Jdi na obsah Jdi na menu
 


Matrjoška

MATRJOŠKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 16. 3. 2019 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: 2 roky
Kastrovaný/a?: ano, 30. 9. 2018
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne 
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, jako jedináček i do kočičí společnosti
Charakteristika: Matrjoška a její bratr Matěj pocházejí z obce Vrátkov u Českého Brodu. Žili zde na zahradě opuštěni poté, co jejich panička letos v létě zemřela. Nikdo o ně neměl zájem, a tak skončili u nás a teď hledají nový domov. Matrjoška je zcela zdravá, FeLV a FIV negativní. Matrjoška si u nás rychle zvykla, ve srovnání s bratrem Matějem je odvážnější, samostatnější a přizpůsobivější. Je to mazlivá, čistotná a spořádaná kočička, nic neničí. ač mladá, povahu ideální ke starším lidem, do klidné domácnosti. Vzhledem k tomu, že odmala žije na vesnici, bude potřebovat bezpečný výběh.
Matrjoška na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

27. 9. 2018
Matrjoška a její bratr Matěj pocházejí z obce Vrátkov u Českého Brodu. Žili zde na zahradě opuštěni poté, co jejich panička letos v létě zemřela. Od 24. 9. 2018 jsou u nás v přijímací karanténě. Matrjoška zatím není nekastrovaná, je trochu vyplašená ze změny prostředí, ale hodná, klidná, velmi přátelská a mazlivá. Po karanténě bude následovat kastrace.

14. 10. 2018
Matrjoška hledá nový domov.

23. 12. 2018
Matrjoška děkuje za dárek, který získala ve vánočním Kočičím přání (15. 12. 2018–5. 1. 2019).

16. 3. 2019
Matrjoška dnes odjela do nového domova. Na inzertním portálu padla do oka zájemkyni z obce nedaleko od Neratovic. Paní přišla nedávno o svého osmnáctiletého peršánka, kterého se před lety ujala poté, co ho někdo vyhodil z auta na silnici a odjel. V domě bylo po smrti kočičího kamaráda prázdno a smutno… Matrjoška bude žít jako kočičí jedináček v domku se zahrádkou s prima paničkou, které tímto za domov pro Matrjošku velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

19. 12. 2023 jsme mailem dostali další foto z nového domova (viz fotoalbum).

6. 4. 2023 jsme dostali další e-mail a foto z nového domova.
Krásný den, Máťa z Chrástu přeje pohodové Velikonoční svátky Vám i svým kolegům a kolegyním.

21. 12. 2022 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Spokojené a klidné svátky, pohodu a zdraví Vám i všem svěřencům přeje M. a mazlík Máťa. Je těžké ji vyfotit, nemá to ráda, a když vidí foťák, uteče. Když chce domů, buší packama do skla. Za mrazu po pěti minutách:-) Také pošlu kamaráda, je sice od sousedů, ale on je spíš náš.....ten zase pózuje rád.

6. 6. 2022 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Pěkný den, posílám pozdrav od královny Máti z Chrástu. Je to místní zakletá královna a také trochu pejsek, hlídá, na pokyn čeká na místě nebo přiběhne. Mějte se pěkně, V. M.

21. 12. 2021 jsme dostali Vánoční pozdrav a fotografie z nového domova.
Klidné a pohodové svátky, hlavně zdraví a pohodu Vám i všem svěřencům přeje Máťa a M.

3. 3. 2021 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

15. 12. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Pěkný den, krasavice Máťa a panička M. posílají přání hezkých a klidných vánoc a dobré zdraví i v novém roce všem kočičkám, Vám i blízkým. Ještěže se máme, Máťa má nového kamaráda od sousedů, kastrovaného kocourka, denně ji chodí navštívit, no, a já mám Máťu. Zdraví V. M.

28. 9. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, pozdrav posílá Máťa Matulka a M. z Chrástu. Jsme v pořádku, hospodaříme na zahrádce, rády baštíme a máme se rády. Foceno jednou rukou.

22. 4. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý den, nedá mi to, posílám ještě moji krasavici zblízka. M. a Máťa

7. 4. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den a velikonoční pozdrav posílá Máťa s paničkou. Co nejhezčí svátky v rámci možností a dobré zdraví přeje Máťa. Jsme s paničkou v pořádku a jsme rádi, že se máme, teď ještě víc.

18. 12. 2019 jsme dostali další e-mail a foto z nového domova.
Spokojené vánoční svátky a dobré zdraví Vám i všem vašim svěřencům přeje Máťa Matulka a V. M.

21. 11. 2019 jsme dostali další e-mail a foto z nového domova.
Zdravíme, Máťa naočkována bez problému, byla tedy z toho vykulená, že ani tu injekci nezaregistrovala, ani se neohlédla. Prohlédl uši, oči a poslechl srdce, má ho prý jako zvon. Nebylo jí vůbec nic, když jsme přijely domů, tak se napucla, umyla, a šla si hrát s ořechem. Žádnou reakci jsem nepozorovala. Tedy ale dál bych ji nosit nechtěla, ta se pronese. Když je venku velká zima, tak se vrátí domů. Na fotce marně loví krtka… Mějte se krásně, M. Máťa loví marně krtka......

14. 11. 2019 jsme dostali další e-mail a foto z nového domova.
Dobrý den, zdravím, Máťa je ve formě a v pořádku. VM

26. 9. 2019 jsme dostali další e-mail a foto z nového domova.
Pozdrav od Máti… mám se dobře, chytám pilně myšky, jsem moc poslušná, netoulám se, maximálně k sousedce na půdu, už se nechám i chovat a v noci spím s paničkou!

10. 7. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý den, posílám Máťu s úlovkem, ale poctivě odevzdá… Zdraví M.

22. 6. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý den, pozdrav posílá Máťa. Napíše vám sama…
Jo, tak stále celé dny lovím, brouky, mouchy, motýli, hlídám také křečka, ale ten je záludný. Chytila jsem živou myš a přinesla ji paničce do postele, potom ji lovila po bytě, byla to legrace. Ale chytila ji a už mi ji nevrátila!! Stále něco zkoumám, lezu po plotě a po střeše a kde se dá a v bytě ve dne nevydržím. Cizí kočky okamžitě vyženu ze zahrádky, ale neperu se, úplně stačí, když se na ně podívám a mažou! Jenom se trochu bojím popelářů a hlášení místního rozhlasu – příšerné zvuky! V noci spím s paničkou v posteli, ale když se moc vrtí, tak se naštvu a jdu si lehnout na parapet. Večer se někdy dívám na televizi ze skříně. Jak se rozední, žádám si krmení a otevřít dveře. Okamžitě vyrazím na kontrolu. Tak se tam mějte dobře, já si to tady docela užívám a doufám, že už mě nikdo nikam neodveze. Máťa Kulajda

19. 4. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, posíláme velikonoční pozdrav od Máti. Daří se dobře, venku je skoro celý den, při hluku běží domů, leze taky po žebříku na půdu, jsou tam koberce, tak se jí tam líbí. Nemá ráda štěkání, cizí lidi a auta – to je dobře. Zdraví M.

3. 4. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, tak jsme byly na zahrádce! Už jsem se na to nemohla dívat – zakryla jsem díru v plotě, co je tam kvůli domečku s plynoměrem a kudy chodil do uličky Máša, a otevřela. Trochu se i bála, ale potom zkoumala, cestu pryč nehledala, sice na čiči nereagovala, ale asi bylo příliš podnětů a byla hrozně udivená, stále natahovala krk. Nejvíc se jí líbily schovávačky pod keři. Hlídala jsem jí, ale bylo vidět, jak se diví. Potom vzadu za domem s něčím bouchli a Máťa pelášila domů! Teď už dvě hodiny spí v mojí posteli. Tak snad to bude v pořádku, já ji budu pouštět na chvíli a nebude tam sama. Posílám foto, mějte se, M.

31. 3. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, pošlu zase nějaké obrázky. Vše je v pořádku, hrajeme si, používáme škrabadlo, přiběhneme na zavolání, v noci nezlobíme. Jen za zahrádka – ta jí nedá pokoj. Moc se těší. Jak jdu ven, je na okně a bedlivě mě sleduje. Chodí za mnou jako pejsek, trochu zkoumá, ale ještě nic nerozbila, a že by tady bylo co shodit, ale je docela opatrná. Tak že jsem moc ráda, že ji mám. Děkuji, V. M.

24. 3. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, tak zase pár fotek, ty žluté oči má od blesku. Za hry se nedá vyfotit, lítá jak torpédo. Hračky jsem koupila, ale nejvíc si vyhraje s klubíčkem vlny. Baští, ale o jídlo nežebrá, počká, až dostane. Už není v poličce, spí na sedačce nebo v posteli. Když najde truhlík se zemí, kde mám něco naseto, okamžitě si do něj vleze. To jsem musela dát na skříň. Asi se jí stýská po zahrádce… Na poslední sleduje v TV krasobruslení, vydrží se dívat i deset minut. Zdraví M. a Máťa.

19. 3. 2019 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, tak posílám fotky, Máťa baští, pije, čůrá do záchodku, na zavolání, tedy na čiči, přijde.Jen v noci trochu řádila, mňoukala a lezla po oknech mezi květináči.Koupím nějaký kočičí kartáč, hrozně pelichá, asi na jaro, to je normální. Běhá za hračkou, jen nesmím jít rychle, to se schová. Tak zase pokrok, už zbývá jen seznámení se škrabadlem, zatím používá koberec, ale to není drahý koberec, Adam ho používal taky a není to skoro vůbec vidět. Zdraví V. M.

18. 3. 2019 jsme dostali první e-mail z nového domova.
Dobrý den, tak Matulka večer granulky pojedla, i když ne moc. Mazlí se se mnou a přede, ale musím se k ní sehnout na tu poličku. Večer tedy i vylezla vedle, drbaly jsme na bříšku a válela se na zádech. Po bytě nechodí, nevím, jestli v noci. Je tichá jako myška, trochu si i hraje s tkaničkou, ale ven z poličky se jí nechce. Místa tam má dost. Čistí kožich, ale jestli někam čůrá a jestli pije, nevím. Má tady dvě misky s vodou, do záchůdku ještě nevlezla, jestli se vyčůrá jinde, tak to zatím neřeším. Když na ni mluvím, tak už vyjde z té poličky, přede a upřeně se na mě dívá, když mluvím. Tak pozor!!! Sama našla záchůdek a udělala malý bobek, To se mi zdá úžasné, že ho sama našla, já ji k němu nedávala, ona opravdu nejde proti vůli posunout, ani to nezkouším. Taky je fajn, že stále nemňouká, Máša dokázal kecat velmi hlasitě skoro celý den a ráno od pěti hodin, až to bylo moc. Ale pokrok je denně vidět, ona nikdy nebude asi lítající torpédo, ale to mi vyhovuje. Je moc krásná, má úžasné oči. Nechci ji teď fotit, ono to zapne v bytě blesk a má potom ty vyděšené oči. Tak já se zase ozvu, s pozdravem VM