Jdi na obsah Jdi na menu
 


Monty

MONTY NAŠEL NOVÝ DOMOV 21. 12. 2019 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: 12 let
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: zkrácený ocásek, hypoalergenní dieta
Podmínky: jako kočičí jedináček, klidná domácnost bez dětí, byt
Charakteristika: Monty je dvanáctiletý kocourek britské modré kočky bez průkazu původu. Dosavadní majitelka ho jako kotě koupila od „amatérských chovatelů“ a dosud žil v její domácnosti. Nyní se jeho majitelka na nás obrátila s ním, že po příchodu miminka do domácnosti se soužití s Montym stalo nesnesitelným. Už dříve měl problémy se staršími dětmi v rodině, ale nakonec se vše nějak urovnalo. Miminko ale nezvládl, je prý agresivní a útočný a někteří členové rodiny se ho bojí. Monty v domácnosti také není šťastný – ze stresu si prý vykusuje chlupy, a loni si dokonce kousal ocásek tak dlouho, až mu musel být zkrácen. Je zřejmé, že Montymu by prospěla zásadní změna, pokud se bydlení týče. Od původní majitelky víme, že nemá rád děti, hluk, pach alkoholu a některé typy stravy. Taktéž převozy (např. veterina) jsou problémem. Čili „handicapů“ víc než dost. Určitě bude potřebovat klidnou domácnost bez dětí a trpělivého majitele. Je to citlivý kocourek, typický „gaučák“, který bude potřebovat trpělivého majitele.
Monty na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

7. 12. 2019
Monty se konečně přestěhoval k nám do depozita. Byl mu přidělen velmi improvizovaný pokoj, který má ale jen sám pro sebe. Doufáme tedy, že nebude mít moc důvodů se rozčilovat:). Zatím se jeví jako klidný kocourek, byť je zřejmé, že může rychle změnit náladu a má tendenci ke zkratkovitému jednání. 6 kg živé váhy, trochu zhubnout by neškodilo, ale Monty byl prý odjakživa a pořád je klasický a typický gaučák. I u nás se zdržuje zatím většinu času na jednom místě, které si vybral k lenošení. Vylákat se nechá na pamlsek, což není zrovna ideál, nebo nebo na ptáčky na krmítku za oknem – ty pozoruje moc rád.

21. 12. 2019
Monty našel nový domov. U nás se zabydlel velmi rychle, za celou dobu jeho pobytu u nás jsme neměli jediný konflikt, Monty se choval naprosto vzorně. A tak jsme to riskli a vyslali ho do nového domova už tak krátce po příjezdu k nám. Zájemkyně, která se o něj přihlásila, nabízela podmínky víceméně ideální – byt, kde bude kočičí jedináček, bez dětí, bez hluku, bez alkoholu, bez luxu…:) Návštěva u nás proběhla ke všeobecné spokojenosti, a tak Monty odjel do nového domova. Držíme palce, aby byl Monty i nová panička spokojeni. Za nový domov pro Montyho děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější

24. 10. 2022 jsme na WhatsApp našli další pozdrav a foto z nového domova.
Zdravím, u nás všechno v pořádku. Monty už vůbec nekouše. Ani když přijde brácha nebo mamka, tak se nechává drbat:):) Nakonec z něj je mazel:):) Je skvělý. Ono to chtělo čas. Furt se chce nechat drbat. Otírá se o nohy, vrní. Takže si užívá v klidu „důchod“.

11. 9. 2021 jsme na WhatsApp našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

2. 8. 2020 jsme dostali další krátký e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, dlouho jsme se neozvali:) U nás vše super:) Dokonce se chce někdy i pomazlit. Přijde na klín a hladíme:) Už zvladame i nošení:) Takže vše v naprostém pořádku:)

6. 6. 2020 jsme e-mailem dostali další fotky z nového domova (viz fotoalbum).

3. 5. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, u nás vše v naprostým pořádku. Pořád přicházíme na některé věci, kterých se radši vyvaruji, ale jinak jsme si k sobě našli cestu. Dokáže být teda pěkně vzteklý někdy, když jedu třeba z nákupu a vidí kapsičky a nedostane, tak je vzteklý. Začne vztekle okusovat hračky a bouchá s nima:) Ale jinak super. Chodí se mnou i na záchod:) Spí mi u hlavy, přijde pro pohlazení, když chce:) Myslím, že je to vše na správné cestě:) Krásný zbytek víkendu.

16. 2. 2020 jsme dostali další e-mail a foto z nového domova.
Dobrý den, zasílám fotecku:) Takhle lebedime po ránu.

5. 2. 2020 jsme dostali další e-mail a foto z nového domova.
Dobrý večer, u nás vše při starém:), naštěstí. Ale naučil se uličník jeden zlozvyk:-), okolo 3 ráno mi vždycky začne lézt po hlavě a lehat na břicho a chodit sem tam a pořád dokola. Nevím, co se mu na té brzké hodině líbí. Mě teda nic. Jinak jsem už byla jednou kousnuta, ale aspoň vím, že to dělat nemám. Uklízela jsem mu jeho hračky a asi se mu to nelíbilo, že mu na ně sahám. A z ničeho nic vystartoval. Ale to je vše. Někdy si i vleze na klín, když má náladu. Já se ho nesnažím do ničeho nutit:)

2. 1. 2020 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobré ráno, tak Silvestr byl naprosto v pořádku. Měla jsem z toho trochu strach, ale dopadlo vše OK. On si toho vůbec nevšímal. Chvilku měl uši dozadu, ale to bylo jen přesně o půlnoci, jak všichni začali pouštět. Pak si dokonce vyskočil na parapet a chtěl koukat ven, tak jsem mu vytáhla žaluzky a seděl a koukal. Takže jsme to zvládli:)

30. 12. 2019 jsme dostali další e-mail a foto z nového domova.
Dobré ráno, u nás vše v naprostém pořádku. Monty je furt v posteli. Takový povaleč to je:) Ale je vidět, že vyžaduje lidskou společnost. Chce pořád hladit. Chodí za mnou a mňouká, a tak si kluk vyžaduje drbáníčko:) Pásky na parapet jsem přilepila a vše OK:) Jinak přeji krásný Nový rok 2020. B. K.

22. 12. 2019 jsme dostali další sms z nového domova.
Hezky den, nechci Vas prehltit zpravama, ale normalne Monty si v noci vlezl ke me do postele a spali jsme spolu. Ja koukala jak pero z gauce:-) Jinak vse OK:-)

21. 12. 2019 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova (viz fotoalbum).