je zvyklá na lidi, mazlivá a kontaktní. Proč se z ní stal bezdomovec, to si můžeme jen domýšlet. Vypadá celkem zdravě, pomineme-li „standardní“ svrab, vnitřní parazity, blechy atp., uvidíme, co s ní udělá změna prostředí – žádný stres se ale nekonal, Macinda je hravá, i když přece jen o něco méně temperamentní než Špendlík, kterého občas v jeho hrách usměrňuje.

14. 6. 2014
Macindě se pár dnů po příjezdu rozjela rýma, ale na antibiotika okamžitě zareagovala a teď už je bez příznaků, i když antibiotika ještě dobírá. Je stále v karanténě se Špendlíkem, dokud nebude v pořádku i on, karanténu nemohou opustit. Ale Macinda je vděčná i za ten minipokojík, který nyní se Špendlíkem mají – i při otevřených dveřích zůstává na prahu, protože ví, že dál nesmí. O Špendlíka se vzorně stará, hraje si s ním, mazlí se… Prostě úžasné stvoření.

30. 6. 2014
Macinda se Špendlíkem už opustili karanténu a sdílí pokoj s Carlosem, Ivanem, Máničkou a Pastelkou, dočasně je tu s nimi i Emánek. Vycházejí spolu skvěle a Ivan tu omladinu kupodivu snáší v naprostém klidu. Macinda je sice temperamentní a aktivní, jak se na správnou kočičí dorostenku sluší a patří, ale je taky neskutečně poslušná, chytrá, v pravém slova smyslu hodná a poslušná. Je zdravá, teď už i poprvé naočkovaná. Po revakcinaci bude připravena vyrazit do nového domova.

16. 9. 2014
Macinda je stále u nás, na svou šanci pořád čeká. Mezitím už je vykastrovaná, vše proběhlo v klidu a bez nejmenší komplikace. Macinda je překrásné čisťounké stvoření, heboučká a jemná, mazlivá a tahací. Velmi temperamentní, hravá, ráda se cachtá ve vodě – a taky je opravdu velký lovec. Má neskutečný postřeh, je rychlá a hbitá a chytrá jak opice:-) Na okně je skoro pořád. Ne že by nevydržela v interiéru, ale potřebuje podněty, akci – a venku je pořád na co koukat. Kdyby mohla vyběhnout ven, byla by moc ráda. U nás to nejde, bude muset vyčkat až do nového domova. Hodně jejích kamarádů už nový domov našlo, snad se brzy najde nějaké místečko i pro Macindu…

25. 10. 2014
Rodina z městečka jižně od Prahy se po odchodu jejich kočičky rozhodla dát šanci nějaké číče z útulku a přijela vybírat k nám. S tím, že základní představu měli, ale že rozhodnutí padne až na místě. Ale bylo to velmi jednoduché. Hned v prvním pokojíku, kam jsme vyrazili na obhlídku našich svěřenců, zabojovala Macinda a ostatní už tak nějak neměli šanci. A protože Macinda byla i velmi vhodný kandidát do podmínek, které rodina nabízí – rodinný domek s možností výběhu ven a krom kočkomilné rodiny na mazlení a rozmazlování na ni doma čeká i kocourek – doufejme brzy kámoš – nebylo co řešit a Macinda vyrazila bydlet. Oproti našim předpokladům trochu po příjezdu trochu zmatkovala, ale už se zabydluje a my se těšíme na zprávy a fotky z nového domova. Za adopci naší krásné sametové supermazlivky Macindy moc děkujeme!
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

13. 10. 2016 jsme dostali smutnou sms z nového domova.
Dobrý den, přes dceru jsem se dozvěděla, že jste se ptala na Macinku… Už před rokem jsem vám psala, co se stalo, ale hned potom mi kleknul mobil, tak je možné, že vám sms nedošla. Potom, co jsme Macinku v dubnu po více než půl roce doma pustili ven, byla nadšená a hodná, neopouštěla pozemek, držela se jen na zahradě. Na konci srpna začala skákat přes plot k sousedovi, a to byl konec, 4. září v sobotu ráno šla opět přes plot a už jsme ji nikdy neviděli. Po celém Vraném jsme vylepili plakáty s fotografií, popisem a kontakty, objela jsem okolo nás cca 20 sousedů, ale vše zbytečně. Nikdo ji ani nezahlédl, jako by se do země propadla. Je to přes rok a teprve teď, když to píšu, nepláču… Není nám souzeno mít kočičku, máme kocourka Matýska a už to tak zůstane. Zdravím, K.

21. 4. 2015 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Tak Macinka je naprosto OK. Chodí ven a na zavolání se vrací domů, nebo přijde i sama. Máme z ní velkou radost, moc děkujeme. K.

29. 1. 2015 jsme dostali mms z nového domova s tímto textem:
Macinka se má moc dobře, prošla vstupní prohlídkou u pana doktora Hriba, je v pořádku. Jen trochu zlobí s jídlem, je vybíravá. Ale je hodná a čekáme na lepší počasí, aby mohla jít ven. To bude ještě další problém, nebude-li utíkat. Zdravím.

16. 12. 2014 jsme dostali mms z nového domova s tímto textem:
Macinka je v pořádku a má se moc dobře. Už vůbec nezlobí, škrábe si na škrábadle a nesahá si do jídla. Je to náš miláček, děkujeme za ni. Přejeme krásné svátky!

22. 11. 2014 jsme dostali mms z nového domova s tímto textem:
Macinka se má moc dobře, až mám pocit, že přibrala, což není žádoucí. Jinak mi večer dělá kompletní očistu a peeling obličeje, zřejmě další stupeň vyznání lásky. Je to zlatíčko.

16. 11. 2014 jsme na dostali mms z nového domova a pozitivnější zprávy:-)
S Matýskem už vše OK, posílám foto. Macinku zkusíme pustit na zahrádku až na jaře. Už s námi celou noc spinká, ráno nechce vstávat. Mějte se. Zdravím. K.

27. 10. 2014 jsme dostali fotografie z nového domova. Macindu příjezd do nového domova – oproti našemu očekávání – vystresoval a prvních pár dní nesla změnu dost těžce. U Macindy jsme to vůbec nečekali, u nás to byla pohodářka a suverénka, ale i to se může stát… Macinda si toho za svůj krátký život užila dost a jen Bůh ví, jake vzpomínky v ní stěhování mohlo probudit. Stále ale doufáme, že si vše sedne a Macinda se s novou paničkou skamarádí:-)