Jdi na obsah Jdi na menu
 


Marilyn (Mášenka)

MARILYN NAŠLA NOVÝ DOMOV 4. 7. 2020 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 5 let
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?:
Handicapovaný/a?:  
Podmínky:
Další informace:
Marilyn na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

26. 4. 2020
Joy, Marilyn a Zowi pocházejí ze stejné množírny jako Adela, Bibi a Bony. Taktéž jsme je přijali od zprostředkovatelky s tím, že jejich původní majitelka omezuje chov, proto už je nepotřebuje. Víc informací jsme nedostali – jedná se o nešťastnice, které už v chovu nelze využít, takže majitelku nezajímají. Marilyn je pětiletá britská kočička, kastrovaná a nedávno poprvé očkovaná. Přebírali jsme ji 24. 4. 2020 v absolutním stresu. Zatím leží skrčená v boudičce a na nás se podívá jen ve vzácných chvílích… Necháváme zatím v klidu, uvidíme, jak se bude její stav vyvíjet dál.

16. 5. 2020
Marilyn děkuje za dárek, který získala v májovém Kočičím přání (5.–20. 5. 2020).

7. 6. 2020
Marylin jsme začátkem května přestěhovali z klece, kde byla po příjezdu, na pokoj k Adele. Ty dvě se spolu snesou, ale nevypadají, že by spolu chtěly kamarádit – spíš si jedna druhé nevšímají. O ochoz pod stropem se trochu přetahují – ten je láká obě – ale jinak má každá svůj pelíšek. Marylin už největší stres přešel, nechá se – velmi opatrně – hladit a drbat na hlavičce, dokonce to vypadá, že se jí to líbí. Ale nesnáší jakýkoliv náznak manipulace – to bojuje jak o život. Musí se na ni pomaličku. Na rozdíl od Adely je velmi žravá, a tak se nám dařilo do ní vpravit antibiotika bez boje, takže je bez rýmy, neprská, nedusí se. Včera jsme ji vzali spolu s Adelou na veterinu. Je v lepší kondici než Adela, i když také přišla o pár zoubků, ale jen o stoličky. Oči jsou v pořádku, takže bylo nutno už jen vyčistit ouška, ostříhat drápky a hurá zpátky:-) Marilyn trápí jen trochu řidší stolice, kterou má od doby, co přijela. Možná je to změnou stravy, těžko říct, žádné drama to není, ale zkusíme s tím ještě něco provést. Jinak je celkem v pořádku, ale zůstává v léčení, přeci jen ještě dostala antibiotika.

4. 7. 2020
Marilyn našla nový domov. Fyzicky je zcela v pořádku, psychicky se také zlepšila, i když to není úplně ideální. Nechá se pohladit, ale o nějaké zásadnější manipulaci nemůže být zatím řeč. Nový majitel s tím však počítá a dá Marilyn dostatek času na to, aby si v novém domově zvykla. A že to bude na dlouho… Oběma držíme palce. :
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazené od nejstarších po nejnovější)

19. 11. 2021 jsme na Messengeru našli další fotografii z nového domova s tímto komentářem:
Krásný den, posíláme pozdrav z Liberce. Jsme zdraví a už se necháme podrbat na bříšku:-). Mějte hezký den.

7. 5. 2021 jsme na Messengeru našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

15. 2. 2021 jsme na Messengeru našli další vzkaz z nového domova:
Hezký den, paní Cetlová, promiňte, že jsem se déle neozval. U nás je vše v pořádku, Mášenka se nechá hladit i po hlavičce, ledy se prolomily:-) Je to super micinka, bezproblémová. Je jak pejsek, všude za mnou… Příjemný zbytek dne.

20. 11. 2020 jsme na Messengeru našli další fotografie z nového domova s tímto textem:
Pozdrav z Liberce:-), u nás vše v pořádku… sice jen letmé dotyky, ale jinak pohoda… mějte hezký den.

9. 10. 2020 jsme na Messengeru našli další fotografie z nového domova.
Zdravím z Liberce, máme se s Mášenkou skvěle, zatím bezkontaktně, ale to nevadí… kočička si už zvykla, je to zlatíčko:-), hezký den.

5. 9. 2020 jsme na Messengeru našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

17. 8. 2020 jsme na Messengeru našli další zprávu a fotografii z nového domova.
Hezký večer z Liberce:-) Včera jsem se mohl potrhat smíchy, honí mouchy, lítá po pokoji, dávám jí pamlsky až úplně nahoru na škrabadlo, baví ji to. Je zcela bezproblémová… zvykla si na můj způsob života a oba se na sebe moc těšíme, má u mě pocit bezpečí.

18. 7. 2020 jsme na Messengeru našli další zprávu a fotografie z nového domova.
Hezké odpoledne, dnes je to druhý týden, co mám Marilyn… dělá stále pokroky. Sice ještě nedošlo k fyzickému kontaktu, ale vysloveně vyhledává moji společnost, je jak pejsek. Podle kamery vidím, jak mě očekává před příjezdem z odpolední, a to skoro ve stejný čas… je to zlatíčko, těší mě že děláme pokroky.

8. 7. 2020 jsme dostali první sms z nového domova. 
Hezký den paní Cetlová, Marylin tráví stále čas v úkrytu (botník a pod postelí), jediná novinka je, že začíná více papat, jak granule, tak i paštiky… vše prozkoumává, když večer ležím…