Jdi na obsah Jdi na menu
 


Niki

NIKI NAŠEL NOVÝ DOMOV 31. 1. 2014 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kocour
Narozen: cca březen 2013
Kastrovaný?: ano
Očkovaný?: ne
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: ne
Podmínky: ideálně k domku s bezpečným výběhem
Niki na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

17. 1. 2014
Nikiho jsme přijali do depozita 14. 1. 2014. Potloukal se hladový u Penny marketu na Praze 9. Naštěstí si ho všimla nálezkyně, u níž strávil první noc. Pak putoval k nám s tím, že se jedná o březí kočičku. Ukázalo se ale, že se jedná o pěkného statného kocourka a že bříško je nadmuté začervením. Kromě toho měl v uších svrab a po těle kousance od blech a boláky, buď od potyček s jinými kocoury, nebo od alergické reakce na bleší kousnutí. Zatržený drápek na tlapce a trocha pčíkání už bylo jen třešničkou na dortu. Veterinou prošel, vše, co se dalo, už je ošetřené, teď musíme hlavně čistit ouška a doufat, že se nic dalšího nepřidá. Zatím Niki vypadá docela fit. Je moc hodný, čistotný, krásně baští a sám si říká o mazlení. Hodný, klidný, kontaktní. Podle toho, jak toužebně kouká z okna, bude určitě vhodnější k domku s možností výběhu ven. Ale podle toho, jak si lebedí v teple a bezpečí, určitě nebude chtít být jen venku. Zatím je stále v přijímací karanténě, ale vypadá to, že bude brzy připraven vyrazit bydlet, bude-li mít kam.

31. 1. 2014
Niki odjel do nového domova spolu s Halinkou. Moc se u nás neohřál, ani se nestačil dostat z rubriky „V léčení“ do nabídky, a už jede domů:-) Bude bydlet v rodinném domku se zahrádkou, kterou budou moci s Halinkou užívat hned, jakmile se v novém domově dostatečně zabydlí. Za adopci Halinky i Nikiho děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

18. 12. 2022 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

22. 12. 2019 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

22. 12. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografie a přání z nového domova. Text přáníje k dispozici na Halinčině profilu, fotografie jsou součástí Nikiho fotoalba.

22. 4. 2018 jsme na Faceboku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

30. 3. 2018 jsme na Faceboku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

24. 12. 2017 jsme na Facebooku  našli další fotografii z nového domova s tímto textem:
Krásné svátky přejeme z Neumětel. Mezi svátky ještě pošlu nějaké peníze. Jedna aktuální. Halinka dohlíží na moje vaření, Nikoušek kontroluje zahrádku. A takhle se mají rádi.

9. 11. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

2. 10. 2017 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

24. 12. 2016 jsme dostali vánoční mms s tímto textem:
Vánoční pozdrav do Kocourkova posíláme my šťastní 4 z Neumětel. Pošlu do konce roku finanční příspěvek. Hezké svátky. Jsme zdraví a děkujeme. Š.

26. 2. 2016 jsme dostali další e-mail s fotografiemi z nového domova (viz fotoalbum).

15. 12. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova. 
Paní Cetlová, dlouho jsem nebyla na vašich stránkách, teprve večer jsem se chtěla potěšit pohledem na nové kočičky a koťátka a bohužel jsem se dočetla zase nepříjemné zprávy, že jste měli na podzim starosti… jsem ráda, že máte nejhorší za sebou a snad už bude dobře. Držím palce. My máme opravdu dva nejhodnější zlaťáky pod sluncem. V noci o nich vůbec nevíme, přes den dle počasí, necháváme na jejich výběru. když jedeme do práce, otevřeme dveře, někdy vyběhnou a jsou venku, když se jim nechce, zůstávají doma… Naše pracovní vytíženost přetrvává, jsem ráda, že si ti dva vystačí sami. O víkendech, kdy Milan chystá snídani, oba kočičáci sedí s námi u stolu a čekají na svůj příděl šunky nebo sýru… Jsou to výborní společníci. Ještě jednou děkujeme za výběr, přišli jsme k hotovému. Ještě jednou hodně zdraví a sil k vašemu nelehkému úsilí v boji s lidskou krutostí a lhostejností. Mějte se co nejlíp. J.

14. 12. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Halinčině profilu, fotografie jsou součástí Nikiho fotoalba.

28. 4. 2015 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Zdravíme do Kocourkova:-) a hlásíme, ze se máme fajn. Máme nový pelisek a nové fotky:-) Jsme zdraví a Halinka mlsna. Jako divá po syrovém mase. Hezké dny.

7. 4. 2015 jsme dostali e-mailem fotografii z nového domova.

5. 3. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, paní Cetlová, naše osádka… jsou z nich domácí peciválci, když je venku zima, nikdo je tam nedostane. Jen když M. luxuje, Halinka se bojí, tak jde na chvíli ven. Nikoušek ten vydrží venku dýl, taky je ho kus kocoura s hustým kožichem, kterýho jen tak něco nerozhází… Koupili jsme nové křeslo, to staré, jak na něm sedávali, už bylo na ostudu, počítali jsme, jak jim uděláme dobře, a představte si, že se jim vůbec nelíbí… prostě na to křeslo nevyskočí, natož aby si lehli… tak se mačkají raděj na těch mini podnožkách… posílám fota. Čeká nás přeočkování s oběma najednou, byli jsme nejdříve s Halinkou, ale jelikož začala kašlat, tak jí dali nějakou injekci a řekli, že by to mohlo být začínající astma, po té injekcí je to pořád stejné, tak nevím… baští normálně, vypadá spokojeně, ale občas dostane takový záchvat kašle… nevím, jestli stihnem veterinu tento víkend, ale pojedeme všichni i s Nikouškem, ať to máme za sebou, než začnou chodit víc ven, věřím, že je jarní sluníčko vytáhne na zahradu. Jak to letí, už to bude rok, co jsme je poprvé vypustili a koukali, jestli se vrátí… Teď řešíme spíš opačný problém, jak je dostat ven… Ale jsou hrozně hodní, v noci o nich vůbec nevíme, spí, nešramotí, nikam nelezou. Prostě se přizpůsobili tomu našemu tichému stále pracovnímu režimu… přes víkend, když snídáme, sedí s námi u stolu, zvlástě Halinka sedí způsobně, a čekají na dobrotu v podobě sýra nebo šunky. Nikoušek má rád i chleba s máslem. No, tak to je konec hlášení. Vyhlížíme jaro (budem muset umýt okna, ale nevíme kdy…), ale těšíme se. Budem zahradničit a kočičáci s námi. Mějte hezké dny a žádné nemoci a radost z dobře odvedené práce… Zdravíme my 4:-)

20. 12. 2014 jsme dostali e-mail z nového domova.
Dobrý večer, přejeme do Kocourkova a přejeme klidné vánoční svátky a v novém roce jen to nejlepší. Málo smutných a opuštěných kočiček… Naše první společné Vánoce budou v teple u kamen, pochopili jsme, že zahrádka je fajn hlavně v létě… Dnes se zdobil stromek a Nikouškovi mohla vypadnout kukadla, jak s nimi koulel, co že se to děje za novinky. Halinka to neustála a raděj zmizela ven… teď už stromek stojí v koutě ve výklenku a oba jsme zjistili, že pro nás žádná změna. Naše křeslo u kamen je pro nás stále volné, proto nás Vánoce nijak neohrozí… Paní Cetlová, poslali jsme Babetce a Janečkovi na účet něco na přilepšenou, snad jste obdržela. Ještě jednou moc spokojených pozdravů, my 4.

10. 9. 2014 jsme dostali další e-mail a fotografie.
Dobrý večer do Kocourkova, zdravíme všechny kamarády. Hlásíme, že jsme odčervení, páníci děkují paní Cetlové za dobré rady, jak nás oblafnout s odčervovacím práškem. Halinka je ovšem neoblafnutelná, nezabralo ani syrové maso, tudíž jsme zakoupili tu drahou kapsli a aplikovali za hlavičkou – to šlo hladce:-) Nikoušek naopak bezelstně pozře vše nabízené… zabalené v šunce, kousku sýra. Zapsali do očkovacího průkazu a za čtvrt roku máme opakovat? Máme se dobře, chytáme myšky, hrajem si s nima, nosíme je na práh dveří – panička šílí a my se chlubíme. Jsme nerozlučná dvojka a táhneme za jeden provaz. Jsme neskutečně hodní. Dnes jsme vyhlíželi na plotě, tak posíláme fota. Pozdravy všem a přání hezkých dnů. My 4.

31. 7. 2014 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer do Kocourkova… Tak se hlásí dva domácí mazlíčci zase po nějaké odmlce. Máme dobré zprávy. Jsme tu „DOMA“. Když byli páníci u moře, hlídali jsme dům, paní sousedka Naďa nám dvakrát denně přinesla kapsičky a pomazlila se s Nikouškem… Halinka bere jako vhodné parťáky jen nás dva. Jakákoliv návštěva ja pro ni signálem k zakufrování, a dokud cítí, že hosti neodešli, neukáže se. Kde je schovaná, nevíme. Ale okamžitě jakmile je vzduch čistý, přilítne jako kulový blesk a žene se na své místo. Z dovolené jsme měli návrat ve dvě v noci z letiště v Norimberku. Přijeli jsme před barák a já už celá nedočkavá, kdo vykoukne a přivítá nás jako první? Byla to Halinka. Nadávala nám, ale byla ráda, že nás vidí. Hned se hnala dovnitř a fotky přikládám. Nikouška musel jít manžel hledat s baterkou na zahradu a našel ho spokojeně spícího (nevítajícího)… v zahradním domku. To je mazák, ten bere život takový, jaký je. Jsou opravdu zlatí, teď, co je venku tak teplo, jdou domů jen na přespání, nakrmit a zase pádí na zahradu. Halinka vyběhne i na pole, většinou se vrátí s myškou a učí Nikouše si hrát. Máme podívanou. Na dovolené jsme trošku odpočinuli a teď si píšu dovolenou a chodím do práce. Jinak bych to nestihla. Tak takhle jsem dopadla. Vaše stránky jsem četla i na Fuerteventuře, je to moc pěkné počtení… Jak s Janečkem, je úplně zdravý? Držím palce, aby našel domov. Mějte pěkné dny a zdravíme. My 4. Takhle spíme, když se páníci vrátí z dovolené a my jsme šťastní, že nejsme sami…

5. 6. 2014 jsme e-mailem dostali fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

14. 5. 2014 jsme dostali další fotografie a e-mail z nového domova.
Dobrý večer, paní Cetlová. Tak zase malé a doufám, že radostné hlášení pro Vás. Já stále svádím neúspěšný souboj s časem a nějak už to trvá dlouho a ne a ne to být lepší… teprve dnes večer jsme jukla na Váš web, abych zjistila, co nového v domovině našich kočičáků… hlavně myslím na Janečka a trochu se bojím… ale věřím, že byste dala vědět… Máte hezkou Paní Stříbrnou s děťátkem, tak jsem se trochu potěšila a věřím, že i vy… U nás pohoda. Baštíme 2 x denně kapsičky z Lidlu a v noci někdy chroupáme granulky – vážené dobrůtky z řevnického zverimexu, střídáme lososa a krůtu a přidáváme směs na čištění smotků… Máme se dobře. Přes den zahradničíme, i když páníci nejsou doma, zvládáme to sami. Čekáme hezky na lavičce před baráčkem, až přijede jedno nebo druhé auto a pak rychle svištíme domů… už to máme pěkně naučené a je to radost, když nás doma čeká tak sehraná osádka… Večer jsme tak unavení, že se stulíme do klubíček a spíme a spíme… když panička vaří, nakukujeme přes okno, jestli se jí něco nepálí. Už se nám povedlo chytit mladé holoubě, to nám páník huboval, ale když jsme přinesli kosa, tak to můžeme, protože ti prý rozhrabávají mulčovací kůru. Myslím, že už o nás víte všechno, držíme palce ostatním kočičkám. Moc zdravíme.

30. 3. 2014 jsme dostali další obrázky a e-mail z nového domova.
Dobrý vecer, paní Cetlova, hlásí se vam dva malí zahradnici! Máme se moc hezky a je to na nás znat! Už nemáme potřebu utíkat za plot, když doma je taky hezky:-) Dnes jsme pomahali s čištěním jezírka a zvláště Nikouska voda hodně baví. Halinka si nasla schovávacku pod autem, ale na zavolání přiběhne. Už se nebojím, že by utekli. Naopak, stojí u dveří a chtěli by do obýváku. Nakukuji dovnitř a dělají na nás smutné obličeje:-) Teď už jsme se vrátili všichni domů a oba kocicaci spi ve svych křeslech jako mrtvolky… zahradniceni vysiluje. Včera Nikousek trošku kulhal, měl nějaký problém s drapkem, tak si to nějak vykousaval, dnes uz mi to připadalo lepsi, tak ho budem pozorovat. Posílám fota zahradniků a je nam spolu moc fajn:-) Mejte hezké dny, hned po výplatě posílám na účet nějakou kacku na ty chudinky, které jste přijali do léčení… MY 4!

21. 3. 2014 jsme dostali e-mail a fotografie z prvního výletu ven.
Dobrý večer, paní Cetlová, tak ve stredu jsme byli s Nikouskem na očkování, paní doktorka byla nadšená z jeho anglickeho klidu a on byl fakt zlatej:-) No včera nastal den D – vypouštění dravé zvěře a hrůza v očích majitelů – nas – jestli je ještě někdy uvidíme:-) Tentokrát bodovala Halinka – byla odvážnější a Nikouska zaucila v prozkoumávani terénu… Na chvili opustili i náš pozemek, a to jsem fakt trnula, jak to dopadne. Ale cestu domů nasli! A dnes už mi pripadlo, ze to pochopili a neměli ty tendence zdrhat pryc ze zahrady. Teď uz oba leží na svych mistech a jsou moc hodní. Přikladam pár fotek z prvnich krůčků po zahradě ze včerejška. Tak to budem takhle zkoušet a snad to klapne:-) V nedeli ragdollek na návštěvu:-) Mějte se hezky, zdravime! My 4:-)

15. 3. 2014 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Hezkou, i když deštivou sobotu přejem paní Cetlová. Dlouho jsem nekoukla na vaše webovky, stále svádím neúspěšný souboj s časem, ale dnes po obědě už mi to nedalo a vidím, že se taky nenudíte:-) PP 1 až 9 nebo kolik? Tak to tu ještě nebylo? Držím palce, ať vše zvládnete a kočky přeléčíte a jsou spokojené a zdravé. My se v těchto dnech měli nacházet v Rakousku na lyžovačce, ale bohužel povinnosti v práci u mě i u manžela opět zvítězily nad odpočinkem… takže hlídání sousedkou se nemuselo konat a 4denní samota Nikiho a Halinky taky ne… Myslím, že jsou docela rádi… alespoň tak vypadají… dnes jak venku nesvítí sluníčko, mají spavou náladu a jsou to ti nejhodnější kočičáci pod sluncem. Je z nich nerozlučná dvojka a já jsem ráda, že to tak je. My jsme teď opravdu od nevidím do nevidím v práci a jim tu aspoň není smutno. Nehnou se od sebe na krok. Za týden nás čeká přeočkování Nikouška a pak už hajdy prozkoumávat zahrádku… ozvu se ještě na poslední instruktáž, až se budem vracet od veterináře. To je konec dnešního hlášení a moc vám děkujeme za tu radost, která přišla k nám domů s vašimi kočičkami. J.
P. S. Ty poslední dvě fotky jsou foceny právě teď… takhle umíme odpočívat, když venku prší…

1. 3. 2014 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer do Kocourkova…:-) Paní Cetlova, mám resty, nepisu, protože absolutně nestíhám. My už máme zazity rezim, už víme, co můžeme jeden od druhého očekávat. Nejhorší stavy má páník, když luxuje a kočičí chloupky jsou absolutně všude. Naše nerozlucna dvojice si z toho nic nedělá:-) Jsou fakt boží, táhnou spolu za jeden provaz a mají za to můj obdiv. Teprve zitra jedeme s Nikim na očkování, v tydnu vůbec nestíháme. Držte nám palce. Halinka bude poprvé sama doma a Nikousek to snad zvládne dobre:-) Přikládám nejaka fota z dnešního vecera.

13. 2. 2014 jsme dostali další fotografie a e-mail z nového domova.
Dobrý večer paní Cetlová, dlouho jsem se neozvala, tak jen abyste věděla, ze my jsme v pořádku:-) Myslím, že zvykací režim zvladame na 1 a vše se dostává do normálních kolejí… Máme chvilky divocejsi, kdy kocicaci řádí jako černé ruky a za chvilicku jsou z nich mazlicci k umazleni. Dnes jsme sami bez páníka, a tak si Halinka dodala odvahu a přišla si sama za mnou pro pohlazení. Seděla mi na klíně, a když jsem chtěla přestat s hlazenim, strkala mi hlavu sama pod ruku, abych neprestavala… Teď sedí vedle mě na gauci a tváří se spokojeně:-) Nikousek ani nevím, kde je, obcas zaleze do chodby a chce mit svuj pánsky klid. Mějte hezké dny. J.

7. 2. 2014 jsme dostali další fotografie a e-mail z nového domova.
Dobrý večer všem do Kocourkova! Tak my se hlásíme po týdnu v novém domově… Snad fotky budou vymluvnější než slova:-) Halinka už se nechá pohladit i v nechráněném území. Niki mazel a kliďas, Halince nechává prostor k životu a dodáva jí odvahu. Včera mě vzbudila u televize – vyskočila až nahoru na otevřené dveře, to jsem v životě neviděla:-) Za chvíli vyrážíme na ples, budu končit. Hodně pozdravu:-) všem. My 4.

4. 2. 2014 jsme dostali e-mail z nového domova.
Dobré odpoledne, tak malé hlášení a pochvaly za chování… Učíme se režimu všedních dní a jde nám to dobře:-) Včera jsem koupila v bazaru pěkné škrabadlo a Halinka má další koutek pro sebe a pritom je s námi:-) Myslím, že už z výrazu poznáte, že se dostává do pohody. Chovat nechce, rychlé pohyby od nás nesnáší, ale baští hezky, už ze neizoluje, Niki jí svým laxnim přístupem moc pomáhá… on je fakt nekonflitní pohodář. Mám z nich obou velkou radost. Nikiho top stanoviště je pozorovací – židle u dveří na terasu! Tak to je konec hlášení:-) Zdravíme všechny v Kocourkově! H. N. J.

2. 2. 2014 jsme mailem dostali ještě fotografie z krmení:-)
Je to králík… Tomu se nedalo odolat:-) Zítra budou poprve sami doma… tak si drzme palce. Dobrou noc do Kocourkova. My 4.

2. 2. 2014 jsme dostali další e-mail a fotografie.
Dobré rano, paní Cetlova, tak dnes po dlouhém mnoukani u dveri do chodby a privolavani Nikiho se Halinka sama osmelila za nami do obyvaku a uz nezůstává jen prikrcena za sedackou. Zkouší první pokusy prozkoumávat rajon… Niki to je fakt miláček se vším vsudy… ten umí žít! Dnes prijede starší dcera s pritelem, takze bude umazleny dosyta. A Halinka je na něm doslova závislá. Samotná by to nedala. Tak ja jdu varit, abych nakrmila další smecku. Vcera svickova a koblihy a dnes pro zmenu kralik a koblihy. V obci byl masopust, tak drzim tradici:-) Mějte hezkou neděli a zdravíme:-) Jana, Milan, Halinka, Niki.

31. 1. 2014, ještě téhož dne, kdy Niki odjel spolu s Halinkou do nového domova, jsme dostali několik fotek a e-mail.
Zdravíme z nového domova. Niki to zvládnul jako zkušený mazák – cesta bez problémů, trošku se napil, jídlo zatím nechce, ale to snad neva? Použil vzorně toaletu, vrhnul se na mě na mazlení a teď leží na sedačce a tváří se, že sem patří odjakživa… Halinka cestou plakala a plakala, v přepravce se počurala. Po příjezdu ani nechtěla ven z bedny, jak se bála. Teď se ubydlela za sedačkou pod topením a jen pozoruje, co se děje kolem. Hodně se bojí… tak ji tam zatím necháváme, Niki si jí nevšímá. Snad to brzy pochopí, že jí nikdo neublížíme… Přikládám první fota toho fotogenického mazáka… jo a dveře na terasu ho přitahují jako magnet… bude to průzkumník, musíme být opatrní. J.