Jdi na obsah Jdi na menu
 


Magdaléna

MAGDALÉNA NAŠLA NOVÝ DOMOV 5. 5. 2013 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kočka
Věk: 5–7 let
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ano, obezita – dokud nedosáhne běžné váhy, bude potřeba dieta
Podmínky: do klidné domácnosti bez dětí a psů, ideálně jako jedináček, byt i domek  s bezpečným výběhem
Charakteristika: Vystresovanou a smutnou kočičku zanechal v hlavním depozitu Toulavých Tlapek narkoman, který kočičku našel opuštěnou ve svém bytě po cizinci, kterému byt pronajímal… Zpočátku to s Magdalénou vypadalo špatně, kočička trpěla nadváhou a vůbec nekomunikovala, chvílemi byla naprosto apatická. Postupně se ale její stav zlepšoval a nyní je z Magdalény mazlivá kočička, která touží po lidské společnosti. Ráda sedává u kna a sleduje dění okolo sebe, ale člověku dá vždy přednost. Hodí se do klidné domácnosti, bojí se malých dětí a psů. Přestože v depozitu na dietě Hill´s r/d zhubla, bude nutné v dietě pokračovat, dokud Magdaléna nedosáhne standardní váhy, neboť velká nadváha ji ohrožuje na životě.
Magdaléna na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

7. 12. 2012
Tuto kočičku jsme dnes přebrali z hlavního depozita Toulavých Tlapek. Asi před týdnem ji tam prý odvezl nějaký narkoman, který kočičku našel opuštěnou v bytě po cizinci, jemuž byt pronajímal… Vysadil ji bez jakýchkoliv informací, nevíme tedy, jak se jmenuje, kolik je jí let, zda je kastrovaná, očkovaná, kde a s kým dosud žila – nic. Víme jen to, že má velkou nadváhu a také je mlsná – prý jí pouze šunku, nic jiného. Navíc je velmi smutná a vystresovaná. V depozitu Toulavých Tlapek byla celý týden schovaná pod skříní a čůrala pod sebe. Bázlivá a vzteklá. K nám byla předána s tím, že bude potřebovat individuální péči, ale vzhledem k tomu, že i v depozitu Toulavých Tlapek měla pokojík jen pro sebe, bojíme se, že se to u nás o mnoho nezlepší:-( Rozhodně se od příjezdu přesunula jen z přepravky do úkrytu. Nereaguje na nic, jen odevzdaně leží v pelíšku a ani se nehne. Obáváme se, že zítra to bude stejné, resp. budeme rádi, když nebude hůř. V takovém stavu se může „rozjet“ jakákoliv choroba, a pokud bude mít Magdaléna k vnějšímu světu stále stejný přístup, léčba bude nemožná. Samozřejmě pro ni uděláme, co se dá, ale naděje je zatím velmi malá.

9. 12. 2012
Zatím žádný pokrok – kočička nekomunikuje, je schovaná, chvílemi apatická, jindy ve střehu, vrčí, pokud se přiblížíme na méně než půl metru, útočí. Granule mizí, voda také, toaletu též používá… Víc teď nyní dělat nemůžeme. Dnes jí také začalo slzet oko, ale jakákoliv manipulace s ní je obtížná, velmi jí stresuje, takže uvidíme…

27. 12. 2012
Magdaléna se rozhodla, že přestane trucovat a už není smutná ani trochu. Přesunula se z karantény do nového pokojíku, je zde zatím sama. Neschovává se, naopak nás vítá, motá se kolem nohou, válí se, mazlí se. Oči ještě kapeme, ale už za pár dnů budou dobré. Zápach z tlamičky je ale stále silný, bude tedy nutné ošetřit zuby – ještě musíme zvážit vhodnou dobu. A samozřejmě musí držet dietu, jinak ale Magdaléna vypadá vcelku zdravě, snad už je z nejhoršího venku.

30. 1. 2013
Magdaléna konečně hubne. I tak je jí ale pořád velký kus:-). Vše je ale na dobré cestě, což je patrné nejen okem, ale i na omak a hlavně už se pohybuje vcelku normálně, nemusí už kvůli obezitě válet sudy:-) Poctivě dodržuje dietu Hill´s r/d, která jí velmi chutná, ale bohužel granule docházejí a nejedná se zrovna o levnou záležitost… Nebyl by někdo ochoten přispět Magdaleně na odtučňovací kúru? Jinak se Magdalena velmi ráda mazlí, i když se nerada chová… ale ducání a hlazení si oblíbila. ale trochu už zhubla, je to patrné i okem, na omak ještě víc - a hlavně hodně ožila! Běhá už tady vesele, nepotřebuje už válet sudy :), pohybuje se naprosto normálně.

10. 2. 2013
Magdalénka se dnes byla ukázat panu doktorovi. Velká pochvala! Z 6,7 kg za 2 měsíce, co je u nás, už zhubla na 6,0 kg, což je prý naprosto ideální váhový úbytek, tzn. ani málo, ani moc. Zoubky sice nejsou v nejlepším stavu, ale není to tak hrozné, bude lepší počkat, až Magdalénka ještě něco shodí – pak už narkóza nebude taková zátěž. Vylysalá místa na bocích už jí krásně zarostla, páteř je pořád ještě citlivá, ale Magdalénka je pěkně pohyblivá, dokáže si už i popoběhnout i vyskočit, pohyb jí baví a dělá dobře, je to úplně jiná kočička, než když přijela. Dietku by ale mohla držet i doma, kvůli tomu u nás zůstavat nemusí – a psychicky by jí to určitě hodně prospělo, kdyby měla zase domov.

27. 4. 2013
Necelých pět měsíců po příchodu k nám do depozita má Magdalena o víc jak kilo méně. Pořád potřebuje ještě shodit, ale podívejte se na fotky – už je to opravdu znát. A nejen na vizáži. Už se zcela uklidnila, je velmi kontaktní, mazlivá, vítací typ… vydrží i sama, ale když má možnost se tulit a mazlit, je blahem bez sebe. Dietu bude muset držet ještě dlouho, pořád má rezervy. Ale kvůli tomu nemusí být v útulku. Doma se jí bude hubnout ještě lépe, jen kdyby nějaký domov byl.

5. 5. 2013
Magdaléna odjela tak trochu narychlo, bez dlouhého vyjednávání a dopisování – k prima paničce, které odešla nedávno její milovaná kočička a doma bylo prázdno. Takže se přijela poohlédnout po nové kamarádce a Magdaléna zabojovala – rozhodlo hlavně to, že z vhodných adeptů, kteří odpovídali požadavkům (bytový jedináček), potřebovala nový domov asi nejvíc. Paničku bude mít k dispozici jen pro sebe. Dietu bude držet dál, to je jasné, panička na to dohlédne. A my se těšíme brzy na fotky zabydlené, spokojené a zas o kousek štíhlejší Magdalenky. Za její adopci moc děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

12. 6. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

3. 6. 2018 jsme na Facebooku našli další vzkaz a fotografii z nového domova.
Mam se skvele. Vysledky krve super! Jsem stastna. Vase Majdi.

13. 5. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

5. 5. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografi z nového domova s tímto textem:
Dnes je to pet let, kdy si me odvezla moje panicka domu od vas. Dekuji vam take moc za vse. Mam se krasne a sve prineseniny urcite oslavim a dostanu treba losuska.

19. 4. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

21. 1. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

4. 1. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

13. 12. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova.

4. 6. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Mila Ladko, posilam pozdrav ze sluneni. Mam se krasne a doufam, ze i u vas je vse v poradku. Moc na vas vzpominam a udelala jsi toho pro me tolik, ze chci moc podekovat. Nekdy bych te rada videla. Dekuji Majdalenka

8. 5. 2017 jsme e-mailem dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

1. 5. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Ahoj Kocourkove, dnes při čtvrtém smutném výročí úmrtí Bublinky, já jsem stále u paničky, aby nebyla smutná. Proto jí asistuju i u jídla. Zdravím a 5. května to bude veselejší výročí. Mé přineseniny do milovaného domova. Mějte se krásně. Vděčná Majdalenka

26. 3. 2017 jsme dostali krátký e-mail a fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

24. 2. 2017 jsme dostali další krátký e-mail a fotografii z nového domova.
Tak se musím pochlubit:-) Vycvičila jsem si služebnictvo a nosí mě do postele, potom si může také lehnout na mou velkou postel:-) Majdalenka princezna z rodu kocourkovskych

21. 2. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Máme polední pauzu a užíváme si hlazení obě:-) Majdalenka s paničkou zdraví Kocourkov

19. 2. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Nedělní slunění Majdalencino.

20. 1. 2017 jsme dostali e-mail a fotografii z nového domova.
Ja si nestezuji, takhle si hovim. Majdalenka

3. 1. 2017 jsme dostali krátký novoroční e-mail a fotografie z nového domova.
Majdalenka přeje vše nejlepší do Nového roku!

19. 11. 2016 jsme na Facebooku našli další fotky z nového domova (viz fotoalbum).

2. 10. 2016 jsme dostali další fotku z nového domova (viz fotoalbum).

1. 10. 2016 jsme dostali další krátký e-mail a fotografie z nového domova.
Ahoj, pomaham se snidani, tak chci jen pozdravit. Mám moc práce. Vase Majdinka.

16. 9. 2016 jsme dostali další krátký e-mail a fotografie z nového domova.
Ahoj, hlasi se Majdalenka? Mam se bezva a vsechny zdravim!

14. 8. 2016 jsme dostali další krátký e-mail a fotografii z nového domova.
Ahoj, zalehla jsem tetu a nehnu se od ní! Musí hladit přece Majdicku, kdyz má pryč paničku! Zdravime Kocourkov.

23. 7. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

16. 5. 2016 jsme dostali e-mail z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, díky za fotku. Majdinka mi dělá velkou radost. Je to kámoška a je společenská. Dřív, když někdo přišel šla pryč, teď sedí s námi a užívá si to. Když telefonuji, tak musí být u toho, má ráda i některou hudbu. Je s ní legrace. Držím palce, ať se daří Vám i Vašim kočičkám. S pozdravem, Z. S.

6. 5. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Ahoj, jsem povalecka? A straka? Ale panicka me miluje! Pa a zdravim to tribarevne miminko!? Vase Majdalenka

20. 4. 2016 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

19. 4. 2016 jsme dostali fotografii a krátký e-mail z nového domova.
Ahoj, dnes jsem měla návštěvu!

10. 4. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Ahoj Kocourkove! Posilam moc pozdravu a hlasim, ze se mam jako princezna! Opet se musim pochvalit. Pani doktorka je moc spokojena, jak krasne prospivam a hubnu. Tak jsem si vcera chtela trosku prilepsit a panicce v nestrezenem okamziku premistila chleba ze stolu pod nej. Moc mi nesmakoval a musim konstatovat, ze granulky jsou lepsi! A coz teprve losos, ktery si spolu dopravame. Jsem opravdu spokojena holcicka a zase se ozvu. Mejte se krasne Vase Majdalenka

14. 3. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova s fotografií (viz fotoalbum).

13. 3. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Ahoj Kocourkove, takhle si lebedim! Vase Majdalenka.

16. 2. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Ahoj, panicka je nastydla, tak se spolu valime! Huraaaa! Majdinka

12. 2. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Ahoj Kocourkove, posilam fotku a musim si postezovat! Panicka me foti schvalne, z takoveho uhlu, aby to vypadalo, ze ji snad ujidam z talire? No obcas v nestrezenem okamziku, to je fakt, ze me pri tom nacapa, jak kontroluji kvalitu jeji stravy. Ale fakt krasne hubnu a jsem nesmirne spokojena! Tak zase se ozvu a mejte se co nejlepe! Treba jako ja! Pac Vase Majdinka

17. 1. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Ahoj, Majdalenka s panickou posilaji pozdrav:-) Takto spolu relaxuji. Mejte se.

25. 12. 2015 jsme dostali e-mail s fotografií z nového domova (viz fotoalbum).

19. 12. 2015 jsme dostali krátký e-mail a fotografie z nového domova.
Holky zdravi Kocourkov! Majdinka udelala velky kus prace s panickou! Je to uz kocicka a s tou kouli uz nema nic spolecneho:-)

28. 11. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Majdalenka zdraví Kocourkov, hlásí, že stále pomalu hubne a pani doktorka ji moc chválí! A musi na sebe prasknout, ze ukradla paničce bagetku a zblajzla ji! Jinak je moc hodna a nejradeji se kouka z noveho gauce na televizi!