Jdi na obsah Jdi na menu
 


Piškvorka (Madlenka)

PIŠKVORKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 12. 3. 2023 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozen/a: cca 8. 4. 2022
Nalezena/a: odchycen v Praze Satalicích
V naší péči od: 22. 5. 2022
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: ideálně s bratrem Pišingrem, k mazlivé kočičce či kocourkovi
Charakteristika: Pišingr a Piškvorka jsou potomci kočičky Sibyly, která byla spolu s koťaty odchycena v Praze v Satalicích. Sibyla, jakožto nesocializovatelná plachá kočička, byla po kastraci vrácena zpět do lokality, Pišingr a Piškvorka dostali šanci na lepší domov. Piškvorka, ve srovnání s bratrem Pišingrem, který je zvědavý a miluje vše nové, je stále bázlivá, pokud se cítí v nebezpečí, utíká a schovává se. Nějaké pokroky jsme v tomto směru učinili, Piškvorka neútočí, naučila se nás vítat u dveří, nechá se i pochovat a zvlášť u jídla zapomíná na všechna domnělá nebezpečí, která jí u nás pochopitelně hrozí:-) Ale chtělo by to ještě další pokroky, na které však u nás není čas. Piškvorce by nejvíc prospěl domov, kam by mohla odejít s bratrem Pišingrem, případně k další kočičce či kocourkovi, kteří mají s lidmi dobré zkušenosti. Nový majitel by měl mít dost času a trpělivost, ale když Piškvorce dá čas, bude z ní také mazlík. V případě Piškvorky uvítáme i dočasnou péči za účelem „vymazlení“.
Piškvorka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

22. 5. 2022
Sibyla byla odchycena v Praze v Satalicích i se svými koťaty Pišingrem a Piškvorkou. Sibyla údajně není ničí. Přežívá, kde se dá, živí se, jak se dá. Každoročně porodí koťata, z nichž prý většina nepřežije. Jedním z těch přeživších v minulosti je Vendulka, aktuálně u nás. Letos přežila koťátka dvě, Pišingr a Piškvorka. A letos se konečně podařilo kočičku odchytit, i s koťaty. Takže jsou všichni u nás. Sibylu čeká v nejbližší době kastrace a případné další zákroky (využijeme narkózy), i když odchytit ji u nás v místnosti nebude asi jednoduché, Sibyla není lidem vůbec nakloněná. Počítáme s tím, že po kastraci a potřebné rekonvalescenci se Sibyla vrátí do původní lokality, kde jí bude poskytován základní servis. S koťaty je naštěstí lepší pořízení, zvlášť kocourek Pišingr, ač lekavý, je kontaktní a zvědavý. Piškvorka byla zpočátku hodně bojovná, ale i to se poddá. O socializaci koťat se postará Míša Hencová.

13. 6. 2022
Piškvorce a Pišingrovi byly před pár dny dva měsíce. Maminka Sibyla už o ně nejeví zájem, a protože socializace obou dvou je nutná a my ji nemůžeme zajistit v dostatečné míře, půjdou se obě koťata socializovat dle dohody k Míše Hencové. Pišingr je odvážný a kontaktní, samostatný a mazlivý, Piškvorka je pořád dost lekavá, ale lepší se to, a bude-li v kontaktu s lidmi, bude i z ní mazlík.

28. 6. 2022
Piškvorka hledá nový domov.

24. 12. 2022
Piškvorka děkuje za dárek, který získala ve vánočním Kočičím přání (15. 12. 2022–5. 1. 2023).

12. 3. 2023
Piškvorka odjela do nového domova. Počkala si, ale své první narozeniny už ale oslaví se svou novou rodinou v Hlinsku. Doma jí krom jejích nových majitelů budou dělat společnost kocourek a hodný pejsek. Za prima domov pro Piškvorku její nové rodině velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

1. 5. 2023 jsme dostali další e-mail a foto z nového domova.
Dobrý večer. V příloze Vám posíláme fotky, jak si Madla zvyká. Je hrozně zvědavá, musí vždy vědět, co se v kuchyni dělá. Hlavně ji zajímá, co se krájí, jestli je to i pro ni. S Badym (pes) se očuchávají. Už se ho vůbec nebojí. Přejeme Vám pěkné jaro. S.

10. 4. 2023 jsme dostali další e-mail a foto z nového domova.
Dobrý večer. Posíláme Vám fotky, jak se Madla bavila v době narozenin. Bylo to hraní a kočkování. Příjemné jaro Vám přejí S.

29. 3. 2023 jsme dostali další e-mail a foto z nového domova.
Dobrý den. Posíláme Vám pár fotek o tom, jak se Madla adaptuje. Je to velice hodná kočka, která se nechá hladit i pochovat. Velice jí chutná. S.

19. 3. 2023 jsme dostali první e-mail a foto z nového domova.
Dobrý den. Posíláme Vám v příloze fotky Madly a kamarádů. Madla si rychle zvyká na jiné prostředí. Už jí velice chutná. Nechá se hladit, převaluje se z boku na bok, aby byla pohlazena ze všech stran. Přejeme Vám hezkou neděli. S.