Jdi na obsah Jdi na menu
 


† Maté

MATÉ OPUSTILA TENTO SVĚT 1. 7. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 1 rok
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: pouze do bytu, klidná domácnost
Charakteristika: Maté jsme přebrali z hlavního depozita Toulavých Tlapek v polovině července 2012. Maté se tam dostala od své původní majitelky, která si nezodpovědně namnožila více koček, než sama dokázala zvládnout. Matuška je moc milá, přátelská a kontaktní kočička, jen trochu lekavá – vyruší ji každý neznámy zvuk či pohyb, to se okamžitě běží někam ukrýt. Naštěstí je velmi zvědavá, takže ve skrýši nevydrží dlouho. Bude se jí libit v klidnější domácnosti, může být jedináček i v kočičí partě. Odmala byla zvyklá jen v bytě.
Maté na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

11. 11. 2012
Matunku si u nás v depozitu vyzvedli noví majitelé a odvezli si ji až do Havlíčkova Brodu. Bude bydlet s nimi a jejich pětiletým kocourkem v bytě. Za adopci Maté moc děkujeme.

1. 7. 2016
Maté v novém domově zemřela na akutní selhání ledvin. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

6. 7. 2016 jsme dostali poslední e-mail a fotografie z nového domova:-(
Dobrý den, je mi to nesmírně líto, ale musím Vám napsat, že Maté minulý týden zemřela, resp. museli jsme ji nechat uspat, selhávaly jí ledviny. Zkoušeli jsme ještě všechno možné, ale bylo to bohužel dost rychlé, cca před měsícem jsme si všimli, že má menší chuť k jídlu a zhubla, tak jsme ji vzali k veterináři, udělali jí rozbor, ze kterého nebylo patrné, jestli jde o akutní nebo chronické selhávání ledvin, takže týden jsme tam s ní jezdili každý den na různé vitamíny a antibiotika, hodně se zlepšila během toho týdne, dělaly jí nové testy, které prý naznačovaly, že to bude chronické, ale zároveň nám říkali, že to zatím na uspání určitě není, že kočičky s horšími hodnotami žily v pohodě ještě rok, objednaly nám nějaké léky na čištění krve apod. a dávali jsme jí to doma, ale bohužel po týdnu, kdy byla celkem v pohodě, se zase výrazně zhoršila, přestala jíst a jen zvracela, tak jsme s ní opět jeli na veterinu, vzali jí zase krev a druhý den volali, že se jí bohužel hodnoty zhoršily asi 6 x a že už by se jen trápila. Paní veterinářka tipovala, že je možné, že měla funkční už před tím jen jednu ledvinu, proto to bylo tak rychlé, nebo prý to často souvisí s tím, jak měla autoimunitní zánět dásní a museli jí asi před dvěma lety vytrhat všechny zuby krom špičáků. Ještě bych Vám chtěla napsat, že jsme byli do poslední chvilky s ní, hladily, nebála se, a myslím, že se u nás měla dobře, měla tu spoustu kamarádů kočičích a většinu dnů si s nima hrála a odpočívala u nich, ale měla i s námi naučené rituály, večer u televize nám sedávala ráda na klíně a při vybírání záchodků se nám vždycky lísala o záda a mňoukala, protože věděla, že brzo bude večeře:) Ještě Vám v příloze pošlu nějaké fotky z poslední doby. Je nám to opravdu moc líto, byla ještě hrozně mladá, ale opravdu věřím, že se u nás měla dobře a byla spokojená. S pozdravem Z.

12. 2. 2013 jsme dostali e-mail a fotky z nového domova.
Dobrý den, chci Vám jen ve stručnosti napsat, že u nás je všechno v naprostém pořádku, máme tu stále kočičí idylu, náš starej kocour má klid, poněvadž Maté s Rexem si na honění zlobení i jiné hry úplně vystačí:-), minulý týden jsme nechali Rexe vykastrovat a Maté z toho byla ten den špatná, když ho tu nemohla najít, ale večer už bylo vše v pořádku a dokonce se o něj tak krásně láskyplně starala, když viděla, že je trošku oslabenej, bylo to roztomilé:-). Mimochodem Matulka byla od začátku strašně společenská, přítulná a mazlivá, ale nechtěla se moc chovat nám přišlo, ale asi jen nebyla zvyklá, poněvadž teď s tím vůbec nemá problém, naopak v náruči nám vždycky slastně vrní:-). V příloze Vám posílám dvě fotky, na jedný jsou Maté a Rex Velorex (má jen tři packy, tak ho přítel pojmenoval takhle:-), já to zkrátila na Rexe ), na druhé je Maté na svém strategickém oblíbeném místě – zaprvé ráda pozoruje králíčky a našeho křečouna, zadruhé odtud vidí pohodlně do obyváku a má přehled a nic jí neuteče, hlavně o krmení ví vždycky první:-). S pozdravem Markéta Z.

17. 12. 2012 dorazil e-mail a fotka Matulky v novém domově.
Dobrý den:-), jen Vás chci trošku informovat, nakonec jsme si pořídíli třetí kočičku, s tou myšlenkou jsme laškovali už delší dobu, náš kocour je starší a už se mu nechce moc hrát si a nebyli jsme si jistí, jestli se Maté trochu nenudí mj., tak jsme jí pořidili parťáka, ani ne ročního kocourka, a náš záměr vyšel neuvěřitelně přesně, staršímu kocourovi nevadí vůbec, ten potřebuje jen spát v klidu a vyhovuje mu, že ho teď už Maté neotravuje jako aby si s ní hrál a ti dva mladší si úžasně sedli od prvního dne, každé dopoledne si hrajou, honěj se atd., každé odpoledne se vzájemně umyjou a usínají spolu:-). Myslím tudíž, že Maté je teď absolutně spokojená:-).

10. 12. 2012 dorazil e-mail a fotka Matulky v novém domově.
Dobrý den, hlásíme, že Maté se má dobře, všechno se absolutně báječně urovnalo, teď zrovna leží vedle mě s hlavičkou na mé noze.-). Je obrovskej kámoš s naším králíčkem, posílám Vám fotku, jak Maté naší Lily každej večer umývá a pak s ní někdy i usíná:-). S pozdravem Markéta Z.

15. 11. 2012 nám dorazila fotka Matulky v novém domově (viz fotoalbum).