Jdi na obsah Jdi na menu
 


Míca (Bíba)

MÍCA NAŠLA NOVÝ DOMOV 9. 10. 2013 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kočka
Věk: cca 2 roky
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: pouze jako jedináček, k dětem i starším lidem, ideálně do domku s bezpečným výběhem
Charakteristika: Mícu jsme převzali od nálezkyně, která ji už nějakou dobu v lokalitě na Praze 9 spolu s jejími koťaty z předchozích dvou vrhů krmí. Nálezkyně se snažila zajistit pro Mícu místo v různých jiných sdruženích, ale všude bylo plno… až se dostala k nám. To už ale byla Míca opět březí, potřetí během jednoho roku. Naštěstí byla březost v počátečním stadiu, takže byla možná kastrace – tu podstoupila hned druhý den po přijetí. Kromě toho samozřejmě prošla standardními procedurami typu odčervení, odsvrabení atd. Míca byla hodně vyhládlá, koťat je na místě, kde se krmí, celkem asi 6 až 8 a ještě zřejmě 2 dospělí kocouři. Na Mícu se prý často nedostalo, takže teď to u nás dohání. Stala se z ní krásná, statná a zdravá kočička, moc mazlivá a upovídaná. Určitě někdy dříve domov měla a pak o něj nějakým způsobem přišla, protože je to naprosto zkušená domácí kočička, mazlivá, čistotná, společenská, vděčná za svůj vlastní pelíšek a pravidelnou baštu. Velmi fixovaná na člověka, naopak ostatní kočky nemusí, je to typický jedináček, který bude mít rád svého páníčka/paničku jen pro sebe. Odvděčí se naprostou věrností, za člověkem chodí jak pejsek, ráda se mazlí, ráda se chová, vine se kolem krku… moc touží po tom někomu patřit a nebýt už tulačkou.
Míca na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

27. 8. 2013
Mícu a její koťátka Babku a Brouka jsme do Kocourkova převzali 25. 8. 2013 od nálezkyně, která je už nějakou dobu v lokalitě v Praze 9 spolu s dalšími koťaty z předchozích dvou vrhů krmí. Snažila se Mícu zajistit místo i v jiných občanských sdruženích na ochranu koček, ale všude bylo plno… až se tedy dostala k nám, ale to už byla Míca znovu březí, potřetí během jednoho roku. Naštěstí nikoliv v pokročilém stadiu, kastrace byla ještě možná, a tak nebylo na co čekat – kastraci podstoupila hned druhý den po příjezdu. Nyní je po kastraci, zdaleka ještě není úplně fit, ale chuť k jídlu má pořádnou – byla zřejmě dost vyhládlá, v původní lokalitě ještě 6–8 koťat a dva dospělí kocouři zbývají, takže na Mícu se často nedostalo… Až se Míca trochu oklepe z kastrace, odblešíme, odčervíme a odsvrabíme a doufejme, že bude brzy moci hledat nový domov. Je to nesmírně milé a přátelské stvoření, mazlivá a docela i ukecaná.

19. 10. 2013
Míca dnes odjela do nového domova. Bude bydlet se svou novou rodinou v prostorném bytě v městečku kousek od Prahy. Žádná tréma se po příjezdu nekonala – Míca – teď už vlastně Bíba – se rovnou vydala na průzkum bytu. Vše ji zajímalo, zvýšenou pozornost téměř tříleté dcerky svých nových majitelů zvládla s noblesou – snad to tedy klapne. Za Mícinu adopci děkujeme.

11. 12. 2013
Bíba se musela přestěhovat. V původním domově bylo o kočičku postaráno ve všech směrech vzorně, s dcerkou si ale nikdy extra nesedla. Rodina tedy uvažovala o možnosti „přesunout“ Bíbu k rodičům do rodinného domku, kde bude kontakt s dětmi jen občasný a více klidu. Tam ale zase žil pan domácí kocour, takže jistotu, že toto řešení klapne, jsme neměli, u nás Míca na ostatní kočky reagovala vždycky spíše neuroticky. Když se ale dcerce objevila po pár týdnech alergie a začal ji trápit noční kašel, nezbylo než to aspoň zkusit. A ono to vypadá, že to půjde:-) 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

18. 10. 2022 jsme dostali další mms z nového domova s tímto komentářem:
Úterní pozdrav posílá Bíba z Milevska:-) Je to modelka. Jinak se má dobře, prospívá, mazlí se, nic jí nechybí:-)

17. 1. 2022 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

31. 12. 2021 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

15. 5. 2021 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Mame se dobře. Posilam Bibicku s novym skrabadlem a vsechny zdravime:-)

23. 12. 2020 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

6. 10. 2020 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

26. 12. 2019 jsme dostali další e-mail a foto z nového domova.
Jak jsem slibila, tak posilame s Bibou vanocni pozdrav… chtela jsem vanocni tematiku, ale Biba nepozovala u stromku, tak posilame foto alespon v perine:-) Krasne Vanoce! P.

21. 10. 2019 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, chci Vám jen v rychlosti dát vědět dobré zprávy Bíbě se daří dobře, je stále stejná mazlivka a pohodářka, jen se nám opět zakulatila. Moje sestra (veterinářka) ji nějakou dobu pozorovala ohledně množství potravy, které sní, a zdálo se jí, že na to, jaká je buclina, toho spořádá poměrně málo… Udělala jí tedy kompletní krevní vyšetření a všechny hodnoty jsou naprosto v pořádku, včetně testů na funkci ledvin:-) Tak máme radost. Vypadá to, že Bíbinka je prostě jen taková boubelka od přírody. Dostala tedy přezdívku Heduš Homolková. Doufám, že se máte fajn a vaši všichni svěřenci také! Určitě se zase zapojíme do Vánočního přání. Přejeme krásný podzim! RP

12. 5. 2019 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem.
Dobre odpoledne. Dekujeme za pozdravy a posilam foto – Biba a Sedik rano poslusne cekaji za dvermi loznice, az panicka vstane a nakrmi:-))) No a jak zaslechne za dverma zvuky, ze uz se teda neco deje, tak zacne mňoukat, a jen co se pohne klika, uz se tlaci dovnitr a lisa se a lisa, ze by mamku povalila:-)) Je to fakt mega mazlivka!!

6. 4. 2019 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Bibinka posila vsem jarni pozdrav!!:-)

10. 11. 2018 jsme dostali mms z nového domova s tímto textem:
Podzimni pozdrav pro vsechny kocicky posila Biba z Milevska:-)

20. 12. 2017 jsme dostali mms z nového domova s tímto textem:
Dobrý den, přikládám foto naší princezny, která razí heslo: to chce klid a nohy v teple:) Přejeme vám i všem vašim svěřencům krásné vánoce a hodně úspěšně umístěných kočiček do nových domovů v roce 2018. R. P.

22. 5. 2017 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

8. 4. 2017 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Bíba na novém stromě.

30. 12. 2016 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Dobrý den, Bíba posílá silvestrovský pozdrav a přeje do nového roku hodně zdraví a všem vašim svěřencům nové domovy!!!

14. 8. 2016 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Bíba pózuje na stole. Zdravíme!

21. 6. 2016 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Ona se často takhle přitulí a přichytí si objekt mazlení packou. To je poprvé, kdy se mi to povedlo zachytit. Mějte se fajn! R.P.

18. 6. 2016 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Červnový pozdrav posílá Bíba! Takhle leží už hodinu, jako miminko. Jinak je v pořádku, má se výborně, je to čím dál větší mazel! A to by člověk řekl, že už větší ani být nemůže. Zdravíme, P.

6. 3. 2016 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Dobrý den, posílám foto, kde Bíba dokazuje, jak umí neomylně využít každého slunečního paprsku! Má se výborně a všechny pozdravuje!! P.

19. 12. 2015 jsem dostali mms z nového domova s tímto textem:
Dobré odpoledne, posíláme předvánoční pozdrav Vám i celé kočičí smečce. Přejeme krásné Vánoce a hodně zdraví do nového roku 2016. P. S. Bíba v reálu tak tlustá není, to jen na té fotce vypadá poněkud otyle.

21. 6. 2015 jsme dostali mms z nového domova s tímto textem:
Pěkný nedělní pozdrav posílá Bíbička. Bibince se daří výborně! Má teď novou zábavu, naučila se vyskočit z linky na ledničku, shodit na zem magnetky a s těma si hrát a honit je po kuchyni a jídelně:) No je s ní sranda. Takže hlásíme, že u nás vše v pořádku. Zdravíme všechny!:)

5. 3. 2015 jsme dostali mms z nového domova s tímto textem:
Bíba při večerní siestě s dobrou knihou.

3. 1. 2015 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, posílám pár slíbených fotek. Obvzláště ta třetí svědčí o Bíbině vynalézavosti – přehrávač totiž trochu hřeje, Bíba to zjistila a uložila se tam a to se to odpočívalo… no je to holka šikovná:-) Zdravíme! R. P.

20. 10. 2014 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den. Po delší odmlce vás všechny v Kocourkově zdravíme a posíláme pár fotek naší svěřenkyně:-) Bíba se má výborně, je to krasavice a mazlík. Troufnu si tvrdit, že díky své přítulné povaze naprosto zastínila původního obyvatele Šedíka… A jejich vzájemný vztah natolik postoupil, že už spí takřka nalepení u sebe v peřinách. To ještě nedávno tak nebývalo, spali vždy aspoň metr od sebe, ani v okně spolu být najednou moc sedět nechtěli… Teď už do zahrady vyhlíží bok po boku:-) Jinak už Bíba nechodí na zahradu, vypozorovali jsme se, že se tam necítí dobře. Vždy se jen někde přikrčila a seděla v koutě, celá vyplašená a ulevilo se jí až po návratu do domu. Asi měla strach, že zase skončí „na ulici“, tak ji už nestresuje a necháváme ji jen doma:-) Překvapuje mne, že ani Babetka ani Janeček se zatím neumístili, jsou to tak krásná zvířata… Jestli se budete účastnit vánoční akce jako loni, určitě jim pošleme na dáreček!:-) Zdravíme a přejeme hodně umístěných kočiček! R. P.

3. 8. 2014 jsme dostali mms z nového domova (viz fotoalbum).

12. 5. 2014 jsme dostali e-mail a fotografii z nového domova.
Bíba je mazlivá, hodná a hodně společenská, pořád mamku „pronásleduje“, chodí za ní jako pejsek, a jen co si někdo někde sedne, tak na něj Bíba vyskočí a uvelebí se! Přikládám jednu fotečku, takový jarní motiv, Bíba je velmi fotogenická!:-) R. P.

31. 3. 2014 jsme dostali mms a sms z nového domova s tímto textem:
Bíbě se daří výborně, všechny si omotala kolem prstu a je z ní miláček! Občas už chodí i na zahrádku a je tam moc hodná. Mějte se krásně a zdravíme všechny kočičky.

15. 1. 2014 jsme dostali e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý den. Zdravím Vás v novém roce! Chci jen v rychlosti pár zpráv o Bíbě:-) Má se výborně, v Milevsku je moc spokojená, se Šedíkem spolu kamarádi a naši si na ni zvykli, stejně jako ona na ně a všichni jsou spokojení:-) Poslala jsem Vám MMS fotku Bíby a Šedíka, tak doufám, že přišla. Pokud byste měla někdy cestu do Milevska, můžete se zastavit na Bíbu podívat!:-) Zdravíme a posíláme kočičkám pozdravy!! R. P.

12. 12. 2013 jsme dostali e-mail a fotky z nového domova, tedy z toho nejaktuálnějšího:-)
Dobrý večer, tak posílám pár fotek, bohužel se mi nepovedlo je zachytit i se Šedíkem, tak aspoň sama Bíba:-) Ta jedna jediná fotka, kdy chvilinku v klidu seděli vedle sebe je bohužel rozmazaná… Zdravíme!:-) R. P.

DĚKUJEME PŘÍZNIVCŮM MÍCI:
– paní Barbora Kratochvílová přispěla na Mícinu kastraci.