Jdi na obsah Jdi na menu
 


Marjánek (Mourek)

MARJÁNEK NAŠEL NOVÝ DOMOV 20. 12. 2020 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: cca 1 rok
Kastrovaný/a?: ano, 6. 11. 2020
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: ideálně jako kočičí jedináček, do domku s bezpečným výběhem, k hodnému pejskovi 
Další informace: FeLV/FIV negativní
Charakteristika: Marjánek byl nalezen na Vysočině mezi zaparkovanými kamiony. Podle toho, jak byl umolousaný a umouněný, lze předpokládat, že v některém z kamionů asi přijel a vystoupil někde, kde to vůbec neznal… Na místě zůstat samozřejmě nemohl, široko daleko žádná šance na bezpečný úkryt, a tak ho jeho nálezce předal nám. Jako mladý nekastrovaný kocour měl Marjánek už ledascos za sebou – k nám přišel pohublý, s ulomeným zubem a poraněným okem, nic z toho ale nebylo neléčitelné, i když drobné následky to má – po prodělaných očních infekcích má Marjánek neprůchodné slzné kanálky, takže oči občas slzet budou – ale to není nic vážného, stačí občas otřít. Marjánek je jinak velmi, velmi přátelský, mazlivý a kontaktní kocourek. Důvěřivý, hravý, hravý, rád se předvádí a miluje pozornost. Ideální do živější domácnosti s dostatkem podnětů. Jediné minus bohužel musíme udělit za jeho chování k ostatním kočkám – Marjánek je hodně temperamentní a jiné kočky s oblibou honí, což slabší povahy dost stresuje. Nemůžeme ho tedy doporučit tam, kde už nějaká kočka je, ale temperamentní a hodný pejsek nebude překážkou. Taktéž lze očekávat, že Marjánek bude potřebovat bezpečný výběh, v bytě by se nudil.
Marjánek na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

3. 11. 2020
Marjánek byl nalezen na Vysočině mezi zaparkovanými kamiony. Podle toho, jak byl umolousaný a umouněný, lze předpokládat, že v některém z kamionů asi přijel a vystoupil někde, kde to vůbec neznal… Na místě zůstat samozřejmě nemohl, široko daleko žádná šance na bezpečný úkryt pro kočku tam není, a tak ho jeho nálezce dočasně deponoval a dnes nám ho předal. Marjánek je mladý nekastrovaný kocour, jako takový už má něco za sebou – je pohublý, ale ne vychrtlý. Má ulomený jeden zub a poraněné oko, které hodně slzí. Základní odčervení už proběhlo u nálezce, to bude potřeba ještě dokončit a pak bude následovat vstupní prohlídka u našeho pana doktora, kastrace… a pokud se o něj nikdo nepřihlásí, budeme Marjánkoví hledat nový domov.

8. 11. 2020
Marjánek absolvoval v pátek 6. 11. 2020 kastraci, a protože si hned začal operační ránu „řešit“, musel dostat na tři dny límec. Dokončili jsme proces odčervení. Má vyčištěná ouška. Test FeLV/FIV vyšel negativní. Pozitivní vyšly bohužel giardie – takže máme ještě jedno kolo atb, a snad už pak budeme moct začít Marjánkovi hledat nový domov. Marjánek je mazlící maniak:-), čím dřív bude bydlet, tím lépe.

30. 11. 2020
Marjánek hledá nový domov.

20. 12. 2020
Marjánek našel nový domov. Na inzertním portálu padl do oka mladé paní z obce nedaleko od Prahy. Kdysi měli kocourka, kterému je Marjánek velmi podobný. A protože i poznávací návštěva proběhla k vzájemné plné spokojenosti, Marjánek odjel bydlet. Bude žít jako kočičí jedináček, v domku se zahrádkou, doma početná rodina, takže se má komu plést pod nohy a na mazlení jistě taky bude k dispozici plno rukou:-) Za prima domov pro Marjánka velmi děkujeme! 

4. 1. 2021
Marjánek byl „přeumístěn“. V původní nové rodině se objevila alergie, ale rodina našla pro Marjánka nový domov v sousední vesnici – podmínky podobné původním, bezpečný výběh, dvě děti, které jsou z Marjánka nadšeny… Snad se Marjánek snadno zabydlí. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA II (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

28. 8. 2022 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

27. 8. 2021 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

5. 4. 2021 jsme dostali další sms z nového domova:
Dobry den, pani Cetlova, dekuji a také preji pekné Velikonoce:-) Marjanek je v poradku a uz zde plne zdomacnel. Ven ho zatim stale nepoustime – zatim kratce 2 x, ale s peknym pocasim to zacneme zkouset vice. Dam Vam vedet. Mejte se hezky a zdravim. P.  S.

20. 2. 2021 jsme dostali sms z nového domova:
Dobry vecer a omlouvam se, ze jsem se neozval drive. U nas velka spokojenost a myslim, ze se to vztahuje i na Marjanka. Dnes jsme ho i na cca 5 min vzali na zahradu a bylo videt, ze ho vse zajima. Moc zdravime a budu se zase brzy poslat zpravu. P. S.

21. 1. 2021 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

14. 1. 2021 jsme dostali mms z nového domova s tímto textem:
Dobrý večer, pozdrav od Marjánka a jeho nových patronů:-) 
 

Z NOVÉHO DOMOVA I (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

25. 12. 2020 jsme na Messengeru našli další fotografii z nového domova s tímto textem:
Krasne svatky a vsechno dobre v novem roce:-)… a posilame Vam pozdrav od naseho vanocniho darecka – takhle vcera usnul pod stromkem, zatimco jsme nosili darky.

20. 12. 2020, ještě v den odjezdu do nového domova, jsme na Messengeru našli první zprávu a foto z nového domova. 
Tak jsme v poradku a poklidu dorazili a ted probiha pruzkum terenu:-) Jeste jednou dekujeme, mejte se krasne. M. S.