Jdi na obsah Jdi na menu
 


Marcipán

MARCIPÁN NAŠEL NOVÝ DOMOV 4. 5. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: cca 2–3 roky
Kastrovaný?: ano
Očkovaný?: ne
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: ne
Podmínky: jako jedináček, do domku s bezpečným výběhem, ne k dětem
Charakteristika: Marcipán je bezdomovec odchycený v Úvalech u Prahy. Touláním a životem na vlastní pěst utrpěla nejvíc jeho dlouhá srst – když k nám dorazil, neuvěřitelně páchl močí nekastrovaného kocoura a srst byla tak zacuchaná, že ji pan doktor ostříhal. Ale srst doroste a z Marcipána bude krasavec. Dosavadní toulavý život ho bohužel naučil ostražitosti a opatrnosti, kterou dosud projevuje i vůči nám. Před námi se zatím ještě schovává, ale jeho obezřetnost časem poleví – ostatně jeho nálezkyně, která ho v místě nějakou dobu přikrmovala, ho sama odchytila do přepravky a přivezla. Od ní se Marcipán nechal i pochovat, takže „ochočení“ je v jeho případě spíš otázkou času. Stresují ho malé a uzavřené prostory, na ně není zvyklý a má tendenci panikařit – není zlý, ale pokud zpanikaří, jistě dokáže pěkně zostra bojovat o svůj život, jak ho to ostatně život bezdomovce naučil. Nehodí se tedy určitě k dětem, potřebuje člověka, který bude mít trpělivost a dá Marcipánovi čas, aby si zase na lidi zvykl. Vzhledem k dosavadnímu životu se Marcipán se nehodí do společnosti dalších koček (a zejména kocourů), jakož ani do bytu – omezené prostory prostě nemá rád. Byl by spokojený jako vládce zahrady. Jinak je čistotný a nenáročný, co se stravy týče, zbaští všechno:-)
Marcipán na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

28. 2. 201
Marcipán je nekastrovaný dospělý kocour zatím neurčitého věku. Byl nalezen v Úvalech u Prahy, kde už se delší dobu potuluje. Zpočátku byl plachý, později se u jídla nechal pohladit a dnes i odchytit… Těžko říct, zda někomu patřil či patří, jeho srst na to každopádně nevypadá – jeden dred vedle druhého, místy už má srst vykousanou na kůži. Strašlivě páchne a je velmi nepřátelský:-) Zatím je v karanténě, uvidíme, jak se jeho stav bude vyvíjet dál.

15. 3. 2015
Marcipán je už skoro dva týdny po kastraci, při narkóze dostal i letní sestřih – nedalo se nic dělat, dlouhá srst se nedala rozčesat. Ouška má čistá, zuby v pořádku, je zdravý, dobře jí… K nám je ale stále hodně ostražitý a odtažitý – není divu, jako bezdomovec se naučil být velmi opatrný. Po prvních dnech, kdy jsme se o něm prakticky nevěděli – byl pořád zalezlý v boudě v pelíšku – se už občas nechá vidět na okně, ale jakmile jsme blíž, zase se běží schovat. Pokud se nemá kam schovat, jako například dnes při focení, je nervózní, má tendenci panikařit, a kdyby se cítil ohrožen, jistě by dokázal pěkně zostra vystartovat a bojovat o svůj život. Není ale zlý, jakmile si zvykne, bude v pohodě – jeho nálezkyně, která ho sama dovezla, ho ručně naložila do přepravky, a když přijeli k nám, Marcipán normálně z přepravky vystoupil, nechal se i pochovat. Stres nastal až ve chvíli, kdy byl zavřený v malém prostoru, to rád nemá. I když do mazla má ještě daleko, dáváme ho do nabídky k adopci v naději, že se ho ujme někdo, kdo mu dopřeje čas a trpělivost, aby si zvykl už na svou novou rodinu a netrávil tady mládí zbytečně.

4. 5. 2015
Marcipán odjel do nového domova. Jeho nový majitel se k nám přijel v sobotu podívat – je odvážný a s kočkami má zkušenosti, takže věříme, že u něj se Marcipán brzy zabydlí. Bude teď pánem jevanských zahrad a lesů – tedy až poté, co se patřičně zabydlí v domě. Snad mu v aklimatizaci pomůže domácí kočička Líza, která nedávno přišla o svého brášku. Za prima domov pro Marcipána moc děkujeme!

8. 5. 2015
Marcipánův dárek (granule Meowing Heads Hey Good Looking 2 kg) z akce Kočičí přání (konané 1.–15. 5. 2015) převzala na přání dárkyně kočička Nugeta. Marcipán odjel do nového domova dříve, než si stačil dárku užít, ale věříme, že daleko víc si užije nového domova. Děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

9. 5. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografie s tímto textem:
Večerní odpočinek. Marcipan uz je tady 3 roky.

24. 12. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova s tímto vzkazem:
Marcipán se má velmi dobře a pozdravuje.

8. 5. 2017 jsme dostali krátký e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, tak se Marcipán hlásí, že je živý a zdravý. Je pořádně tlusťoučký. A prospívá mu jaro. Mějte se krásně. K.

11. 6. 2016 jsme dostali fotografie Marcipána v novém domově (viz fotoalbum).

9. 6. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý večer, Marcipán se má skvěle, je ho obrovský kus kocoura. Moc se omlouvám, z nedostatku času za velmi stručnou odpověď, o víkendu se s manželkou rozepíšeme více a zašleme i pár fotek. Pochopitelně platí pozvání, můžete ho kdykoliv přijet navštívit, je to neskutečný mazel. Zhruba před měsícem nám odešel na námluvy roční mourovatý kocourek, bohužel jsem ho nestačil dát vykastrovat, tak na to doplatil. Chtěl jsem Vás poprosit o informaci, pokud by Vás náhodou někdo kontaktoval s podobným nalezencem z naší lokality. Přeji hezký večer a podáme podrobnější zprávu o Marcipánovi. S pozdravem K.

14. 11. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie – vysvětlení k předchozímu e-mailu.
Dobrý den, ještě k Marcipánkovi, tchán je v Alzheimercentrum. A tak jsme se museli chopit jeho pejsků a skončily všichni tři u nás. A tak posílám fotky, jak se mu daří s pejsky a s Kristýnkou. Pěkný večer. K.

11. 11. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, Marcipánek děkuje za pozdrav a zasílá fotky. S koťaty si rozumí a naprosto skvěle spolu vychází. Spí s nimi v jedné krabici a na posteli. Spokojenost. Drobet tam vznikají problémy, co se týče Lízy a Marcipána. Ty se vůbec nemusí. Barák je veliký, takže se dokážou vyhýbat se, ale když se potkají to je vrčení a syčení. Ale neskočí po sobě. Takže dobrý. Ale to je asi problém Lízy, protože nemusí ani ty koťata. K.

8. 7. 2015 jsme dostali e-mail z nového domova.
Dobrý den, tak se Marcipán hlásí, je v naprostém pořádku na 95 % už má super kožíšek, a velmi heboučký. Je super kocourek a je tak strašně moc dotěrný, že se ani nemůžeme v klidu najíst, sednout nic – je okamžitě na klíně a hned na stole. Lízu odhání od její mističky s jídlem a vše sní sám, je pořádně nadlabaný a vypasený. A se sousedovými psy si parádně rozumí, se synem jsou také velcí kámoši. Není s ním žádný problém a ven jde opravdu jen na zahradu a hned domů. Přeji krásný večer. K.

10. 6. 2015 jsme dostali mms z nového domova (viz fotoalbum).

5. 6. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, tak jsme tady s konečnou verzí ochočování Marcipánka. Kocourek s námi spí v posteli a moc je spokojený. Malinko se to nelíbí Líze, ale není to že by byl nějaký rachot, to ne. Ona je taková spíš sama za sebe. No a teď finální krok – chodí ven a vrací se domů, na útěk to vůbec nevypadá – jakmile vidí, že jdeme domu, pospíchá za námi. Takže vše je super a tak jak má být. Přejeme krásný víkend. K.

31. 5. 2015 jsme dostali mms z nového domova s textem:
Dobrou chuť k snídani přeje Marcipán.

29. 5. 2015 jsme dostali mms z nového domova (viz fotoalbum).

26. 5. 2015 jsme dostali e-mail z nového domova.
Dobrý den, tak máme další zprávičky. Marcipán se nechá chovat od dalších členů rodiny. Chová ho naše babička- –u té je nejraději, a chová ho i náš sedmiletý syn. Na klíně u všech přede a je spokojený. A snídaně? Tu už nedlabe u sebe, jakmile vidí, že jdeme snídat či jíst ke stolu – je tam jako první na stole. Velmi domácí mazlivý kamarád. Pošlu zase fotku na mobil. S Lízou už si také začínají velmi rozumět a byl u nás soused se psy – Marcipán je vůbec neřešil, jel si po svém a vůbec se nerozptyloval že tam jsou. Ale ven se ještě stále bojíme ho pustit, raději ještě mu dáme nějaký čas, to je ještě brzo. Krásný den. K.

23. 5. 2015 jsme dostali dvě mms z nového domova.

19. 5. 2015 jsme dostali e-mail z nového domova.
Přejeme pěkný večer. Tak Marcipánek pokročil zase o kus dál – už se vůbec neschovává pod gauč a naopak ho nenajdeme nikde jinde než na gauči na vycpaném měkkém polštáři. Neutíká před náma, když přijdeme, zbystří, ale pak zase poleví a klid. Nenechá se rušit. No a novinka, zjistily jsme, když se chová jako miminko, tak se pověsí na rameno a drží se drápkama a přede. Naprosto spokojený. A co nás dneska dostalo – Marcipánek se choval v klíně, a když se rozpřede, tak se otočí na záda a nohama ve vzduchu přešlapuje. No parádní mazel. A odpovídá, mluví s námi. S Lízou jsou už o kus také větší kamarádi. Zase se ozveme. Krásný večer. K.

15. 5. 2015 jsme dostali e-mail a první mms z nového domova.
Dobrý den, tak jsme tady s dalším hlášením o dalších pokrokách Marcipánka. Už nežije pouze pod gaučem, ale rozvazuje a už se pohybuje po dvou místnostech. V noci jsou s Lízou spolu a dalo by se říct, že Líza občas zavrčí z dálky, ale že by se prali? To ne. A druhý pokrok, když Vám pošlu mms na mobil – přijímáte mms? Poslala bych Vám mobilem jak se chová. Marcipánek se chová a vrní a přešlapuje jako kočka, když má koťata. A měla by jste slyšet, jak přede. Krásně zarůstá – no super spolupracuje a je velmi vděčný. Tak zase písneme. Krásný večer. K.

12. 5. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, musíme se pochlubit s dalším pokrokem – máme novinku!! Marcipánek včera večer vylezl ven z pod gauče doprostřed místnosti a normálně se nechal hladit a mazlit. Když za ním přijdeme, vyleze klidně ven a hladí se a klidně před námi v místnosti už i dlabe. Už neutíká, ale naopak jak slyší, že jdeme, vyleze. Máme opět další velikou radost. Pěkný den. K.

10. 5. 2015 jsme dostali e-mail z nového domova.
Dobrý den, máme nový pokrok – MARCIPÁNEK UŽ DLABE Z RUKY, A KDYŽ NA NĚJ MLUVÍME, TAK NÁM ODPOVÍDÁ. MÁME VELIKÁNSKOU RADOST!!! PĚKNÝ VEČER. K.

9. 5. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, včera jsme Vám psali s manželem o velmi malém pokroku s Marcipánkem. Omlouváme se, že zase píšeme, ale to, co se stalo dneska, je strašně moc super a máme tak velikánskou radost, že si to ani neumíte představit. Od rána chodím k Marcipánkovi zkoušet pohladit. Pustil si mě k sobě tak na 10 cm, každou hodinku tak po centimetru blíž – až teď večer mě pustil k sobě úplně. Je pravda, že je zalezlý za gaučem, který jsme odstrčili od stěny, abychom za ním mohli ho zkoušet, a on tam má koberec a tam se cítí svůj. Šahám na něj ze shora – ale co se nestalo. Pustil mě teď večer úplně k sobě. Nejdříve na hlavu, pak nastavil krk a nakonec po chvilce nastavoval záda. Přitom měl blažený výraz, a co bylo k tomu přídavkem, šlapal ťapkami, jako když má koťátka. Vyndaval drápky a šlapal – no naprosto mě tlačil do ruky celé tělo a hlavičku – no parádní mazlík. Ještě tedy nevylezl, ale tohle to je 100% úspěch!!! Máme strááášně velikou radost. Zase podáme hlášení. Krásný večer. K.

8. 5. 2015 jsme dostali první e-mail z nového domova.
Dobrý večer. Tak podáváme první hlášení o Marcipánkovi. No souhrn – je zdravý, je velmi klidný, pohladit se ale ještě nedá. Pustí si nás k tělu tak nejmíň na 30 cm a kočičku Lízu tak na těch 20 cm. Pak začne vrčet a kočička couvne – ale neútočí. My taky ještě na něj nechceme tlačit, a tak pokaždé, když k němu přijdeme, blížíme se po centimetrech a každý malý kousek je pro nás veliká radost. Jinak opravdu nejvíc žije v noci. Pravidelně mizne papání, mlíčko, přibyde na toaletě… A už měl zájem o okno, byla shozená jedna kytka a jedna nakloněná. NNadále se pokoušíme být kámoši a povede se. Zase napíšeme. Krásný večer a děkujeme. K.