Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nora (Nela)

NORA NAŠLA NOVÝ DOMOV 6. 3. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 3 roky
Kastrovaná?: ano, 10. 2. 2016
Očkovaná?: ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: do bytu, klidná domácnost bez malých dětí, jako jedináček i do společnosti nedominantní kočičky či kocourka
Charakteristika: Nora pochází ze čtveřice britských kočiček, které byly vězněny a zneužívány v jedné množírně. Jejich majitelka si jejich odchovy přivydělávala k důchodu… No, teď už je ale po smrti a kočičky se různými oklikami dostaly k nám. Nebyla to veselá podívaná, kočičky byly ve špatném zdravotním stavu, plné parazitů, bolavé zuby, některé kočičky březí… A ta psychika… Prostě kočičky z množírny. Tomu také odpovídá očekávání ohledně nového domova. Po fyzické stránce jsme kočičky daly dohromady, po psychické to bude trvat déle. Nora se před lidmi neschovává, klidně si před námi chodí po pokoji, i když pořád trochu ostražitě… Jakmile se ale pohneme, běží se okamžitě schovat. Nicméně jeví zájem o své okolí, z čehož lze usuzovat, že je vše na dobré cestě. Stále se bojí lidské ruky, ale když se podaří ji chytit, je krotká, nebrání se jako Ida. Nechá se pohladit, to je zatím maximum, čeho jsme dosáhli… Bude to chtít, stejně jako v případě ostatních kočiček z této skupiny, mraky času a trpělivého majitele. Nora by měla být pouze bytová kočička, bude vyžadovat klidnou domácnost bez malých dětí. Může být jedináčkem, ale zvládne i nedominantní kočičku či kocourka. Až se přestane bát lidí, bude to moc hodná kočička. 
Nora na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

29. 1. 2016
Nora je náš dnešní přírůstek. Stejně jako Melinda je to kočička, které zemřela majitelka – množitelka bezpapírových britských koček. Údajně si tímto způsobem přivydělávala k důchodu… Zbylo po ní deset koček a několik psů – bernští salašničtí a čivavy…K nám se obě kočičky dostaly díky iniciativě dobrovolníků, kteří situaci v místě mapují a snaží se kočičky zachránit. Melinda i Nora s pár dní pobyly u dobrovolnice, dnes se přestěhovaly k nám. Jak se dalo čekat u kočiček z množírny, jejich zdravotní stav není nic moc. Kožich plný blech, zanícené oči, hnilobný zápach z tlamičky, špatná srst v důsledku špatné stravy a častých porodů. A hlavně stres, strach, dlouholetá psychická nepohoda, což je u Nory obzvlášť patrné… Zatím obě dostaly injekčně antibiotika, vitamíny a navíc pipetu Advocate. Teď čekáme, až se trochu uklidní, pak bude následovat minimálně kastrace a ošetření tlamičky.

11. 2. 2016
Nora včera podstoupila kastraci a ošetření tlamičky, stejně jako ostatní kočky z „britské“ skupiny. Nora je hodně vyděšená, při pokusu o kontakt útočila a sekala tlapkou, ale v jejím případě nebyl čas na to, aby se do operace psychicky vzpamatovala. Zápach z tlamičky byl hrozný, Nora málo jí a je jasné, že bez ošetření zubů normálně jíst nezačne. Pan doktor jí musel vytrhat téměř všechny zuby… A dobře, že jsme přistoupili i ke kastraci – ukázalo se, že Nora je březí. V tomto zdravotním stavu by březost, porod a kojení nezvládla… Teď bere antibiotika a budeme se snažit zapracovat na psychice…

19. 2. 2016
Nora se po kastraci a sanaci tlamičky hodně uklidnila, tlamička ji už nebolí, neslintá a pěkně baští… jako jediná ze čtveřice britek se docela volně pohybuje v prostoru i před námi – jen tak si šmajdá tam a zpátky, skočí si na okno, do pelíšku, dokonce byla párkrát přistižena, jak pinká do balónu a fascinovaně zírá, co to je:-) Už se nechá i pohladit, ale to musí být v opravdu dobrém rozmaru – bude potřebovat čas, aby začala lidem více důvěřovat.

24. 2. 2016
Nora hledá nový domov.

6. 3. 2016
Nora dnes odjela do nového domova. Se svou novou rodinou teď bude žít v domku v obci až na Vysočině, ale bude jen v bytě. V domácnosti už žije roční kastrovaný kocourek, černý briťák, který doufejme Noře pomůže se na nový způsob života brzy aklimatizovat. Snad jí to zabydlování půjde aspoň tak dobře jako Idě a Melindě. Za prima domov pro Noru její nové rodině moc děkujeme… 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

21. 3. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, Nela se má výborně, mazlem už nám zůstala. Zdraví jí slouží, akorát jednou cca asi 3 měsíce zpátky prošla nějakým oslabením imunity, což se jí projevilo na srsti (hodně jí vypadávala), ale tři návštěvy u lékaře a od něj doporučená léčba byly 100 % úspěšné a Nela má zase kožíšek jako nový a je zcela fit, ale to je věc, na kterou jste nás upozorňovala už když jsme si Nelu brali od vás. To je celkem asi vše, přeji krásné odpoledne a na shledanou K.

5. 11. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, dlouho jsem vám nepodal žádné info o kočičce, tak to zkusím teď napravit. Z kočky schovávací je už kočka vítací, jen slyší zarachotit klíče v zámku a už běží dolu ke dveřím vítat, ráno, když se vstává, je to úplně stejné. Hned přijít a nechat se pomazlit, naučila se krásně vrnět a neskutečně chrápat, spousta chlapů by se kolikrát mohla stydět, když Nela zabere na tvrdo:-) Mazlení se jí líbí všeho druhu, akorát stále neexistuje vzít do náručí, nebo jen posadit na klín, je jí to velice nepříjemné, tak trénujeme:-) Když ji vezmeme do náručí, tak prostě hned znervózní a snaží se o útěk, ale jen má pevno pod nohama, už je klid a pokračuje se v mazlení, ani není útočná, jen je prostě nervózní a nelíbí se jí to, tak cvičně děláme přenosy z bodu a do bodu b atd.,ze země na gauč nebo na židli a nebo naopak, jen ať si prostě zvyká, je krásně hravá, stačí jí úplná blbost a dokáže pobourat půl baráku, když jí to chytne. Na spaní vyhledává společnost, buďto spí s dětmi, nebo když jsme ještě vzhůru, tak si přijde lehnout za námi. Jen mňoukat neumíme, to jen otvírá tlamičku na prázdno, ale zvuky nedává, a to plačtivé mňoukání, co vydávala dlouhou dobu, to už jí pomalu opouští, to už dělá minimálně, a to je dobře, protože to bylo srdcervoucí. Jídlo jí jen co je naučená, nic nového do ní člověk nedostane, tak jsme na kapsičkách a granulkách + spousty kočičích dobrot a o ty si umí říct sama hezky:-) Cokoliv, co nezná, očuchá a nechá být, tak má vždy náš zbytkový referent co dojídat:-) Zkoušeli jsme maso, ryby a nic, z ryb jí jen tuňáka ve vl. šťávě, a to si tedy dává.

11. 3. 2016 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova. 
Dobrý den, posílám pár fotek Nory, fotky nic moc, špatně se fotí, je stále v pohybu nebo někde schovaná, a když se jí podaří najít spící někde na otevřeném prostoru, tak celkem brzy mizí někam do úkrytu. Po baráku už jsme ji začali pouštět, ale stále má zaječí úmysly, asi pořád hledá něco, ale nevíme, co, a jakmile se dostane dolů do přízemí, tak se tam schová a je tam. Je tam asi největší klid z celého domu, tak se jí tam pravděpodobně líbí nejvíc, ale to se zase nelíbí nám. S kocourem se snáší celkem dobře, ale hrát si nechce, to mu dává i znatelně najevo, ještě stále se u nás necítí doma, tak je pořád ve střehu a na hraní asi nemá ten správný klid a náladu. Jinak baští granule, ty si dopřává dostatečně, s vodou, ani záchodem problémy nemá, akorát nic jiného moc nechce a ani ten sajrajt z toho Lidlu nevzala, a to se jí nedivím, bylo to hrozný už od pohledu. A museli jsme ji přejmenovat na Nelu, protože manželka ráčkuje a špatně se jí vyslovovalo Nora. Jo a už stihla poznat a odzkoušet naše škrabadlo u kocoura, taky tam spolu chrněli, akorát vyfotit se to nepovedlo. Tam akorát spali každý na jiném patře. S pozdravem K.