Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pan Ponožka (Matěj)

PAN PONOŽKA NAŠEL NOVÝ DOMOV 10. 4. 2017 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: cca 2–3 roky
Kastrovaný?: ano
Očkovaný?: ano
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, klidná domácnost
Charakteristika: Pan Ponožka pochází z areálu jedné firmy v Praze-Hloubětíně. O jídlo tam měly kočky jakž takž postaráno, nacházely se tam i improvizované boudičky, ale k ideálu mělo toto bydlení daleko, už proto, že kočičky nebyly kastrované… Pak ale začaly kočky majiteli areálu vadit. S místními krmičkami jsme se nejdříve domluvily, že kočky z areálu přijmeme k nám a necháme vykastrovat, ošetřit a vrátíme je zpět do lokality, kde jsou zvyklé. U nás se ale ukázalo, že kočičky mají šanci na lepší život – mezi nimi i Pan Ponožka. Pan Ponožka se v lokalitě objevil jako odrostlé kotě a do místní komunity koček se nikdy nezačlenil. Není divu – bojí se všeho a všech:-) Je to moula, lekavý, ale krotký a hodný. A mazlivý. Zatím se cítí nejlépe s krytými zády (proto ta fota na skříni…), ale ve skutečnosti je to mazel, vděčný za všechno, čemu se mu u nás dostává. Pravda, určitě by uvítal i možnost výběhu, jak byl dosud zvyklý, ale to mu u nás nemůžeme dopřát. Chutná mu všechno, vypadá to, že to bude pěkný gaučový povaleč, který se bude hodit do jakékoliv klidnější domácnosti. 
Pan Ponožka na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

10. 10. 2016
Pan Ponožka H4 žije spolu s dalšími kočičkami v areálu jedné firmy v Praze-Hloubětíně. Je to čtvrtá kočička, kterou jsme z této lokality převzali do péče. O jídlo mají kočičky v místě jakž takž postaráno, v areálu firmy se nacházejí i improvizované boudičky, na blaho kočiček dohlížejí již několik let krmičky. Podle hodných lidí, kteří se v areálu občas vyskytují, však kočičky nejsou v dobrém zdravotním stavu, nejsou kastrované, některé prý opět březí… a tak jsme se domluvili, že kočičky postupně převezmeme, necháme vykastrovat a ošetřit a pak vrátíme zpět do lokality. Místní krmičky je ostatně chtějí zpět. I když se rozhodně nejedná o ideální místo k životu (na okraji parkoviště je malý plácek připomínající spíše smetiště, za ním plechový plot, pro kočky průchozí, za plotem houština keřů a skrz areál se stavebninami se dá zřejmě projít do asi 500 m vzdáleného parčíku…), kočičky jsou tam zvyklé a jsou zvyklé i na krmičky. Pan Ponožka se v areálu firmy objevil cca před dvěma až třemi lety jako odrostlé kotě – zřejmě ho tam někdo odložil nebo se ztratil… Do Kačenčiny rodiny se nikdy nezačlenil, vždycky zůstával opodál. Je ze všech místních koček nejplašší a nejbázlivější, i krmičkám se prý ukazoval jen zřídka. Nicméně v neděli se ho podařilo též přilákat, byl odlapen a předán k nám na kastraci a potřebnou údržbu. Spolu s ostatními by měl být následně vrácen zpět, jakmile to bude možné. Jeho zdravotní stav je ve srovnání s ostatními relativně slušný, takže už podstoupil kastraci a teď se zotavuje. Samozřejmě ho musíme zbavit parazitů a hlavně vyléčit svrab.

15. 11. 2016
Pan Ponožka hledá nový domov. Po kastraci se zotavil už dávno, ale dlouho jsme bojovali se svrabem v uších. Teď už je Pan Ponožka v pořádku.

19. 2. 2017
Pan Ponožka našel nový domov. Žít bude s prima paničkou, jejím ročním přátelským kocourkem a třemi malými kočkomilnými psíky v rodinném domku v obci kousek od Poděbrad. Snad Ponožka do této party zapadne… Za adopci Pana Ponožky děkujeme

4. 3. 2017
Pan Ponožka se z nového domova vrátil. Jak je vidět ze zpráv z nového domova, Pan Ponožka si v novém domově zvykal pomalu, ale novou paničku a prostředí už začínal zvládat… Bohužel, problémem se stal domácí kocour, se kterým si s Panem Ponožkou nějak nesedli:-( Takže se Pan Ponožka vrátil k nám – u nás se uklidnil, žádný stres z toho, že je zpět, se nekonal. Škoda, budeme ale hledat dál.

10. 4. 2017
Pan Ponožka našel nový domov – je to jeho druhý pokus, snad to tentokrát vyjde. Žít bude jako kočičí jedináček v domku v obci nedaleko od Nymburka. Zatím pochopitelně dlouho jen doma, než se zorientuje a zabydlí, ale časem bude moci i na zahrádku, o kterou se bude muset podělit s domácí fenkou. Ta je ale na kočky zvyklá, tak snad i to klapne. Za domov pro Pana Ponožku moc děkujeme!
 

Z NOVÉHO DOMOVA II (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

24. 12. 2022 jsme dostali e-mailem další pozdrav z nového domova (viz fotoalbum).

28. 12. 2021 jsme dostali vánoční přání a foto z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, přeji Vám a Vašim kočičím svěřencům úspěšný rok 2022 a hodně umístěných kočiček do nových domovů. S pozdravem PV

7. 1. 2020 jsme dostali další e-mail a foto z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, přeji Vám a vašim kočičím svěřencům úspěšný rok 2020 a hodně umístěných kočiček do nových domovů. S pozdravem PV

25. 12. 2018 jsme e-mailem dostali vánoční přání z nového domova (viz fotoalbum).

24. 12. 2017 jsme dostali vánoční e-mail a fotografii z nového domova.
My Vám s Matějem (Panem Ponožkou) přejeme hezké svátky a úspěšný NOVÝ ROK.

24. 7. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, před časem si odvezl z vašeho útulku kocourka Pana Ponožku a jsem s ním moc spokojen. Protože jsme se spřátelili, tak jsem mu už nechtěl vykat a dal jsem mu jméno Matěj. Za dobu, co u nás bydlí, se už dobře aklimatizoval, je čistotný a chodí i ven do přírody, kde se mu moc líbí. Na stravu jsem ho ale dost rozmlsal a je vybíravý, prostě mlsný jako kocour. Moc Vás s Matějem zdravíme a přidávám nějaké fotky. S pozdravem PV

26. 4. 2017 jsme dostali první e-mail z nového domova č. 2.
Dobrý den, paní Cetlová, zatím s Panem Ponožkou jsme ještě nenavázali velké přátelství, je zatím dost nedůvěřivý a stále se schovává. Pohladit se dá, jedině když je schovaný ve skříni a lze na něho dosáhnout, to i vrní, nakrucuje se a vezme si z ruky kousek syrového masa (tím si ho zkouším naklonit a docela se daří). Jinak jak jste říkala, je čistotný a dobře jí, tak snad se naše soužití bude zlepšovat a budu Vám moci napsat další zprávu. S pozdravem PV  
 

Z NOVÉHO DOMOVA I (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

3. 3. 2017 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Před chvílí jsem dorazila, otevřela u Bobeše okno a šla ven se psy. Když jsem se vracela, koukám, že Bobeš se v okně vystavuje sluníčku, tak na něj volám – ahoooj, Bobeši, to je krásně, viď? A odpověděl!:-))) Mnauuuu! Tak hezký víkend, budu makat na zahradě, už mě to láká:-))) B.

26. 2. 2017 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Teď jsem se byla podívat na Bobeše a vykydat mu záchodek a chtěla jsem ho pohladit a jak jsem dala ruku za gauč, klidně se převalil na bok a nechal se. Asi se láme, kluk jeden kočičí!:-))) Sice měl keců jak Palackej, ale ležel přitom na boku, a to vidím jako posun k lepšímu. Že jo!:-))) B.

24. 2. 2017 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den. Konečně pátek! Vítr byl jak na severním polu, kolo jsem tlačila:-))). Tak jsem před chvílí dorazila od Bobeše, prskal a syčel, hladit nechtěl, tak jsem ho nechala. Moc se bojí… Zdá se mi, že pohubnul, ale kapsičky i maso baští, tak nevím. Má hranatý hřbet, ale jak to měl předtím nevím a vy jste říkala, že jedlík to není. Myslím, že ho prostě nechám, nebudu se mu vnucovat. Budu na něj mluvit, budu mu nosit dobroty, ale tlačit hlazením na něj nechci. Když má strach. Počkám, času dost. Důležité je, aby zjistil, že může tady žít v teple a dostatkem jídla, to časem pozná, a jestli nemá rád pohlazení – možná změní názor – tak ho nechám. Je pořád vykulený, až je mi ho líto. Gauč jsem mu zase přirazila, aby se cítil v bezpečí. Jdu si udělat kafe. Hezký víkend. B

21. 2. 2017 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Je ráno a právě jsem byla v pokojíčku. Pan Ponožka zbaštil kapsičku, použil záchodek, Teď je schovaný. Zdá se, že mu už vytrávilo!:-))) To je dobré znamení. Někdy kolem 22h začali psi štěkat, asi ho slyšeli škrabat WC, pak byl klid. Tuhle noc už nemnoukal:-))) Venku je hnusně, ale sednu na kolo a frčám. Dneska dorazí zásobovači, budu celý den vybalovat a rovnat zboží ve skladu. Už se těším na odpolední kávu. Kocourek dostal novou kapsičku a vodu, záchod jsem vyčistila. Tak snad se mu bude dobře bendit. Mějte se, B.

19. 2. 2017, ještě v den odjezdu do nového domova, jsme dostali první e-mail.
Dobrý podvečer, píšu, jak jsem slíbila. Kocourek se nechal hladit, sedla jsem si k němu a měl zavřená očka. Pak štěkla Miuška za dveřmi a on zaběhl dále za gauč. Psů se opravdu leká, asi špatné zkušenosti z pobytu venku. Jídlo, ani pití zatím nechce, dala jsem mu tam i kukaň, aby se mohl schovat a zaňufat:-))) a uvidíme. Taroš zjevně netuší, že tu nějaký kocourek je, slídí venku, byl se jen nažrat a zase šel. U dveří se ani nezastavil. Teď už nechám Ponožku v klidu, má tam vše, co potřebuje, a navštívím ho až zítra po práci, ráno je fofr. Zase napíšu, co a jak pokračuje. Jak začne používat záchod, bude způli vyhráno, stres odchází taky takhle. Když si uleví:-))) Tak zatím a já zase napíšu. B.