Jdi na obsah Jdi na menu
 


Papulka (Bertička)

PAPULKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 29. 11. 2017 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozena: cca konec července 2017
Kastrovaná?: zatím ne
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: ​ideálně do bytu, do společnosti kočičky podobného věku a temperamentu
Charakteristika: Puclík a její sestra Papulka jsou to sirotci – jejich nálezkyně je uslyšela ve stráni pod silnicí, kde koťátka plakala. V místě našla čtyři asi měsíční koťata, jejich maminka je tam evidentně zanechala a odešla na lov. Jenže už se nevrátila… Pro dvě koťátka přišla pomoc pozdě, dvě další, Papulka a Puclík, ještě žila, i když to už byly jen dvě vyděšené kostřičky potažené kůží. Nálezkyně si obě koťátka vzala k sobě domů, uklidnila je, rozkrmila a hledala, kdo by se o ně mohl dále postarat, a tak koťátka skončila u nás. Jejich léčba byla dlouhá, kočičky byly silně začervené a zablešené, měly potíže s trávením. Ale daly se do kupy a dnes už na nich není jejich dosavadní strádání vidět. Jsou to zdravá, šikovná, hravá a kontaktní koťátka, která se snesou s každým. V novém domově budou určitě potřebovat kočičí společnost, samotným by jim bylo smutno. Ideálně do bytu, i k dětem.
Papulka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

3. 9. 2016
Puclík a její sestra Papulka u nás pobývají od 30. 8. 2017. Jsou to sirotci – nálezkyně před pár dny uslyšela ve stráni pod silnicí pištění a pláč. Běžela se podívat, co se na místě děje, a našla čtyři asi měsíční koťátka v ďolíčku pod stromem. Maminka je tam evidentně zanechala a odešla na lov. Jenže už se nevrátila… Pro dvě koťátka přišla pomoc pozdě, dvě další, Papulka a Puclík, ještě žila, i když to už byly jen dvě vyděšené kostřičky potažené kůží. Nálezkyně si obě koťátka vzala k sobě domů, uklidnila je, rozkrmila a hledala, kdo by se o ně mohl dále postarat. Skončila u nás. Koťátka měla těžký průjem, odcházela z nich vodnatá stolice s krví. Báli jsme se parvoviru, ale ten byl naštěstí při návštěvě veteriny, která následovala hned po převzetí kočiček do naší péče, vyloučen. Test na giardie a parvovirus byl negativní. Jde tedy „jen“ o těžký zánět střev v důsledku velmi silného začervení a dlouhého hladovění. Kromě toho se koťátka hemží všenkami a blechami, ale jinak se – díky nálezkyni – mají docela k světu. Puclík i po čtyřech dnech intenzivního výkrmu váží jen 404 gramů. Máme s nimi zatím dost práce, střeva jsou opravdu v katastrofálním stavu. Věříme ale, že holčičky zabojují a brzy se z nich vyloupnou krásné kočičí princezny

10. 9. 2017
Papulka a Puclík jsou stále v karanténě. Podařilo se nám úspěšně obě holčičky odčervit a vyléčit silný zánět střev, antibiotika doberou za 2 dny. Obě hezky prospívají, Papulka z původních 515 gramů už váží 718 g. O víkendu dostaly už pipetku Stronghold plus a mohly by opustit karanténu, jenže se objevila komplikace – Puclíkovi se objevily koncem minulého týdne za oušky lysinky a Papulka má pro změnu lysinku a stroupky na čele. Založili jsme tedy test na plíseň a čekáme, jak dopadne kultivace. Do té doby bohužel stále přísná karanténa.

19. 9. 2017
Tak plíseň se bohužel potvrdila. Naštěstí „jen“ microsporoza. Zahájili jsme léčbu a karanténa se holčičkám protáhne. Nedá se nic dělat. Nevypadají, že by strádaly, i když plíseň se za posledních několik dnů docela rozšířila – hlavně na hlavě. Obě prospívají dobře, Papulka už váží přes 800 g. Hrají si, blbnou a jsou strašně šikovné. Kdyby už mohly být v rodině, nebo aspoň v partě s ostatními kočkami, bylo by to lepší. Ale zvládneme to i tak, jen to bude chvíli trvat.

4. 11. 2017
Léčení obou sestřiček trvalo více než dva měsíce, ale dneska jsou to zdravá a hravá koťátka a mohou hledat nový domov. Obě sestřčičky strávily dlouhý čas v karanténě, trochu jsme měli obavy, aby je to nepoznamenalo, ale naštěstí ne. Když jsme je konečně přestěhovali k Micince, Pantoflíčkovi a Sasance, aklimatizovaly se bez problémů. Co neuměly, to se rychle doučily:-)

29. 11. 2017
Papulka (v novém domově dostala jméno Bertička) – dnes odjela. Bude bydlet v „ověřené“ kočko-psí domácnosti, kde už od roku 2010 bydlí naši dva bývalí svěřenci – kočička Žabunka a kocourek Kvído (oba umístěni ještě přes organizaci Toulavé Tlapky). Kromě nich žijí v bytě ještě další dvě kočičky a dvě fenky, takže tam určitě nuda hrozit nebude. Papulka se dle prvních zpráv zabydlela nad očekávání rychle a sebejistě. Mazlí se o sto šest, ale se stejnou vervou se pustila i do destrukce interiéru, hlavně kytek a nádobí:-) Snad to všichni ve zdraví přežijí. Za domov pro Papulku děkujeme.

7. 10. 2018 
K Bertičce se přestěhoval náš Špión.
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

13. 8. 2023 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

28. 5. 2023 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

25. 5. 2023 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

31. 5. 2021 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

29. 8. 2020 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

3. 1. 2020 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

29. 10. 2019 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

2. 7. 2019 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

25. 5. 2019 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

11. 3. 2019 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

17. 1. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu viz Špionův profil, foto je součástí Bertina fotoalba.

10. 11. 2018 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

30. 9. 2018 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

20. 9. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Berta miluje brambory… A dnes jsem zjistila, že miluje i špagety… A jí je jako Ital, vezme do tlamy a natáhne celou dlouhou špagetu. Ž.

3. 8. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Zdravím, tak Vám posílám fotku té mojí mlsné Berty. Není jediné jídlo, které by vynechala. Má hlad a chuť 24 hodin denně…:-) Dokonce na mě i drze mňouká, jako ať už to navalim… Když nic nedostane a nedaří se jí nic ukrást, tak se tváří nasraně… Jinak žere úplně všechno, ale máslo, brambory a sýr jsou velmi oblíbené… Tak snad přežijeme další tropickou noc ve zdraví… Mějte se. Ž.

26. 6.  2018 jsme dostali další fotografie z nového domova s tímto komentářem:
Berta a její spací figury.

16. 6. 2018 jsme dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

15. 5. 2018 jsme dostali krátký e-mail a fotografie z nového domova.
Ráno jsem si chtěla prostě jen namalovat řasy, ale Bertička se chtěla mazlit…:-)

17. 3. 2018 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

11. 3. 2018 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

28. 2. 2018 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

29. 1. 2018 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Bertička, pomocnice při šití. Bertička mi začala skákat na ramena, speciálně když něco dělám u kuchyňské linky… to skočí z baru rovnou na rameno, sedí tam jak papoušek a číhá na jídlo…

26. 1. 2018 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

11. 1. 2018 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

2. 1. 2018 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

15. 12. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografie nového domova.
Zdravím, posílám čerstvé fotky Bertičky… Asi jí brzy kousnu do prdele… Jsem jí řekla 2 x NESMÍŠ a zatřásla s ní sundavajíc ji ze zrcadla a za minutu byla zase nahoře… Jsem zvědavá, jak dlouho to to zrcadlo vydrží… Tak andělsky to kotě vypadalo… něžná, klidná kočička…:-)))))) Jako jo, to ona je, ale jen když spinká:-)))) Prima večer. Ž.

6. 12. 2017 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

3. 12. 2017 jsme e-mailem dostali první fotografie z nového domova (viz fotoalbum).