Jdi na obsah Jdi na menu
 


† Molly

MOLLY OPUSTILA TENTO SVĚT 30. 4. 2015 (více informací níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kočka
Věk: cca 5 let
Kastrovaná?: nevíme, ale spíše ano
Očkovaná?: ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ano, FeLV pozitivní, na dožití
Podmínky: do bytu, klidnější domácnost, jedináček
Charakteristika: Molly pochází z místa, odkud jsme přebrali pár zdevastovaných kočiček. Molly dorazila také ve velmi špatném zdravotním stavu. Vyhublá, vyplašená, vystrašená, v kožíšku plíseň, svrab, blechy, rýma. A navíc FeLV pozitivní. Poléčili jsme, co se dalo, Molly kvůli plísni přišla o kožíšek, který už jí ale dorůstá. Dostává kvalitní stravu, je v teple, v klidu. Kočičí sebevědomí se postupně dostává na původní úroveň. Molly už se nás nebojí, naopak se z ní stává typický gaučový mazel. Pokud se týče FeLV pozitivity, nové testy jsme zatím nenechávali dělat. Molly má stále zvětšené uzliny, je to sice o něco lepší, než když přišla, ale stále jsou zvětšené. A dokud má zvětšené uzliny, nemá smysl testy znovu dělat. Nevíme ani, jestli je Molly kastrovaná – a pokud není, stejně v tomto stavu nemůže kastraci podstoupit, stejně jako očkování. Molly žádné léky nebere, pouze přírodní přípravky na podporu imunity. A tak uvidíme. Časem necháme udělat nové testy, třeba se ukáže, že FeLV pozitivita byla „falešná“. A nebo se naopak ukáže, že FeLV pozitivní je a zvětšené uzliny jsou počínajíicí lymfony. V tuto chvíli nevíme. Ale Molly to nijak netrápí, je spokojená, i když nový domov by ji učinil ještě spokojenější. Potřebovala by člověka, který by se s ním mazlil a pomohl zapomenout na vše ošklivé, co v životě prožila. Možná jen na pár let, ale zasloužila by si to. Hodí se do bytu, do klidné domácnosti a měla by být jedináček.
Molly na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

11. 5. 2014
Molly jsme přijali 4. 5. 2014. Pochází ze stejného prostředí jako Leontýnka, Pohádka a Valentýnka. Tomu odpovídá i její zdravotní stav – je FeLV pozitivní, vyhublá, vyplašená, vystrašená, v kožíšku plíseň, svrab, blechy, rýma. Takže zatím léčíme.

20. 5. 2014
Vypelichané, vyhublé a vystresované stvoření s rozsáhlou plísní po těle a zejména na hlavě. Rýma, svrab v uších, kousance od blech. Výrazně zvětšené uzliny, ty v podpaží už spíše lymfomy. FeLV pozitivní. Chlupy z Molly lítaly na všechny strany, pořád se jen drbala, a tak dostala taky hygienický sestřih. Moc se jí ulevilo a plíseň se lépe ošetřuje. Bohužel, Molly na léčbu moc nereaguje – po dlouhém fyzickém i psychickém strádání je v tuze špatné kondici, prakticky nulová imunita, tělíčko nebojuje tak, jak bychom si přáli… Molly se už trošku uklidnila, pomalu začíná prolamovat oprávněnou nedůvěru v lidi. V pelíšku je schovaná skoro pořád, ale už vybíhá s mňoukáním ven, ducá hlavičkou do ruky, i když chovat se nechce ani omylem, to dostává křeč… ale mazlit a hladit se může pořád, tomu přichází na chuť. Baští hezky, trochu se spravila. Užívá antibiotika, rýma ustupuje. Ale stav je opravdu vážný, uzliny jsou hrozivě nateklé, ty moc nadějí na uzdravení neskýtají. Uvidíme, nezbývá než čekat.

14. 6. 2014
Molly je na tom o něco lépe, tedy v rámci možností. Svrab a blechy už jsou dávno vyhubené, zánět v uších odléčený, rýma také, na antibiotika kupodivu zareagovala - později, než bývá obvyklé, ale antibiotika zabrala, takže je Molly bez rýmy, neteče jí z očí, neprská. I plíseň pomalu mizí, poctivě mažeme, takže je Molly pořád zapatlaná a srst slepená, ale plíseň ustupuje. Molly dobře jí, přibrala, srst jí zarůstá nebývalým tempem a nepelichá. Za chvíli z ní bude zase huňáč. Uzliny jsou ale pořád výrazně zvětšené, což bohužel nevěstí nic dobrého:-( Momentálně Molly nepodstupuje žádnou speciální terapii, kromě léčby plísně jen krmíme, mazlíme, dopřáváme sluníčko a klid. Uvidíme, jakým směrem to všechno půjde, doufáme, že k lepšímu, ale očekávat musíme všechno… Psychicky Molly pookřála, pořád je to sice vylekané a vyplašené stvoření, které se při každém rychlejším pohybu krčí, ale už se učí zvednout hlavu a dívat se lidem do očí… pomalu nabírá ztracené a ubité kočičí sebevědomí.

3. 7. 2014
Molly je připravena vyrazit do nového domova, my už tady pro ni víc udělat nemůžeme. S plísní jsme se společnými silami poprali, kožíšek už má Molly čistý, a tak – jak jsme jí slíbili – dostala svůj vlastní pokojíček. Maličký, ale ona stejně pohybu moc nedá. Většinu času posedává a pozoruje dění okolo… a čeká, až přijdeme. Je to obrovský pokrok, už se neběží schovat, ale naopak nás vítá, piští, mazlí se… Roste z ní gaučový mazel. Je to krasavice a zároveň prima kočička. Před pár dny byla na kontrolním vyšetření na veterině, nechali jsme udělat i krevní testy. Všechny hodnoty má Molly v normě, v tomto ohledu vypadá zcela v pořádku. Bohužel, uzliny má zvětšené pořád, i když přece jen méně, než když přijela k nám. Opakovaný test FeLV jsme teď nedělali – dokud jsou zvětšené uzliny, nemá to smysl. Považujeme ji tedy za FeLV pozitivní, i když časem se při dalším testování může ukázat, že pozitivita byla „falešná“. Ale je také možné, že se pozitivita za pár měsíců potvrdí a že zvětšené uzliny jsou vlastně počínající lymfomy… To teď nelze zjistit. Molly je na kvalitní stravě, v klidu, v teple, bez parazitů a plísní. Hodně by ji ale pomohl vlastní domov a vlastní člověk, se kterým by se mohla mazlit a zapomenout na všechno zlé, co se jí v životě přihodilo. I kdyby nakonec byla FeLV pozitivní, zasloužila by si prožít aspoň pár spokojených let ve svém domově.

17. 9. 2014
Molly je stále u nás, stav stabilizovaný, ale prognóza nedobrá. Od poslední aktualizace absolvovala ještě celou pětitýdenní kúru léčby plísní – ty vnější už jsme zvládli před tím, ale ukázalo se, že celá skupina kočiček, které pocházejí ze stejného místa jako Molly, trpí i plísněmi vnitřními. Neustále se jim tedy vracela rýma, protože pokud jsou sliznice napadeny plísní, rýma a zahlenění jen tak neustoupí. Ale s plísněmi je teď snad už jednou provždy konec – nedávno opakovaný test na plísně vyšel negativně. Molly tedy nějakou dobu vydržela bez rýmy, ale po pár týdnech se rýma zase vrátila. Tentokrát to nebylo plísněmi, ukázalo se, že zatímco lymfy v podpaží se mírně zmenšují, v tlamičce se situace vyvíjí špatně. Kaudální stomatitida, zanícené dásně způsobují zánět a sliznice reagují – slzavé oči, mokrý nos. S tím se nedá moc nic dělat – buď nechat stav zhoršit do té fáze, že se Molly začne dusit a časem se udusí, nebo zánět potlačit, ovšem za cenu pravidelné aplikace kortikosteroidů. Podobnou diagnózu měla kdysi Marjánka. Molly na aplikaci kortikosteroidů reaguje dobře, po aplikaci se její stav okamžitě zlepší, ona ožije, dýchá čistě, je v klidu, dobře baští, z tlamičky jí nepáchne. Vydrží ale necelé tři týdny, pak je třeba injekci reaplikovat. Tímto tempem to bohužel na pár let už nevypadá:-( Budeme rádi, když pro Molly vybojujeme ještě aspoň pár měsíců. Stojí to za to? Ano, ona chce žít, u nás velmi ožila, pořád dělá pokroky ve vztahu k lidem. Moc ráda se nechává česat, zvládne už i dotyky na hlavě, to bylo dříve naprosto nemyslitelné. Mazlení si vysloveně užívá. Dostala pokojík s balkónkem. Dokud je hezky, ať si užije sluníčka. Opravdu tam chodí, sedává venku, pozoruje okolí, sluníčko jí dělá určitě dobře. Je na pokojíku sama, s ohledem na FeLV pozitivitu ji s nikým dát dohromady nemohu. Kočky nepostrádá. Svého člověka by potřebovala. Kdyby se našel někdo, kdo by si ji vzal do bytu, do tepla, kde by mohla mít pocit, že má domov, bylo by to maximum, co se pro ni dá ještě udělat. Nepotřebuje žádný velký výběh. Není sportovec. Je to smutná kočička, pro kterou by i těch pár měsíců života doma znamenalo hodně moc.

13. 10. 2014
Molly našla nový domov. Molly padla do oka mladé kočkomilné paní, která měla odvahu převzít odpovědnost za péči o křehkou a nemocnou kočičku. Návštěva u nás proběhla před pár dny k naprostému nadšení všech stran, a tak jsme to riskli. Molly dnes konečně po řadě měsíců (a možná let) putování po útulcích a depozitech, doputovala do svého vlastního domova, kde bude mít veškerou péči a rozmazlování. Tak držme Molly palce, ať to zvládne, ať je brzy zabydlená a spokojená a ať jí ty zbytky již tak chatrného zdraví ještě vydrží, aby si mohla ten vytoužený domov pořádně užít. Její paničce za adopci Molly moc děkujeme!

30. 4. 2015
Molly byla uspána. S novou majitelkou jsme poslední týden řešili Mollin zhoršující se zdravotní stav. Krevní testy ukazovaly bohužel velmi vysoké hodnoty, a ani konzultace s naším „dvorním“ veterinářem nedávala naději na zlepšení. Poslední zvolená medikace, ve kterou jsme doufali, nepřinesla žádný efekt, a tak se majitelka rozhodla pro milosrdnou eutanazii. Za péči o Molly v jejích posledních chvílích děkujeme.
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

13. 1. 2015 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, u nás je vše ok. Molly je v pohodě, zatím žádné problémy. Teď jsme měli od kapek pauzičku a teď je zase nasadíme. Dávala jsem jí chvilku celaskon, protože mi přišlo jak kdyby měla klasickou rýmu a v pohodě jí stačil. Jinak Molly začala mít větší a větší hlad:D Buď spí nebo hledá po baráku někoho, kdo by jí dal něco dobrého:D Je schopná budit nás i v noci:D, prostě si mňoukne nebo si sedne na protest k misce a hypnotizuje pohledem. Přesto je ale pořád docela hubená:(, ale není slabá, to ne. Zatím se mějte. GV

24. 11. 2014 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, tak dnes je tomu 6 týdnů od injekce a Molly se pořád drží!:) Dá se říct, že už skoro emigrovala do vedlejšího pokoje, kde má naprostý klídek a tam se jí teda líbí. Rozvaluje se na gauči třeba celý den a nic jí nechybí. Už objevila celý dům a vesele se v něm promenáduje a prochází. Když chce přes den společnost jde o patro níž a večer zase o patro výš, když přijdeme domů. Také si hodně oblíbila košík v koupelně u topení a klasické okno pořád zůstává. Jo a taky ráda sedává na schodech. Jinak co se zdraví týče: už začala posmrkávat více, třeba tak jednou za hodinu až dvě. Hlad pořád má a baští dobře, jak granule tak konzervy. už se jí tolik nechce do pamlsků, ale také si dá. Celaskon jsem chvilku dávala a je možné, že trochu zabral. Pořád mi ale přijde, že ještě není nutné jet k veterináři. Dneska ráno, když jsem vstávala, jsem jí našla rozvalenou u nás na gauči, což moc často nedělá:) Už se naučila, že když já vstanu, tak přiběhne do koupelny sedne si k misce a hypnotizuje buď mě nebo misku:D a brouká a mňouká:D Pořád je s ní sranda:) Samozřejmě je pořád nedůvěřivá, ale všichni jsou obeznámeni jak se k ní chovat, takže se jí to snažíme usnadňovat co nejvíc. Doufám, že u Vás je vše v pohodě a stále sleduji Vaše nové přírůstky. Zatím, GV

6. 11. 2014 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, tak se zase ozývám po nějaké době. Pomalu se blížíme ke 4. týdnu, co u nás Molly bydlí. Zatím musím říct, že mám vážně radost, protože rýma není nijak hrozná. A oči slzí jen občas a myslím, že také docela málo. Funí jen zcela neznatelně. Prostě žádné výrazné změny na ní ani v chování neregistruji. Myslíte, že bych ji měla nějak prohlédnout nebo sledovat delší čas? Jinak tedy v sociálním chování změny rozhodně jsou. Začalo ji bavit prozkoumávat další prostory:), náš byteček už jí nestačí a chodí na návštěvu do vedlejšího pokoje, kde bydlí další člen rodiny:). Sice ji pořád straší neznámé zvuky, ale všichni se snažíme být kolem ní opatrní. Jinak na novinky v podobě granulí a vit. pasty reaguje velmi dobře. Baští všechno nové, prostě všechno, co dostane. Zkusím tedy koupit ty ještě lepší věci, co jste mi psala do prvního emailu. No a jinak jak se máte Vy? Koukala jsem, že máte nové přírůstky:) A také se blíží Vánoce. Čím bysme Vás mohli obdarovat? S pozdravem GV

28. 10. 2014 jsme dostali e-mail z nového domova.
Dobrý večer, tak u nás to vypadá takto. Žádná další nehoda se nestala. Dokonce jsme zaznamenali malé pokroky ze strany Molly. Dvakrát už vyskočila sama na gauč za námi. Jinak na gauči nebo kdekoliv v naší blízkosti už vydrží ležet a být u nás. Už tolik nevyhledává samotu, ale stále ji má ráda. Nošení už také zvládá o dost lépe a s chováním na klíně udělala taky velký pokrok. Včera i dneska semnou ležela na gauči (za mými zády) a spokojeně spala a pak si lehla na záda a nechala se drbat na břiše:). Dneska zase ležela s přítelem v posteli v takové uličce mezi postelí a zdí, tam se přesně vejde a hrozně se jí tam líbí. Oči má zatím celkem dobré. Rýma se občas objeví, ale hned zmizí. Vůbec neprudíte, jsem naopak ráda, že zůstáváme v kontaktu. Mysím si, že tenhle týden už byl vážně dobrý a klidný. Tak zatím. GV

16. 10. 2014 jsme našli na Facebooku první fotografie z nového domova (viz Mollyino fotoalbum).