Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pavouček (Tonda)

PAVOUČEK NAŠEL NOVÝ DOMOV 28. 10. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: cca 1–1,5 roku
Kastrovaný?: ano
Očkovaný?: zatím ne
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: 
Podmínky:
Pavouček na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

18. 10. 2016
Pavouček pochází od majitele naší bývalé svěřenkyně Evin von Van Kalesi. Poté, co se majitel Evin zbavil, pořídil si kocoura plemene mainská mývalí – ten měl lépe odpovídat jeho představě poslušné a krotké kočky… Nový kocour tedy nebyl bit jako Evin, nicméně i tak s ním jeho majiel nezacházel zrovna v rukavičkách… Údajně ho zavíral na dlouhé dny do přepravky v chodbě (aby netrousil po bytě chlupy) – bez toalety, bez průběžného čištění… Kocour byl samozřejmě znečištěný, srst slepená močí a exkrementy… Je to již cca 1,5 roku, kdy jsme dostali první žádost od lidí, kteří jsou obeznámeni s životními podmínkami kocourka, abychom se kocourka ujali a našli mu nový domov. Tedy v případě, že se kocourka podaří od majitele získat… A to samozřejmě nebylo snadné… Byli jsme připraveni kocourka převzít kdykoliv, v jakémkoliv okamžiku, kdyby se majitel rozhodl ho vydat, nicméně se nedařilo. Majitel nechtěl kocourka vydat, po dlouhém naléhání slíbil, že ho prý nebude držet zavřeného v přepravce… Uběhlo cca 1,5 roku a problém se objevil znovu. Tentokrát už ale nešlo jen o kocourka, ale i o další kočky… Kočičí i lidská rodina se rozrostly, nová přítelkyně majitele mainského mývalího kocoura do domácnosti přinesla kočičku Pavučinku, kterou si prý kdysi osvojila na jakési umisťovací výstavě… zřejmě jako kotě, protože Pavučinka nebyla kastrovaná. Což znamenalo, že kočičky se rozmnožily – Pavučince a mainskému mývalímu kocourovi se narodily dvě koťátka – Pavouček a jeho sestřička. Té se ale prý již podařilo najít nový domov. Taktéž otec, mainský mývalí kocour, našel nový domov. K nám se tedy dostali maminka Pavučinka a kocourek Pavouček. Pavučinka ani Pavouček nejsou v ideální kondici, první dva dny po příjezdu k nám do depozita jsme je nechali v klidu, ale pak je čekala návštěva našeho pana veterináře. Pavouček podstoupil kastraci, při této příležitosti mu byla oholena srst, neboť byla zdredovatělá. Nevadí, kožíšek naroste nový. Zuby jsou v pořádku, v uších jsou ale nánosy svrabu, zřejmě od narození. To bude na dlouho, ale vyléčíme. Dále zánět spojivek, kapeme do očí. Výživový stav nedobrý, co také čekat, když kocourek strávil dosavadní život v neosvětlené chodbě panelového domu… Je tedy hubený, nenasvalený, ale to se spraví. Jinak je to kontaktní, milý a hodný kocourek, i když trochu lekavý a zbrklý. Ale i to se spraví:-)

28. 10. 2016
Pavouček odjel do nového domova. Mladá paní z Prahy se poohlížela po čtyřnohém kamarádovi, který zvládne domácnost se třemi dětmi a současně bude vhodným kamarádem pro jejich dvouletou kočičku. Pavoučka jsme vytipovali jako nejvhodnějšího kandidáta. Jakmile měl doléčené oči a dočištěné uši, odjel do nového domova. Při předání sice domácí kočička trochu vrčela, ale spíše z nervozity – kočička je jienak přátelská a hodná, takže věříme, že si na sebe zvyknou. Pavouček bude žít v bytě, ale v létě bude moci s rodinou jezdit i na chalupu. Za prima domov pro Pavoučka velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

21. 4. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, píši jen krátce. Tondovi se daří dobře, od své několikadenní vycházky se drží na zahradě, výjimečně přeskočí plot, ale zpátky se vrací jako hodinky:. Posílám fotku z dneška. Mějte se, K. B.

11. 4. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, Tonda se má dobře. Přestěhovali jsem se do rodinného domku s menší zahradou na okraj Prahy, takže teď jsme vlastně na takové „vesnici ve městě“. Tonda chodí pravidelně s druhou kočičkou ven a užívá si sluníčka i sněhu. Jednou se vydal na delší pochůzku, ale v pořádku se z ní vrátil. Je pořád stejně mazlivý a vděčný za každé pochování a pomazlení. Dělá nám radost a jsme rádi, že může být právě u nás. Děkuji moc, K. B.

26. 12. 2016 jsme dostali novoroční přání a fotografii z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, přeji Vám, ať se Vám daří v osobním i pracovním životě v následujícím roce 2017, a zároveň přináším pár novinek ohledně Pavoučka. Mimo jiné potvrzení o daru přišlo v pořádku. Pavoučkovi, kterého děti přejmenovaly na Tondu, se daří dobře. Asi třetí den po jeho příchodu ho vzala na milost druhá kočička a od té doby jsou velcí kamarádi. Dovádí spolu, tulí se k sobě do klubíčka… Teď o vánocích jsou celí paf z vánočního stromečku, úspěšně nám „sklízí“ ozdoby z nejnižších pater a pak si s nimi koulí po celém bytě, takže je nacházíme tam, kde bychom je rozhodně nečekali… Srst mu už dorůstá a nevyžaduje žádnou větší péči. Krásně se o ni stará sám. Je to opravdu krásný, milý a spokojený kocourek. Všem nám dělá radost. S pozdravem, K. B.

30. 10. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý den, a co je nového třetí den? Myslím, že se tu Pavouček cítí stále více uvolněněji a v pohodě. Za svou základnu si našel strategické místo na palandě – má výhled široko daleko a přitom je v bezpečí. Skokan je skvělý, vyskočí si tam z podlahy nebo to vezme přes překážkovou dráhu (židle – stůl – parapet…). Vydává se i na výpravy – kdybyste ho viděla, jak včera objevil akvárium… nevěděl, kam s očima! Nejspíš si tu připadá jako „Alenka v říši divů“ – po tom všem, co si prožil. Všude má spoustu podnětů, volný pohyb a lidi, co ho mají rádi. Děkujeme, že může být právě u nás. S pozdravem, K. B.

29. 10. 2016 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, posílám krátkou zprávu, jak se daří Pavoučkovi druhý den v novém domově. Když jsem tu s ním byla sama, připadala jsem si jako průvodce na zámku. Chodil za mnou jako výprava, kam já, tam on:) Je pravda, že když ho na prohlídce něco překvapilo, vzal to rychle zpátky do přepravky nebo na jiné bezpečné místo. Když přijely večer děti, chvíli nevěřil vlastním očím, ale když pochopil, že pro něj znamenají trojnásobné hlazení a mazlení, byl v pohodě. Mimochodem, o to hlazení a mazlení si říká dost – jsem přesvědčená, že má někde zabudovaný akumulátor a chce si ho nabít na horší časy, kdyby o to hlazení a mazlení v budoucnu přišel… K snídani slupl celou mističku, má se k světu. S druhou kočičkou už vychází lépe. Když k sobě dojdou tváří v tvář, tak většinou vezme roha, i když ona už na něj tolik „nesyčí“. No, asi už jí pomalu dochází, že tu není jenom na návštěvě… A taky, jak už nás má všechny kolem sebe, cítí se jistější, než když tu byla jenom já, ona a „vetřelec“ Pavouček. Mějte se, K. B.
PS Posílám fotky, když se Pavouček dnes ráno zabydlel v posteli u jednoho z dětí. Chytal provázek a nechal se nekonečně dlouho drbat – čím víc rukou, tím lépe :)