Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poldinka

POLDINKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 31. 3. 2019 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 7 let
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do společnosti kontaktní a mazlivé kočičky, klidná domácnost, domek s bezpečným výběhem
Charakteristika: Poldinka a její dvě koťata Josefínka a Permoník pocházejí z kladenského sídliště. Poldinka tam podle nálezců žila, či spíše přežívala, již několik let. Sama už byla dostatečně zkušená a v okolí se dobře orientovala, díky krmičům bylo jakž takž postaráno i o stravu. Ovšem její koťata, která pravidelně rodila, takové štěstí neměla. Než stačila získat zkušenosti potřebné k přežití v takovém prostředí, stala se obětí aut, psů, kun… Letos v květnu Poldinka opět porodila čtyři koťata, záhy poté, co je ale přivedla ke krmnému místu, dvě koťata zmizela. Zbylá dvě koťata, Josefínku a Permoníka, včetně maminky, se hodným lidem podařilo odchytit a odnést do bezpečí s tím, že se postarají o lepší místo k životu pro celou rodinu. Josefínka a Permoník už nový domov našli, Poldinka na něj čeká. Bude to těžší, Poldinka je vůči lidem nedůvěřivá (čemuž se nelze divit) a bude jí trvat, než se její vztah k lidem vylepší, i když pokroky v tomto směru u nás udělala. V novém domově by bylo ideální, kdyby měla kočičí kamarádku, od které by se mohla učit vztahu k lidem – s kočkami vychází naprosto bez problémů. Bude také potřebovat bezpečný výběh, v bytě by se trápila.
Poldinka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

​18. 9. 2018
Poldinka a její dvě koťata Josefínka a Permoník pocházejí z kladenského sídliště. Poldinka tam podle nálezců žije, či spíše přežívá, již několik let. Sama už je dostatečně zkušená a v okolí se dobře orientuje, díky krmičům je jakž takž postaráno i o stravu. Ovšem její koťata, která pravidelně rodila, takové štěstí neměla. Než stačila získat zkušenosti potřebné k přežití v takovém prostředí, stala se obětí aut, psů, kun… Letos v květnu opět porodila čtyři koťata, záhy poté, co je ale přivedla ke krmnému místu, dvě koťata zmizela. Zbylá dvě koťata, Josefínku a Permoníka, včetně maminky, se hodným lidem podařilo odchytit a odnést do bezpečí s tím, že se postarají o lepší místo k životu pro celou rodinu. U nálezců zůstala kočičí rodinka dva týdny, během nichž Poldinka podstoupila kastraci (byl nejvyšší čas, měla zánět dělohy a cysty na vaječnících). Od 15. 8. 2018 jsou všichni u nás. Bohužel, Poldinka i koťata jsou poměrně plašší, i když se nálezcům podařilo je částečně socializovat. Jsou prostě připraveni na život venku, v uzavřeném prostoru je zejména Poldinka nešťastná. Původní plán, že se Poldinka vrátí zpátky do lokality a pro koťata najdeme nový domov, bohužel není možné realizovat, místo už není bezpečné. A tak i Poldinka bude muset hledat nový domov, což bude těžké. Je to sice hodná, ale nedůvěřivá kočička, není se co divit, má s lidmi zřejmě své zkušenosti. Zatím ale zůstává Poldinka v léčení – občas podivně chrčí a zatím nevíme, zda je to stresem, nebo zda se jedná o jiný problém. Dokud toto nevyřešíme, zůstává Poldinka v léčení a my pevně věříme, že ve vztahu k lidem ještě udělá pokrok.

24. 12. 2018
Poldinka hledá nový domov. Podařilo se nám dořešit to její chrčení, takže je zcela zdravá, FeLV a FIV negativní. Co se vztahu k lidem týče, drobné pokroky u nás udělala – sice se pořád ještě běží schovat do oblíbených skrýší, pokud si myslí, že jí chceme ublížit, ale ve skrýši se nechá i pohladit – někdy i povyleze a nechá se trochu pomazlit, někdy jí to moc příjemné není… Bude potřebovat ještě hodně času, ideální by bylo, kdyby v novém domově žila mazlivá a kontaktní kočička, od které by se Poldinka mohla učit…

23. 12. 2018
Poldinka děkuje za dárek, který získala ve vánoční akci Kočičího přání (15. 12. 2018–5. 1. 2019).

31. 3. 2019
Tak i Poldinka se (snad) dočkala… Na inzertním portále padla do oka rodině z Vysočiny – po odchodu jedné z kočiček se poohlíželi po vhodné posile do domácího týmu a volba padla na Poldinku. Při návštěvě se sice Poldinka schovávala – vyleká ji totiž všechno nové – ale naštěstí se zájemci nenechali odradit. Poldinka bude žít s další kočičkou v domku se zahrádkou, kam bude moci po potřebném zabydlení taky podle chuti vyběhnout. Za prima domov pro Poldinku velmi děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

9. 8. 2020 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

25. 7. 2020 jsme na Messengeru našli další fota z nového domova (viz fotoalbum).

16. 12. 2019 jsme na Messengeru našli další fota z nového domova (viz fotoalbum).

1. 8. 2019 jsme na Facebooku našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

12. 5. 2019 jsme na Facebooku našli foto z nového domova (viz fotoalbum).

28. 4. 2019 jsme na Facebooku našli další vzkaz z nového domova.
Dobrý den, tak Poldinka už se producíruje v pohodě po obýváku a kuchyní i před námi. Mamince už olizuje tvaroh z prstu. Ale na venkovní vypuštění to ještě nebude.

9. 4. 2019 jsme dostali první sms z nového domova.
Dobrý den, Poldinka už se trochu rozkoukala. Navečer, a když je s maminkou sama, tak vyleze z pod skříně a prozkoumává kuchyň a obývák. Už jí úplně normálně. Zprvu jsme měli strach, aby jedla. Je to největší mazel na světě. Myslím, že by se nechala mazlit hodiny. Na facebook jsem Vám poslala fotku a krátké video, jak jsem ji předávala, a vzkaz o pohlazení za ouškem. Taky moc pozdravuje. Jinak už nám pro ni došlo papani. S přáním pěkného dne H. a Z.