Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pěšinka

PĚŠINKA NAŠEL NOVÝ DOMOV 23. 11. 2019 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: 5. 5. 2019
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, ideálně s některým ze svých sourozenců, případně do společnosti další kočičky či kocourka, k hodnému pejskovi
Charakteristika: Pěšinka je jedním ze čtyř koťat, která se 5. 5. 2019 narodila kočičce Sofince. Ta knám přijela vysoce březí ze statku kdesi u Chebu a krátce po příjezdu porodila koťátka. Porod byl bezproblémový, Sofinka se o koťátka vzorně starala a kojila je, čímž jim však neustále předávala všechny možné střevní parazity, a tak všechna koťata trpěla neustálým průjmem. Po přeléčení se průjem vždy vrátil, jediné řešení bylo koťata odstavit, což však budilo stres na obou stranách, jak u Sofinky, tak u koťat. Po několika měsících léčby se ale podařilo s parazity jednou provždy skončit a koťátka tak můžou hledat nový domov. Koťátkům pobyt u nás ale velmi prospěl, čím jsou starší, tím jsou mazlivější, přestože temperamentu mají na rozdávání… Pěšinka byl původně trochu „sígr“, proháněl ostatní koťata, ale okolo třetího měsíce se uklidnil a jeho vtipy jsou neškodné a mírumilovné. Je zvědavý, velmi vynalézavý, akční a hravý. A když se vyblbne, někde se rozvalí a blaženě odpočívá. Na klín si skočí taky rád, ale většinou už je obsazeno – jeho sourozenci ho zpravidla předeženou. Tak se přitulí někde z boku a je spokojený i tak… Pěšinka by rád odjel do nového domova s někým ze sourozenců, případně do společnosti další kočičky či kocourka přiměřeného věku a temperamentu. Hodný pejsek by mu také nevadil. Stejně jako ostatní sourozenci ale bude potřebovat bydle v domku s bezpečným výběhem – po mamince zdědil lásku k přírodě…
Pěšinka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

7. 7. 2019
Pěšinka už má vlastní profil:-) Je jedním ze čtyř koťat, která se dne 5. 5. 2019 narodila kočičce Sofince. Ta k nám přijela vysoce březí ze statku od Chebu. Sofinka naštěstí neměla žádné komplikace, pokud se krmení prcků týká, a tak z nich všech vyrostli zdraví cvalíci:) Výchovu ovšem zastává Sofinka spíše volnější, a tak jsou to současně i pořádní raubíři. Pěšinka s Kordulkou jsou ale ve zlobení ještě o úroveň výš než Bonbón a Puf. Pěšinka odmala dělá na všechny sourozence ramena, vyzývá každého k boji, a kdo se nechá, toho prohání a trénuje si na něm zápasnické chvaty. Není to rváč v pravém slova smyslu, prostě má rád akčnější hry:-) Až bude dospělý, bude určitě dominantní a svůj revír si spolehlivě pohlídá. Byl po Bonbónovi druhý, kdo se naučil sám baštit kotěcí stravu. Je velmi akční, velmi vynalézavý a nebojácný. Je ale také velmi kontaktní, mazlivý a požitkářský:-) Pěšinka je odčervený, doléčený (maminka Sofinka si bohužel přivezla spoustu střevních parazitů a bakterií, kvůli kterým musela být přeléčena i koťata) a chystá se na první očkování. Brzy bude hledat nový domov. Je samostatný, akční a čím dřív se začne zabydlovat v nové rodině, tím líp. Formálně ho ale necháváme až do vakcinace ještě v léčení.

20. 10. 2019
Pěšinka hledá nový domov.

23. 11. 2019
Pěšinka odjel do nového domova. Na inzertním serveru si ho vyhlédla mladá paní žijící v obci nedaleko Pelhřimova. Pěšinka bude žít se svou novou rodinou v rodinném domku ve společnosti dvou mírumilovných a nedominantních kocourků. Zatím jen doma, ale s jarem už bude moci i na zahrádku. Za nový domov pro Pěšinku velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

9. 12. 2019 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, posílám hlášení, jak pokračujeme. Kocourek je opravdu akční, je to průzkumník a neposeda. Se Sergejem už je taky jedna ruka, jak jsem předpokládala, lumpárny dělají tihle dva spolu. Delísek, jako správný maiňák, tak akční není, ale většinou sleduje cvrkot, aby mu nic neuteklo a taky s Pěšinkou bývají v jednom pelíšku. Takže každý si našel to pravé. Kluci jsou spolu spokojeni, jen mám trošku obavy, že letos bude o vánocích na stromečku jedna chlupatá ozdoba navíc:-) Informace o tom, jak se daří, můžete klidně dávat na Váš web. Hezký den přeje Pěšinka & spol.

2. 12. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, posílám další hlášení. Jméno mu zůstane, nikdo nic lepšího nenavrhl. Kocourek je zvědavý jak opička, asistoval včera při výrobě adventní výzdoby, a pokud se rozhodne, že někam chce, nedá si to jen tak vymluvit. Měli jsme v neděli k snídani palačinky… nějak mu to vonělo, nedal se nijak odlákat – vracel se jak šídlo asi 7 x, rozhodnutý, že to musí ochutnat. Pak jsem ho přesvědčila na kousek masíčka a palačinky byly zachráněny:-) Jinak už má adoptivního pečovatele, Delísek se ho ujal… Hezký den, zdraví i kluci kočičí. ZP.

28. 11. 2019 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, tak Pěšinka už je členem smečky… je ho všude plno, u ničeho nesmí chybět. Delis i Sergej už ho vůbec neřeší a Delis ho už i olizuje. Takže můžete být v klidu, kluci se sžili moc dobře. Hezký večer ZP.