Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pampeliška

PAMPELIŠKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 20. 3. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozena: cca květen 2014
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: ideálně domek s bezpečným výběhem, do kočičí společnosti
Charakteristika: Pampeliška a Meduňka pocházejí ze skupiny poloplachých koček z areálu jedné opuštěné pražské továrny – v areálu se má bourat a pak stavět, takže to není pro kočičky vhodné bydliště. Obě kočičky byly po příjezdu k nám vyděšené a stresované, ale postupně se zklidnily. Pampeliška udělala velký pokrok, co se kontaktu s lidmi týče. Pro pohlazení si ještě sama nepřijde, ale když si ji odchytíme, což zase nepředstavuje tak veký problém, ona se pouze přikrčí a čeká, až ji „lapneme“, mazlení a chování si užívá a přede. Bude to chtít ještě trochu tréninku, ale z Pampelišky bude domácí kočička par excellence… Z původní lokality je zvyklá na možnost pobývat venku, takže v novém domově bude určitě výběh potřebovat, zároveň to ale není venkovní kočička – moc ráda se totiž vyhřívá u kamen:-) Pro Pampelišku hledáme domov, kde bude mít kromě výběhu i kočičí společnost – ta jí usnadní aklimatizaci. Pampeliška je zcela nedominantní a snášenlivá.
Pampeliška na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

20. 1. 2015
Pampelišku jsme spolu s Meduňkou přijali 19. 1 2015. Obě pocházejí ze skupiny poloplachých koček z areálu jedné opuštěné pražské továrny, kde se má bourat a pak stavět. Obě jsou zatím úplně vyděšené a v křeči, takže je necháváme v klidu. V nejbližší době podstoupí veterinární kontrolu a pak uvidíme, jak se jejich stav bude vyvíjet dál.

18. 2. 2015
Pampeliška hledá nový domov. Už se dávno zorientovala a uklidnila, baští vzorně a udělala obrovské pokroky v kontaktu s lidmi. Sama si pro pohlazení nepřijde, to ještě ne. Ale když si ji ulovíme, což nepředstavuje až tak velké úsilí – jen se přikrčí a nechá se v pohodě „lapit“ – dokonce se nechá i chovat v náručí a přede. Chce to ještě trochu trénovat a bude to domácí kočička par excellence.

20. 3. 2015
Pampeliška našla nový domov. Vyhlédli si ji prima mladí lidé z domečku v překrásné vísce v Posázaví. Podmínky na místě se jevily ideální, a tak jsme jeli. A dojeli jsme na správnou adresu – Pampeliška bude jedináček, zatím jen uvnitř samozřejmě, ale až se zabydlí, bude mít k dispozici zahradu, bezpečné okolí, u sousedů pár přátelských kočiček. Doma zázemí, péče, mazlení, dobrá bašta. Za prima domov pro Pampelišku moc děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

9. 5. 2015 jsme dostali e-mail z nového domova.
Dobrý večer, Pampeliška je v pořádku. Byla už venku, prozkoumala zahradu, moc se jí líbí. Leze po stromech, ale mimo zahradu se nevydala. Je z ní velký mazel, vyžaduje stálou pozornost. Je z ní zlatíčko, moc za ni děkujeme. Celý náš svět se točí kolem ní.

30. 3. 2015 jsme dostali mms z nového domova s tímto textem:
Dobrý den, posílám zprávu jak se u nás Pampeliška má. Myslím, že dobře – právě je u nás v pelíšku a spí. Dobře se najedla a odpočívá. Má ráda kartáčování, je to dobrá masáž.

24. 3. 2015 jsme dostali mms z nového domova s tímto textem:
Dobrý den, posílám foto, jak hladím Pampelišku. Moc si to užívá.

21. 3. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý večer, další dobrý zprávy: už použila svůj záchůdek, byla na průzkumu po baráčku a mazlení si řádně užívá: pěkně vrní protahuje se a občas olízne prst, je to náš miláček, je úžasná.

20. 3. 2015, ještě v den umístění, jsme dostali první e-mail.
Dobrý večer, Pampeliška si našla domeček pod škrabadlem. Už se i proběhla po baráčku a něco malého snědla. Zatím moc nekomunikuje, ale při mazleni vrní. Je to asi na dobré cestě. Přejeme hezký večer, zítra se zase ozveme.