Jdi na obsah Jdi na menu
 


Máša z Metrostavu

MÁŠA NAŠLA NOVÝ DOMOV 10. 9. 2022 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 5 let
Nalezena/a: odchycena v areálu Metrostavu v Horních Počernicích v březnu 2022
V naší péči od: 25. 3. 2022
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ano, nemá zuby
Podmínky: ideálně jako kočičí jedináček, případně k hodné kočičce či kocourkovi, pejskovi, klidná domácnost, domek s bezpečným výběhem
Charakteristika: Máša byla odchycena v rámci kastračního programu v areálu Metrostavu v Praze 9. Původně se počítalo s tím, že se po kastraci vrátí do původní lokality, ale od toho jsme nakonec ustoupili. Jednak se jedná o docela frekventované místo a navíc Máša nemá zuby, ty bohužel musely všechny ven. Máše to ale nijak nevadí, spořádá všechno bez omezení. Jenom lovit už asi nebude. Máše se po fyzické stránce hodně ulevilo, ale jinak u nás bohužel strádá. Na lidi i kočky reaguje nepřátelsky. Určitě někdy měla domov, ale už na něj zapomněla. Máša bude chtít být určitě kočičí jedináček, i když hodná kočička či kocourek, případně pejsek na překážku nebudou. Bude také potřebovat bezpečný výběh. Klidná domácnost a trpělivý majitel nutností.
Máša na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

27. 4. 2022
Máša byla byla v odchycena v rámci kastračního programu Cat World v areálu Metrostavu v Praze 9. Při kastraci byl objeven a vyoperován velký, naštěstí nezhoubný nádor. Po potřebné rekonvalescenci nastalo klasické dilema, tzn. vrátit zpět na místo odchytu, nebo ne. Proti návratu do lokality hovořil věk, kondice, mírná povaha kočičky a hlavně skutečnost, že se jedná o docela frekventované místo. Nakonec se toto dilema vyřešilo, když byl Máše nabídnut nový domov. V novém domově se ale objevily problémy s domácí kočičí partou, nová majitelka zpanikařila a Mášu vrátila. V původním depozitu nebylo místo, a tak jedinou možností byl návrat do původní lokality. No, skončila u nás. První dva týdny v karanténě se snažila, aby nebyla spatřena, o kontakt s námi nestála. Po skončení karantény jsme ji přemístili mezi ostatní kočičky, ale to mnoho pokroku nepřineslo. Máša od té doby bydlí v plyšové boudičce a nestojí ani o kočky, ani o nás. Ne že by byla ve stresu, bez problémů jí, vyměšuje, nezvrací. Ale kontakt nevyhledává. Bude muset ještě absolvovat revizi tlamičky a mezitím doufáme, že s námi začne aspoň trochu kamarádit.

16. 5. 2022
Máša děkuje za dárek, který získala v májovém Kočičím přání (5.–20. 5. 2022).

13. 6. 2022
Máša 7. 6. 2022 absolvovala prohlídku na veterině. Po kastraci a operaci bulky na boku je vše řádně odhojené. Problém byla, dle očekávání, tlamička. Dásně zanícené, zuby shnilé a zkažené, všechny musely pryč. Máša je tak teď komplet bez zoubků. Kupodivu zvládla zákrok dobře, už v noci slupla dvě porce paštiky a teď týden po extrakci už se láduje i granulemi. Určitě se jí hodně ulevilo. Náklady na zákrok proběhly v režii Míši Hencové a Cat World, od nichž jsme Mášu přebírali. Měla se původně vracet do původní lokality, ale bohužel se to teď nejeví jako reálné, takže budeme brzy pro Mášu hledat nový domov.

22. 7. 2022
Máša hledá nový domov.

10. 9. 2022
Máša našla nový domov. Její osud dojal paní z obce na Nymbursku, která má s hůře adaptovatelnými kočičkami letité zkušenosti. A doma i podmínky pro to, aby nabídla Máše klid na zabydlení a k tomu chuť a trpělivost vrátit Máše zase radost ze života a vlastního domova. Pokud se Máša sžije s domácími kočičkami a pejsky, má vyhráno. Držme Máše palce. Za Mášinu adopci velmi děkujeme.