Jdi na obsah Jdi na menu
 


Márinka (Mery)

MÁRINKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 13. 6. 2019 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 5 let
Kastrovaný/á?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, buď jako jedináček, nebo do společnosti nedominantní kočičky či kocourka
Charakteristika: Márinku jsme přebírali na základě žádosti krmiček z Prahy 3 – Jarova. Objevila se asi před třemi týdny na tamějším krmném místě, kde dostávají jídlo plaché kočky z lokality. Byla sice opatrná a lekavá, ale nechala se pohladit a bylo vidět, že není žádný plašan, že naopak o kontakt s lidmi stojí. Na ulici se ocitla zřejmě teprve nedávno a na krmné místo se musela přidat v nejvyšší nouzi. Krmičky zajistily odchyt a Márinka skončila u nás. Je to nesmírně vděčné a mazlivé stvoření. Je moc spokojená, že má u nás bezpečné zázemí a plnou misku – umí si toho vážit. Podle krmiček má jít o původně bytovou kočičku, ale podle nás příliš toužebně zírá do zahrady, než aby byla zvyklá žít jen v bytě. Každopádně domov už určitě dříve měla, lhostejno, zda v bytě či domku s výběhem. Teď ho nemá a my se pokusíme jí ho najít. Márinka je moc mazlivá, vítací, věčně hladová, vděčná. Nechá se snadno ošetřovat, čistit ouška, je klidná, nic neničí. Ideální do domku s bezpečným výběhem, buď jako jedináček, nebo do společnosti nedominantní kočičky či kocourka.
Márinka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

19. 3. 2019
Márinku jsme přebírali 17. 3. 2019 na základě žádosti krmiček z Prahy 3 – Jarova. Objevila se asi před třemi týdny na tamějším krmném místě, kde dostávají jídlo plaché kočky z lokality. Byla sice opatrná a lekavá, ale nechala se pohladit a bylo vidět, že není žádný plašan, že naopak o kontakt s lidmi stojí. Na ulici se ocitla zřejmě teprve nedávno a na krmné místo se musela přidat v nejvyšší nouzi. Krmičky zjistily, že by se mělo jednat o původně bytovou kočičku, kterou její majitelka z nějakého důvodu vyhodila z bytu na ulici. Kočičky prý byly tři, ale po těch dalších dvou prý zatím v místě není ani stopa. Márinka sedávala poctivě každý večer pod keřem poblíž krmného místa, čekala na jídlo, na pohlazení a hlavně na soucitnou duši. Měla štěstí, dočkala se. Krmičky zorganizovaly odchyt a předání k nám do azylu. My ji dáme trochu do kupy a najdeme pro ni nový pořádný domov. Vstupní prohlídka na veterině nás teprve čeká, zatím je zřejmé, že má Márinka rýmu, občas nějaké to klíště, ale jinak se jeví v docela slušné kondici. Jestli je kastrovaná, to netušíme. Je hodná, spořádaná, čistotná. A velmi, opravdu velmi mazlivá. Hned jak se objevíme, vybíhá z boudičky, ducá hlavou do ruky, motá se kolem nohy, koníčkuje a vrní blahem. Je vděčná a šťastná, že už nemusí nikde žebrat.

7. 4. 2019
Márinka hledá nový domov.

11. 5. 2019
Márinka děkuje za dárek, který získala v jarním Kočičím přání (5.–20. 5. 2019).

13. 6. 2019
Márinka odjela do nového domova. Bude žít jako kočičí jedináček (což jí bude nejvíc vyhovovat) v Jičíně v rodinném domku s prima páníčky, kteří bohužel nedávno o svou kočičku přišli a bez kočičky to doma nebylo ono. Márinka dostala šanci a už se začíná zabydlovat. Za prima domov pro Márinku velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

25. 7. 2019 jsme na Messengeru nalší zprávu a fotografie z nového domova.
Srdečně zdravíme. Naše Mery už zdomácněla, večer si pro nás přijde, abychom šli spát, ráno nám dá vědět, že už je čas vstávat. Je to trochu divoška, moc ráda si hraje. Myslím, že je spokojená, nemá potřebu utíkat, jde na zahrádku, ale jen když tam je někdo z rodiny. Mnohem raději pozoruje dění z okna. Manžel jí říká Kelišová, ty naše drbno. Děkujeme za ten kousek štěstíčka, které jsme u vás našli. Zdravíme. P.

4. 7. 2019 jsme na Facebooku našli první zprávu a foto z nového domova.
Hezký pozdrav z Jičína. Všechno je v pořádku. JP