Jdi na obsah Jdi na menu
 


? Pastelka

PASTELKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 28. 2. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: 4 roky
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ne
Odčervený?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ano, sípavý dech, jehož příčina není známá, není nakažlivé
Podmínky: byt nebo domek s možností výběhu, klidná domácnost, do kočičí společnosti
Charakteristika: Pastelka pochází z domácnosti jednoho alkoholika, který nezvládal sám sebe, natož své kočky. Když Pastelka dorazila k nám, vypadalo to, že je vše na dobré cestě, Pastelka nevypadala nijak zvlášť zdvastovaně. Byla sice vystrašená a nebyla zvyklá na lidskou společnost, ale na tom jsme zapracovali. Bohužel se u Pastelky začaly objevovat postupně různé neduhy, nepochybně následek dosavadního životního stylu. Nakonec trvalo víc než rok, než jsme ji dali do pořádku. A jako památka jí zůstal trvalý handicap v podobě sípavého dechu – někdy více, někdy méně slyšitelného. Bohužel různá vyšetření od krevních testů po CT nenašla příčinu. Pastelka netrpí žádnou infekcí, ani nádory, nejedná se ani o cizí těleso, bakterie… Je FeLV a FIV negativní. Ale přesto sípe. Pastelce to ale nevadí a respektuje výsledky všech vyšetření, tzn. chová se jako zdravý jedinec:-) Dobře jí, dovádí, odpočívá, mazlí se, občas zlobí… a poslední dobou se angažuje také ve výchově našich koťat. Jako vychovatelka se výborně osvědčila, je přísná, ale spravedlivá. I proto by se hodila do kočičího kolektivu, kočičí společnost má rozhodně ráda. Její handicap rozhodně není nakažlivý, takže mezi kočky bez problémů může. Kromě koček má ale ráda i lidi – je mazlivá a kontaktní, z vystrašené kočičky se u nás stal obrovský mazel. Bude ráda za domov s bezpečným výběhem, ale zvládne i byt.
Pastelka na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

28. 2. 2013
Pastelka pochází ze stejného místa jako nebohá Míca – od jednoho starého alkoholika, který nezvládá sám sebe, natož kočky. Ty nechával bezprizorné, nekastrované a neošetřované potulovat kolem domu, občas jim nandal nějakou šlichtu, občas jim dal vodu, ale často byly odkázané jen na hodné duše v okolí. Kočičky rodily koťata, ta končila Bůh ví kde… Pan majitel tam zřejmě brzy skončí taky, na místě už kočičkám žádná perspektiva nezbývá. Pastelka dorazila do depozita 27. 2. 2013. Je v relativně dobrém stavu na to, v jakém prostředí žila. Není zvyklá na lidskou pozornost, natož na mazlení. Není plachá, je velmi klidná, hodná a krotká – a vystrašená. Když si ji ze skrýše vyndáme, mazlí se a přede. Bude z ní určitě mazel, chce to jen trochu času. Nyní je v karanténě, potřebuje vyčistit ouška, projít vstupní prohlídkou, podstoupit kastraci.

15. 3. 2013
Z Pastelky je velmi klidná a hodná kočička, na první dojem plachá a bázlivá, cizích lidí se bojí. Ale jakmile si zvykne, což u ní dlouho netrvá, je to velký mazel. Je v dobré kondici, žádné viditelné neduhy ji netrápí. Protože ale přišla z prostředí, kde se nekastrovaná potloukala volně po vsi, nechali jsme ji též otestovat. A bohužel, Pastelka je na rozdíl od Marjánky a Stázičky FeLV negativní, ale FIV pozitivní. Kdyby bývala byla kastrovaná, s největší pravděpodobností by byla zdravá:-( Jenže to je pro některé „majitele“ stále proti přírodě… Taková krásná kočička a kvůli svém u handicapu má tak ztíženou možnost umístění… Doufáme, že i pro Pastelku se najde dobrá duše, která jí dá domov. Pastelka je opravdu zlatá – hodná, klidná, takový vděčný úsporný typ. A hodně mazlivá. Bude jí dobře jako jedináčkovi, v bytě, v klidnější domácnosti.

27. 4. 2013
Pastelka je v léčení. Cca před třemi týdny dostala průjem a nafoukla se. Dostala antibiotika, Espumisan a Probican. Průjem postupně odezněl, ale plynatost Pastelku pořád trápí. Celkově vypadá hůř, i když jí a vylučuje, zhubla. Sono ani rtg nemůžeme kvůli plynatosti udělat, protože přes plyny není nic vidět. Zítra jdeme znovu k veterináři.

15. 1. 2014
Pastelka děkuje za dárek v rámci akce Kočičí přání, která skončila 6. 1. 2014. Dostala kapsička Athena.

8. 3. 2014
Na základě e-mailu z 9. 2. 2014, který nám zaslali noví páníčci Mela (Heřmánka) a Muffina (Mrkvičky) jsme se (cca po roce od původního testu) rozhodli nechat naše FIV a FeLV pozitivní svěřence „přetestovat“ v německé laboratoři Laboklin (nové testy zaplatila naše sponzorka). Pastelka byla nově testována jako první a – světě, div se – testy vyšly negativní. Netušíme, jak je to možné, ale vzhledem k tomu, že se jedná o renomovanou laboratoř, považujeme nyní Pastelku za zdravou.

26. 4. 2014
Pastelka je sice FeLV a FIV negativní, ale zdravá bohužel není:-( Posledních pár měsíců Pastelku trápí respirační potíže – špatně se jí dýchá a sípe. Pastelka absolvovala řadu vyšetření, která vyloučila alergii a cizí těleso. Nějakou dobu jí pomáhaly oční kapky, které stabilizovaly otok v nose, ale to bohužel řešení to není – kapky se dlouhodobě kapat nesmí. Pastelku tedy čeká ještě CT a zřejmě i rinoskopie. Až budeme mít výsledky, uvidíme, co dál. Jinak je ale Pastelka velmi životaschopná a přizpůsobivá kočička, tady u nás se docela zabydlela, dobře jí, mazlí se, zlobí, pošťuchuje ostatní spolubydlící, válí se buď u kamen, nebo teď už na balkónech na sluníčku…

6. 5. 2014
Pastelka děkuje za kapsičky Athena Gravy Multipack, které získala v akci Kočičí přání (toto kolo proběhlo 1.–15. 5. 2014). Stejně jako v lednu, i nyní dostala stejný dárek – kapsičky Athena jí moc chutnají.

17. 9. 2014
Pastelka hledá nový domov. A že si u nás pobyla opravdu dlouho. Zjistit ale příčinu jejího sípavého kašle se nepodařilo. 20. 5. 2014 jsme podstoupili CT vyšetření na klinice v Brandýse nad Labem u MVDr. Dominika Vlacha. Vyšetření proběhlo samozřejmě v narkóze, a tak byla provedena rovnou ještě i rinoskopie a byly odebrány i vzorky tkáně. Výsledky vyšetření jsou nadějné, ale moc jsme se díky nim neposunuli. Takže nyní víme, že příčinou sípavého kašle není nádor (ani zhoubný, ani nezhoubný), nejedná se ani o cizí předmět, plíseň, bakterie… Podle provedených vyšetření je zcela zdravá. Jenže sípe pořád. Ale chová se, jakoby byla zdravá, prostě respektuje výsledky vyšetření:-) Užívá si sluníčka, baští, běhá a blbne, mazlí se, občas zlobí… a poslední dobu se výrazně angažuje ve výchově dorostenců, které jí na pokoj přidáváme (Carlos, Macinda, Pralinka, Prskavka, Špendlík, Vrtulka…) – rovná je do latě, učí dobrým mravům a nutno říct, že s excelentními výsledky. Zejména u Carlose dosáhla vynikajících výsledků, Carlos měl zpočátku problém s kočkami, jak viděl kočku, musel se s ní jít poprat:-) Nutno říci, že kocouři ho nechávali v klidu, ale ke kočkám byl agresivní. Až Pastelka ho srovnala. Chová se jako zdravá, ale sípe:-) Někdy víc, někdy jen neznatelně, ale sípe. Kdyby nebylo sípání, už dlouho by byla v nabídce k adopci a možná už i v novém domově, ale to sípání nás stále znepokojovalo a pořád jsme chtěli najít příčinu. Zatím se nenašla a nutno říct, že se sípání přece jen o málo zlepšuje. A protože je jinak zdravá, bude lepší, když bude sípat v novém domově než u nás:-)

25. 12. 2014
Pastelka děkuje za kapsičky Athena, které získala v rámci vánočního Kočičího přáni (proběhlo 14. 12. 2014–5. 1. 2015).

28. 2. 2015
Pastelka našla nový domov spolu s Frigem. Dva roky a jeden den – přesně tak dlouho byla Pastelka u nás. Přijela k nám 27. 2. 2013 a 28. 2. 2015 odjela do nového domova… Společně s Frigem, se kterým u nás vytvořili nerozlučou dvojku. Budou teď bydlet ve vsi kousek od nás, s prima rodinou, která má moc ráda zvířata. Taky to tam podle toho vypadá – takové malé rodinné safari. Zatím pochopitelně probíhá přiměřená navykací karanténa jen v domě, ale s jarem přibude už i zahrada a volnost. Uvidíme, co to s Pastelkou a jejím sípavým dechem udělá. Doufáme, že to bude pro ni vhodnější než suchý vzduch, který musela dýchat u nás v azylu, kde pochopitelně ven nemohla. Kdyby se její stav ale v důsledku venkovního výběhu zhoršil, jsme s majitelkou domluveni, že si ji vezmeme zpět a najdeme jí domov jen v bytě. Snad k tomu ale nedojde… Za prima domov pro Pastelku a Friga moc děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

16. 10. 2017 jsme dostali další smutný e-mail z nového domova.
Dobry den, mam bohuzel spatnou zpravu, Pastelka se zacala toulat a jednou se uz nevratila, uz je to nekolik mesicu, tak myslim, ze uz se nevrati. Ale byla u nas stastna, sipani se opravdu zmirnilo a uzivala si zahrady… Frigo je v pohode, toula se nam taky trosku, ale vecer se vraci na jidlo:), je z nej pekny chlapak, fotku poslu. Mejte se SI

21. 12. 2015 jsme dostali mms z nového domova (viz fotoalbum).

9. 5. 2015 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Pastelka sipe skoro neznatelne, hodne zhubla, mozna to trochu pomohlo… Frigo je stastnej, honi kocky a cely den lita po zahrade, Pastelka se vyvaluje cely den na slunicku, mazli se a je takova hodne klidna. Dala se dohromady s nasi Agatou, te je uz 10, spi cela leta mimo kotec nekde na sene u lamy, no a Pastelka ji nasleduje, cely den je s nami, ale na noc zmizi s Agatou nekam do ustrani, rano staci zacinkat na misku a obe pribehnou, takze daleko nejsou… Necham ji svobodu, myslim ze uz si zvykla a nikam neutika.

26. 4. 2015 jsme dostali sms z nového domova.
Dobrý večer, hlásím, že Frigo se skamarádil s naším kocourem Tomáškem, nehne se od něj a pořádají výpravy na stromy. Pastelka se drží zpátky, ale je spokojená, válí se v pískovišti a téměř nesípe. Jsou to zlatíčka:).