Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mařenka (Císařka 2)

MAŘENKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 18. 2. 2017 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 1 rok
Kastrovaný/a?: ano, 9. 12. 2015
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do klidné domácnosti, ideálně do společnosti nedominantní kočičky či kocourka, domek s bezpečným výběhem
Charakteristika: Mařenka pochází ze skupiny kočiček žijících s psychicky nemocnou bezdomovkyní ve staré ubytovně na Praze 5 na Císařce. Ubytovna se však má bourat, bezdomovkyně i její kočky musí pryč. A bezdomovkyně bude mít dost starostí sama se sebou, natož s kočkami. A tak skupina 11 kočiček skončila u nás. Jednou z nich je i Mařenka, nenápadná a lekavá kočička. Během pobytu u nás se dost „pochlapila“, vítá nás spolu s ostatními, nechá se pomazlit a užívá si to. K novým podnětům je ale stále nedůvěřivá, návštěvy vítá z bezpečí svého pelíšku. V kočičím kolektivu vyjde s každým, před dominantnějšími jedinci vždy raději ustoupí, nevyhledává konflikty. Leckdy by se přitom možná chtěla s lidmi pomazlit i víc, ale vždy dá přednost ostatním kočičkám… Bude tedy vhodná do klidnější domácnosti – ne k malým dětem, není sice „nebezpečná“, nekouše, neškrábe, ale schovávala by se. Bude to milá a mazlivá kočička, ale ne vlezlá, nebude se pomazlení dožadovat, vždy vyčká, až se bude paničce či páníčkovi chtít. Může být jedináček, ale společnost nedominantní kočičky by jistě byla vítaná – ideálně by mohla do nového domova odejít s Jarmilkou nebo Hedvikou. Uvítá domek s bezpečným výběhem, jak byla zvyklá. Nová panička či páníček se budou muset obrnit trpělivostí, ale když vydrží, bude jim odměnou milá, čistotná a spořádaná kočička.  
Mařenka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

31. 10. 2015
29. 10. 2015 jsme přijali už třetí várku kočiček od psychicky nemocné bezdomovkyně ze staré ubytovny v Praze 5 na Císařce. První byli Lógr a jeho sestra Cikorka, pak následovala Jarmilka se dvěma synky a kočička s pracovním jménem Císařka 1. Nyní opět dorazily čtyři „kousky“, opět zatím nemáme jména, proto uvádíme pouze pracovní. Bezdomovkyně i její kočičky musely do dnešního dne ubytovnu opustit. Kam nemocná žena šla, to nevíme, kočky si s sebou samozřejmě vzít nemohla, její život je dost komplikovaný i bez nich… Majitele ubytovny osud kočiček nezajímá, jedna z variant byla vypustit kočky do blízkého lesíka, ať si poradí samy… To ovšem není dost dobře možné, protože kočičky jsou zvyklé na plnou misku (byť nekvalitní stravy) a střechu nad hlavou… A tak se s tím musíme poprat my. Kočky nejsou v dobrém zdravotním stavu, byť se o ně bezdomovkyně v rámci svých možností starala, krmila je, zajistila jim přístřeší… ale záležitosti jako kastrace, odčervení či očkování byly zjevně nad její finanční a zřejmě i duševní schopnosti. Přijaté kočičky mají herpesvirus, vnější i vnitřní parazity, pochopitelně nejsou kastrované. To všechno čeká na nás.

16. 11. 2015
Kočička dostala jméno Mařenka.

5. 12. 2015
Mařenka je stále v léčení, ve skupině koček z Císařky byly potvrzeny chlamydie, takže je musíme přeléčit pro jistotu všechny. Je to pravděpodobně sestra Dorotky a Krasavy. Z celé skupiny koček z Císařky na tom byla zdravotně nejhůře – při příjezdu měla zalepené hnisavé oči, spoustu parazitů a průjem… na léčbu ale reagovala dobře a teď už je fit, čeká ji jen kastrace. Z celé skupiny je také nejbázlivější, po příjezdu několik dní nevylezla z pelíšku. Protože jsme tak nemohli aplikovat léky, dostala pelíšek bez střechy a postupně si na nás zvykla. Ale je stále ještě bázlivá a lekavá, bude potřebovat více času než ostatní.

25. 12. 2015
Mařenka děkuje za dárek, který získala v rámci vánočního Kočičího přání konaného 15. 12. 2015–6. 1. 2016.

14. 4. 2016
Mařenka konečně hledá nový domov.

14. 5. 2016
Mařenka děkuje za dárek, který získala v májové akci Kočičího přání (1.–15. 5. 2016).

18. 2. 2017
Mařenka dnes odjela do nového domova. Na inzertním portále padla do oka mladé paní až z Ostravy. Rodina měla právě takovou černou kočičku, též Mařenku, ta ale bohužel nedávno odešla do kočičího nebe… A tak potřebovali novou Mařenku:-) Naše Mařenka už se začíná zabydlovat. Za prima domov pro Mařenku velmi děkujeme.

 
Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

27. 12. 2022 jsme dostali další e-mail a foto z nového domova.
Dobrý den, Laďko, posílám Vám velký pozdrav z Ostravy od všech chlupáčů a opeřenců. Věřím, že penízky přišly v pořádku, rozhodli jsme se opět poslat rovnou částku než se zúčastnit kočičího přání. Pozdravte všechny chlupáče a všem, i Vám hodně zdraví a štěstí v novém roce přeje Mařenka a její parta:)

30. 1. 2022 jsme na Messengeru našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

22. 12. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Krasne Vánoce vam i vaši chlupaté rodince. At je příští rok lepsi. Věřím, ze někteří chlupáči našli nové domovy, a držím palce, aby mohli ti vaši svěřenci uz běhat po zahradě. Posílám Marenku:) Š. M. s rodinou

31. 12. 2019 jsme na Messengeru našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

1. 4. 2019 jsme dostali další e-mail fotografie z nového domova.
Dobry vecer, posílám Vam aktualni fotku. Takto se tulime každy vecer, kdyz jde Arny spat:)) Sup, a je hned u me:) Tulidlo jedno. Je to nejhodnejsi kočička. Mějte se, Š. a spol.

19. 3. 2019 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

14. 3. 2018 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

13. 3. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, posíláme pozdrav z Ostravy po roce, kdy u nás Mařenka bydlí:-) Věřím, že se posune i ve vztahu s Arnym, už ji stačí, že se Arny zachumlá u sebe v jiném pokoji a běží prohledat, co se dá. Poslali jsme Vám malý pozdrav i ze Zoohitu, tak věřím, že ho pro Vaše kočičáky užijete. Velké pozdravení kočičkám, Cikorku za nás podrbejte a všechny pozdravte i od Mařenky. Š. M.

24. 12. 2017 jsme dostali vánoční pozdrav z nového domova.
Přejeme Vam i Vašim kocickam klidně svátky a do nového roku co nejvice novych domovu. M. s Mařenkou

29. 3. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Do domácnosti přibyl pejsek Arny.
Posílám Vam pozdrav z Ostravy:) Na fotce vam posílám par minutovou fotku Fildy s Marenkou:) Pak se přiblížil arny, tak Mařenka hupla opět nahoru:) Mamka dnes videla Marenku po prve. A byla v šoku, jaka je:) Kocicky brala vždy, ze je mame, je vice pejskova. Ale dnes, kdyz se Mařenka zacala tulit a vrnet, po první nedůvěře. Zalibila se ji moc:) Pekny vecer, S.

7. 3. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobry vecer, posílám nové fotky:) Mařenka je malý trdlik:) Vzala jsem si ji na sedačku a drbala. Po chvilce se na me položila a vrnela:) pipuska jedna:) Zdravime:) Š. M.

3. 3. 2017 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

27. 2. 2017 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Posílám Vam nové fotky z dnešního dopoledne. Pekny den:) Š. M.

26. 2. 2017 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

22. 2. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobré ráno, tak dnes píši další pokroky: už běhá relativně volně i před námi. Sedíme v pracovně, drbu u topení Mařenku a nejednou šup a prochází kolem mě a cpe mi hlavu do ruky:-). Pak chodila za Fildou, jen se občas někam schovala a hned vyběhla:-) Dnes ráno už běhala po pokoji, že chtěla omrknout jídlo, ale odbíhala se schovat. Filda vydržel včera dýl, když k němu přišla na křeslo. Dnes byl docela mimo, jak se kolem něj „ptáček“ Mařenka mrcasila:-) Je jak malá pipuška:-) Pěkný den, Š. M.

20. 2. 2017 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Dobry vecer:) teprve ted jsem se dostala k emailu. Filda je docela v šoku, že po něm nikdo neseka. Maruska cvrlika jako slavík a nastavuje hlavičku. Asi ho ma hodne co naučit. Ale bylo vtipne, jak za nim sla, on nic, tak se otočila a zpět k topení. On přišel a lehl si vedle:) a jen tak oba byli chvili hodne blízko:) Mařenka papkala pekny kousek masicka. To ji hlídala dcera v ložnici:) Ted jsme ji hladili oba s manželem. Vrneni bylo slyset až na chodbu:) Dum uz ma cely k dispozici, je zvedava:). I kdyz se schová, pozoruje a poslouchá. Na sve jméno reaguje krasne pohledem i ouskama:) Pekny vecer. ŠM