Jdi na obsah Jdi na menu
 


Márinka (Mery)

MÁRINKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 13. 6. 2019 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 5 let
Kastrovaný/á?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, buď jako jedináček, nebo do společnosti nedominantní kočičky či kocourka
Charakteristika: Márinku jsme přebírali na základě žádosti krmiček z Prahy 3 – Jarova. Objevila se asi před třemi týdny na tamějším krmném místě, kde dostávají jídlo plaché kočky z lokality. Byla sice opatrná a lekavá, ale nechala se pohladit a bylo vidět, že není žádný plašan, že naopak o kontakt s lidmi stojí. Na ulici se ocitla zřejmě teprve nedávno a na krmné místo se musela přidat v nejvyšší nouzi. Krmičky zajistily odchyt a Márinka skončila u nás. Je to nesmírně vděčné a mazlivé stvoření. Je moc spokojená, že má u nás bezpečné zázemí a plnou misku – umí si toho vážit. Podle krmiček má jít o původně bytovou kočičku, ale podle nás příliš toužebně zírá do zahrady, než aby byla zvyklá žít jen v bytě. Každopádně domov už určitě dříve měla, lhostejno, zda v bytě či domku s výběhem. Teď ho nemá a my se pokusíme jí ho najít. Márinka je moc mazlivá, vítací, věčně hladová, vděčná. Nechá se snadno ošetřovat, čistit ouška, je klidná, nic neničí. Ideální do domku s bezpečným výběhem, buď jako jedináček, nebo do společnosti nedominantní kočičky či kocourka.
Márinka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

19. 3. 2019
Márinku jsme přebírali 17. 3. 2019 na základě žádosti krmiček z Prahy 3 – Jarova. Objevila se asi před třemi týdny na tamějším krmném místě, kde dostávají jídlo plaché kočky z lokality. Byla sice opatrná a lekavá, ale nechala se pohladit a bylo vidět, že není žádný plašan, že naopak o kontakt s lidmi stojí. Na ulici se ocitla zřejmě teprve nedávno a na krmné místo se musela přidat v nejvyšší nouzi. Krmičky zjistily, že by se mělo jednat o původně bytovou kočičku, kterou její majitelka z nějakého důvodu vyhodila z bytu na ulici. Kočičky prý byly tři, ale po těch dalších dvou prý zatím v místě není ani stopa. Márinka sedávala poctivě každý večer pod keřem poblíž krmného místa, čekala na jídlo, na pohlazení a hlavně na soucitnou duši. Měla štěstí, dočkala se. Krmičky zorganizovaly odchyt a předání k nám do azylu. My ji dáme trochu do kupy a najdeme pro ni nový pořádný domov. Vstupní prohlídka na veterině nás teprve čeká, zatím je zřejmé, že má Márinka rýmu, občas nějaké to klíště, ale jinak se jeví v docela slušné kondici. Jestli je kastrovaná, to netušíme. Je hodná, spořádaná, čistotná. A velmi, opravdu velmi mazlivá. Hned jak se objevíme, vybíhá z boudičky, ducá hlavou do ruky, motá se kolem nohy, koníčkuje a vrní blahem. Je vděčná a šťastná, že už nemusí nikde žebrat.

7. 4. 2019
Márinka hledá nový domov.

11. 5. 2019
Márinka děkuje za dárek, který získala v jarním Kočičím přání (5.–20. 5. 2019).

13. 6. 2019
Márinka odjela do nového domova. Bude žít jako kočičí jedináček (což jí bude nejvíc vyhovovat) v Jičíně v rodinném domku s prima páníčky, kteří bohužel nedávno o svou kočičku přišli a bez kočičky to doma nebylo ono. Márinka dostala šanci a už se začíná zabydlovat. Za prima domov pro Márinku velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

24. 12. 2023 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

4. 12. 2023 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

20. 3. 2022 jsme na Messengeru našli další fotografie z nového domova s tímto komentářem:
Hezkou jarní neděli, srdečně zdravíme z Jičína a posíláme pár fotek naší Mery. Přeji vám štěstí a hodně zdraví v této, opět nelehké, době.

10. 7. 2021 jsme na Messengeru našli další fotografie z nového domova s tímto komentářem:
Dobrý den, srdečně zdravíme z Jičína a k pozdravu se připojuje i naše Mery, které se daří moc dobře. Naprosto už ovládla svůj domov, už jí nevadí ani vnoučata, no, teda spíš je ignoruje, když už není vyhnutí, nechá se i pomazlit. Jen si myslím, že jim nechodí z okna mávat, tak jak se ony domnívají, ale jen se chce přesvědčit, že vážně odjíždí pryč:-) a ona bude mít svůj klid. Tak vám přejeme hezké a klidné léto.

8. 11. 2020 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

21. 9. 2020 jsme na Messengeru našli další fotografie z nového domova s tímto textem:
Dobrý večer, zdravíme vás z Jičína… naše Mery dnes zlobila myšku, ani obojek ji neomezil… moc zdravíme. Opatrujte se.

4. 9. 2020 jsme na Messengeru našli další fotografie z nového domova s tímto textem:
Hezký večer, naše Mery teď kamarádi s páníčkem, celou noc s ním spí, pozná už jeho auto, ale nejvíc miluje večer, když s ním leží u televize. Jinak je vše v pořádku, končí nám léto, krásně jsme si ho užili na zahrádce, Mery je ráda, že končí prázdniny, protože děti moc nemusí. Moc vás zdravíme.

23. 7. 2020 jsme na Messengeru našli další fotografii z nového domova s tímto textem:
Hezký pozdrav z Jičína… Naše Mery si na vodítko zvyká a je na zahradě spokojená… ale jen když nás má na dohled. Už se jí také podařilo utéct, vnouček nedovře dveře, ale k naší radosti se jen prošla před vchodem a přišla zpátky… moc vás zdravíme.

3. 6. 2020 jsme na Messengeru našli další fotografie z nového domova s tímto textem:
Srdečně zdravíme z Jičína. Mery si užívá zahrady, jen má kšíry, protože zjistila, že plot dokáže přelézt, a naši sousedé bohužel nemají kočičky rádi. Myslím, že je spokojená, neprotestuje, a dokud jsem venku, v klidu si polehává. Hezký večer.

9. 5. 2020 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova s tímto komentářem:
Hezký pozdrav z Jičína. Jak vidíte, naše Mery už naprosto zdomácněla. Zdravíme vás. JP

10. 4. 2020 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

20. 3. 2020 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

13. 12. 2019 jsme na Messengeru našli další zprávu a foto z nového domova.
Dobrý den, naše nejhezčí adventní ozdoba.

26. 11. 2019 jsme na Messengeru našli další zprávu a fotografie z nového domova.
Dobrý den, zdravíme z Jičína. V pátek jsem dala do obýváku postýlku po dětech, že jí dovezeme do bazaru, ale Mery si ji hned zabrala pro sebe a je tam tak spokojená, že si tu postýlku zatím musíme nechat. Vnučka ji dala panenku a tak, jak říká můj manžel, máme konečně holčičku, i když trochu chlupatou.

8. 11. 2019 jsme na Messengeru našli další zprávu a fotografie z nového domova.
Hezký, pohodový pozdrav z Jičína posílá Mery. Všechno je v pořádku:-)

14. 10. 2019 jsme na Messengeru našli další zprávu z nového domova.
Dobrý den z Jičína. Naše Mery se asi našla, to, že jí nic, co se děje na ulici, neuteče, jsme si už zvykli, ale já už třetí den marodím a mám v ní tu nejlepší ošetřovatelku. Jakmile vystrčím nohu, nebo ruku z pod peřiny, hned mě umyje a lehne si tak, aby mě hřála:-) Když ji chce manžel vzít z mé postele, dá mu dost hlasitě najevo, že nejde. Prakticky se ode mne nehne. Dnes jsem byla na kontrole, tak se aspoň zachumlala do mého županu. Je to zlatíčko, jen se nám dost rozpovídala. Vstává kolem páté a chce, abychom ji dali paštiku, a pak si zase lehne, to, že my už většinou neusneme, ji netrápí:-) Mějte se moc hezky. JP

22. 9. 2019 jsme na Facebooku našli další foto z nového domova s tímto komentářem:
Dnešní opalovačka na oblíbeném okně. Zdravíme z Jičína.

5. 9. 2019 jsme na Facebooku našli další zprávu a foto z nového domova.
Dobrý den, srdečně zdravíme z Jičína. Všechno je v pořádku.

25. 7. 2019 jsme na Messengeru další zprávu a fotografie z nového domova.
Srdečně zdravíme. Naše Mery už zdomácněla, večer si pro nás přijde, abychom šli spát, ráno nám dá vědět, že už je čas vstávat. Je to trochu divoška, moc ráda si hraje. Myslím, že je spokojená, nemá potřebu utíkat, jde na zahrádku, ale jen když tam je někdo z rodiny. Mnohem raději pozoruje dění z okna. Manžel jí říká Kelišová, ty naše drbno. Děkujeme za ten kousek štěstíčka, které jsme u vás našli. Zdravíme. P.

4. 7. 2019 jsme na Facebooku našli první zprávu a foto z nového domova.
Hezký pozdrav z Jičína. Všechno je v pořádku. JP