Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pája

PÁJA NAŠEL NOVÝ DOMOV 6. 1. 2023 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: cca konec května 2023
Nalezena/a: nesděleno
V naší péči od: 8. 7. 2023
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: 
Podmínky: s Jájou, případně do společnosti jiné kočičky či kocourka, případně hodného pejska, byt i domek s bezpečným výběhem
Další informace: FeLV/FIV negativní
Charakteristika: Jája a Pája jsou bratři, kteří se k nám přes několik zprostředkovatelů, takže o jejich původu mnoho nevíme, ale ve zkratce se jedná o potomky kočičky, která není bez domova: žije na vesnici na Praze - západ, ale její majitelka nepovažuje za nutné kočku kastrovat, protože se zbavuje nechtěných koťat sice středověkým, ale v některých lokalitách stále oblíbeným způsobem: topí je. Tentokrát se v okolí ale vyskytli hodní lidé, kteří majitelku kočky umluvili, aby koťata nechala naživu, s tím, že pro ně naleznou nový domov a zajistí kastraci kočky. Majitelka nechala naživu pouze dvě koťata ze čtyř, což jsou Jája a Pája. V době, kdy je všude kolem koťat spousty, o ně samozřejmě nebyl zájem, a tak koťátka skončila u nás. První dny byly plné stresu a boje o život, bylo zřejmé, že koťátka dosud nemají s lidmi pozitivní zkušenosti. Zdravotně na tom byli poměrně dobře, ale nějakou dobu trvalo, než se z divochů stala socializovaná koťátka:-) Pája je trochu lekavější než jeho bratr Jája, chvíli trvá, než si dá říci a nechá se odchytit. Jakmile je ale odchycen, nemá mazlení konce: Pája se rád mazlí, tulí a přede. Do nového domova může jít se svým bratrem, původně jeden bez druhého nedal ani ránu, ale teď se oba trochu osamostatnili a zjistili, že jsou kolem i další kočky, se kterými lze páchat různá dobrodružství. Mohou tedy jít spolu, případně se Pája může stát společníkem jiné kočičky či kocourka. Může žít v bytě i v domku s bezpečným výběhem.
Pája na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

13. 7. 2023
Jája a Pája jsou cca šestitýdenní bratři. Dostali se k nám přes několik zprostředkovatelů, takže o jejich původu mnoho nevíme, ale ve zkratce se jedná o potomky kočičky, která není bez domova: žije na vesnici na Praze - západ, ale její majitelka nepovažuje za nutné kočku kastrovat, protože se zbavuje nechtěných koťat sice středověkým, ale v některých lokalitách stále oblíbeným způsobem: topí je. Tentokrát se v okolí ale vyskytli hodní lidé, kteří majitelku kočky umluvili, aby koťata nechala naživu, s tím, že pro ně naleznou nový domov a zajistí kastraci kočky. Majitelka nechala naživu pouze dvě koťata ze čtyř, což jsou Jája a Pája. V době, kdy je všude kolem koťat spousty, o ně samozřejmě nebyl zájem, a tak koťátka skončila u nás. První dny byly plné stresu a boje o život, bylo zřejmé, že koťátka dosud nemají s lidmi pozitivní zkušenosti. Ale po pár dnech se situace uklidnila, i když si ještě sama pro pohlazení nepřijdou a na spaní hledají různé skrýše. Ale pěkně baští a začínají si konečně hrát, takže vše je na dobré cestě. Jája je rozumnější a nechá si říct, není to takový strašpytel, Pája je zvědavější a akčnější, ale také daleko lekavější. Jejich zdravotní stav je, jak u jarních koťat bývá zvykem, celkem dobrý, jistě mají vnitřní parazity, ale to jednoduše dáme do pořádku.

29. 7. 2023
Bratři byli poprvé u veterináře, oba absolvovali první očkování. Oba už váží okolo 1 kg (Pája, původně menší, přerostl Jáju). Oba jsou velmi akční (hlavně v noci), pro pohlazení si sami nepřijdou, ale když už je chytneme, je zřejmé, že mazlení bude jejich hobby.

27. 8. 2023
Jája s Pájou byli převezeni od dočasných pečovatelů do hlavního depozita. Potřebujeme zjistit, zda jim vzájemná závislost vydrží, a tudíž je budeme umisťovat spolu, nebo to nebude potřeba. Možná se otrkají a dají šanci i ostatním kočkám u nás v depozitu.

30. 9. 2023
Jája a Pája hledají nový domov(y).

6. 1. 2023
Jája s Pájou našli nový společný domov. Pravda, počkali si na něj, ale zatím to vypadá, že se to vyplatilo. Nová rodina se nezalekla jejich lekavosti a odvezla si je do nového domova, kde už bydlí i starší fenka. Až se v novém domově aklimatizují a podstoupí kastraci, budou moci chodit i ven. Za společnou adopci Jáji a Páji děkujeme.