Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pěšinka

PĚŠINKA NAŠEL NOVÝ DOMOV 23. 11. 2019 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: 5. 5. 2019
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, ideálně s některým ze svých sourozenců, případně do společnosti další kočičky či kocourka, k hodnému pejskovi
Charakteristika: Pěšinka je jedním ze čtyř koťat, která se 5. 5. 2019 narodila kočičce Sofince. Ta knám přijela vysoce březí ze statku kdesi u Chebu a krátce po příjezdu porodila koťátka. Porod byl bezproblémový, Sofinka se o koťátka vzorně starala a kojila je, čímž jim však neustále předávala všechny možné střevní parazity, a tak všechna koťata trpěla neustálým průjmem. Po přeléčení se průjem vždy vrátil, jediné řešení bylo koťata odstavit, což však budilo stres na obou stranách, jak u Sofinky, tak u koťat. Po několika měsících léčby se ale podařilo s parazity jednou provždy skončit a koťátka tak můžou hledat nový domov. Koťátkům pobyt u nás ale velmi prospěl, čím jsou starší, tím jsou mazlivější, přestože temperamentu mají na rozdávání… Pěšinka byl původně trochu „sígr“, proháněl ostatní koťata, ale okolo třetího měsíce se uklidnil a jeho vtipy jsou neškodné a mírumilovné. Je zvědavý, velmi vynalézavý, akční a hravý. A když se vyblbne, někde se rozvalí a blaženě odpočívá. Na klín si skočí taky rád, ale většinou už je obsazeno – jeho sourozenci ho zpravidla předeženou. Tak se přitulí někde z boku a je spokojený i tak… Pěšinka by rád odjel do nového domova s někým ze sourozenců, případně do společnosti další kočičky či kocourka přiměřeného věku a temperamentu. Hodný pejsek by mu také nevadil. Stejně jako ostatní sourozenci ale bude potřebovat bydle v domku s bezpečným výběhem – po mamince zdědil lásku k přírodě…
Pěšinka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

7. 7. 2019
Pěšinka už má vlastní profil:-) Je jedním ze čtyř koťat, která se dne 5. 5. 2019 narodila kočičce Sofince. Ta k nám přijela vysoce březí ze statku od Chebu. Sofinka naštěstí neměla žádné komplikace, pokud se krmení prcků týká, a tak z nich všech vyrostli zdraví cvalíci:) Výchovu ovšem zastává Sofinka spíše volnější, a tak jsou to současně i pořádní raubíři. Pěšinka s Kordulkou jsou ale ve zlobení ještě o úroveň výš než Bonbón a Puf. Pěšinka odmala dělá na všechny sourozence ramena, vyzývá každého k boji, a kdo se nechá, toho prohání a trénuje si na něm zápasnické chvaty. Není to rváč v pravém slova smyslu, prostě má rád akčnější hry:-) Až bude dospělý, bude určitě dominantní a svůj revír si spolehlivě pohlídá. Byl po Bonbónovi druhý, kdo se naučil sám baštit kotěcí stravu. Je velmi akční, velmi vynalézavý a nebojácný. Je ale také velmi kontaktní, mazlivý a požitkářský:-) Pěšinka je odčervený, doléčený (maminka Sofinka si bohužel přivezla spoustu střevních parazitů a bakterií, kvůli kterým musela být přeléčena i koťata) a chystá se na první očkování. Brzy bude hledat nový domov. Je samostatný, akční a čím dřív se začne zabydlovat v nové rodině, tím líp. Formálně ho ale necháváme až do vakcinace ještě v léčení.

20. 10. 2019
Pěšinka hledá nový domov.

23. 11. 2019
Pěšinka odjel do nového domova. Na inzertním serveru si ho vyhlédla mladá paní žijící v obci nedaleko Pelhřimova. Pěšinka bude žít se svou novou rodinou v rodinném domku ve společnosti dvou mírumilovných a nedominantních kocourků. Zatím jen doma, ale s jarem už bude moci i na zahrádku. Za nový domov pro Pěšinku velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

1. 11. 2022 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

22. 8. 2022 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova s tímto komentářem:
Zdraví Pěšinka. Tak má nového kamaráda až takhle moc rád.

22. 6. 2022 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

31. 3. 2022 jsme na Messengeru našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

18. 6. 2021 jsme na Messengeru našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

11. 6. 2021 jsme na Messengeru našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

24. 12. 2020 jsme na Messengeru našli další fotky a pozdrav z nového domova.
Krásné Vánoce, šťastný Nový rok, hodně zdraví přejí kluci kočičí Pěšinka, Delisek a Sergej s paničkou. ZP

9. 12. 2020 jsme na Messengeru našli další foto a pozdrav z nového domova.
Dobrý den, zdraví pan Pěšinka z Vysočiny. Daří se mu opravdu dobře, ale musím konstatovat, že je tedy nadmíru akční a extrémně upovídaný. V tom předčí i oba kočičí kamarády. Pokud se nudí, dokáže si vynutit pozornost, ať už lidskou, nebo kočičí. Z puberty už asi nevyroste, ta mu zřejmě zůstane. Zkrátka celoživotní „pošuk“. Miluje krabice, košíčky, cokoliv, kam se dá vlézt, všechno si „přivlastňuje“, je docela suverénní, i vůči kamarádům.

28. 8. 2020 jsem dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, zasílám po delší době opět hlášení. Pěšinkovi se daří dobře. Chodí s námi pravidelně na zahradu. Původně jsem chtěla, aby si chodil dvířky sám, ale trochu se toho obávám. Je to pořád hrozný „pošuk“, pokud by ho něco vylekalo, je schopný bezhlavě utíkat. Jinak kluci chodí na zahradu všichni, většinou s námi „grilují“, přesazujeme kytky atp. Taky loví, či spíše se snaží chytat motýly. Máme na zahradě komule davidovy, které lákají motýly. Zatím nikdo nic nechytil, jen Pěšina spadl z krbu (motýl seděl na krbu). Nějak mu nedošlo, že římsa není po celém obvodu, a skočil po motýlovi. Nic nechytil a zlámal mi větev na citroníku. Je to zlobidlo. Někdy se mu nechce domů, má pocit, že ještě všechno neprolezl, a musím s ním aspoň dvakrát kolem domu. To považuje za hroznou legraci a evidentně si to užívá. Pak peláší rovnou domů. Zdraví Pěšina a spol.

6. 5. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, posílám hlášení, jak se daří. Začínáme chodit na zahradu, pomalu si zvyká. Je trošku plašan, musím mu zatím nechávat otevřeno domů, jinak se děsí. Kočičí dvířka zatím necháváme být, vedou na druhou stranu domu, to až v dalším „levelu“.

30. 3. 2020 jsme e-mailem dostali další foto z nového domova (viz fotoalbum).

3. 3. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, tak zase po nějaké době referuji, co nového. Kocourek je pěkné kvítko. Asi s ním lomcuje kočičí puberta, začal pokoušet naši trpělivost, posouvat hranice povoleného. Je chytrý, moc dobře ví, co se nesmí, ale neodolá pokušení pozlobit (ví, že mu to ve finále projde). Škrábání polstru židlí s pohledem upřeným na paničku a rarášky v očích… otevřít víčko na akvárku a máčení pacičky, revize v myčce (až úplně vzadu), škádlení angoráka Sergeje, kontrola kuchyňské linky, když se panička nedívá… A kontrola všeho otevřeného, nového, nákupu v taškách. Bezmezně miluje papírové krabice, moc dobře se v nich leží… Na to, že už není až tak maličký, je stále neuvěřitelně akční. Když se kočkují s kamarády, jde do toho naplno, i když je proti těm dvěma jako střízlík. Oba si s ním hrají opatrně, zato on je tedy rozhodně nešetří. Jinak skoro každou noc ho mám v posteli aspoň na chvilku, přijde se přitulit. Ale dlouho tam nevydrží, musí postupně vyzkoušet všechny pelíšky, boudičky atd., všude spí chvilku, občas odtud vyšťourá i kamarády, protože on má přece přednost. Sergej mu to toleruje, hned se klidí, Delisek syčí, syčí, nakonec mu vyklidí pole. Je to pěkný rošťáček.

14. 1. 2020 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, tak Pěšinka má po kastraci, začal lumpík značkovat, takže nebylo už na co čekat. Začínáme seznamování s našimi pejsky. Tam jsme moc nepokročili, i když vidí, že oba kocouři se nebojí, má strach a prozatím jen ostražitě vykukuje zpoza dveří. Uvidím, jak to půjde. Dokud se nepřestane bát, na zahradu nebude moct, aby nezpanikařil… Ale času je dost. Budeme na tom pracovat. Hezký den, zdraví i kluci kočičí. ZP.

9. 12. 2019 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, posílám hlášení, jak pokračujeme. Kocourek je opravdu akční, je to průzkumník a neposeda. Se Sergejem už je taky jedna ruka, jak jsem předpokládala, lumpárny dělají tihle dva spolu. Delísek, jako správný maiňák, tak akční není, ale většinou sleduje cvrkot, aby mu nic neuteklo a taky s Pěšinkou bývají v jednom pelíšku. Takže každý si našel to pravé. Kluci jsou spolu spokojeni, jen mám trošku obavy, že letos bude o vánocích na stromečku jedna chlupatá ozdoba navíc:-) Informace o tom, jak se daří, můžete klidně dávat na Váš web. Hezký den přeje Pěšinka & spol.

2. 12. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, posílám další hlášení. Jméno mu zůstane, nikdo nic lepšího nenavrhl. Kocourek je zvědavý jak opička, asistoval včera při výrobě adventní výzdoby, a pokud se rozhodne, že někam chce, nedá si to jen tak vymluvit. Měli jsme v neděli k snídani palačinky… nějak mu to vonělo, nedal se nijak odlákat – vracel se jak šídlo asi 7 x, rozhodnutý, že to musí ochutnat. Pak jsem ho přesvědčila na kousek masíčka a palačinky byly zachráněny:-) Jinak už má adoptivního pečovatele, Delísek se ho ujal… Hezký den, zdraví i kluci kočičí. ZP.

28. 11. 2019 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, tak Pěšinka už je členem smečky… je ho všude plno, u ničeho nesmí chybět. Delis i Sergej už ho vůbec neřeší a Delis ho už i olizuje. Takže můžete být v klidu, kluci se sžili moc dobře. Hezký večer ZP.